بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور

بازنگری توسط: سعید محمدی
بهترین اندیکاتور اسکلپ تریدینگ

معاملات اسکالپ، از حرکت های کوچک بازار منتفع میشوند. یعنی تریدر، استاپ و تارگت های کوچکی دارد. بنابراین، ما به اندیکاتور هایی نیاز داریم که سریع باشند و در تایم فریم های پایین عملکرد قابل قبولی داشته باشند. پس در این مقاله سعی میکنیم بعد از بررسی اندیکاتور های مختلف، بهترین ها برای اسکالپ تریدر ها را معرفی کنیم.

شما میتوانید در مقاله بهترین بروکر برای اسکالپ، اطلاعات مناسبی در خصوص اینکه کدام بروکر را انتخاب کنید را نیز بیابید.

همواره سوالات زیادی از طرف کاربران عزیزمان درباره اسکالپ، خرید اندیکاتور اسکالپ، اندیکاتور اسکالپ فارکس و موارد مشابه می شنویم. همین موضوع باعث شد در این مطلب اطلاعات خوبی در این باره به شما ارائه دهیم.

بهترین اندیکاتور اسکالپ تریدینگ می تواند هر کدام از موارد زیر باشد:

  1. میانگین متحرک ساده
  2. میانگین متحرک نمایی
  3. مکدی
  4. پارابولیک سار
  5. قدرت نسبی
  6. باند بولینگر

شخصا توصیه میکنم که اگر اسکالپر هستید، به بحث روانشناسی نیز اهمیت ویژه ای بدهید. شما به عنوان یک اسکلپر، روزانه چندین پوزیشن را باز و بسته میکنید. این کار، از نظر ذهنی سنگین است و فشار زیادی به شما وارد میکند. بنابراین، نیاز دارید که در سطح خوبی از تسلط بر خود قرار بگیرید.

سعید محمدی – مدیر وبسایت ایتسکا

اسکالپ تریدینگ چیست؟

یکی از روش های مختلفی که برای ترید وجود دارد، اسکالپ تریدینگ می باشد. این روش معاملاتی به تریدرها اجازه می دهد از نوسان های کوچک سود کسب کنند که در نهایت می تواند عدد قابل ملاحظه ای باشد. این معامله گرها ممکن است روزانه حتی تا 100 پوزیشن معاملاتی مختلف داشته و از آن ها سود کنند.

بیشتر بخوانید: اسکلپ چیست؟

بهترین اندیکاتور اسکالپ تریدینگ

در جدول زیر میتوانید لیستی از بهترین اندیکاتور های اسکلپ به همراه مزایا و معایب آنها را مشاهده نمایید. البته در ادامه همین مقاله هر کدام را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

اندیکاتورتوضیحاتمزایامعایب
میانگین متحرک (MA)میانگین متحرک ساده (SMA): میانگین قیمت را در یک دوره مشخص نشان می‌دهد. SMAهای کوتاه‌مدت می‌توانند جهت روند و نقاط ورود و خروج را نشان دهند.
میانگین متحرک نمایی (EMA): به قیمت‌های اخیر وزن بیشتری می‌دهد و سریع‌تر از SMA به تغییرات قیمت واکنش نشان می‌دهد.
فهم آسان، مناسب برای تشخیص رونداز حرکات قیمت عقب می‌افتد، در بازارهای آشفته مستعد ایجاد سیگنال‌های کاذب است
شاخص قدرت نسبی (RSI)با مقایسه سود و زیان‌های اخیر، شتاب قیمت را اندازه‌گیری می‌کند. قرائت‌های بالای 70 (خرید بیش از حد) و زیر 30 (فروش بیش از حد) می‌توانند نقاط ورود و خروج بالقوه را نشان دهند.شناسایی مناطق اشباع خرید/فروشمی‌تواند سیگنال‌های مکرر ایجاد کند، تضمینی برای جهت روند نیست
نوسانگر استوکاستیکمشابه RSI، شتاب قیمت را اندازه‌گیری می‌کند، اما بر قیمت پایانی در مقایسه با محدوده قیمت در یک دوره خاص تمرکز دارد. می‌تواند برای شناسایی سقف‌ها و کف‌های کوتاه‌مدت برای معاملات اسکالپ مفید باشد.سیگنال‌های ورود و خروج دقیق‌تر از RSI (در برخی موارد)مستعد سیگنال‌های کاذب، به خصوص در بازارهای رنج
حجمتغییرات حجم را رصد کنید. افزایش حجم همراه با افزایش قیمت نشان‌دهنده فشار خرید، و کاهش حجم ممکن است نشان‌دهنده ضعیف شدن شتاب باشد.تأیید حرکات قیمت، کمک به شناسایی شکست‌ها/برگشت‌هاذهنی، نیاز به تفسیر با حرکات قیمت دارد
اندیکاتورهای خاص اسکالپSAR: نقاطی را بالای یا زیر قیمت برای نشان دادن معکوس شدن روند بالقوه قرار می‌دهد. برای نقاط ورود و خروج کوتاه‌مدت بر اساس جهت نقطه مفید است.تجسم آسان، سیگنال‌های ورود و خروج واضحدر بازارهای پرنوسان مستعد ایجاد سیگنال‌های کاذب (whiplash) است
VWAP (میانگین قیمت وزنی حجم)میانگین قیمتی را که یک اوراق بهادار در طول روز معامله شده است، با وزن حجم نشان می‌دهد. انحراف از VWAP می‌تواند نشان‌دهنده فشار خرید یا فروش باشد.حجم را برای تحلیل قیمت در نظر می‌گیرداندیکاتور کند، ممکن است سریع‌ترین حرکات قیمت را از دست بدهد

اندیکاتور میانگین متحرک ساده

این اندیکاتور که به آن SMA هم گفته می شود یک نوع اندیکاتورمتحرک است. از این اندیکاتور پایه افراد به مقاصد مختلفی استفاده می کنند و پرکاربرد است. با میانگین متحرک ساده می توان به میانگین قیمتی ارز دست پیدا کرد . تشخیص حرکات رو به بالا یا پایین را هم می توانید از دیگر مزایای استفاده از آن به شمار آورید. بهترین اندیکاتور اسکالپ تریدینگ را می توانید همین اندیکاتور در نظر بگیرید.

بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور -
بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور 1

اندیکاتور میانگین متحرک نمایی

این اندیکاتورکه همان EMA است یکی از بهترین ها برای استفاده در اسکالپ تریدینگ است. این اندیکاتور واگرایی های مختلفی را مشخص می کند. تحلیل گران روش تکنیکال معمولا با استفاده از این تقاطع ها سیگنال های ورود و یا خروج را تشخیص می دهند.

بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور -
بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور 2

اندیکاتور مکدی

MACD را می توان یکی دیگر از انواع بهترین اندیکاتور اسکالپ تریدینگ در نظر گرفت. این اندیکاتور به تریدرها در تشخیص مومنتوم و دنبال کردن روندها کمک می کند.

بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور -
بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور 3

مکدی ارتباط میان دو مووینگ اوریج را نشان می دهد و شما با کمک آن می توانید نقاط ورود و خروج را به درستی تشخیص دهید.

اندیکاتور پارابولیک سار

Parabolic SAR هم یکی از اندیکاتورهایی است که برای اسکالپ تریدینگ طرفداران زیادی دارد. با این اندیکاتور می توان اطلاعات بسیار خوبی درباره روندها و تغییرات قیمتی به دست آورد. در صورتی که نقطه ها را زیر نمودار می بینید روندی صعودی داریم و اگر بالای نمودار هستند، روند نزولی خواهد بود.

بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور -
بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور 4

این اندیکاتور کمک می کند رفتارهای آینده را تا حدی پیش بینی کرده و تا حد امکان سودتان را بالا ببرید.

اندیکاتور قدرت نسبی

RSI را قطعا به عنوان یکی از مهم ترین و پرکاربردترین اندیکاتورها می شناسید. برای تعیین نقاط ورودی وخروجی می توانید از این اندیکاتور استفاده نمایید. در صورتی که عدد نشان داده شده توسط آن از 70 بیشتر است یعنی می توانید فروش را در پیش بگیرید و عدد کمتر از 30 یعنی وقت خرید است.

بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور -
بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور 5

اندیکاتور باند بولینگر

باند بولینگر یکی از دیگر از انواع بهترین اندیکاتور اسکالپ تریدینگ در نظر گرفته می شود. این اندیکاتور از باند پایین، میانی و بالا تشکیل شده است. شما می توانید با استفاده از این اندیکاتور شرایط خرید و فروش را به خوبی بررسی کرده و معاملات تان را تنظیم نمایید.

بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور -
بهترین اندیکاتور ها برای اسکالپ تریدینگ + 6 اندیکاتور 6

معاملات اسکالپ و سود قابل ملاحظه

شاید با خودتان بگویید این دسته از تریدرها برای سودهای کوچک به دنبال بهترین اندیکاتور اسکالپ تریدینگ و تجزیه و تحلیل بازار هستند؟ آیا ارزشش را دارد؟ بله خیلی زیاد!

این معاملات در دسته پرسودترین معاملات دنیای کریپتو قرار می گیرد و طرفداران زیادی هم دارد. برای این کار باید مثل تمامی فعالیت های دنیای کریپتو بازار را بشناسید و سپس از اندیکاتورها و دیگر امکاناتی که در اختیارتان است به خوبی استفاده نمایید.

اگر اسکالپر هستید یا قرار است بشوید، همیشه سعی کنید حد ضرر را به خوبی تعیین کنید تا خیالتان از این بابت هم راحت باشد.

سوالات متداول

کدام اندیکاتور ها برای اسکلپ مناسب هستند؟

اندیکاتور های مووینگ اوریج، آر اس آی و استوکاستیک، اندیکاتور های مناسبی برای اسکالپ هستند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.