عرضه اولیه صرافی IEO چیست؟ -بهترین صرافی های IEO برای ایرانیان | راه اندازی یک IEO

عرضه اولیه صرافی IEO

عرضه اولیه صرافی IEO همان عرضه اولیه ارز دیجیتال می باشد که در صرافی های کریپتو عرضه می شود. عرضه اولیه صرافی نسبت به عرضه اولیه سکه معتبر تر بوده و ریسک کمتری نسبت به ICO ها دارد. در این مقاله ابتدا IEO را کاملا توضیح داده سپس نحوه شرکت در عرضه اولیه های صرافی را بیان می کنیم.

بهترین صرافی های عرضه اولیه IEO برای ایرانیان

✔️ بهترین صرافی IEO✔️ کوکوین (ثبت نام)
دومین صرافی برگزار کننده IEO❤️ کوینکس (ثبت نام)
سوم💰 بای بیت (ثبت نام)
چهارم☘️ هات بیت (ثبت نام)

عرضه اولیه صرافی IEO چیست؟

عرضه اولیه صرافی IEO مخفف Initial Exchange Offering می باشد. این نوع عرضه اولیه ارز دیجیتال همانند عرضه اولیه سکه ICO می باشد. با این تفاوت که این نوع عرضه منسجم تر بوده و در صرافی های بزرگ و معتبر مانند بایننس ، کوکوین و … برگزار می شود. پس می توان گفت :

ieo عرضه اولیه ارز دیجیتال می باشد که در صرافی های کریپتو انجام می شود. ieo نسبت به ico معتبر تر بوده و تحت نظارت صرافی مورد نظر انجام می شود.

برای شرکت در IEO باید در آن صرافی ثبت نام کرده و احراز هویت شده باشید. ولی عرضه اولیه سکه ICO در سایت های خاصی اعلام شده و تمامی افراد می توانند در آن شرکت کنند و محدود به صرافی های ارز دیجیتال نمی باشد.

عرضه اولیه صرافی
عرضه اولیه صرافی

در کل ریسک عرضه اولیه ارز دیجیتال بسیار بالا می باشد و کلاهبرداری های زیادی در آن صورت می گیرد. مزیت IEO نسبت به ICO در این است که صرافی ها قبل از پذیرش عرضه اولیه یک استارت آپ ابتدا بررسی های لازم را انجام داده و در صورت تایید خود استارت آپ و اعضای آن اقدام‌ به پذیرش عرضه اولیه توکن آن شرکت می کنند. IEO تا حدودی ریسک شرکت در عرضه اولیه ارز های دیجیتال را کاهش می دهد.

نحوه شرکت در عرضه اولیه صرافی IEO

برای شرکت در عرضه اولیه صرافی IEO ابتدا باید در صرافی مورد نظر ثبت نام کنید. اگر قصد سرمایه گذار در عرضه اولیه های ارز دیجیتال را دارید پیشنهاد می کنیم در چند صرافی مهم که در جدول بالا برای شرکت در IEO از قبل ثبت نام کنید و هنگام عرضه اولیه بتوانید به راحتی در آنها شرکت کنید.

در مورد ثبت نام و سرمایه گذاری در صرافی های خارجی دقت کنید از سرور ترید استفاده کرده و با آی پی ثابت در این صرافی ها ثبت نام کنید.

بخوانید : فیلترشکن برای متاتریدر

بعد از ثبت نام در هر کدام از این سایت ها قسمتی برای نمایش دادن عرضه اولیه های پیش رو وجود دارند. تمامی صرافی ها برای شرکت در IEO ها تقریبا مراحل ثابتی دارند. ابتدا ویژگی عرضه اولیه صرافی از قبیل تعداد کوین هایی که قرار است عرضه شود ، وایت پیپر ، لینک سایت شرکت و … را به کاربر نشان می دهند و بعد از کاربر می خواهند تا احراز هویت شود.

شرکت در بعضی IEO ها برای تمامی کاربران آن صرافی آزاد است . اما برخی دیگر در صفحه ای جداگانه مشخص می کنند که کشور های خاصی نمی توانند در این عرضه اولیه شرکت کنند. هنگام شرکت در عرضه اولیه صرافی حتما به این موارد دقت کنید.

بعد از عرضه اولیه و اتمام زمان مورد نظر کوین ها در کیف پول کاربر قرار خواهند گرفت. معمولا بعد از اتمام عرضه اولیه برای مدت زمان کوتاهی قیمت ارز تازه عرضه شده افزایش خواهد یافت. برخی کاربران بعد از رشد قیمت اقدام به فروش ارز مورد نظر می کنند.

برخی نیز اطلاعات و سابقه شرکت مورد نظر را بررسی کرده و در صورتی که تشخیص دهند شرکت آینده ای روشن دارد و قیمت ارز در آینده رشد خوبی خواهد داشت ارز مورد نظر را نفروخته و در کیف پولشان به قصد سرمایه گذاری نگهداری می کنند.

لیست صرافی های برگزار کننده IEO

معمولا صرافی های بسیار بزرگ و معروف برگزار کننده IEO ها هستند . در این قسمت ۷ مورد از صرافی های ارز دیجیتال که می توان در آنها خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال انجام داد ، معرفی می کنیم. البته از این لیست ایرانیا نمی توانند در بایننس ثبت نام کنند. ولی در مابقی صرافی های بیان شده می توانند ثبت نام کرده و در عرضه اولیه های ارائه شده شرکت کنند.

آموزش خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال از صرافی

برای خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال از صرافی ابتدا باید در صرافی مورد نظر ثبت نام کنید. در ادامه نحوه شرکت در عرضه اولیه بایننس را آموزش داده ایم. البته این صرافی برای ایرانیان تحریم بوده و کاربران ایرانی نمی توانند از آن استفاده کنند. و ما فقط برای آموزش نحوه خرید عرضه اولیه از صرافی بایننس را آموزش داده ایم.

روال کار و نحوه خرید تقریبا برای تمامی صرافی های ارز دیجیال یکسان است و به راحتی می توانید در عرضه اولیه صرافی شرکت کنید.

چگونه در عرضه اولیه بایننس شرکت کنیم؟

برای شرکت در عرضه اولیه بایننس IEO ابتدا باید در این صرافی ثبت نام کرده باشد. این صرافی برای ایرانیان تحریم می باشد . و باید با روش خاصی در این صرافی ثبت نام کنید. اگر قصد ثبت نام در این صرافی دارید روی لینک زیر کلیک کنید.

ورود به سایت بایننس

حال وارد حساب کاربری خود شده و طبق شکل زیر روی گزینه Launchpad کلیک کنید.

خرید عرضه اولیه صرافی بایننس IEO
خرید عرضه اولیه صرافی بایننس IEO

اگر عرضه اولیه ای وجود داشته باشد در این صفحه نمایش داده خواهد شد. در زمان نگارش این مقاله عرضه اولیه ای وجود ندارد. در صورت برگزاری IEO روی آن کلیک کرده و با استفاده از ارز هایی که در پرتفوی خود دارید می توانید حجم مورد نظر خود را خریداری کنید.

خرید IEO از بایننس
خرید IEO از بایننس

 بعد از تاریخ معینی ارز تازه خریداری شده به Wallet شما اضافه خواهد شد و می توانید آن را نگهداری کرده و یا به فروش برسانید.

تفاوت IEO با ICO

IEO و ICO هر دو عرضه اولیه ارز دیجیتال هستند؛ ولی یکسان نبوده و تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در واقع می توان گفت عرضه اولیه صرافی IEO به نوعی عرضه اولیه سکه ICO می باشد ، با این تفاوت که در صرافی ها انجام می شود.

ICo ها مستقیما توسط خود شرکت ها انجام می شوند. در بسیاری از موارد حتی شرکتی که در حال عرضه اولیه سکه می باشد ، وجود خارجی ندارد و از ICO برای جمع آوری سرمایه مورد نیاز برای راه اندازه و شروع کار شرکتشان استفاده می کنند. به این دلیل شرکت در ICO ها ریسک بسیار بالایی دارد.

مخصوصا اینکه میزان کلاهبرداری های ICO ها بسیار بالاست. زیرا هیچ سازمان نظارتی بر آنها وجود نداشته و شرکت شخصا اقدام به عرضه و فروش توکن هایش می کند. و میزان کلاهبرداری شرکت ها از طریق فروش توکن و ICO به 80 درصد رسیده است که درصد قابل توجهی است.

از طرف دیگر شرکت در ICO های معتبر و شرکت هایی که واقعا در حال راه اندازه یک پروژه سود آور هستند برای کاربرانش بسیار سودده می باشد. تریدر های زیادی هستند که با شرکت در عرضه اولیه ارز دیجیتال سرمایه خود را چندین برابر کرده اند.

با توجه به این نقطه ضعف ICO می توان گفت عرضه اولیه صرافی ها معتبر تر بوده و ریسک کمتری دارد. زیرا عرضه اولیه در بستر یکی از صرافی های ارز دیجیتال انجام می شود. شرکت برای عرضه توکن هایش باید مراحلی را طی کرده و به تایید صرافی برسد. در صورت تایید صرافی ، خود صرافی اقدام به عرضه اولیه و فروش توکن ها کرده و بعد از فروش میزان مشخصی از توکن ها نیز به خود صرافی تعلق می گیرد.

سکه ها بعد از IEO شدن در همان صرافی لیست شده و به راحتی قابل خرید و فروش و معامله خواهند بود. البته در این مورد نیز ریسک هایی از قبیل احتمال ورشکستگی ، عدم رشد و یا کاهش قیمت ارز بعد از لیست شدن در صرافی و … وجود دارند.

ولی در کل می توان گفت ریسک سرمایه گذاری در IEO ها نسبت به ICO کمتر است.

نحوه راه اندازی یک IEO

عرضه اولیه ارز دیجیتال یکی از بهترین روش ها برای جمع آوری سرمایه مورد نیاز برای شرکت ها می باشند. همانطور که می دانید میزان کلاهبرداری های صورت گرفته از سوی ICO ها بسیار بالاست. به این دلیل بسیاری از کاربران به ICO ها به دید کلاهبرداری نگاه می کنند و بسیاری از شرکت ها برای جمع آوری سرمایه ترجیح می دهند عرضه اولیه خود را از طریق صرافی ها انجام داده و یک IEO راه اندازی کنند.

در این قسمت نحوه راه اندازی یک IEO و مراحل آن را بیان می کنیم.

1 ایجاد یک تیم معتبر

برای راه اندازی یک عرضه اولیه صرافی در درجه اول باید یک تیم متخصص و قوی در حوزه ارز های دیجیتال داشته باشید. این تیم از پروژه پشتیبانی کرده و سرمایه گذاران را مجاب می کند تا در پروژه شما سرمایه گذاری کنند. در این زمینه باید با بهترین شرکت های فعال در حوزه بلاکچین همکاری داشته باشید.

2 ایجاد یک نمونه اولیه

در دومین گام برای ایجاد یک عرضه اولیه صرافی باید یک نمونه اولیه مکتوب ایجاد کنید. با استفاده از نمونه اولیه (MVP) برای سرمایه گذاران و متقاعد کردن آنان مفید خواهد بود. می توانید ایده خود را در این نمونه اولیه بیان کرده و اعتبار کارتان را نیز از همان ابتدا مشخص سازید. در این قسمت باید بودجه بندی پروژه خود را دقیق و حساب شده مکتوب کنید.

3 ارتباط با بهترین صرافی های برگزار کننده IEO

در این قسمت برای عرضه اولیه صرافی کردن شرکتتان باید با بهترین صرافی های برگزار کننده IEO ارتباط برقرار کنید. این قسمت مهم ترین مرحله برای راه اندازی IEO شما می باشد. هر چه صرافی معتبر تر و معروف تر باشد برای شما بهتر بوده و البته گرفتن تاییدیه از صرافی مورد نظر نیز سخت تر خواهد بود.

صرافی ها برای انجام این کار و تبلیغ توکن شما کمیسیون های متفاوتی از شما خواهند گرفت. در جدول بالا لیستی از بهترین صرافی های برگزار کننده IEO را برای شما آورده ایم.

4 اعمال قوانین بر عرضه اولیه صرافی خود

تمامی صرافی های برگزار کننده IEO برای پذیرش شرکت ها برای عرضه اولیه شذن قوانینی دارند . شما باید توجه کنید پروژه شما نیز این قوانین را داشته باشد تا بتوانید راحتتر تاییدیه جهت IEO شدن شرکتتان را بگیرید. در این مرحله بهتر است به یک مشاور حقوقی مراجعه کنید.

5 ایجاد وایت پیپر

وایت پیپر سندی است که توضیحات کاملی از شرکت و فعالیت شما را نشان بیان می کند. سپید نامه به نوعی شفافیت پروژه شما را نشان می دهد.

6 تعیین تعدا توکن های عرضه شده

این قسمت نیز یکی از مهم ترین مراحل عرضه اولیه صرافی می باشد. شما باید با توجه به فعالیت شرکتتان ، نوع پروژه ، بودجه و … تعداد توکن هایی که باید عرضه کنید و قیمت آنها را مشخص سازید.

7 تعیین اهداف مالی

در این قسمت باید اهداف مالی پروژه خود را دقیق مشخص سازید. این قسمت باعث جلب اعتماد شده و در فروش توکن ها کمکتان خواهد کرد. از طرف دیگر از بروز کلاهبرداری و … جلوگیری خواهد شد.

شفافیت مالی در هر زمینه ای باعث می شود کاربران بدانند شما بر روی یک هدف کاربردی تمرکز کرده اید. در این مورد می توانید از تجارب شرکای مالی خود استفاده کرده و یک هدف مالی خوب برای پروژه بنویسید.

8 لیست شدن توکن ها در صرافی

بعد از مراحل بالا و در صورت پذیرفته شدن طرح شما در صرافی ، توکن های شما در صرافی مورد نظر لیست خواهند شد. هر صرافی برای لیست کردن توکن ها قوانین خاص خودش را دارد. در این مرحله باید منتظر باشید تا رافی طبق قوانین خودش توکن های شما را به فروش برساند.

9 تبلیغات گستره

IEO ها در صرافی ها انجام می شوند و آنا خود تبلیغات را در خصوص فروش توکن شما انجام خاهند داد. ولی در بسیاری از مواقع این تبلیغات کافی نبوده و باید خود شبکه های مجازی و مکان های مختلف پروژه و توکن هایتان را تبلیغ کنید تا مورد استقبال قرار گیرند.

IEO مخفف چیست؟

IEO مخفف Initial Exchange Offering می باشد.

عرضه اولیه صرافی IEO چیست؟

عرضه اولیه صرافی همانند عرضه اولیه سکه ICO می باشد. با این تفاوت که این نوع عرضه منسجم تر بوده و در صرافی های بزرگ و معتبر مانند بایننس و … برگزار می شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.