ارز پاندی ایکس چیست؟-خرید ارز پاندیکس

ارز پاندی ایکس چیست؟

ارز پاندی ایکس (نیو) Pundi X راهکار فروشگاهی ارز دیجیتال ابوده و هدف آن استفاده از ارز های دیجیتال در فروشگاه های مختلف در سراسر جهان است. در این مقاله ابتدا به معرفی و بررسی ارز پاندیک پرداخته و نحوه خرید ، قیمت ، تحلیل ، کاربرد ها و زمان توکن سوزی آن را بررسی می کنیم.

ارز پاندی ایکس چیست؟

ارز دیجیتال پاندی ایکس (نیو) (Pundi X (New)) یک توکن اتریوم است که برای بهره‌برداری از خدمات شرکت پاندیکس طراحی و ارائه شده است. شرکت ارز پاندیکس تولید کننده دستگاه‌های فروشگاهی مبتنی بر ارز دیجیتال است که با هدف کاربردی ساختن ارزهای دیجیتال در مراکز فروشگاهی فعالیت دارد. پروژه پاندی ایکس با ارائه راهکارهای جدید تلاش می‌کند کاربردهای روزمره برای ارز دیجیتال ایجاد کرده و به همگانی شدن آن کمک کند.

اکوسیستم ارز دیجیتال پاندی ایکس چیست؟

ارز دیجیتال پاندی ایکس یک توکن ERC-20 یا اتریومی است که در یک عرضه اولیه کوین در سال ۲۰۱۸  به عنوان اولین راهکار پوز (POS) ارز دیجیتال معرفی شده است. بعد از این عرضه اولیه کوین موفق، شرکت ارز پاندیکس شروع به تولید و ارائه دستگاه‌های گوناگون مبتنی بر بلاک‌چین از جمله موارد زیر کرد:

ایکس‌پوز (Xpos)

اولین دستگاه پرداخت ارز دیجیتال فروشگاهی است که درست مانند یک پوز معمولی که روزانه برای خرید از فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای خریدهای فیزیکی با ارز دیجیتال کارایی دارد. پلتفرم ارز پاندی ایکس به صورت پیش‌فرض فهرستی از ارزهای دیجیتال محبوب و پرکاربرد مثل بیت‌کوین، اتریوم و بایننس کوین را در این دستگاه مورد پشتیبانی قرار داده است.

 ایکس‌پس (Xpass)

ایکس‌پس (Xpass) یک کارت پیش‌پرداخت ارز دیجیتال است که درست مثل گیفت کارت‌های بانکی عمل می‌کند. کاربران به سادگی می‌توانند با این کارت پیش‌پرداخت از دستگاه ایکس‌پوز درست مثل یک پوز فروشگاهی استفاده کنند اما به جای حساب بانکی فقط از ارز پاندیکس یا ارزهای دیجیتال معتبر برای پرداخت بهره بگیرند.

کارت‌های پیش‌پرداخت ارز دیجیتال یکی از راهکارهای محبوب برای خریدهای فیزیکی و روزمره هستند. اما معمولا شرکت‌های ارائه دهنده آنها مبلغ قابل توجهی کارمزد دریافت می‌کنند که باعث می‌شود استفاده کردن از آنها، در محل‌هایی که در دسترس هستند، خیلی هم مقرون‌به‌صرفه نباشد. از آنجا که ارز پاندی ایکس (نیو) با هدف تسهیل فرایند پرداخت طراحی شده، این مشکل در آن دیده نمی‌شود.

 ایکس‌پس (Xpass)
 ایکس‌پس (Xpass)

ایکس‌ولت (Xwallet)

ایکس‌ولت (Xwallet) یک کیف پول و مرورگر بلاک‌چین ارز پاندی ایکس است که امکان مرور انواع اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم را به کاربران می‌دهند. ولت ارز پاندیکس همزمان که برای مدیریت دارایی‌های بلاک‌چین کاربرد دارد، برای توسعه‌دهندگان هم امکانات قابل توجهی ارائه می‌کند.

پاندی ایکس در سال ۲۰۱۹ اپن پلتفرم را هم معرفی کرد که برای توسعه راه‌کارهای پرداخت ارز دیجیتال به زبان‌های محلی کاربرد دارد. از زمان ارائه این امکانات موارد استفاده این اکوسیستم افزایش یافته و بسیاری از توسعه‌دهندگان از آن برای طراحی راهکارهای جدیدتر بهره می‌برند.

باب (Bob)

 اولین گوشی هوشمند با قابلیت اجرای اپ‌های اندرویدی و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) است که توسط شرکت ارز پاندیکس طراحی و تولید شده است. یکی از مشکلاتی که در استفاده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز وجود دارد نیاز به دانش فنی برای بهره برداری از امکانات آنها است. گوشی هوشمند باب اما به کاربران اجازه می‌دهد درست مثل اپ‌های گوشی‌های اندرویدی به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دسترسی داشته باشند و آنها را مرور کنند.

همزمان این گوشی هوشمند امکانات رایج تلفن‌های موبایل را هم به کاربران می‌دهد. با این گوشی بازی کردن در پروژه‌های متاورسی و مرور کردن بازی‌های بلاک‌چین لذت دیگری دارد. در کنار این موارد، داشتن یک دستگاه الکترونیکی اختصاصی مرور بلاک‌چین باعث می‌شود کاربران نیازی به خرید کیف پول‌های سخت‌افزاری نداشته باشند که به سهم خود باعث می‌شود گوشی باب ارز پاندیکس گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه باشد.

بهره‌برداری از امکانات اکوسیستم پاندی ایکس (نیو)

همان طور که از فهرست دستگاه‌های کاربردی بالا می‌توانید حدس بزنید، پروژه پاندی ایکس (نیو) با مجموعه‌ای از راهکارهای کاربردی و ملموس رویکرد کاملا متفاوتی از بسیاری از پروژه‌های ارز دیجیتال دیگر دارد.

پروژه پاندی ایکس با ارائه یک اکوسیستم کامل از محصولات الکترونیکی فروشگاهی و راهکارهای پرداخت ارز دیجیتال، تلاش می‌کند این تکنولوژی را وارد زندگی روزمره افراد کند. این هدفی است که شرکت ارز پاندیکس برای خود تعیین کرده و در آن به موفقیت‌های قابل توجهی هم دست یافته است.

مقر اصلی شرکت پاندیکس در سنگاپور واقع شده است، اما این شرکت توانسته محصولات خود را به ۲۵ کشور از جمله امریکا، کره جنوبی، اسپانیا، آرژانتین، استرالیا، کلمبیا و تایوان صادر کند.

توکن ارز پاندیکس

توکن ارز پاندی ایکس (نیو) یک توکن کاربردی برای اکوسیستم پاندی ایکس است که بر بستر بلاک‌چین اتریوم توسعه یافته است. این توکن با حداکثر ظرفیت 258,526,640,301 پاندیکس (Pundix) طراحی شده و در حال حاضر ۹۱٪ ظرفیت کل آن در بازار در گردش است. توکن ارز پاندیکس غیرقابل استخراج است و به صورت هفتگی برای تشویق کاربرانی که روی آن سرمایه‌گذاری و استیک می‌کنند ضرب می‌شود.

توکن ارز پاندیکس
توکن ارز پاندی ایکس

پروژه پاندی ایکس در عرضه اولیه کوین از دو توکن پی‌ایکس‌اس (PXS) و پی‌ایکس‌اس‌ایکس‌ای‌ام (PXSXEM) برای تامین مالی پروژه استفاده کرد و بعد در ماه مارس تا سپتامبر ۲۰۱۸ این توکن‌ها را با توکن جدیدتر پاندی ایکس (نیو) مبادله کرد. در زمان تعویض و مبادله، نرخ تبدیل ۱۰۰۰ پاندیکس برای هر یک پی‌ایکس‌اس در نظر گرفته شده بود.

قیمت توکن پاندیکس در حال حاضر ۰/۵۰۶۷ دلار است و با سرمایه بازار 130,040,985 دلاری در رتبه ۱۷۴ ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرد.

خرید ارز پاندی ایکس

ارز پاندی ایکس یک توکن ارز دیجیتال شناخته شده است که در بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر فهرست شده و معامله‌گران و سرمایه‌گذاران می‌توانند به سادگی آن را خریداری کنند. این توکن ERC-20 در تمام صرافی‌های غیرمتمرکز اتریوم در دسترس کاربران قرار دارد و با هر ارز دیجیتال دیگری می‌توانند آن را خریداری کنند.

بعضی از صرافی‌های محبوب بین‌المللی که امکان خرید، فروش و معامله ارز پاندیکس را به کاربران می‌دهند شامل موارد زیر می‌شود:

توکن پاندی ایکس
توکن پاندی ایکس

تحلیل ارز پاندی ایکس

ارز پاندی ایکس (نیو) یک توکن کاربردی است که برای استفاده در اکوسیستم پاندی ایکس طراحی شده است. این توکن ارز دیجیتال جایگزین توکن‌‌هایی که در عرضه اولیه کوین برای تامین مالی پروژه به فروش رسیدند شده است. عرضه اولیه کوین پاندیکس با گردآوری ۳۵ میلیون دلار فروش موفقی داشت و نتیجه آن طراحی و ساخت مجموعه‌ای از دستگاه‌ها و روش‌های پرداخت یکپارچه در اکوسیستم پاندی ایکس شده است.

ارز پاندیکس در سال ۲۰۲۱ با قیمت ۶/۳۸ دلار وارد بازار شد اما این قیمت اولیه همچنان بالاترین قیمت همیشه آن باقی مانده و از آن زمان روند قیمت آن نزولی بوده است. رکورد کمترین قیمت این ارز دیجیتال ۱۲ ماه می یعنی چند هفته قبل با ثبت قیمت ۰/۳۸ دلار شکسته شد و پس از لمس این سطح، قیمت آن روند صعودی در پیش گرفت.

قیمت پاندی ایکس

در حال حاضر قیمت ارز پاندیکس روند افزایشی را طی می‌کند و تلاش می‌کند در کانال قیمت بالاتر ۰/۵ دلار باقی بماند. حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته آن بیشتر از ۱۸ میلیون دلار بوده است. با در نظر گرفتن حجم بازار اولیه این توکن که بیشتر از ۱/۲ میلیارد دلار بوده است می‌توان حجم بالای سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال را در نظر گرفت.

پیش‌بینی قیمت پاندی ایکس (نیو)

پیش‌بینی‌های قیمت پاندی ایکس عموما مثبت هستند و پایگاه‌های تحلیل قیمت روند آینده این ارز دیجیتال را خوشبینانه ارزیابی می‌کنند. وبسایت پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال ولت‌اینوستور پیش‌بینی می‌کند از ماه ژوئن۲۰۲۲  به بعد قیمت ارز پاندیکس به بالای ۱ دلار می‌رسد و در انتهای سال با قیمت ۱/۵۲ دلار خرید و فروش می‌شود. بر اساس این پیش‌بینی روند افزایش قیمت پاندی ایکس در سال‌های بعد ادامه می‌یابد و در سال ۲۰۲۷ به قیمت ۴/۷۴ دلار می‌رسد.

سیستم های پاندیکس
سیستم های پاندیکس

وبسایت پرایس‌پریدیکشن‌دات‌نت (priceprediction.net) هم نگاه خوش‌بینانه‌ای به آینده قیمت ارز پاندیکس دارد و قیمت ۱/۱۶ دلار را برای سال ۲۰۲۲ ارائه می‌دهد. بر اساس این پیش‌بینی قیمت پاندی ایکس (نیو) در سال ۲۰۲۶ به میانگین ۴/۸۵ دلار، در سال ۲۰۲۷ به میانگین ۶/۹۱ دلار و درسال ۲۰۲۸ به ۹/۷۶ دلار خواهد رسید. در سال ۲۰۳۰ مطابق این تحلیل قیمت ارز پاندی ایکس به میانگین ۲۰/۱ دلار می‌رسد.

زمان توکن سوزی پاندی ایکس

فرایند توکن سوزی یا «سوزاندن، توزیع و نقدکردن» (BDL) در پلتفرم ارز پاندیکس در چند مرحله انجام می‌شود که مرحله اول آن از تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۲۲ تا ۱۵ مارس انجام شد و در آن ۲۰٪ از توکن‌ها جمع‌آوری، توزیع، و سوزانده شد. ۱۰ درصد از این توکن‌ها سوزانده شده و ۵ درصد به استخر نقدینگی و ۵ درصد دیگر به استخر توزیع منتقل شده است.

گزارش این مرحله و همچنین مراحل بعدی توکن سوزی در وبلاگ پاندی ایکس منتشر شده و فهرست تراکنش‌های مرتبط در آن قرار گرفته است.

آیا خرید ارز پاندیکس سودآور است؟

پروژه پاندی ایکس یکی از کاربردی‌ترین پروژه‌های ارز دیجیتال است که برای تحقق رویای استفاده از ارزهای دیجیتال به جای پول سنتی چند قدمی به جلو برداشته است. هنوز سیستم‌های پاندی ایکس به صورت گسترده رایج نشده‌اند اما در بسیاری از کشورها مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

با افزایش بهره‌برداری از دستگاه‌ها و پلتفرم اکوسیستم پاندی ایکس در ماه‌ها و سال‌های آینده انتظار می‌رود ارزش این توکن ارز دیجیتال رشد چشم‌گیری داشته باشد. با این حساب اگر به دنبال یک سرمایه‌گذاری مطمئن روی تکنولوژی‌های بلاک‌چین و ارز دیجیتال هستید که در عین حال جنبه فیزیکی و ملموس داشته باشد، ارز پاندی ایکس (نیو) به‌خصوص حالا که در کف قیمت خود حرکت می‌کند، گزینه‌ای عالی است.

سوالات متداول

ارز پاندی ایکس را از کجا بخریم؟

ارز پاندی ایکس در حال حاضر در صرافی های ایرانی درج نشده است. ولی در بسیاری از صرافی های بین المللی مانند بایننس ، هات بیت ، هیوبی و … قابل خرید می باشد.

آینده ارز پاندی ایکس چگونه است؟

آینده ارز پاندی ایکس به آینده ارز های دیجیتال بستگی دارد. هر چه ارز های دیجیتال در جهان محبوب تر شوند کاربران بیشتری از آن استفاده کرده و طبیعتا فروشگاه ها برای راحتی کاربران و افزایش مشتریانشان از این تکنولوژی استفاده خواهند کرد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.