شاخص NVT در بازر ارز دیجیتال چیست؟ نحوه محاسبه

بازنگری توسط: زینب اصغری
شاخص NVT در بازر ارز دیجیتال چیست؟ نحوه محاسبه -

NVT مخفف Network Value to Transaction جدیدترین روش توسعه برای اندازه‌گیری ارزش دلاری یک فعالیت است و ارزش و اعتبار یک رمز ارز را بیان می کند. بازار کریپتو همچنان رشد بی سابقه‌ای را تجربه می‌کند، به طوریکه کاربران پرشور مشتاق بیت‌کوین‌ از تکنیک‌های رایج سرمایه‌گذاری و تحلیل‌های مالی استفاده می‌کنند.

شاخص NVT توضیحات
اهمیتاهمیت و ارزش‌گذاری ارزهای دیجیتال
نحوه محاسبهارزش فعلی بازار/ حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته
مفاهیم کلیدی NVT‌ بالا: حباب قیمت
NVT‌ پایین: فرصت خرید
مزایامقایسه ارزش نسبی و کاربرد برای اکثر ارزها
محدودیت‌هاعدم تحلیل قطعی
کاربردشناسایی حباب، ارزیابی فرصت، مدیریت ریسک

شاخص NVT‌ چیست؟

شاخص NVT‌ نسبت ارزش شبکه به تراکنش را بیان می‌کند. این شاخص معیاری است که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران چگونه ارزش ارز دیجیتال را در ارتباط با کاربرد آن درک می‌کنند؟ این ارزش می‌تواند بسیاری از فعالیت‌های معاملاتی را توجیه کند. شاخص NVT‌ ارزش ارز دیجیتال و حجم تراکنش‌ها را از طریق بلاکچین بیت‌کوین در طی ۲۴ ساعت بیان می‌کند. ارزش بازار تمامی جفت ارز ها در سایت کوین مارکت کپ قابل مشاهده هستند.

بیشتر بخواید : آموزش سایت کوین مارکت کپ

اهمیت NVT‌ برای سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال

شاخص NVT‌ یکی از معیارهای کلیدی است که بسیاری از تحلیل‌ گران و سرمایه‌گذاران برای سنجش و ارزش‌گذاری دارایی‌های رمزگذاری از آن استفاده می‌کنند. استفاده از این شاخص برای سرمایه‌گذاران اهمیت زیادی دارد.
در طی بررسی‌هایی که می‌خواهید انجام دهید، ممکن است وب‌ سایت‌های مختلف، داده‌های کمی متفاوت در اختیار شما قرار دهند. از طرف دیگر، به دلیل نوسانات شدید بازار بیت کوین ارزش مختلفی دارد و در نتیجه حجم معاملاتی متفاوتی در پی خواهد داشت.

نحوه محاسبه نسبت NVT ‌ بیت‌کوین‌

محاسبه نسبت NVT ‌ بیت کوین بسیار ساده است. برای این کار تنها کافیست ارزش فعلی بازار تقسیم بر حجم معاملات دلاری در طی ۲۴ ساعت گذشته شود. در طی این فرایند داده‌ها به آسانی به دست می‌آیند.
NVT‌ نشان می‌دهد زمانی که بیت‌کوین بالا باشد، ارزش‌گذاری شبکه آن از ارزشی که در شبکه پرداخت آن منتقل می‌شود بیشتر است. این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که شبکه رشد بالایی دارد. بنابراین این حالت برای سرمایه‌گذاران، فرصتی پربازده است. این حالت بیشتر در حباب قیمت دیده می‌شود. به طور خلاصه وضعیت‌های زیر را می‌توان در نظر گرفت.

شاخص NVT در بازر ارز دیجیتال چیست؟ نحوه محاسبه -
شاخص NVT در بازر ارز دیجیتال چیست؟ نحوه محاسبه 1


عموما روندهای صعودی به صورت نزولی در نظر گرفته می‌شود. زمانی این حالت اتفاق می‌افتد که تراکنش‌ها نسبت به ارزش بازار با سرعت کمتری رشد می‌کند. این نشان می‌دهد که ارزش شبکه بیش از حد است.
عموما روند نزولی به صورت صعودی در نظر گرفته می‌شود. زمانی این حالت اتفاق می‌افتد که حجم تراکنش‌ها از افزایش ارزش بازار پیشی می‌گیرد و نشانگر ارزش پایین شبکه است.

مزایای استفاده از NVT‌

برای ارزش‌گذاری دقیق دارایی های رمزگذاری شده، هیچ راه حل کاملی وجود ندارد، اما برای استفاده از آنها سه دلیل اساسی وجود دارد که شامل:
NVT‌ در مقایسه با سکه‌ها می‌تواند شاخص خوبی برای بیان ارزش نسبی میانگین آنها در طول زمان باشد.
می‌توان NVT ‌ را برای اکثر سکه‌های مورد معامله استفاده کرد. زیرا این سکه‌ها ارزش بازار تاریخی دارند و دارای تعداد معاملات ثبت شده برای خود هستند.

بیشتر بخوانید : بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه

مفهوم نسبت NVT ‌ بیت کوین‌

برای درک بهتر مفهوم NVT‌ بیت‌کوین، به سه صورت ساده توضیحات را ارائه می‌دهیم.

شاخص NVT در بازر ارز دیجیتال چیست؟ نحوه محاسبه -
شاخص NVT در بازر ارز دیجیتال چیست؟ نحوه محاسبه 2

هرچه نسبت NVT ‌ بیت‌ کوین بالاتر باشد، ارزش سفته‌ بازی بالاتر است.

قبل از آنکه این فناوری شروع شود، رشد بیت‌کنین به صورت تصاعدی انجام می‌گرفت. بیت کوین توانست از توجه و تراکنش خوبی برخوردار شود و در نتیجه آن، ارزش‌گذاری بالای شبکه در مقایسه با ارزش واقعی تراکنش بود.

می‌توان نسبت NVT ‌ بیت‌کوین را برای ارزیابی ادغام بازار و سقوط استفاده کرد

زمانی که یک انفجار قیمت رخ می‌دهد، اغلب مردم به اشتباه فکر می‌کنند که این یک حباب است. اما حباب را می‌توان پس از اوج گرفتن قیمت تعیین کرد و سپس برای ارزیابی قیمت، یک ارزیابی جدید انجام داد.

نسبت NVT ‌ بیت کوین، به شناخت شبه حباب‌ها و حباب‌های واقعی کمک می‌کند

حباب تاریخی نسبت NVT‌ بیت‌ کوین‌ در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳‌ متحمل شد. این حالت زمانی اتفاق افتاد که بازار هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار داشت و در بین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران هنوز خوش بینی وجود داشت. در نهایت قیمت سقوط کرد و باعث تعدیل ۸۳ درصدی و ۹۲ درصدی بازار شد.

اکنون نسبت NVT ‌ بیت کوین‌ چه چیزی را به ما می‌گوید؟

امروزه، بیت‌ کوین‌ دارای ازش بازار بیش از ۱۱۵ میلیارد دلار است. این ارز دیجیتال مدتی نوسان داشت. اما شاخص NVT ‌ بیان می‌کند که اکنون در قیمت ثابتی قرار دارد.

سوالات متداول

شاخص NVT چیست؟

شاخص NVT با تقسیم ارزش بازار بر حجم کلی تراکنش ها در 24 گذشته محاسبه می شود و بیانگر ارزش آن رمز ارز است.

شاخص NVT توسط چه کسی ایجاد شده است؟

ویلی وو

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.