بیانیه وزیر خزانه داری آمریکا

بیانیه وزیر خزانه داری آمریکا

بیانیه وزیر خزانه داری آمریکا – جانت ال ین- 1 آگوست 2023

وزیر خزانه داری در واشنگتن، بیانیه زیر را درباره رتبه بندی فیچ صادر کرده است.

جانت ال یلن گفته است که به شدت با تصمیم رتبه بندی فیچ مخالف است. او می گوید اعلام تصمیم تغییر رتبه بندی خودسرانه بوده و بر اساس داده هایی است که از قبل موجود بوده اند و خیلی نمی توان روی آن ها حساب باز کرد. در سال های 2018 تا 2020 مدل رتبه بندی فیچ تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یافته است و با این حال در حال حاضر باز هم انجام می شود و در شاخص های آن هم گاها پیشرفت هایی می بینیم.

بیانیه وزیر خزانه داری آمریکا و تاکید بر اقتصاد قدرتمند این کشور

او در بیانیه وزیر خزانه داری آمریکا گفت:” در طول دولت فعلی اقدامات زیادی از جمله اقدامات حاکمیتی، رسیدگی به محدودیت بدهی، سرمایه گذاری در زیر ساخت ها و رقابت پذیری رو به بهبود است و وضعیت بهتری به خود گرفته است.”

بیانیه وزیر خزانه داری آمریکا
بیانیه وزیر خزانه داری آمریکا 1

تصمیم فیچ نمی تواند آن چه را مردم آمریکا و همه دنیا می دانند، تغییر دهد. اوراق بهادار خزانه داری مهم ترین دارایی امن و نقد شونده جهان است و آمریکا اساسا اقتصادی قوی و پایدار دارد.

در بیانیه وزیر خزانه داری آمریکا می خوانیم که آمریکا در طی چند سال گذشته رکودی اقتصادی را تجربه کرد که آن هم به خوبی پشت سر گذاشته شد. نرخ بیکاری اکنون در پایین ترین حد خود قرار دارد و تورم هم تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یافته است. بر اساس گزارشی که از تولید ناخالص داخلی منتشر شده است می بینیم که اقتصاد رو به رشد است.

می توان گفت اقتصاد آمریکا بزرگ ترین و پویاترین اقتصاد دنیاست که نقد شوندگی فوق العاده ای در بازارهای مختلف مالی دارد. وزیر گفت:” برای رسیدن به چنین جایگاهی من و رئیس جمهور بایدن،  بر سرمایه گذاری های حیاتی در اقتصاد و پرورش ظرفیت تولید کشور تاکید می کنیم. ما متعهد به پایداری مالی هستیم. جدیدترین قانون برای محدودیت بدهی شامل بیش از 1 تریلیون دلار کسری بودجه بود و باعث بهبود مسیر مالی شد. با توجه به برنامه ریزی ها برای آینده، آقای بایدن بودجه ای برای کمبود بودجه های قبلی در نظر گرفته که 2.6 تریلیون دلار است و می تواند به خوبی با سرمایه گذاری های بلند مدت محقق شده و از اقصاد حمایت کند.”

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.