الگوی پیرسینگ چیست و چگونه از این الگو در معاملات خود استفاده کنیم؟

الگوی پیرسینگ چیست و چگونه از این الگو در معاملات خود استفاده کنیم؟ -

الگوی پیرسینگ که به آن الگوی نفوذی هم گفته می‌شود، یک الگوی برگشتی صعودی است که در انتهای روند نزولی یافت می‌شود. این الگو به عنوان شاخصی برای وارد شدن به موقعیت خرید بلند مدت بوده و یا خروج از موقعیت فروش به کار گرفته می‌شود. این الگو زمانی شکل می‌گیرد که معامله‌گران برای به دست آوردن کنترل قیمت با هم در حال مبارزه هستند.

بیشتر بخوانید: الگوی هارامی‌ چیست؟

زمان شکل‌گیری الگوی پیرسینگ‌

الگوی نفوذی از دو کندل تشکیل شده است. کندل اول بدنه بزرگی با رنگ قرمز دارد و کندل دوم رنگ سبزی داشته و در قسمت پایین‌تر از کندل قبلی قرار می‌گیرد. الگوی پیرسینگ زمانی شکل می‌گیرد که قیمت یک اوراق بهادار در سطحی کمتر از قیمت بسته شدن قبلی باز شود. سپس بلافاصله افزایش پیدا کرده و به بالاترین قیمت همان روز برسد. سپس در سطح قیمت باز شدن یا بالاتر از آن بسته می‌شود.
هدف از به وجود آمدن یک سیگنال برگشتی بیرونی، استفاده کردن از واگرایی بین دو نوسان‌گر است. می‌توانیم بگوییم که الگوی نفوذی یکی از الگوهای برگشتی محسوب می‌شود. زمانی که قیمت سهام از قیمت باز شدن و بسته شدن پایین‌تر باشد و در سطح بالاتری از قیمت باز شدن بسته شود، در این صورت سیگنال‌های برگشت نشان داده می‌شوند.

میزان اطمینان به الگوی پیرسینگ‌

ویژگیتوضیحات
تعداد کندل‌ها۲
رنگ کندل‌ اولقرمز
رنگ کندل‌ دومسبز
موقعیت کندل‌ دومپایین‌تر از کندل‌ اول
قیمت‌ باز‌ شدن کندل‌ دومپایین تر از قیمت بسته شدن کندل اول
قیمت بسته شدن کندل دوم بالاتر از قیمت باز شدن یا قیمت بسته شدن کندل اول
نوع الگو برگشتی
سیگنالواگرایی بین دو نوسان‌گر
کاربرد پیش بینی برگشت روند نزولی به صعودی

نباید بیش از حد به الگوهای پیرسینگ اطمینان داشت، زیرا آنها رایج نیستند و به ندرت تشکیل می‌شوند. به همین خاطر ممکن است که به عنوان سیگنال‌های گمراه کننده‌ای محسوب شوند. برای آن دسته از معامله‌گران که در روز معامله می‌کنند این قبیل الگوها محبوبیت ندارد. زمانی می‌توانید به الگوی پیرسینگ اطمینان کنید که از یک شاخص دیگر تاییدی مشابه با آن را به دست آورید.

روند الگوی پیرسینگ‌

تشکیل الگوی پیرسینگ در بازه زمانی دو روز انجام می‌شود. شمع اول این الگو تحت تاثیر فروشندگان قرار گرفته و به صورت نزولی است و شمع دوم تحت تاثیر خریداران قرار گرفته و به صورت صعودی است.

الگوی پیرسینگ چیست و چگونه از این الگو در معاملات خود استفاده کنیم؟ -
الگوی پیرسینگ چیست و چگونه از این الگو در معاملات خود استفاده کنیم؟ 1


شمعی که قبل از این الگو وجود داشته، نشانگر روند نزولی قیمت محسوب می‌شود. زمانی که شما این الگو را مشاهده کردید، می‌توانید پیش بینی کنید که آیا سهام برای فروش به سقف خود رسیده است.
شمع دوم با یک شکاف کوچک آغاز می‌شود. اغلب اوقات الگوهای کندل برای تشخیص روندهای قیمت در بازارهای مالی استفاده می‌شود. الگوی پیرسینگ برای شناسایی پتانسیل تغییر روند نزولی به روند صعودی استفاده می‌شود.

الگوی پیرسینگ چیست و چگونه از این الگو در معاملات خود استفاده کنیم؟ -
الگوی پیرسینگ چیست و چگونه از این الگو در معاملات خود استفاده کنیم؟ 2

احتیاطات‌ الگوی پیرسینگ‌

الگوی پیرسینگ در واقع یک الگوی برگشتی صعودی در بازارها را می‌تواند نشان دهد. معامله‌گران در هنگام استفاده از این الگوها برای معامله، باید بسیار محتاطانه عمل کنند، چون که ممکن است برای آنها سیگنال‌های گمراه کننده‌ای ارائه دهند.
در الگوی خط نفوذی معامله‌گر باید کامل ببیند که کندل دوم حدود نیمی از کندل اول را پوشش داده تا یک شکل نفوذی برای آن ایجاد کند. ممکن است در حالتی شمع قرمز به طور کامل پوشانده نشود و این بدان معناست که بازار تحت کنترل برخی معامله‌گرهایی قرار گرفته است. این موضوع موجب می‌شود که کل ضررهای انجام گرفته در روز اول جبران شود.

شتر بخوانید: الگوی QM در فارکس چیست؟

تنظیمات ایده‌آل معاملاتی برای الگوی کندلی‌ نفوذی‌

زمانی که شما در نمودار قیمت یک الگوی کندلی نفوذی را مشاهده کردید، باید منتظر بمانید. انتظار شما تا زمانی طول می‌کشد که قیمت در کندل دوم بالاتر از میانه بدن کندل نزولی قبلی بسته بشود.
این حالت نشان می‌دهد که خریداران نسبت به فروشندگان در بازه زمانی برتری یافته‌اند. پس می‌تواند به عنوان یک موقعیت معاملاتی ایده آلی باشد که از الگوی نفوذی توانسته‌اند استفاده کنند. در این حالت حد ضرر پایین‌تر از کمترین قیمت کندل نزولی قبلی قرار می‌گیرد. الگوی نفوذی اکثراً برای آن دسته از معامله‌گرانی مناسب است که به صورت روزانه و نوسانی فعالیت دارند، زیرا موفقیت آنها در بازه زمانی بلندتر نسبتا بیشتر می‌شود.

نتیجه‌گیری‌

الگوی پیرسینگ یک الگوی دو کندلی است که در انتهای یک روند نزولی این الگو ظاهر می‌شود. کندل اول نزولی بوده و کندل دوم صعودی است. این الگو یک تغییر احتمالی کوتاه مدت از روند نزولی به روند صعودی را نشانه می‌دهد.
الگوی برگشتی در انتهای روند نزولی یافت می‌شود و در هنگام استفاده از آن سرمایه‌گذاران باید به یک سری نکات توجه کنند. به هیچ عنوان سرمایه‌گذاران نمی‌توانند با تکیه کردن بر این الگو تحلیل‌های خود را انجام دهند.

سوالات متداول

الگوی پیرسینگ چیست؟

الگوی پیرسینگ که به آن الگوی نفوذی هم گفته می‌شود، یک الگوی برگشتی صعودی است که در انتهای روند نزولی یافت می‌شود

بازه زمانی تشکیل الگوی پیرسینگ چقدر است؟

الگوی کندلی‌ پیرسینگ در بازه زمانی دو روزه شکل می‌گیرد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.