100 ارز دیجیتال برتر – صد ارز برتر دیجیتال

100 ارز دیجیتال برتر

در این مقاله 100 ارز دیجیتال برتر و یا عبارتی صد ارز برتر دیجیتال را به صورت اجمالی معرفی و بررسی می کنیم. تاکنون بیش از 5000 رمز ارز در جهان ایجاد شده و مورد معامله قرار می گیرد. هر کدام از این ارز های دیجیتال با هدف خاصی ایجاد شده و مورد معامله و خرید و فروش قرار می گیرند.

معرفی 100 ارز دیجیتال برتر

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

1-بیت کوین (BTC)

  ارز دیجیتال بیت کوین یکی از معتبرترین از انواع ارزهای دیجیتالی عصر حاضر است، ارز بیت کوین از سال 2009 به وجود آمد و به‌راحتی قابل‌استخراج بود. ارزش ارز دیجیتال بیت کوین مانند طلا توسط عرضه و تقاضای بازار مشخص می‌شود.

در سال‌های اخیر بیت کوین بسیار موردتوجه مردم و دولت‌ها قرارگرفته است تا جایی که امروزه استخراج بیت کوین از طریق سخت‌افزارهای بسیار پیچیده و با مصرف بسیار بالای برق ممکن است.

بیت کوین چند ویژگی بسیار مهم دارد؛ غیرمتمرکز است، تحت نظارت ارگان و دولت خاصی نیست، هیچ پشتوانه‌ای ندارد و کاملاً الکترونیکی است.

2-اتریوم کلاسیک (ETH)

اتریوم کلاسیک نسخه اصلی زنجیره خوشه ای اتریوم و جدیدترین نسخه ای است که بر روی آن ساخته شده است.

 

3- تتر (USDT)

تتر یکی از اولین و محبوب ترین نوع ارز دیجیتال پایدار است که هدف آنها این است که ارزش بازار خود را به منظور کاهش نوسانات به یک ارز یا نقطه مرجع خارجی متصل کنند. از آنجا که بیشتر ارزهای رمزنگاری شده ، حتی ارزهای اصلی مانند بیت کوین ، دوره های مکرر نوسان گسترده ای را تجربه کرده اند ، تتر و سایر پول های ثابت سعی دارند نوسانات قیمت را مرتفع کنند تا کاربرانی را که در غیر این صورت ممکن است احتیاط کنند جلب کنند.

تتر یک ارز برتر دیجیتال
تتر یک ارز برتر دیجیتال

نرخ  تتر با دلار آمریکا ارتباط مستقیم دارد. این سیستم به کاربران این امکان را می دهد که انتقال از ارزهای رمزپایه دیگر به دلار آمریکا را به راحتی و به موقع از تبدیل واقعی به ارز معمولی انجام دهند.

4- بایننس کوین (BNB)

ارز معروف به BNB ارز دیجیتال اصلی صرافی ارزرمزنگاری بایننس است که بزرگترین صرافی جهان از نظر حجم معاملات است. در ابتدا ، ارز بایننس در شانگهای چین تأسیس شد و از مارس 2018 به تایوان منتقل شد.

5-  سولانا (SOL)


سولانا یک بلاک چین در مقیاس وب است که برنامه ها و بازارهای سریع ، ایمن ، مقیاس پذیر و غیرمتمرکز را ارائه می دهد. این سیستم در حال حاضر از 65،000 TPS )تراکنش در ثانیه) و 400ms Block Times پشتیبانی می کند. 

هدف اصلی نرم افزار سولانا این است که نشان دهد مجموعه ای احتمالی از الگوریتم های نرم افزار با استفاده از این ترکیب برای ایجاد بلاکچین وجود دارد. بنابراین این اجازه می دهد تا میزان تراکنش متناسب با پهنای باند شبکه که تمام خصوصیات بلاکچین را برآورده می کند مقیاس بندی کند.بعلاوه ، این سیستم قادر به پشتیبانی از حد بالای 710،000 TPS در یک شبکه گیگابایتی استاندارد و 28.4 میلیون tps در شبکه 40 گیگابایتی است. 

6-ریپل (XRP)

ارز ریپل را می توان به عنوان نسل بعدی شبکه های پرداخت و یکی از صد ارز برتر دیجیتال توصیف کرد. در اصل برای همکاری با رهبران صنعت مالی ایجاد شده است .این ارز دیجیتال در سال 2017 به بالاترین رکورد رسید.  اعتقاد بر این است که یک گزینه ایده آل برای کسانی است که مایل به داشتن ارزهای رمزپایه ارزان قیمت با آینده امیدوار کننده هستند.

7-  یو اس دی کوین (USDC)

USDC یک استیبل کوین وابسته به دلار آمریکا می باشد که ارزش آن به نسبت 1:1 به دلار آمریکا هماهنگ است. برای اینکه هر واحد از این ارزدیجیتال که وارد چرخه مالی شود یک دلار آمریکا بصورت ذخیره برای پشتیبانی آن نگهداری می شود. این ذخایر بصورت پولی و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا بصورت کوتاه مدت تامین می شود.

8-کاردانو (ADA)

کاردانو با رویکرد تحقیق محور توسط مهندسان ، ریاضیدانان و رمزشناسان ایجاد شده است. کاردانو توسط چارلز هوسكینسون ، یكی از پنج عضو اول بنیانگذار اتریوم ، بنیان گذاشته شد. پس از اختلاف نظر در جهت اتریوم ، او رفت و بعداً به ایجاد کاردانو کمک کرد.

 کاردانو با ایجاد محصولات مالی غیرمتمرکز مانند “اتریوم” علاوه بر ارائه راه حل هایی برای همکاری ، تقلب در رأی دهندگان و پیگیری قانونی قرارداد ، از جمله موارد دیگر ، کاردانو هدف از آن سیستم مالی جهان است.

9- اولنچ (AVAX)

 اولنچ یک پلت فرم جدید است که توسط آزمایشگاه های Ava ایجاد شده است و به هر کسی اجازه می دهد تا به راحتی شبکه بلاکچین چند منظوره و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) را تولید کند.      

10-دوج کوین (DOGE)

دوج کوین بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2021 شد و یکی از جدیدترین انواع ارزهای دیجیتال به حساب می آید که در ابتدا توسط مهندسین نرم افزار جکسون پالمر و بیلی مارکوس به عنوان یک شوخی ابداع شد و او تصویر یک سگ را به عنوان آرم خود حمل می کند.

دوج کوین در سال 2021 با 45 درصد افزایش ، عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین دارد که فقط 6 درصد رشد دارد همچنین در سال 2020 عملکرد خوبی کسب کرد و بیش از 130 درصد درآمد کسب کرد. 

11-  ترون (TRX)

ارز ترون یک ارز دیجیتال است و نماد آن TRX است و مبتنی بر شبکه زنجیره بلوک یا بلاکچین است و پلتفرم خود را با رسانه های اجتماعی مقایسه می کند زیرا به کاربران خود امکان انتشار محتوای سرگرمی مانند فیلم ها و تصاویر و همچنین تجارت  ارزهای دیجیتال را می دهد تبدیل به یک پلتفرم ایده آل بدون اینکه آن را تحت قوانین و پروتکل های قانونی قرار دهید.

این پروتکل بر اساس یک پروتکل غیرمتمرکز است که به همه اجازه می دهد داده ها را به همراه استقلال آزادانه منتشر و ذخیره کند. دسته ای که از این ارز بسیار سود می برند افراد خلاق هستند که به روشی ایده آل برای انتشار محتوای سرگرمی و بدون محدودیت در آنها نیاز دارند و از طریق ارز ترون این دسته می توانند از مزایای فوق العاده ای برخوردار شوند.

12-پولکادات (DOT)

 پولکادات در سال 2016 راه اندازی شد و توسط بنیاد سوئیس Web3 اداره می شود . این پروژه یک پروتکل پل مانند است که بر حفظ اتصال ، انتقال ارزش و تجمیع امنیت شبکه های بلاکچین تمرکز دارد و به این شبکه ها اجازه می دهد تا با متحد کردن آنها در یک شبکه واحد ، به صورت موازی با یکدیگر کار کنند. نقاط قوت زنجیره های مختلف را ضرب کرده و نقاط ضعف آنها را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید : خرید پولکادات

بطور کلی ، پولکادات یک پروژه توسعه دهنده توسط توسعه دهندگان است ، هدف آن اتصال زنجیره های عمومی و خصوصی ، اوراکل ها وخدمات برای کار یکپارچه در کنار یکدیگر است ، بنابراین اتصال زنجیره های مختلف مستقل را با هم در یک اینترنت Web3 واحد تسهیل می کند .

13-  چین لینک (LINK)

چین لینک یک شبکه اوراکل غیر متمرکز است که فاصله بین قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای اتریوم و داده های خارج از آن را از بین می برد. بلاکچین ها خود توانایی اتصال به برنامه های خارجی را به روشی قابل اعتماد ندارند. غیر متمرکز به قراردادهای هوشمند امکان برقراری ارتباط با داده های خارجی را می دهد تا قراردادها براساس داده هایی که خود اتریوم نمی تواند به آنها متصل شود ، انجام شود.

14 تن کوین (TON)

تن کوین یک بلاکچین غیر متمرکز می باشد که توسط تلگرام توسعه یافته است و در چند سال اخیر پیشرفت قابل توجهی را تجربه کرده است. این پروزه توسط تلگرام ایجاد شده و مخفف The Open Network می باشد.

15-  پالی گان (MATIC)


ارز دیجیتال پالی گان برای تجارت در بستر معاملات پیشرفته CoinBase Pro در دسترس خواهد بود.ارز دیجیتال “MATIC” برای معامله در چهار جفت مختلف BTC ، USD ، EUR و GBP در دسترس خواهد بود.

16- Internet Computer (ICP)

ارز دیجیتال رمزنگاری شده (ICP) بر اساس پروتکل خود به نام “رایانه اینترنتی” کار می کند.

هدف این ارز ایجاد حاکمیت پروتکل و تسهیل معاملات شبکه است.

با ارز دیجیتال ICP ، دارندگان ارز می توانند در مورد پیشنهادات مدیریت پروژه رأی دهند.

عملکرد دیگر ارز پرداخت هزینه های معاملاتی است.

در مقایسه با شبکه فعلی اتریوم ، هزینه های ICP دارای نرخ معامله مسطح است.

17 -شیبا اینو   (SHIB)

ارز دیجیتال شیبا SHIB به طور ناگهانی و سریع به عنوان جایگزینی برای ارز دیجیتال داگ کوین ظاهر شد.

می توان گفت که ارز دیجیتال SHIB ماکت ارز DOGE است.

18- دای (DAI)

یک ارزدیجیتال غیر متمرکز با ارزش ثابت می باشد و قیمت آن برابر 1دلارآمریکا است.    

ارز دای
ارز دای

 

19- لایت کوین (LTC)

 لایت کوین ‌مانند ارز دیجیتال بیت کوین توسط فناوری بلاک چین توسعه‌یافته است. در پروتکل این رمز ارز دارایی‌های دیجیتالی بنام لایت کوین بدون هیچ واسطه‌ای بین افراد مبادله می‌شود.

در اصطلاحی معمول گفته می‌شود اگر بیت کوین طلا باشد، لایت کوین نقره است ارزان‌تر و در دسترس تر از بیت کوین.

20- بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش نماد آن در بازار ارز (BCH) ، شاخه ای از دارایی دیجیتال مدرن است که با کاهش زمان صرف شده در رویه های معاملات مالی از طریق ارز دیجیتال مشخص می شود. و این در روز اول اتفاق افتاد که مورد استقبال سرمایه گذاران و معامله گران قرار نگرفت ، زیرا تعدادی از سیستم عامل های تجاری برای پذیرش معاملات با ارز جدید بیت کوین کش سازگار نبودند و عدم پذیرش تجارت با آن ارز به معنای آن است که معامله گرانی که در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند از آنها نخواهند بود.

بیت کوین کش
بیت کوین کش

بیشتر بخوانید : قیمت بیت کوین کش

آنها فقط پس از تغییر بسترهای معاملاتی که از طریق آنها در دارایی های دیجیتال خود سرمایه گذاری می کنند ، می توانند از ویژگی های جدید موجود در ارز تقسیم شده جدید بهره مند شوند.

21- لئو (LEO)

لئو برای کاهش هزینه های معاملات در Bitfinex و EthFinex استفاده خواهد شد. همچنین برای تعدادی از ویژگی ها و مزایای پلت فرم iFinex استفاده خواهد شد.

آنچه ارز را متمایز می کند تعهد پلتفرم برای خرید و سوزاندن ارز به صورت ماهانه است.

22- کازماس (ATOM)

کازماس یک شبکه بلاکچین است و توسعه دهندگان این اینترنت را مفهوم Blockchains می نامند.

هدف این پروژه این است که شبکه های بلاکچین جداگانه بتوانند به روشی بسیار روان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

23- یونی سواپ (UNI)

UNI واحد پول پلت فرم یونی سواپ است. صرافی رمزنگاری یونی سواپ مبتنی بر بلاک چین اتریوم پیش از این ارز رمزنگاری شده UNI خود را اعلام کرده بود.

24-  استلار (XLM)

درست مانند مورد XRP ، ارزش ارز استلار ، معروف (XLM) بسیار کم است. با وجود این ، کل سقف بازار آن را به یکی از بزرگترین ارزهای رمزپایه در جهان تبدیل می کند. شایان ذکر است که روش استلارکاملاً متفاوت از انواع ارزهای دیجیتال است ، زیرا برخی از مأموریت های اعلام شده آن شامل مبارزه با فقر و ارائه راه حل های مالی برای افرادی است که حساب بانکی ندارند.

استلار یک شبکه بلاکچین باز است که برای ارائه راهکارهای شرکتی با اتصال موسسات مالی به منظور انجام معاملات بزرگ طراحی شده است. معاملات عظیم بین بانک ها و بنگاه های سرمایه گذاری که معمولاً چندین روز به طول می انجامد ، تقریباً بلافاصله بدون واسطه انجام شود و هزینه آن برای کسانی که معامله را انجام می دهند کم است یا هیچ هزینه ای ندارد.

25- ارز اینجکتیو (INJ)

ارز اینجکتیو بر پایه اتریوم بوده و در دسته توکن های چند منظوره قرار می کیرد و از جدید ترین ارز های دیجیتال می باشد که به رشد خوبی رسیده است.

26- نیر پروتکل (NEAR)

این ارز توکن بومی پروتکل نیر می باشد که برای تشویق نودها در شبکه نیر استفاده می شود و همینطور برای تامین انرژی تراکنش ها(معاملات) و قراردادهای هوشمند زیادی مورداستفاده قرار می گیرد.

27-اوکی بی (OKB)

یکی از برترین سیستم عامل های تجارت ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان است که خدمات را به تعداد زیادی از کشورها ارائه می دهد

این پلتفرم از طیف گسترده ای از جفت های تجاری پشتیبانی می کند که معمولاً از نظر حجم معاملات در رتبه های اول قرار دارد و نماد OKB ارز اصلی تأیید شده بستر OKEx است.

28- ارز دیجیتال اپتیسم (OP)

ارز دیجیتال اپتیسم یک توکن حاکمیتی ارز اپتیسم می باشد و از آن برای ایجاد یک اکوسیستم سالم و ارزشمند برای کاربران استفاده می شود.

29– اتریوم (ETC)

اتریوم دومین رمز ارز دیجیتال بازار است که در سال 2013 به وجود آمد. به گفته‌ی یکی از توسعه‌دهندگان «اتریوم به وجود آمده تا برای انجام امور زندگی‌مان به هیچ بانک، شرکت و نهاد دیگری نیاز نداشته باشیم».
اتریوم را کمی فراتر از ارز دیجیتال بیت کوین گذاشته است و به عدم تمرکز در تمام زمینه‌های زندگی انسان‌ها مانند انجام انتخابات، پرداخت‌ها، بیمه و وام‌دهی معتقد است.

30- مونرو (XMR)

یک ارز امن ، محرمانه ، منبع باز و غیرقابل ردیابی که در آوریل 2014 راه اندازی شد و از این ارز برای محافظت از آدرس های ارسال و دریافت و مبالغ معاملات استفاده می شود و ارزش بازار آن 2.89 میلیارد دلار است.

31- فایل کوین (FIL)

فایل کوین یک پروتکل غیرمتمرکز است که هر کسی را قادر می سازد فضای ذخیره سازی خود را از دیسک سخت خود در رایانه شخصی خود به هر کس دیگری در هر کجای دنیا اجاره دهد ، به موجب آن هر کسی می تواند فضای ذخیره سازی را در شبکه فایل کوین خریداری کند.

32- استکس (STX)

استکس شکلی از دارایی می باشد که با ارزش بازار حدود 1.3 میلیارد دلار در رتبه 73 بازار قرار دارد.

33- ارز آپتوس (APT)

ارز آپتوس Aptos راهکاری برای برطرف کردن مشکل مقیاس پذیری می باشد.

34- هدرا هش گراف (HBAR)

در مورد فناوری بلاکچین است. همچنین با برنامه های غیرمتمرکز که کاملاً به الگوریتمی متفاوت وابسته اند اما در همان سیستم فناوری بلاکچین کار می کنند سازگار است.

آنها در ریاضیات و معادلات مختلف متفاوت هستند ، اما از فناوری بلاکچین بهتر هستند.

در مقایسه با فناوری بلاکچین ، هزاران تراکنش در ثانیه انجام می شود.

35- ارز لیدو دائو (LDO)

ارز لیدو دائو یک راه حل استیکینگ لیکوئید برای اتریوم و سایر شبکه های مبتنی بر سهام می باشد.

36- ارز IMX

ارز Immutable X با استفاده از ارز های NFT به سازندگان ، گیمر ها و … امکان کسب درآمد را برای کاربرانشان فراهم می کند.

37- ارز کسپا KAS

ارز کسپا نوعی ارز دیجیتال است که بر اساس مکانیزم اثبات کار فعالیت می‌کند. این ارز از یک پروتکل استفاده می کند که قادر است جندین بلوک را به صورت موازی پردازش کند.

38- ارز کرونوس CRO

ارز کرونوس ارز بومی صرافی Crypto.com می باشد.

39- TrueUSD (TUSD)

این ارزدیجیتال ارزش آن به نسبت 1به1 برابر دلار با دلارآمریکا است و برای کاهش خطر و ارائه حمایت قانونی از دارندگان توکن در برابر سواستفاده از چندین حساب سپرده مورداستفاده قرار می گیرند. اولین رمزی هست که در سیستم عامل TrustToken ساخته شده است.

40- وی چین  (VET)

وی چین یکی از اولین زنجیره های بلوکی بود که به طور خاص برای تأمین نیازهای مشتریان در سطح سازمانی ساخته شد ، زیرا توسعه دهندگان این پروژه در تلاشند زنجیره تأمین و چرخه عمر این پروژه را با استفاده از فناوری Ledger توزیع شده بهبود بخشند.

از همه مهم تر ، این پلت فرم توابع جدیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد که آن را برای شرکت هایی که به دنبال ارتقا پروتکل های زنجیره تامین و همچنین فرایندهای تجاری هستند ، ایده آل می کند.

وی چین این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند که مقدار زیادی از داده ها را ردیابی کنند ، زیرا این شاخص ها می توانند شامل عناصری مانند کیفیت ، اصالت ، دمای ذخیره سازی و وضعیت انتقال باشند. به طور چشمگیری ، وی چین تمام این ویژگی ها را در یک اکوسیستم تجاری توزیع شده و بدون اعتماد ارائه می دهد ، زیرا در این روش ، وی چین هزینه های اضافی را کاهش می دهد و روند پاسخگویی را بهبود می بخشد.

41- ارز آربیتروم (ARB)

ارز آربیتروم ارزان و مقیاس پذیر بوده و تکنیکی برای جمع آوری تراکنش ها برای ثبت دسته ای تراکنش ها می باشد.

42- ارز سلستیا (TIA)

ارز سلستیا Celestia به دنبال حل مشکل سه گانه بلاکچین یعنی تعادل بین سرعت ، امنیت و تمرکز زدایی می باشد.

43- ارز منتل (MNT)

ارز منتل Mantle یک توکن در شبکه منتل می باشد که نقش توکن اصلی در جهت ارائه راه حل مقیاس پذیری لایه 2 اتریوم را دارد.

44- ارز FDUSD

ارز First Digital USD یک استیبل کوین با پشتوانه دلار می باشد که در سال 2023 عرضه شده است. این ارز توسط یکی از شرکت های تابعه فرست دیجیتال لیمیتد واقع در هنگ کنگ عرضه می شود.

45- بیت کوین اس وی (BSV)

 “BSV” مخفف “Bitcoin Satoshi Vision” است .

 BSV برای ایجاد ارزش خارجی بر اساس چهار ستون طراحی شده است:

  • پروتکل پایدار
  •  بلاک چین مقیاس پذیر است
  • امنیت فراتر از کفایت
  • معاملات فوری و ایمن

BSV همچنین پایه محکمی را ایجاد می کند که توسعه دهندگان می توانند هر برنامه یا برنامه ای را متناسب با نیازهای آنها ایجاد کنند.

46- ارز سی SEI

ارز سی در جهت بهبود مبادلات غیرمتمرکز ایجاد شده است.

47- میکر (MKR)

این یک پلت فرم رمزگذاری شده با ارز دیجیتال در بلاک چین اتریوم است که توکن های DAI را می فروشد و ارز میکر سعی می کند تا نوسانات این توکن ها را حداکثر کاهش دهد تا قیمت یک رمز ارز برابر با 1 دلار باقی بماند.

48- تور چین (RUNE)


ارز دیجیتال تور چین بلاکچین ها را به هم متصل می کند و خدماتی را برای مبادله ارزهای مجازی ارائه می دهد.

49- الگوراند (ALGO)

 ارز دیجیتال الگوراند یک شبکه مبتنی بر بلاکچین خودکفا و غیرمتمرکزاست که تعداد زیادی برنامه را پشتیبانی می کند.

سیستم های الگوراند با امنیت ، کارایی و مقیاس پذیری مشخص می شوند ، که هنگام ایجاد کاربردهای موثر در دنیای واقعی از ویژگی های بسیار مهم هستند.

50- ارز ORDI

با استفاده از پروتکل ORDI می توان اطلاعاتی مانند تصویر ، صدا ، متن و ویدئو را بر روی کوچک ترین واحد بیت کوین یعنی ساتوشی نوشت.

51- ارز گراف (GRT)

ارز دیجیتال گراف پس از راه اندازی بلاکچین “Graph” که هدف این پروژه کمک به شاخص سازی و پرس و جو از داده های شبکه های مختلف بلاکچین است ، افزایش چشمگیری پیدا کرد.  

52- ارز رندر RNDR

ارز رندر به صورت خودکار میزان قدرت محاسباتی شما را محاسبه می کند.

53– کوانت (QNT)

 این ارز توسط شرکتی مستقر در سنگاپور راه اندازی شد که هدف آن تمرکز زدایی از ایجاد قراردادهای هوشمند و ایمن سازی آنها در هنگام معامله با ارزهای دیجیتال بین شرکت ها و مردم ، به ویژه در قراردادهای سرمایه گذاری و تجاری از طریق تلفن های همراه ، تأکید بر محرمانه بودن کلیه معاملات است.

54-الروند (EGLD)

یک شبکه بلاکچین است که توسط مکانیسم الگوریتم اثبات سهام بصورت غیرمترکز فعال می باشد. 

55-  آوی (AAVE)

آوی یک پروتکل منبع باز است که به شما امکان می دهد مبادلات و عملیات وام غیرمتمرکز را ایجاد کنید و همچنین بازارهای مالی ایجاد کنید.

56- ارز SATS

ارز SATS نقش اندازه گیری حرکت بازار ارز دیجیتال را بر عهده دارد.

57- ارز مینا MINA

ارز مینا برای تسهیل معاملات شبکه و توزیع هزینه بین کاربران ایجاد می شود.

58- ارز فلو FLOW

ارز فلو برای پشتیبانی از بازی ها و برنامه های کاربردی طراحی شده است.

59- فانتوم (FTM)

این ارز دیجیتال  یک بستر قرارداد هوشممند سریع،بابازه بالا و مقیاس پذیر برای دارایی های دیجیتال فراهم می کند.

60- تتا (THETA)

بازار رمزنگاری نه تنها از نظر حرکت سریع قیمت ، نوسان زیاد و امکان معامله 24 ساعته در 7 روز ، بلکه از نظر توسعه و پیشرفت نیز یک بازار فعال است که بازتاب مثبتی بر اکوسیستم جهان ارزهای رمزنگاری شده می باشد.

ارز دیجیتال تتا
ارز دیجیتال تتا

اخیراً ، ارز دیجیتال تتا به طور قابل توجه ای رونق گرفته است ، زیرا توانسته است از نظر ارزش کل بازار در لیست 10 ارز دیجیتال برتر قرار گیرد ، زیرا در حال حاضر با ارزش بازار 14.4 میلیارد دلار در رتبه نهم قرار دارد. ارز دیجیتال تتا واحد پول پروژه “شبکه تتا” است.

61- هلیوم (HNT)

فناوری بلاکچین امکان غیر متمرکز کردن موارد مختلفی را فراهم کرده است و نکته جالب عدم تمرکز شبکه های بی سیم است.

این شبکه Helium Network نامیده می شود و به سرعت در حال رشد است و می تواند راهی برای استخراج ارزهای رمزپایه بدون راه اندازی یک سرور گران قیمت و گرسنه قدرت باشد.

62-بیت تورنت (BTT)

این ارز در سال 2010 توسط شرکت بیت توزنت مستقر در سنگاپور در زنجیره بلوک Tron راه اندازی شده است.همچنین به سازندگان محتوا امکان می دهد تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند ، ارز دیجیتالی را بدون واسطه کسب کنند و هزینه کنند.

بیت تورنت
بیت تورنت

63- ارز سند باکس SAND

ارز سند باکس ارز بومی یکی از بزرگترین بازی های متاورسی بر پایه اتریوم می باشد و در بزرگترین صرافی های جهان معامله می شود.

64- ارز اکسی اینفینیتی AXS

ارز اکسی اینفینیتی AXS نوعی بازی متاورزسی مبتنی بر nft و بر بستر اتریوم می باشد.

65-سینتیکس (SNX)

سینتیکس به کاربران این امکان را می دهد که در سهام و همچنین ارزها ، فلزات گرانبها و سایر دارایی ها در قالب آن نشانه های ERC20 برای اتریوم شرط بندی کنند .

66- ارز ومیکس WEMIX

ارز ومیکس WEMIX یک پلتفرم جهانی مبتنی بر بلاکچین است که توسط Wemade Tree توسعه داده شده است.

67- ارز کوکوین توکن KCS

ارز کوکوین توکن KCS ارز بومی یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال یعنی کوکوین می باشد.

68- ارز بیم BEAM

ارز بیم BEAM ارز دیجیتالی است که برای پنهان کردن داده های افراد از روی بلاک چین و حفظ حریم خصوصی کاربران کاربرد دارد.

69- ارز سویی SUI

ارز سویی SUI یک ارز دیجیتال جدید است که بر مقیاس پذیری ، امنیت و سرعت تراکنش ها تمرکز دارد.

70- ارز بیت گت BGB

ارز بیت گت BGB توکن بومی صرافی BitGet می‌باشد.

71- تزوس ( XTZ)

تزوس یک سیستم بلاکچین منبع باز است که از طریق آن قراردادهای هوشمند و همچنین برنامه های غیرمتمرکز (DApps) ایجاد می شود..


یکی از مهمترین ویژگیهای تزوس این است که این سیستم مبتنی بر مکانیزم خودتنظیم است و این بدان معناست که پروژه می تواند بدون نیاز به تقسیم به دو زنجیره بلوک مختلف توسعه یافته و مدرنیزه شود ، بنابراین از مشکلی که این تقسیم بندی ها مانند تقسیم وجود دارد جلوگیری می کند.

72- ارز اسموسیس OSMO

ارز اسموسیس OSMO توکن بومی پلتفرم اسموسیس می باشد.

73- دسنترالند (MANA)

دسنترالند در شبکه اتریوم طراحی شده است  در این دنیای مجازی می توانید زمین مشخصی را به وسیله توکن خریداری کنید ، بر روی آن بنا کنید ، آن را اجاره کنید و از آن درآمد ثابتی کسب کنید.

ارز مانا
ارز مانا

و هیچ محدودیتی در مورد آنچه در این دنیای مجازی می تواند ساخته یا به اشتراک گذاشته شود وجود ندارد. 

  74- اف تی ایکس توکن (FTT)

این ارز دیجیتال یکی از صرافی های فعال در حوزه ی ارزها است. هدف این ارز اینه که به عنوان یک پلتفرم معاملاتی متمرکز در آینده شناخته شود.

75- نئو (NEO)

 نئو اولین رمز ارز دیجیتال چینی است که به‌صورت کدباز ارائه، سرعت آن بسیار بالا و بر پایه‌ی تلفیق سرمایه دیجیتال و سرمایه واقعی بنا شده است.

76- ارز بونک BONK

ارز بونک BON میم کوین نسبتا جدیدی است که مانند سایر میم کوین ها با تبلیغات و … به شهرت رسیده است.

77- ارز کاوا KAVA

ارز کاوا KAVA با هدف اعطای وام به کاربران و هولدر های ارز دیجیتال ایجاد شده است.

78- ارز رز ROSE

ارز رز ROSE با هدف حفظ حریم خصوصی در بازار های مالی و تجارت و … ایجاد شده است.

79- ایاس  (EOS)

ایاس یکی از قدرتمندترین سیستم عامل های بلاکچین برای کاربردهای غیرمتمرکز است. این سیستم عامل شبیه به پلتفرم اتریوم است اما سریعتر است ، مقیاس پذیری بیشتری دارد و به کاربران اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز را با کارایی بیشتری بسازند.
توسعه EOS توسط یک شرکت خصوصی  امکان پردازش میلیون ها معامله در ثانیه از طریق اندازه گیری افقی را فراهم می کند و باعث می شود که اکوسیستم های قدیمی به عنوان یک رایانه شخصی ظاهر شوند و به قابلیت های محاسبات قدیمی بسیار مشهور باشند.

80- ارز استار ASTR

ارز استار ASTR یک پروژه وب 3 است که در اکوسیستم پولکادات فعالیت می کند و هدف آن ایجاد ارتباط بین بلاک چین های لایه 1 و پروژه های جدید وب 3 می باشد.

81- ارز WOO

ارز woo نوعی ارز دیجیتال می باشد که می‌تواند برای رسیدن به مزایای انحصاری، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و … در شبکه Wootrade استفاده گردد.

82-  بایننس (BUSD)

بایننس از جمله معتبرترین، محبوب‌ترین و بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان است؛ در صرافی بایننس فقط ارزهای دیجیتالی معامله می‌شوند و خبری از ارزهای فیزیکی چون یورو و دلار نیست.

این صرافی در سال 2017 در چین بنا نهاده شد اما به‌دلیل قوانین سخت‌گیرانه‌ی چین به کشور ژاپن نقل مکان کرد.

83- آیوتا (IOTA)

آیوتا یک ارز دیجیتال منبع باز است که به دلیل غیرمتمرکز بودن، در اختیار هیچ دولت یا کشوری خاص قابل کنترل نیست. این ارز توسط IOTA Stiftung تاسیس شد و مرکز اصلی آن در آلمان است و در اصل یک سود غیر انتفاعی است.

84- ارز USDD

ارز USDD یک استیبل کوین دلار بر روی شبکه ترون می باشد.

85- پنکیک سواپ (CAKE)

پنکیک سواپ یک پلتفرم تجاری غیرمتمرکز برای تبادل نشانه با BSC است.

کاربران می توانند با استفاده از این نشانه ها سهم خود را همراه با بخشی از هزینه معاملات بازپرداخت کنند.

86- ارز گالا GALA

ارز گالا GALA توسط شرکت Gala Games عرضه شده و که شرکتی بزرگ در زمینه توسعه بازی های بلاک چین می باشد.

87- ارز آکاش نتورک AKT

آکاش نتورک اولین بازار غیر متمرکز محایبات ابری برای دیفای در جهان است.

88- ارز لونا کلاسیک LUNC

ارز لونا کلاسیک LUNC بعد از اصلاح قیمتی فراوان اکنون شاهد رشد هایی از آن هستیم.

89- ارز XDC

ارز XDC یک فناوری بلاکچین ترکیبی است که برای امور مالی بین المللی ایجاد شده است.

90- ارز ای کش XEC

ارز ای کش XEC نوعی پول نقد الکترونیکی می باشد که با هدف آزادی مالی ایجاد شده است.

91- ارز چیلیز CHZ

ارز چیلیز CHZ در زمینه توکن سازی برای سررمی های ورزشی فعالیت می کند.

92- ارز کانفلاکس CFX

ارز کانفلاکس CFX یک بلاکچین عمومی بدون نیاز به تایید تراکنش می باشد.

93- کلایتون (KLAY)

این یک پلت فرم خدمات محور و درجه سازمانی است که هدف آن ایجاد یک تجربه بلاکچین کاربر پسند برای توده ها است و به همین ترتیب ، متعهد به ارائه راهکارهای مقیاس پذیری انعطاف پذیر با عملکرد بالا ، زمان پاسخ سریع است .

94- ارز فرکس شیر FXS

ارز فرکس شیر FXS اولین سیستم استیبل کوین کسری می باشد.

95- ارز اکسلار AXL

ارز اکسلار AXL بلاکچینی است که برای تسهیل ارتباطات میان بلاک چین های مختلفی می باشد که با ساز و کار های مختلف ایجاد شده اند.

96- ارز راکت پول RPL

ارز راکت پول RPLراهماری برای استیک اتریوم می باشد.

97- کرو دائو توکن (CRV)

کرو دائو توکن یک سازنده بازار خودکار (AMM) است که برای تسهیل مبادله کم بین ارزهای با قیمت مشابه طراحی شده است.

ارزهای متصل به دلار مانند DAI ، USDT و USDC یا BTC با ارزهای مرتبط مانند sBTC ، RenBTC و WBTC می توانند با بهترین نرخ با یکدیگر معامله شوند.

98- ارز کسپر CSPR

ارز کسپر CSPR یکی از ارز های حوزه وب 3 بوده و هدف آن ارائه امنیت در حوزه سازمانی می باشد.

99- ارز بلور BLURE

ارز بلور BLURE در واقع بازاری برای NFT ها می باشد.

100- ارز FET

هدف پروژه ارز FET (Fetch.ai) این است که با استفاده از هوش مصنوعی اینترنت اشیا و یادگیری ماشین را با بلاک چین ادغام کند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.