100 ارز دیجیتال برتر – صد ارز برتر دیجیتال

100 ارز دیجیتال برتر

در این مقاله 100 ارز دیجیتال برتر و یا عبارتی صد ارز برتر دیجیتال را به صورت اجمالی معرفی و بررسی می کنیم. تاکنون بیش از 5000 رمز ارز در جهان ایجاد شده و مورد معامله قرار می گیرد. هر کدام از این ارز های دیجیتال با هدف خاصی ایجاد شده و مورد معامله و خرید و فروش قرار می گیرند.

1-بیت کوین (BTC)

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

  ارز دیجیتال بیت کوین یکی از معتبرترین از انواع ارزهای دیجیتالی عصر حاضر است، ارز بیت کوین از سال 2009 به وجود آمد و به‌راحتی قابل‌استخراج بود. ارزش ارز دیجیتال بیت کوین مانند طلا توسط عرضه و تقاضای بازار مشخص می‌شود.

در سال‌های اخیر بیت کوین بسیار موردتوجه مردم و دولت‌ها قرارگرفته است تا جایی که امروزه استخراج بیت کوین از طریق سخت‌افزارهای بسیار پیچیده و با مصرف بسیار بالای برق ممکن است.

بیت کوین چند ویژگی بسیار مهم دارد؛ غیرمتمرکز است، تحت نظارت ارگان و دولت خاصی نیست، هیچ پشتوانه‌ای ندارد و کاملاً الکترونیکی است.

2-اتریوم کلاسیک (ETH)

اتریوم کلاسیک نسخه اصلی زنجیره خوشه ای اتریوم و جدیدترین نسخه ای است که بر روی آن ساخته شده است. 

3-بایننس کوین (BNB)

ارز معروف به BNB ارز دیجیتال اصلی صرافی ارزرمزنگاری بایننس است که بزرگترین صرافی جهان از نظر حجم معاملات است. در ابتدا ، ارز بایننس در شانگهای چین تأسیس شد و از مارس 2018 به تایوان منتقل شد.

4-کاردانو (ADA)

کاردانو با رویکرد تحقیق محور توسط مهندسان ، ریاضیدانان و رمزشناسان ایجاد شده است. کاردانو توسط چارلز هوسکینسون ، یکی از پنج عضو اول بنیانگذار اتریوم ، بنیان گذاشته شد. پس از اختلاف نظر در جهت اتریوم ، او رفت و بعداً به ایجاد کاردانو کمک کرد.

 کاردانو با ایجاد محصولات مالی غیرمتمرکز مانند “اتریوم” علاوه بر ارائه راه حل هایی برای همکاری ، تقلب در رأی دهندگان و پیگیری قانونی قرارداد ، از جمله موارد دیگر ، کاردانو هدف از آن سیستم مالی جهان است.

5-دوج کوین (DOGE)

دوج کوین بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2021 شد و یکی از جدیدترین انواع ارزهای دیجیتال به حساب می آید که در ابتدا توسط مهندسین نرم افزار جکسون پالمر و بیلی مارکوس به عنوان یک شوخی ابداع شد و او تصویر یک سگ را به عنوان آرم خود حمل می کند.

دوج کوین در سال 2021 با 45 درصد افزایش ، عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین دارد که فقط 6 درصد رشد دارد همچنین در سال 2020 عملکرد خوبی کسب کرد و بیش از 130 درصد درآمد کسب کرد. 

6- تتر (USDT)

تتر یکی از اولین و محبوب ترین نوع ارز دیجیتال پایدار است که هدف آنها این است که ارزش بازار خود را به منظور کاهش نوسانات به یک ارز یا نقطه مرجع خارجی متصل کنند. از آنجا که بیشتر ارزهای رمزنگاری شده ، حتی ارزهای اصلی مانند بیت کوین ، دوره های مکرر نوسان گسترده ای را تجربه کرده اند ، تتر و سایر پول های ثابت سعی دارند نوسانات قیمت را مرتفع کنند تا کاربرانی را که در غیر این صورت ممکن است احتیاط کنند جلب کنند.

تتر یک ارز برتر دیجیتال
تتر یک ارز برتر دیجیتال

نرخ  تتر با دلار آمریکا ارتباط مستقیم دارد. این سیستم به کاربران این امکان را می دهد که انتقال از ارزهای رمزپایه دیگر به دلار آمریکا را به راحتی و به موقع از تبدیل واقعی به ارز معمولی انجام دهند.

7-ریپل (XRP)

ریپل را می توان به عنوان نسل بعدی شبکه های پرداخت و یکی از صد ارز برتر دیجیتال توصیف کرد. در اصل برای همکاری با رهبران صنعت مالی ایجاد شده است .این ارز دیجیتال در سال 2017 به بالاترین رکورد رسید.  اعتقاد بر این است که یک گزینه ایده آل برای کسانی است که مایل به داشتن ارزهای رمزپایه ارزان قیمت با آینده امیدوار کننده هستند.

8-پولکادات (DOT)

 پولکادات در سال 2016 راه اندازی شد و توسط بنیاد سوئیس Web3 اداره می شود . این پروژه یک پروتکل پل مانند است که بر حفظ اتصال ، انتقال ارزش و تجمیع امنیت شبکه های بلاکچین تمرکز دارد و به این شبکه ها اجازه می دهد تا با متحد کردن آنها در یک شبکه واحد ، به صورت موازی با یکدیگر کار کنند. نقاط قوت زنجیره های مختلف را ضرب کرده و نقاط ضعف آنها را کاهش می دهد.

بطور کلی ، پولکادات یک پروژه توسعه دهنده توسط توسعه دهندگان است ، هدف آن اتصال زنجیره های عمومی و خصوصی ، اوراکل ها وخدمات برای کار یکپارچه در کنار یکدیگر است ، بنابراین اتصال زنجیره های مختلف مستقل را با هم در یک اینترنت Web3 واحد تسهیل می کند .

9-Internet Computer (ICP)

ارز دیجیتال رمزنگاری شده (ICP) بر اساس پروتکل خود به نام “رایانه اینترنتی” کار می کند.

هدف این ارز ایجاد حاکمیت پروتکل و تسهیل معاملات شبکه است.

با ارز دیجیتال ICP ، دارندگان ارز می توانند در مورد پیشنهادات مدیریت پروژه رأی دهند.

عملکرد دیگر ارز پرداخت هزینه های معاملاتی است.

در مقایسه با شبکه فعلی اتریوم ، هزینه های ICP دارای نرخ معامله مسطح است.

10- بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش نماد آن در بازار ارز (BCH) ، شاخه ای از دارایی دیجیتال مدرن است که با کاهش زمان صرف شده در رویه های معاملات مالی از طریق ارز دیجیتال مشخص می شود. و این در روز اول اتفاق افتاد که مورد استقبال سرمایه گذاران و معامله گران قرار نگرفت ، زیرا تعدادی از سیستم عامل های تجاری برای پذیرش معاملات با ارز جدید بیت کوین کش سازگار نبودند و عدم پذیرش تجارت با آن ارز به معنای آن است که معامله گرانی که در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند از آنها نخواهند بود.

بیت کوین کش
بیت کوین کش

آنها فقط پس از تغییر بسترهای معاملاتی که از طریق آنها در دارایی های دیجیتال خود سرمایه گذاری می کنند ، می توانند از ویژگی های جدید موجود در ارز تقسیم شده جدید بهره مند شوند.

11-لایت کوین (LTC)

 لایت کوین ‌مانند ارز دیجیتال بیت کوین توسط فناوری بلاک چین توسعه‌یافته است. در پروتکل این رمز ارز دارایی‌های دیجیتالی بنام لایت کوین بدون هیچ واسطه‌ای بین افراد مبادله می‌شود.

در اصطلاحی معمول گفته می‌شود اگر بیت کوین طلا باشد، لایت کوین نقره است ارزان‌تر و در دسترس تر از بیت کوین.

12- یونی سواپ (UNI)

UNI واحد پول پلت فرم یونی سواپ است. صرافی رمزنگاری یونی سواپ مبتنی بر بلاک چین اتریوم پیش از این ارز رمزنگاری شده UNI خود را اعلام کرده بود.

13-  چین لینک (LINK)

چین لینک یک شبکه اوراکل غیر متمرکز است که فاصله بین قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای اتریوم و داده های خارج از آن را از بین می برد. بلاکچین ها خود توانایی اتصال به برنامه های خارجی را به روشی قابل اعتماد ندارند. غیر متمرکز به قراردادهای هوشمند امکان برقراری ارتباط با داده های خارجی را می دهد تا قراردادها براساس داده هایی که خود اتریوم نمی تواند به آنها متصل شود ، انجام شود.

14-  استلار (XLM)

درست مانند مورد XRP ، ارزش ارز استلار ، معروف (XLM) بسیار کم است. با وجود این ، کل سقف بازار آن را به یکی از بزرگترین ارزهای رمزپایه در جهان تبدیل می کند. شایان ذکر است که روش استلارکاملاً متفاوت از انواع ارزهای دیجیتال است ، زیرا برخی از مأموریت های اعلام شده آن شامل مبارزه با فقر و ارائه راه حل های مالی برای افرادی است که حساب بانکی ندارند.

استلار یک شبکه بلاکچین باز است که برای ارائه راهکارهای شرکتی با اتصال موسسات مالی به منظور انجام معاملات بزرگ طراحی شده است. معاملات عظیم بین بانک ها و بنگاه های سرمایه گذاری که معمولاً چندین روز به طول می انجامد ، تقریباً بلافاصله بدون واسطه انجام شود و هزینه آن برای کسانی که معامله را انجام می دهند کم است یا هیچ هزینه ای ندارد.

15-  یو اس دی کوین (USDC)

USDC یک استیبل کوین وابسته به دلار آمریکا می باشد که ارزش آن به نسبت 1:1 به دلار آمریکا هماهنگ است. برای اینکه هر واحد از این ارزدیجیتال که وارد چرخه مالی شود یک دلار آمریکا بصورت ذخیره برای پشتیبانی آن نگهداری می شود. این ذخایر بصورت پولی و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا بصورت کوتاه مدت تامین می شود.

16-  سولانا (SOL)


سولانا یک بلاک چین در مقیاس وب است که برنامه ها و بازارهای سریع ، ایمن ، مقیاس پذیر و غیرمتمرکز را ارائه می دهد. این سیستم در حال حاضر از 65،000 TPS )تراکنش در ثانیه) و 400ms Block Times پشتیبانی می کند. هدف اصلی نرم افزار سولانا این است که نشان دهد مجموعه ای احتمالی از الگوریتم های نرم افزار با استفاده از این ترکیب برای ایجاد بلاکچین وجود دارد. بنابراین این اجازه می دهد تا میزان تراکنش متناسب با پهنای باند شبکه که تمام خصوصیات بلاکچین را برآورده می کند مقیاس بندی کند.بعلاوه ، این سیستم قادر به پشتیبانی از حد بالای 710،000 TPS در یک شبکه گیگابایتی استاندارد و 28.4 میلیون tps در شبکه 40 گیگابایتی است. 

17-  پالی گان (MATIC)


ارز دیجیتال پالی گان برای تجارت در بستر معاملات پیشرفته CoinBase Pro در دسترس خواهد بود.ارز دیجیتال “MATIC” برای معامله در چهار جفت مختلف BTC ، USD ، EUR و GBP در دسترس خواهد بود.

18- وی چین  (VET)

وی چین یکی از اولین زنجیره های بلوکی بود که به طور خاص برای تأمین نیازهای مشتریان در سطح سازمانی ساخته شد ، زیرا توسعه دهندگان این پروژه در تلاشند زنجیره تأمین و چرخه عمر این پروژه را با استفاده از فناوری Ledger توزیع شده بهبود بخشند.

از همه مهم تر ، این پلت فرم توابع جدیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد که آن را برای شرکت هایی که به دنبال ارتقا پروتکل های زنجیره تامین و همچنین فرایندهای تجاری هستند ، ایده آل می کند.

وی چین این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند که مقدار زیادی از داده ها را ردیابی کنند ، زیرا این شاخص ها می توانند شامل عناصری مانند کیفیت ، اصالت ، دمای ذخیره سازی و وضعیت انتقال باشند. به طور چشمگیری ، وی چین تمام این ویژگی ها را در یک اکوسیستم تجاری توزیع شده و بدون اعتماد ارائه می دهد ، زیرا در این روش ، وی چین هزینه های اضافی را کاهش می دهد و روند پاسخگویی را بهبود می بخشد.

19-اتریوم (ETC)

اتریوم دومین رمز ارز دیجیتال بازار است که در سال 2013 به وجود آمد. به گفته‌ی یکی از توسعه‌دهندگان «اتریوم به وجود آمده تا برای انجام امور زندگی‌مان به هیچ بانک، شرکت و نهاد دیگری نیاز نداشته باشیم».
اتریوم را کمی فراتر از ارز دیجیتال بیت کوین گذاشته است و به عدم تمرکز در تمام زمینه‌های زندگی انسان‌ها مانند انجام انتخابات، پرداخت‌ها، بیمه و وام‌دهی معتقد است.

20- تتا (THETA)

بازار رمزنگاری نه تنها از نظر حرکت سریع قیمت ، نوسان زیاد و امکان معامله 24 ساعته در 7 روز ، بلکه از نظر توسعه و پیشرفت نیز یک بازار فعال است که بازتاب مثبتی بر اکوسیستم جهان ارزهای رمزنگاری شده می باشد.

ارز دیجیتال تتا
ارز دیجیتال تتا

اخیراً ، ارز دیجیتال تتا به طور قابل توجه ای رونق گرفته است ، زیرا توانسته است از نظر ارزش کل بازار در لیست 10 ارز دیجیتال برتر قرار گیرد ، زیرا در حال حاضر با ارزش بازار 14.4 میلیارد دلار در رتبه نهم قرار دارد. ارز دیجیتال تتا واحد پول پروژه “شبکه تتا” است.

21- ایاس   (EOS)

ایاس یکی از قدرتمندترین سیستم عامل های بلاکچین برای کاربردهای غیرمتمرکز است. این سیستم عامل شبیه به پلتفرم اتریوم است اما سریعتر است ، مقیاس پذیری بیشتری دارد و به کاربران اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز را با کارایی بیشتری بسازند.
توسعه EOS توسط یک شرکت خصوصی  امکان پردازش میلیون ها معامله در ثانیه از طریق اندازه گیری افقی را فراهم می کند و باعث می شود که اکوسیستم های قدیمی به عنوان یک رایانه شخصی ظاهر شوند و به قابلیت های محاسبات قدیمی بسیار مشهور باشند.

22-  آوی (AAVE)

آوی یک پروتکل منبع باز است که به شما امکان می دهد مبادلات و عملیات وام غیرمتمرکز را ایجاد کنید و همچنین بازارهای مالی ایجاد کنید.

23-  ترون (TRX)

ارز ترون یک ارز دیجیتال است و نماد آن TRX است و مبتنی بر شبکه زنجیره بلوک یا بلاکچین است و پلتفرم خود را با رسانه های اجتماعی مقایسه می کند زیرا به کاربران خود امکان انتشار محتوای سرگرمی مانند فیلم ها و تصاویر و همچنین تجارت  ارزهای دیجیتال را می دهد تبدیل به یک پلتفرم ایده آل بدون اینکه آن را تحت قوانین و پروتکل های قانونی قرار دهید.

این پروتکل بر اساس یک پروتکل غیرمتمرکز است که به همه اجازه می دهد داده ها را به همراه استقلال آزادانه منتشر و ذخیره کند. دسته ای که از این ارز بسیار سود می برند افراد خلاق هستند که به روشی ایده آل برای انتشار محتوای سرگرمی و بدون محدودیت در آنها نیاز دارند و از طریق ارز ترون این دسته می توانند از مزایای فوق العاده ای برخوردار شوند.

24- Wrapped Bitcoin (WBTC)

Wrapped Bitcoin نوآوری نسبتاً جدیدی است که به طور موثر BTC را به بلاکچین اتریوم می آورد. یکی از موارد اصلی استفاده از WBTC  در امور مالی غیر متمرکز است.

25-  بایننس (BUSD)

بایننس از جمله معتبرترین، محبوب‌ترین و بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان است؛ در صرافی بایننس فقط ارزهای دیجیتالی معامله می‌شوند و خبری از ارزهای فیزیکی چون یورو و دلار نیست.

این صرافی در سال 2017 در چین بنا نهاده شد اما به‌دلیل قوانین سخت‌گیرانه‌ی چین به کشور ژاپن نقل مکان کرد.

26- فایل کوین  (FIL)

فایل کوین یک پروتکل غیرمتمرکز است که هر کسی را قادر می سازد فضای ذخیره سازی خود را از دیسک سخت خود در رایانه شخصی خود به هر کس دیگری در هر کجای دنیا اجاره دهد ، به موجب آن هر کسی می تواند فضای ذخیره سازی را در شبکه فایل کوین خریداری کند.

27-شیبا اینو   (SHIB)

ارز دیجیتال شیبا SHIB به طور ناگهانی و سریع به عنوان جایگزینی برای ارز دیجیتال داگ کوین ظاهر شد.

می توان گفت که ارز دیجیتال SHIB ماکت ارز DOGE است.

28- DREP  (DREP)

هدف DREP بهره گیری از فناوری بلاکچین و ایجاد الگوی جدید برای تبادل داده ها ، کالاها و منابع است ، جایی که شهرت کاملاً در مرکز آن است.

29- نئو (NEO)

 نئو اولین رمز ارز دیجیتال چینی است که به‌صورت کدباز ارائه، سرعت آن بسیار بالا و بر پایه‌ی تلفیق سرمایه دیجیتال و سرمایه واقعی بنا شده است.

30- مونرو (XMR)

یک ارز امن ، محرمانه ، منبع باز و غیرقابل ردیابی که در آوریل 2014 راه اندازی شد و از این ارز برای محافظت از آدرس های ارسال و دریافت و مبالغ معاملات استفاده می شود و ارزش بازار آن 2.89 میلیارد دلار است.

31- لونا (LUNA)

لونا یک ارز رمزنگاری شده است و یک نهاد مالی مستقل است که توسط سیستم مبتنی بر بلاکچین لونا تأمین می شود. این ارز دیجیتال از طریق ساده سازی انواع هزینه های معاملات مالی ، از دیگران متمایز می شود.

 

32- آیوتا (MIOTA)

آیوتا یک ارز دیجیتال منبع باز است که به دلیل غیرمتمرکز بودن، در اختیار هیچ دولت یا کشوری خاص قابل کنترل نیست. این ارز توسط IOTA Stiftung تاسیس شد و مرکز اصلی آن در آلمان است و در اصل یک سود غیر انتفاعی است.

33- بیت کوین اس وی (BSV)

 “BSV” مخفف “Bitcoin Satoshi Vision” است .

 BSV برای ایجاد ارزش خارجی بر اساس چهار ستون طراحی شده است:

  • پروتکل پایدار
  •  بلاک چین مقیاس پذیر است
  • امنیت فراتر از کفایت
  • معاملات فوری و ایمن

BSV همچنین پایه محکمی را ایجاد می کند که توسعه دهندگان می توانند هر برنامه یا برنامه ای را متناسب با نیازهای آنها ایجاد کنند.

34- کلایتون (KLAY)

این یک پلت فرم خدمات محور و درجه سازمانی است که هدف آن ایجاد یک تجربه بلاکچین کاربر پسند برای توده ها است و به همین ترتیب ، متعهد به ارائه راهکارهای مقیاس پذیری انعطاف پذیر با عملکرد بالا ، زمان پاسخ سریع است .

35- کوساما یا کوزاما (KSM)

کوماسا محیطی است که به هر توسعه دهنده اجازه می دهد قبل از انتشار بلاک چین یا برنامه های جدید ، آنها را  آزمایش کند.

کوساما بیشتر ویژگی های اصلی Polkadot را تقلید می کند. به عنوان مثال ، کوساما از دو نوع زنجیره بلوک استفاده می کند – یک شبکه اصلی ، به نام رله زنجیره ای ، که در آن معاملات دائمی هستند و شبکه های تولید شده توسط کاربر ، به نام پاراچین. 

36-  هیوبی توکن (HT)

 ارز دیجیتال هیوبی توکن با نماد HT ارز اصلی پلت فرم معروف Houbi Global است که یکی از قدیمی ترین و قدرتمندترین سیستم عامل های بازار از انواع ارزهای دیجیتال است .

  37- اف تی ایکس توکن (FTT)

این ارز دیجیتال یکی از صرافی های فعال در حوزه ی ارزها است. هدف این ارز اینه که به عنوان یک پلتفرم معاملاتی متمرکز در آینده شناخته شود.

38- دای (DAL)

یک ارزدیجیتال غیر متمرکز با ارزش ثابت می باشد و قیمت آن برابر 1دلارآمریکا است.    

ارز دای
ارز دای

 

39- تور چین (RUNE)


ارز دیجیتال تور چین بلاکچین ها را به هم متصل می کند و خدماتی را برای مبادله ارزهای مجازی ارائه می دهد.

40- میکر (MKR)

این یک پلت فرم رمزگذاری شده با ارز دیجیتال در بلاک چین اتریوم است که توکن های DAI را می فروشد و ارز میکر سعی می کند تا نوسانات این توکن ها را حداکثر کاهش دهد تا قیمت یک رمز ارز برابر با 1 دلار باقی بماند.

41- تزوس ( XTZ)

تزوس یک سیستم بلاکچین منبع باز است که از طریق آن قراردادهای هوشمند و همچنین برنامه های غیرمتمرکز (DApps) ایجاد می شود..


یکی از مهمترین ویژگیهای تزوس این است که این سیستم مبتنی بر مکانیزم خودتنظیم است و این بدان معناست که پروژه می تواند بدون نیاز به تقسیم به دو زنجیره بلوک مختلف توسعه یافته و مدرنیزه شود ، بنابراین از مشکلی که این تقسیم بندی ها مانند تقسیم وجود دارد جلوگیری می کند.

42-کازماس (ATOM)

کازماس یک شبکه بلاکچین است و توسعه دهندگان این اینترنت را مفهوم Blockchains می نامند.

هدف این پروژه این است که شبکه های بلاکچین جداگانه بتوانند به روشی بسیار روان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

43- پنکیک سواپ (CAKE)

پنکیک سواپ یک پلتفرم تجاری غیرمتمرکز برای تبادل نشانه با BSC است.

کاربران می توانند با استفاده از این نشانه ها سهم خود را همراه با بخشی از هزینه معاملات بازپرداخت کنند.

44- اولنچ (AVAX)

 اولنچ یک پلت فرم جدید است که توسط آزمایشگاه های Ava ایجاد شده است و به هر کسی اجازه می دهد تا به راحتی شبکه بلاکچین چند منظوره و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) را تولید کند.                                            

45- الگوراند (ALGO)

 ارز دیجیتال الگوراند یک شبکه مبتنی بر بلاکچین خودکفا و غیرمتمرکزاست که تعداد زیادی برنامه را پشتیبانی می کند.

سیستم های الگوراند با امنیت ، کارایی و مقیاس پذیری مشخص می شوند ، که هنگام ایجاد کاربردهای مثر در دنیای واقعی از ویژگی های بسیار مهم هستند.

46- کریپتو (CRO)

کریپتو یک سیستم پرداخت پیشگام است که هدف آن افزایش پذیرش رمزنگاری از طریق کانال های مختلف پرداخت از جمله کارت های ویزا است. این ادعا می کند که هزینه های کمی یا تقریباً صفر را ارائه می دهد و خود را بهترین مکان برای خرید ارزهای رمزپایه معرفی می کند.                                  

47- کامپاند (COMP)

یک پروتکل پرداخت وام غیر متمرکزمی باشد که با پشتیبانی کوین بیس ایجاد شده است.

48-بیت تورنت (BTT)

این ارز در سال 2010 توسط شرکت بیت توزنت مستقر در سنگاپور در زنجیره بلوک Tron راه اندازی شده است.همچنین به سازندگان محتوا امکان می دهد تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند ، ارز دیجیتالی را بدون واسطه کسب کنند و هزینه کنند.

بیت تورنت
بیت تورنت

49- دش (DASH)

دش نسل بعدی ارز دیجیتال است. آنها از یک بستر نرم افزاری همتا به همتا معامله می شوند و منتقل می شوند و این باعث می شود که مردم برای انتقال وجوه به بانکها اعتماد کامل کنند. انتقالها توسط یک شبکه توزیع کنترل می شوند.

50- لئو (LEO)

لئو برای کاهش هزینه های معاملات در Bitfinex و EthFinex استفاده خواهد شد. همچنین برای تعدادی از ویژگی ها و مزایای پلت فرم iFinex استفاده خواهد شد.

آنچه ارز را متمایز می کند تعهد پلتفرم برای خرید و سوزاندن ارز به صورت ماهانه است.

51- ویوز(WAVES)

ویوز یک پلت فرم بلاکچین است که ایجاد ارزهای دیجیتال سفارشی (معروف به دارایی های هوشمند) و راه اندازی قراردادهای هوشمند را که میزبان برنامه های غیرمتمرکز “dapps” است ، تسهیل می کند.

52- زی کش (ZEC)

زدکش نیز در سال 2016 به وجود آمد، زدکش مانند بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز که بر پایه‌ی فنّاوری بلاک چین توسعه یافته است.

تفاوت اصلی زدکش با بیت کوین در امنیت بیش‌تر زدکش است، در رمز ارز دیجیتال زدکش تمام اطلاعات کاربران محرمانه و رمزنگاری شده است.

53- Symbol (XYM)

این ارز سال در 2021 راه اندازی شده است. این پول برای پرداخت معاملات به منظور ایجاد انگیزه در شبکه گره های عمومی پردازش و ضبط معاملات استفاده می شود و ارزش اساسی XYM را به عنوان ارز اقتصاد در حال عملکرد به دست می آورد.

54- یرن فایننس(YFI)

یرن فایننس یکی از پروتکل های تأمین مالی غیرمتمرکز DeFi مبتنی بر اتریوم است. هدف آن ساده سازی تعامل کاربر با DeFi به طور کلی و تنظیم نرخ بازده واقعی سالانه (APY) برای ارزهایی است که در پروژه های مختلف DeFi سپرده گذاری می شوند.

55-الروند (EGLD)

یک شبکه بلاکچین است که توسط مکانیسم الگوریتم اثبات سهام بصورت غیرمترکز فعال می باشد. 

56- نم (XEM)

ارز رمزنگاری شده نم از جمله بسیاری از انواع ارزهای دیجیتال است که بسیار مشهور است و توانایی بالایی را برای رقابت و چالش در بازارهای ارز دیجیتال از طریق اینترنت به اثبات رسانده است ، ارز نم در تاریخ 31 مارس 2015 راه اندازی شد و به عنوان یکی شناخته می شود از ده ارز دیجیتال مهم است.

57-هدرا هش گراف (HBAR)

در مورد فناوری بلاکچین است. همچنین با برنامه های غیرمتمرکز که کاملاً به الگوریتمی متفاوت وابسته اند اما در همان سیستم فناوری بلاکچین کار می کنند سازگار است.

آنها در ریاضیات و معادلات مختلف متفاوت هستند ، اما از فناوری بلاکچین بهتر هستند.

در مقایسه با فناوری بلاکچین ، هزاران تراکنش در ثانیه انجام می شود.

58-سینتیکس (SNX)

سینتیکس به کاربران این امکان را می دهد که در سهام و همچنین ارزها ، فلزات گرانبها و سایر دارایی ها در قالب آن نشانه های ERC20 برای اتریوم شرط بندی کنند .

59-بیت کوین BEP2 (BTCB)

این ارز یکی از استانداردهای ایجاد توکن در شبکه بایننس کوین است.

60- ریون کوین(REV)

یک شبکه همتا به همتا می باشدکه یک بلاکچین با کاربرد خاص را ایجاد می کند با هدف انتفال دارایی ها از شخصی به شخص دیگر است.

61-چیلیز (CHZ)

یک توکن دیجیتالی است که برای آسانی توکن سازی فعالیت های هواداران تیم های ورزشی ایجاد می شود.

62- سوشی سواپ (SUSHI)

اشخاص توسط این ارز دیجیتال می توانند پلتفرم توکن های خود را به نقدینگی اضافه کنند ودر برابر این کار توکن های سوشی و دیگر توکن ها را به عنوان پاداش دریافت کنند و از طریق آن سود کسب کنند.

63- نیر پروتکل (NEAR)

این ارز توکن بومی پروتکل نیر می باشد که برای تشویق نودها در شبکه نیر استفاده می شود و همینطور برای تامین انرژی تراکنش ها(معاملات) و قراردادهای هوشمند زیادی مورداستفاده قرار می گیرد.

64- دیکرد (DCR)

این یک ارز دیجیتال مستقل است که با استفاده از فناوری بلاکچین ساخته شده است ، با یک سیستم اجماع ترکیبی که اثبات کار و اثبات سهام را ترکیب می کند ، به گونه ای طراحی شده است که غیرمتمرکز ، پایدار و خودگردان است زیرا کسانی که ارز را تصمیم می گیرند.

65- تل کوین (TEL)

این ارز یکی از جدیدترین انواع ارز های دیجیتال موجود در بازار است که با هدف که با هدف مشارکت با برندهای معروف صنعت مخابرات که برای از بین بردن مشکلاتی که بین سیستم عامل های پرداخت صورت حساب و مبایل وجود دارد ایجاد شد.

66- تتر (UST)

تتر یک ارز دیجیتال می باشد که پشتوانه دلار دارد و هر واحد از آن مساوی با یک دلار است و هدف این ارز حمایت از معامله گران در مقابل نوسانات شدید بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال می باشد.

67-زیلیکا ( ZIL)

ارز دیجیتال زیلیکا برای پردازش داده های مهم بدون تأثیر در کارایی شبکه ساخته شد .

68- هولو (HOT)

این ارز دیجیتال یک پل ارتباطی بین کاربران هولو و اینترنت سنتی است و همچنین ارز دیجیتال هولو روش های کارآمدترو ارزان تری به توسعه کنندگان برای بلاکچین ها اراعه می دهد.

69- دسنترالند (MANA)

دسنترالند در شبکه اتریوم طراحی شده است  در این دنیای مجازی می توانید زمین مشخصی را به وسیله توکن خریداری کنید ، بر روی آن بنا کنید ، آن را اجاره کنید و از آن درآمد ثابتی کسب کنید.

ارز مانا
ارز مانا

و هیچ محدودیتی در مورد آنچه در این دنیای مجازی می تواند ساخته یا به اشتراک گذاشته شود وجود ندارد. 

70- نکسو (NEXO)

یک بستر وام مبتنی بر بلاکچین است .

در جایی که سیستم نکسو به کاربران اجازه می دهد پول خود را به صورت پول نقد یا ارز رمزنگاری شده در کیف پول نکسو و امکان دریافت وام نقدی فوری به دلار یا یورو واریز کنند.

71-  تتا فیول(TFUEL)

تتا فیول برای اجرای معاملات و عملیات کوچک بر روی بلاکچین خود استفاده می شود که برای به اشتراک گذاشتن پهنای باند ویدئو اصلی استفاده می شود.

72- کوانتوم (QTUM)

 این ارز توسط شرکتی مستقر در سنگاپور راه اندازی شد که هدف آن تمرکز زدایی از ایجاد قراردادهای هوشمند و ایمن سازی آنها در هنگام معامله با ارزهای دیجیتال بین شرکت ها و مردم ، به ویژه در قراردادهای سرمایه گذاری و تجاری از طریق تلفن های همراه ، تأکید بر محرمانه بودن کلیه معاملات است.

73-اوکی بی (OKB)

یکی از برترین سیستم عامل های تجارت ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان است که خدمات را به تعداد زیادی از کشورها ارائه می دهد

این پلتفرم از طیف گسترده ای از جفت های تجاری پشتیبانی می کند که معمولاً از نظر حجم معاملات در رتبه های اول قرار دارد و نماد OKB ارز اصلی تأیید شده بستر OKEx است.

74- سلسیوس (CEL)

پروژه های رمزنگاری با ماهیت تأمین مالی غیرمتمرکز ، DeFi ، خصوصاً از ابتدای تابستان سال 2020 تا لحظه ای بسیار ظهور و گسترش یافته اند.

سلسیوس خدمات مالی سنتی را از حساب پس انداز و سود گرفته تا وام و وام به شکل مدرن ، دیجیتالی و غیرمتمرکز ارائه می دهند.

پروژه “سلسیوس” مجموعه ای از راه حل های وام ، پس انداز و پرداخت و بیشتر خدمات مالی موجود از طریق موسسات سنتی را ارائه می دهد.

“شبکه سلسیوس” حول اطمینان از خدمات مالی حین انجام آنچه برای جامعه بهتر است ، بدون هیچگونه اشخاصی از طرف شخص ثالث یا واسطه ، می چرخد.

75- بت (BAT)

BATیکی از بسترهایی است که می توان تبلیغات را در آن رد و بدل کرد ، به ویژه تبلیغات منبع باز غیر متمرکز.

این سیستم عامل مبتنی بر پلتفرم اتریوم است.                          

76- انجین کوین (ENJ)

این ارز در شبکه اتریوم ساخته شده است.

با این حال ، این پروژه نه تنها یک عملیات رمزنگاری است ، بلکه دارای ویژگی های یک قرارداد هوشمند است.

77- فانتوم (FTM)

این ارز دیجیتال  یک بستر قرارداد هوشممند سریع،بابازه بالا و مقیاس پذیر برای دارایی های دیجیتال فراهم می کند.

78- بیت گولد(BTG)


این ارز سوابق معاملات بیت کوین را ثبت می کند ، به این معنی که اگر شما یک دسته از بیت کوین را قبل از تقسیم مالک بودید ، در حال حاضر مقدار مساوی Bitcoin Gold را داشتید. هدف این ارز ارائه الگوریتم استخراج مبتنی بر ASIC جایگزین کمتر مقیاس پذیر است که به کاربران امکان می دهد سود خود را از طریق چرخه رایانه خود افزایش دهند.

79- استکس(STX)

استکس شکلی از دارایی می باشد که با ارزش بازار حدود 1.3 میلیارد دلار در رتبه 73 بازار قرار دارد.

80-آنتولوژی  (ONT)

آنتولوژی به عنوان یک پروژه بلاکچین امن برای پشتیبانی از نیازهای شرکت ها ایجاد شده است ، و راهی برای محافظت از سیستم ها و داده های آنها فراهم می کند.

81- ارز گراف (GRT)

ارز دیجیتال گراف پس از راه اندازی بلاکچین “Graph” که هدف این پروژه کمک به شاخص سازی و پرس و جو از داده های شبکه های مختلف بلاکچین است ، افزایش چشمگیری پیدا کرد.                                 

82- هارمونی (ONE)

هارمونی برای سهولت ایجاد و استفاده از DApps طراحی شده است.

این پلتفرم در تلاش است تا با تمرکز بر روی اصطلاح (به اشتراک گذاری حالت تصادفی) یا روش تقسیم بندی تصادفی روش جدیدی برای کار این برنامه ها ابداع کند که امکان ایجاد بلوک در عرض چند ثانیه را فراهم می کند.

83- دیجی بایت (DGB)

یک شبکه بلاکچین کامل است که بر اساس سه لایه مختلف ساخته شده است:

  • ردیف بالا برای قراردادهای هوشمند ، برنامه های غیرمتمرکز و توکن های قابل تنظیم.
  • رده میانی دفتر کل است که در آن ارز بومی DigitByte می تواند در شبکه حرکت کند و به عنوان دارایی اصلی آن عمل کند.
  • لایه زیرین زیرساخت اصلی سیستم است و شامل گره های غیرمتمرکز ، برنامه سرویس گیرنده و ارتباطات بین هر یک از آنها است.

84- نانو (NANO)

نانو یکی از انواع ارز دیجیتال است که در سال 2015 ایجاد شده است و دارای ساختار زنجیره ای مختص به خود است که به آن “بلوک شبکه” می گویند ، که در آن هر کیف پول بلاکچین خاص خود را دارد و از یک دفتر معاملاتی تشکیل شده است.

85- اوما (UMA)

اوما دسترسی جهانی به بازار  خود را به عنوان پروتکل برای ایجاد دارایی مصنوعی توصیف می کند. این هدف به کاربران این امکان را می دهد که موجب سقوط هوشمندانه مستقل با ضمانت های اقتصادی بنویسند.

اوما برای پشتیبانی از نوآوری های مالی ساخته شده است که توسط بلاکچین باز می شود مانند اتریوم امکان پذیر است. 

86- هورایزن (ZEN)

این ارز با استفاده از شواهد ناشناس ارز دیجیتال “ZEN” خود را غیرقابل ردیابی و غیرقابل دسترسی به اطلاعات مربوط به معاملات بین کاربران می کند.

به این معنی که این ارز در بین ارزهای دیجیتالی ترجیحی در بین کاربرانی که به دنبال حفظ حریم خصوصی هستند ، بود.

بنابراین ، این شرکت در حال ایجاد راه حل های حفظ حریم خصوصی برای قراردادهای هوشمند با هدف ایجاد یک بستر غیرمتمرکز برای پیام رسانی خصوصی ، انتشار و توسعه برنامه های غیرمتمرکز (dapp) است.

87- زیرو ایکس(ZRX)

زیرو ایکس رمز اختصاصی خود را دارد که ZRX نام دارد و برای پرداخت هزینه های تجارت به تأیید کنندگان معاملات استفاده می شود. هدف اصلی رمز ZRX حاکمیت غیرمتمرکز بر روی سیستم و بهبود عملکرد آن با گذشت زمان خواهد بود.

88- بیکری توکن (BAKE)

بیکری توکن یک پلتفرم تجاری غیرمتمرکز است که خود را نسخه سریعتر و ارزان قیمت پلت فرم یونی سواپمی داند. ارائه دهندگان نقدینگی با ارز Bake پاداش می گیرند که در آن کارمزد معاملاتی می گیرند و از Atokon نیز برای حکمرانی استفاده می شود.

89- سیا کوین (SC)  

سیا کوین به روشی کار می کند که پرونده های شما را در فضای ذخیره سازی ابری جدا کرده و رمزگذاری شده است تا فقط در دسترس شما باشد. سپس آنها در سیستم عامل منتشر می شوند  و فضای ذخیره سازی در حساب شما نیست ، بلکه به قطعات کوچک توزیع شده در شبکه غیرمتمرکز تقسیم می شود.

90- سلو (CELO)

سلو اکوسیستم بلاکچین است که بر افزایش استفاده از ارزرمز گذاری در میان کاربران گوشی های هوشمند متمرکز است .

سلو امیدوار است با استفاده از شماره های تلفن به عنوان کلیدهای عمومی ، میلیاردها دارنده تلفن های هوشمند جهان ، از جمله کسانی که دسترسی بانکی ندارند ، به معاملات ارز رمزنگاری شده معرفی کند.

91- بنکور (BNT)


بنکور یک پروتکل نقدینگی است که امکان مبادله خودکار و غیرمتمرکز را در اتریوم و بلاکچین ها فراهم می کند.

92- هلیوم (HNT)

فناوری بلاکچین امکان غیر متمرکز کردن موارد مختلفی را فراهم کرده است و نکته جالب عدم تمرکز شبکه های بی سیم است.

این شبکه Helium Network نامیده می شود و به سرعت در حال رشد است و می تواند راهی برای استخراج ارزهای رمزپایه بدون راه اندازی یک سرور گران قیمت و گرسنه قدرت باشد.

93-اومیسه گو (OMG)

اومیسه گو یکی از انواع ارز دیجیتال کم هزینه ، با کارایی بالا و غیرمتمرکز است که در رابطه با ستون فقرات اتریوم کار می کند و می تواند به افزایش ظرفیت معاملات بلاکچین اتریوم و کاهش ازدحام کمک کند.

94- پکسوس (PAX)

ارز رمزنگاری شده PAX یکی از ارزهای رمزپایه ثابت و مرتبط با دلار آمریکا است که توسط وزارت خدمات مالی نیویورک (NYDFS) تأیید شده است.

95- کرو دائو توکن (CRV)

کرو دائو توکن یک سازنده بازار خودکار (AMM) است که برای تسهیل مبادله کم بین ارزهای با قیمت مشابه طراحی شده است.

ارزهای متصل به دلار مانند DAI ، USDT و USDC یا BTC با ارزهای مرتبط مانند sBTC ، RenBTC و WBTC می توانند با بهترین نرخ با یکدیگر معامله شوند.

96-آیکن (ICX)

این ارز یکی معروف ترین از انواع ارز دیجیتال در فناوری بلاکچین ، با هدف ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز است که به زنجیره های مختلف زنجیره بلوک اجازه می دهد تا با یکدیگر پیوند خورده و اکوسیستم آنها را متحد کنند.

97-ریون کوین (RVN)


ریون کوین یک پروتکل مبتنی بر بلاکچین است که به توسعه دهندگان و کاربران امکان می دهد تقریباً برای هر دارایی نشانه ای ایجاد کنند. 

98- سوئیس بورگ (CHSB)

یک ارزدیجیتال سوئیسی است و با هدف اضافه شدن استقلال و تمرکززدایی در پروژ های مالی خصوصی و انفرادی به وجودآمده است.

99- TrueUSD (TUSD)

این ارزدیجیتال ارزش آن به نسبت 1به1 برابر دلار با دلارآمریکا است و برای کاهش خطر و ارائه حمایت قانونی از دارندگان توکن در برابر سواستفاده از چندین حساب سپرده مورداستفاده قرار می گیرند. اولین رمزی هست که در سیستم عامل TrustToken ساخته شده است.

100- آنکر (ANKR)

آنکر با هدف ایجاد یک منابع کارآمد بلاکچین چارچوب مبتنی بر فن آوری قادر می سازد که توزیع محاسبات ابری، و زیرساخت های آسان برای استفاده و برای برنامه های کاربردی کسب و کار فراهم می کند. معماری بلاکچین مبتنی بر اجماع کار (PoUW) است که در محیط پیاده سازی قابل اعتماد پشتیبانی می کند.

سوالات متداول

بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه چیست؟

ارز هایی که هم میزان معاملات آنها بالا بوده و هم نوسان خوبی در طول روز دارند برای نوسان گیری و سود روزانه مناسب هستند. مانند بیت کوین ، اتریوم ، ریپل و ….

بهترین ارز دیجیتال ارزان چیست؟

ارزان بودن یک ارز دلیلی بر مناسب بودن آن برای سرمایه گذاری نیست. به عنوان مثال ارز شیبا ارزی ارزان بوده ولی شاید برای سرمایه گذاری مناسب نباشد. ارز هایی نیز مانند ترون و دوج کوین کمتر مورد توجه قرار گرفته و رشد چندانی نداشته اند.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه