چگونه می‌توانید از معامله انتقام‌جویانه نجات پیدا کنید؟

چگونه می‌توانید از معامله انتقام‌جویانه نجات پیدا کنید؟ -

تجربه ضرر به همان اندازه معاملاتی که در آن برنده می‌شوید، بخشی از معاملات فارکس است، متاسفانه بسیاری از معامله‌گران شخصا ضرر می‌کنند و سپس با گرفتن معاملات انتقامی به ضرر خود واکنش نشان می‌دهند.
تجارت انتقامی‌ ناشی از ترس و اشتباه است.
زمانی معامله‌ انتقامی اتفاق می‌افتد که معامله‌گری یک ضرر ناامید کننده داشته و تصمیم می‌گیرد معاملات بعدی خود را تهاجمی‌تر انجام دهد. دلیل این کار، جبران ضرر معامله‌ قبلی است.
معاملات‌ انتقامی به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود، اما رایج‌ترین آنها زمانی است که معامله‌گر بعد از یک ضرر ناامید کننده، معاملات آنی (و معمولا بزرگتر) را انجام دهد به امید آنکه پول از دست رفته برگردد.
انجام این کار در حال حاضر برای شما خطرناک است، چون شما را مجبور می‌کند تا نظم و استراتژی‌ تجاری خود را نادیده بگیرید.
معاملات انتقامی تمرکز شما را از روند معاملاتی و مدیریت ریسک خوب تغییر می‌دهد، چون شما تلاش می‌کنید تا پول بیشتری به دست آورید و ضررهای خود را جبران کنید. پس در این صورت برای معاملات تمرکز و فکر کمتری دارید.
معاملاتی که براساس احساسات و شانس انجام شود معامله نیست، بلکه قمار است.

چگونه می‌توانید از معامله انتقام‌جویانه نجات پیدا کنید؟ -
چگونه می‌توانید از معامله انتقام‌جویانه نجات پیدا کنید؟ 1

در این حالت شما بدون هیچ گونه برنامه مدیریت ریسک می‌توانید حساب خود را یکبار معامله کنید.
این حالت را فقط می‌توان به عنوان وضعیت باخت و باخت دانست.
اگر برنده شوید، به این باور می‌رسید که تجارت براساس جرات و احساسات کار می‌کند و باز شما را وسوسه کند می کند تا دوباره این کار را انجام دهید.

به نظرم بهتر است با منطق پیش رفته و از استراتژی خود خارج نشوید. فعالیت در بازار فارکس و در بین معامله‌گران حرفه‌ای کار آسانی نیست.
خوشبختانه برای نجات یافتن از معامله انتقامی راه‌هایی وجود دارد.
ساده‌ترین کار این است که عقب نشینی کنید. شاید تا زمانی که نپذیرید باخت بخشی از بازی است، در فعالیت‌هایی شرکت کنید که ارتباطی با تجارت ندارد.
وقتی معاملات بازنده خود را ثبت می‌کنید، به معاملات بعدی شما کمک زیادی می‌کند. می‌توانید متوجه شوید که چگونه تجزیه و تحلیل شما بهتر می‌شود و یا چه انگیزه و هشداری برای معاملات خود دارید.
شما باید مدیریت ریسک را به یک عادت تبدیل کنید. اگر نظم معاملاتی بهتری دارید، احتمال کمی وجود دارد که معاملات انتقامی انجام دهید.

چگونه می‌توانید از معامله انتقام‌جویانه نجات پیدا کنید؟ -
چگونه می‌توانید از معامله انتقام‌جویانه نجات پیدا کنید؟ 2


به یاد داشته باشید که حتی سودآورترین معاملات هم روزهای بدی داشته‌اند. اجازه ندهید چند معامله بازنده مانع از این شود که شما را به یک معامله‌گر سود آور تبدیل کند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.