چه ارز هایی بیشتر در رنج هستند؟ | لیست 6 ارز با بیشترین محدوده رنج

بازنگری توسط: سعید محمدی
ارز هایی که بیشترین رنج را دارند

همه جفت ارز ها میتوانند در رنج، یا روند صعودی یا روند نزولی باشند. هیچ ارزی وجود ندارد که همیشه در رنج باقی بماند. اما بعضی ارز ها هستند که با توجه به شرایط مارکت و شرایط اقتصادی، بیشترین رنج را تجربه میکنند. مواردی که ما در این لیست گنجانده ایم، بر اساس نمودار های روزانه است (البته در این بررسی نیم نگاهی به تایم فریم چهار ساعته نیز داشته ایم.

بیشتر بخوانید: تریدینگ رنج چیست؟

جفت ارزهای مستعد ماندن در تریدینگ رنج

جفت ارزنام مستعاردلایل رفتار محدوده معاملاتی
EUR/CHFیورو/فرانک سوئیسقبل از سال 2015، بانک ملی سوئیس یک برابری بین یورو و فرانک سوئیس حفظ می کرد که نوسانات قیمت را محدود می کرد.
AUD/NZDدالر استرالیا/دلار نیوزیلندروابط اقتصادی نزدیک و نرخ های بهره مشابه بین استرالیا و نیوزیلند.
گزینه های دیگرEUR/USD USD/JPYجفت ارزهای اصلی می توانند دوره های تثبیت و حرکت محدوده را تجربه کنند، اگرچه ممکن است بیشتر از EUR/CHF و AUD/NZD به طور سنتی روند داشته باشند.

بسته به این که بازار در چه شرایطی است باید استراتژی مناسب را در پیش گرفته و روش مناسب معاملاتی را انتخاب نمایید. انتخاب بهترین جفت ارز فارکس برای ترید کمک می کند معاملات بهتری داشته باشید.

چه ارز هایی بیشتر در رنج هستند؟ | لیست 6 ارز با بیشترین محدوده رنج - بیشترین محدوده رنج
چه ارز هایی بیشتر در رنج هستند؟ | لیست 6 ارز با بیشترین محدوده رنج 1

بیشترین محدوده رنج در کدام جفت های فارکس وجود دارد؟ کدام ارز ها بیشتر در رنج هستند؟

هر جفت فارکس یک محدوده معاملاتی را تشکیل می دهد ولی بعضی از این جفت ها بیشتر از روندشان دامنه دارند و معمولا مناطق حمایت و مقاومت را به خوبی ایجاد می کنند. معمولا قسمت های تلاقی ارزها برای افرادی که ارز پایه شان دلار آمریکا نیست  قابل اعتمادتر خواهد بود.

در ادامه درباره جفت هایی از فارکس حرف می زنیم که معمولا بهترین محدوده ها را دارند.

چه ارز هایی بیشتر در رنج هستند؟ | لیست 6 ارز با بیشترین محدوده رنج - بیشترین محدوده رنج
چه ارز هایی بیشتر در رنج هستند؟ | لیست 6 ارز با بیشترین محدوده رنج 2

لیست ارز هایی که بیشتر از باقی ارز ها رنج میزنند یا در محدوده رنج هستند:

  1. EUR/CHF ( یورو – فرانک سوئیس)
  2. EUR/GBP ( یورو – پوند بریتانیا)
  3. AUD/NZD ( دلار استرالیا – دلار نیوزیلند)
  4. AUD/CAD ( دلار استرالیا – دلار کانادا)
  5. NZD/CAD ( دلار نیوزیلند – دلار کانادا)
  6. USD/JPY ( دلار آمریکا – ین ژاپن)

بیشتر بخوانید : جفت ارزهای کراس

EUR/CHF ( یورو – فرانک سوئیس)

تا قبل از این که در سال 2015 بانک ملی سوئیس فرانک را از یورو جدا کند، این جفت بهترین محدوده را به خود اختصاص داده بود. هم چنین در بین بهترین جفت های معاملاتی فارکس هم این جفت را می بینیم زیرا اقتصاد سوئیس و منطقه یورو از خیلی جهات شبیه هم است مثلا هر دو رویکرد مالی محافظه کارانه ای دارند و به مازاد تجاری و بودجه اهمیت زیادی می دهند. علاوه بر این فرانک سوئیس را به عنوان یک دارایی امن و ارز کالایی غیر مستقیم در نظر می گیرند که برای بسیاری از معامله گران در جستجوی شکست جذابیت دارد.

EUR/GBP ( یورو – پوند بریتانیا)

این جفت نقدینگی بالاتری ارائه می دهد. می دانید که بیشترین تراکنش های بازار فارکس در بریتانیا است؟ دو منطقه گفته شده معمولا رویکرد مشابهی در سیاست های پولی دارند و شرکای تجاری اصلی هم محسوب می شوند.

AUD/NZD ( دلار استرالیا – دلار نیوزیلند)

این دو، به عنوان جفت ارز پیشرو در محدوده مشخص و محدود شناخته می شوند. اقصاد استرالیا و نیوزیلند هر دو به یک دیگر وابسته است، هردو صادر کننده کالا هستند اما برای کالاهای مشابه در رقابت نیستند. با این جفت ارز محدوده های معاملاتی واضحی را تجربه می کنید که با نوسانات کم برای معامله گران مبتدی و همچنین برای با تجربه ها انتخاب خوبی است.

AUD/CAD ( دلار استرالیا – دلار کانادا)

این جفت ارز در حقیقت دو صادر کننده کالا را در مقابل هم قرار می دهد. استرالیا و کانادا کالاهای متفاوتی را صادر می کنند اما هر دو به عنوان صادر کنندگان کالاهای سخت معروف هستند. قیمت کالاها یکی از متغیرهایی است که در این جفت ارز وجود دارد. قیمت هر کالا با توجه به دلار آمریکا تعیین شده و قراردادها هم با دلار بسته می شود و یک متغیر چهارم برای ارزیابی معامله گران اضافه می شود.

NZD/CAD ( دلار نیوزیلند – دلار کانادا)

این دو مانند جفت قبلی هستند اما نیوزیلند به صادرات کالاهای نرم می پردازد .منظور کالاهایی است که تولید و برداشت می شوند و پیچش کالای متفاوتی را ارائه می دهد.

USD/JPY ( دلار آمریکا – ین ژاپن)

این جفت را می توان یک استثنا در قانون متقاطع ارز در نظر گرفت. این جفت ارز از نظر تاریخی اصلی ترین جفت ارز برای معاملات مربوط به حمل و نقل بوده است و هر دوی آن ها امن هستند. به دلیل تفاوت نرخ بهره بین آن ها، نرخ های پایه بانک مرکزی از دلار پایین تر است که می تواند باعث محدوده های تثبیت شده شود.

به صورت کلی تعیین این که یک جفت ارز در روند و یا نوسان قرار دارد از جنبه های اساسی فعالیت پرسود در فارکس است.

مدیریت ریسک در فارکس

افراد فعال در فارکس می توانند با استفاده از استراتژی های مختلف، پروفایل های مدیریت ریسک را تعریف نمایند. معمولا بهترین جفت های فارکس صلیب های ارز می باشند که دلار آمریکا را حذف می نمایند. در مورد بازارهای محدود به محدوده جفت ارزهای EUR/CHF و AUD/NZD پیشرو محسوب می شوند. شما می توانید از تحلیل تکنیکال برای شناسایی جفت ارزها در کنار رویدادهای ژئوپلیتیک استفاده نمایید.

سخن پایانی

در صورتی که ترجیح میدهید که از ارز هایی برای ترید استفاده کنید که بیشتر در محدوده رنج هستند، جدول بالا میتواند به شما کمک کند. در نظر داشته باشید که هیچ ارزی همیشه در رنج نیست. گذشته ی بازار، آینده بازار را تضمین نمیکند. و نهایتا، همیشه با مدیریت سرمایه معامله کنید.

بیشترین دامنه مربوط به کدام جفت های فارس است؟

همه جفت های فارکس امکان آن را دارند که وارد یک محدوده معاملاتی شوند. از جمله جفت های ارزی که محدود به محدوده هستند آنهایی می باشند که دلار آمریکا ارز پایه شان نیست. این جفت ها عبارتند از:

EUR/CHF، EUR/GBP، AUD/NZD، AUD/CAD، NZD/CAD، و USD/JPY

کدام جفت فارکس پر دامنه ترین است؟

اولین جفت ارز در این زمینه EUR/CHF و پس از آن هم AUD/NZD است. محدوده کران پایین برای EUR/CHF تا سال 2015 ثابت بود اما از وقتی که بانک ملی سوئیس فرانک را از یورو جدا کرد تغییراتی ایجاد شد و AUD/NZD تبدیل به جفت ارز رایج برای معامله گران محدوده شد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.