رود مپ دوره اسمارت مانی ایتسکا (درس 3)

رود مپ دوره اسمارت مانی ایتسکا

رود مپ دوره اسمارت مانی ایتسکا شامل مراحلی است که برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای و رسیدن به استقلال مالی ، باید طی کنید. اگر دوره های ما را دنبال می کنید ، برای دریافت نتیجه بهتر ، درس ها را به ترتیب مطالعه کرده و تمرین های بیان شده را مطابق با دوره انجام دهید.

این مقاله درس سوم از دوره اسمارت مانی ایتسکا می باشد. این دوره توسط وبسایت ایتسکا برای تریدر های مبتدی و حرفه ای ایجاد شده است تا بتوانند در تریدری فارکس به مهارت کافی رسیده و استقلال مالی داشته باشند.

طرح کلی دوره اسمارت مانی ایتسکا

رود مپ Roadmap دوره اسمارت مانی ایتسکا شامل مراحل زیر می باشد.

1 مقدمه ای بر فارکس Intro To FX

در این قسمت اصول تحلیل فاندامنتال فارکس و اصول کلی ترید کردن را یاد می گیرید.

2 مدیریت ریسک Risk Management

هدف از مدیریت ریسک در بازار سرمایه حفظ سرمایه مان می باشد.

3 بروکر ها و نمودار ها Brokers & Charts

ابتدا باید بروکر مناسب برای خود پیدا کنیم و اطلاعات کافی از بروکر مورد نظر داشته باشیم. زمانی که استراتژی خود را مشخص کردید، بیشتر به اهمیت انتخاب بروکر مناسب، که مناسب استراتژی شما باشد، پی خواهید برد. برای انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان برای معاملات خود روی لینک کلیک کنید.

مواردی مانند اسپرد بروکر ها ، کمیسیون ، سرعت اجرای معاملات و … از اهمیت زیادی برخوردارند.

بعد از آشنایی با بروکر با نرم افزار های چارتی و نرم افزار هایی که می توان با استفاده از آنها چارت های فارکس را رسم کرد آشنا خواهیم شد.

4 نکات حاشیه ای ترید کردن Trading An Edge

در این فاز نکات حاشیه ای که برای ترید کردن لازم است را یاد خواهید گرفت. و احتمالات ممکن در بازار فارکس را درک خواهید کرد.

5 تحلیل تکنیکال  Technical Analysis

در قسمت تحلیل تکنیکال نحوه آنالیز بازار و استراتژی های بازار را یاد خواهیم گرفت.

6 برنامه معاملاتی Trading Plan

در این قسمت باید برنامه و یا همان طرح معاملاتی خودتان را مطابق با شخصیت خود درست کنید.

7 تست Testing

در مرحله تست ، باید برنامه معاملاتی خود را تست کنید و ببینید که آیا این برنامه مناسب و سود ده می باشد یا خیر؟

8 ژورنالینگ Journaling

در این قسمت برای ترید کردن در دنیای واقعی آماده خواهید. در قسمت ژورنالینگ نحوه ثبت ترید های خود و بررسی آنها را یاد خواهید گرفت. در این قسمت با بررسی طرح های خود می توایند پیشرفت کرده و طرح های خودتان را بهبود بخشید.

9 روانشناسی ترید Psychology

در این قسمت روانشسناسی ترید را بررسی می کنیم. در این قسمت با تمرین های مختلف می توان جنبه های مختلف ترید را درک کرده و مشکلات روانشناسی خود را حل کنید.

10 مفهوم بازار Market Concept

در این قسمت برنامه هایی برای بازار داریم . در این قسمت گزارشات بازار ، پرایس اکشن ها ، پیش بینی های هفته آتی و … می بینیم. در این قسمت ترید های خود را می توانید تحلیل کنید.

0 تا 100 رود مپ دوره اسمارت مانی ایتسکا

فاز یادگیری BUILDING PHASE

فاز یادگیری بین 1-3 ماه می باشد. در این قسمت باید دوره های ما را مطالعه کرده و یادداشت برداری کنید و تمامی مفاهیم را یاد بگیرید. یکی از مهم ترین این قسمت ها بخش تحلیل تکنیکال می باشد و باید آن را چند مرتبه مطالعه کنید.

تمرین هایی که درطول دوره به شما می دهیم باید به دقت بررسی کرده و انجام دهید. در این دوره می توانید قسمت های مبهم و نا ملموس را مطرح کرده و سوالات خود را از ما بپرسید.

در انتهای این فاز می توانید جفت ارز هایی که می خواهید روی آنها تمرکز کنید ، انتخاب کنید. در این قسمت می توانید برنامه معاملاتی مناسب با ترید خود را بسازید. باید برنامه معاملاتی شما متناسب با شخصیت شما باشد.

فاز تست TEST PHASE

فاز تست نیز بین 1-3 ماه زمان می برد. یعنی در فاز اول برای خود یک برنامه معاملاتی ایجاد می کنید و در فاز فعلی جفت ارز هایی را انتخاب کرده و برنامه خود را با این جفت ارز ها تست می کنید.

در این قسمت باید مجموعه ای از چارت های مختلف داشته باشید. و بتوانید نقاشی های مختلفی بر روی آن رسم کنید. در این حالت می توانید تشخیص دهید که آیا برنامه معاملاتی شما سود ده می باشد یا خیر؟

در این مرحله باید آنقدر برنامه معاملاتی خود را ایجاد و تست کنید که به یک برمنامه مناسب با شخصیت خود برسید. بعد از این مرحله باید برنامه قیمتی خود را با قیمت های قدیمی بازار تست کنید.

در این مرحله برای ترید با اکانت دمو آماده خواهید بود. با استفاده از این روش خواهید توانست طرح خود را بهتر تست کرده و تجربه یشتری از بازار کسب کنید. این مرحله بهترین فاز در اشکال یابی عیب خودتان است.

بعد از این مرحله بهتر می توانید سراغ معامله واقعی با سرمایه واقعی بروید.

فاز ترید TRADING PHASE

فاز ترید به زمان 6-9 ماه نیاز دارد. و در این مرحله وارد مرحله ترید کردن می شوید. در این فاز اطلاعات ، اعتماد به نفس و تجربه فراوانی در اجرای برنامه معاملاتی خود دارید. در این محرله حتی می توانید با اکانت واقعی کوچک نیز برای خودتان بسازید.

زیرا باید کم کم برای رویایی با ترید در حساب واقعی آماده باشید و بتوانید با پول واقعی خودتان ترید کنید.

در فاز دوم که با حساب دمو کار می کنید ، ممکن است (طبیعی است) نتوانید زیا احساس جدیت کنید. زیرا پول واقعی خودتان نیست و با آرامش خاطر ترید می کنید. به این دلیل توصیه می کنیم در کنار حساب دمو برای خود یک حساب کوچک با پول خودتان ایجاد کنید تا در شرایط استرس زای بازار و احساسات و تنش های آن قرار گیرید.

مقدار پول موجود در اکانت واقعی باید به اندازه ای باشد که اگر آن را از دست دادید ، ناراحت نشوید. در این فاز می توانید به مراحل چالش شرکت های پراپ نیز وارد شوید.

فاز ترید TRADING PHASE
فاز ترید TRADING PHASE

این شرکت ها نیز موقعیت خوبی برای کسب تجربه و پیروی از قانون های آنها در قرار دادن حد ضرر و حد سود هستند. در این مرحله در واقع این شرکت ها از شما تست می گیرند که آیا مهارت کافی برای ترید واقعی را دارید یا خیر؟

پس زمانی که با اکانت کوچک واقعی خود ترید کرده و به ثبات رسیدید ، آماده جذب در پراپ تریدینگ ها و تامین سرمایه هستید. یعنی می توانید ترید کرده و درآمد داشته باشید.

فاز جذب سرمایه FUNDING PHASE

در این مرحله وارد فاز جذب سرمایه شده اید. زمانی که توانستید در شرکت های پراپ تریدینگ مراحل را به درستی طی کنید ، تست ها را رد کرده و برنامه معاملاتی خود را به آنها معرفی کرده و تایید کنید .

در این مرحله جذب این شرکت ها شده و در آنها ترید کرده و می توانید سرمایه جذب کنید. در این حالت شما به یک تریدر خوب با قابلیت جذب سرمایه تبدیل شده اید.

مراحل تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای

مراحل تبدیل شدن به ترید واقعی واضح و روشن می باشد. باید استراتژی ها و مفاهیم را یاد بگیرید.

برنامه معاملاتی خودتان را ساخته و آن را به صورت منظم بهبود بخشید. در مرحله بعد برنامه معاملاتی خود را تست کنید.

مراحل تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای
مراحل تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای

مثال های مختلفی جمع آوری کرده و مهارت خود را بهبود بخشید. در این مراحل کم کم پیشرفت کرده و در این مسیر خبره می شوید. در انتهای کار ناخودآگاه مغز شما به مهارت کافی رسیده و ترید های موفقی خواهید داشت.

با گذراندن این مراحل در بازار واقعی با ذهنی استوار و محکم ترید خواهید کرد. زمانی که حواشی و احساسات مخرب را از خود دور می کنید ، خواهید توانست بدون دخالت احساسات بهترین عملکرد ممکن را داشته باشید.

در این مرحله نتایج پیوسته ای داشته و برای خود یک کسب و کار پایدار ایجاد کرده اید. در انتها خواهید توانست با ستاپ های معاملاتی یکتا و موفق خود به نتایج خوبی دست یابید.

یعنی حتی اگر سرمایه ای نداشته باشید ، می توانید حساب خود را افتتاح کرده و جذب شرکت های تامین سرمایه شده و با جمع آوری سرمایه حساب خود را پر کنید. در این شرکت ها ترید کرده و سود خود را برداشت کنسد و در حساب شخصی خود واریز کرده و اکانت خود را نیز بالا ببرید.

در این حالت می توانید بخشی از سرمایه خود را در زمینه های مختلف دیگری سرمایه گذاری کنید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.