بیوگرافی ابیگل جانسون رئیس شرکت سرمایه گذاری Fidelity

بیوگرافی ابیگل جانسون رئیس شرکت سرمایه گذاری Fidelity - ابیگل جانسون

Abigail Pierrepont Johnson کیست؟ ویکی پدیا


زندگینامه ابیگل پیرپونت جانسون تاجر میلیاردر

ابیگل جانسون که با نام Abby Johnson نیز معروف است، در سال 1961 در شهر بوستون در ایالت ماساچوست آمریکا به دنیا آمد. او بزرگترین فرزند از 3 فرزند خانواده ثروتمندی بود که نیازی به تلاش و کسب درآمد نداشت اما با این حال، او خواست روی پای خود بایستد و موفقیت را با تلاش خودش به دست آورد. به همین خاطر علاقه و تمرکز خود را بر روی ادامه تحصیل گذاشت.

ابیگل جانسون در سال 1984 در ماساچوست، تحصیلات متوسطه خود را در مدرسه خصوصی کمبریج و تحصیلات کارشناسی اش را در رشته هنر در دانشگاه Hobart and William Smith به پایان رساند.

پیرپونت جانسون پس از فارغ التحصیلی به نیویورک رفت و از سال 1985 به مدت یک سال در شرکت Booz Allen Hamilton به عنوان مشاور پژوهشی مشغول به کار شد که فعالیت اصلی اش ارائه مشاوره، تجزیه و تحلیل و خدمات مهندسی به سازمان‌های بخش دولتی و خصوصی بود. او در آنجا با شخصی به نام Christopher McKown آشنا شد که بعداً نیز با او ازدواج کرد.

Booz Allen Hamilton: شرکت بوز آلن همیلتون بیش از 100 سال است که در کار مشاوره استراتژی و فناوری فعالیت می‌کند. این شرکت از طریق تیمی متشکل از کارکنان متنوع و با استعداد به حل و فصل مشکلات و رشد و توسعه در بخش‌های دولتی و خصوصی می‌پردازد.

شرکت Booz Allen Hamilton فرصت‌های شغلی مختلفی را برای کسانی ارائه می‌دهد که دارای مهارت‌های منحصربفردی بوده و علاقه‌مند به ایجاد تغییر و پیشرفت در سطح جهانی هستند. در این شرکت 3 گروه شغلی که استخدام می‌شوند عبارتند از:

 • مشاور: این گروه شغلی در پروژه های مختلفی در زمینه‌هایی مانند استراتژی، عملیات، فناوری و مالی کار می‌کند.
 • دانشمند داده: این گروه شغلی با استفاده از روش‌های آماری و مدل سازی، وظیفه استخراج معنا از داده‌ها را بر عهده دارد. آنها از یافته‌های خود برای کمک به حل مشکلات تجاری استفاده می کنند. دانشمندان داده معمولاً پیشینه‌ای در ریاضیات، آمار، علوم کامپیوتر و یا مهندسی دارند.
 • مهندس نرم افزار: این گروه شغلی، برنامه‌های نرم‌افزاری را طراحی، توسعه، آزمایش و ارائه می کند. مهندس نرم‌افزار با انواع زبان‌های برنامه نویسی و ابزارهای مختلف کار می‌کند تا برنامه‌هایی برای حل مشکلات ارائه دهد.
بیوگرافی ابیگل جانسون رئیس شرکت سرمایه گذاری Fidelity - ابیگل جانسون
پدر ابیگل جانسون کیست؟

ابیگل جانسون تصمیم گرفت در رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه هاروارد به ادامه تحصیل بپردازد. او پس از اتمام تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد (MBA) در سال 1988، کار در شرکت Fidelity Investments را شروع کرد. این شرکت را پدر بزرگ ابیگل (Edward Johnson II) در سال 1946 را تأسیس کرده است.

 • او از سال 1988 تا سال 1997 به مدت 9 سال، در شرکت Fidelity Investments که در آن زمان، پدرش Edward Johnson III مدیر اجرایی آن شرکت بود، به عنوان تحلیلگر و مدیر پورتفولیو کار کرد.
 • ابیگل پیرپونت جانسون از سال 2001 تا 2005 ریاست Fidelity Management and Research (FMR) را بر عهده داشت.
 • او از سال 2008 خدمات بازنشستگی نهاد فیدلیتی (Fidelity Institutional Retirement Services) را اداره می‌کرد.
 • شرکت Fidelity Investments در سال 2018، با راه‌اندازی پلتفرم خود، ارزهای رمزنگاری شده را معرفی کرد و به سرمایه‌گذاران نهادی این امکان را داد که جفت‌ارز بیت کوین و اتر را معامله کنند.

ابیگل جانسون از سال 2014، زمانی که مسئولیت پدرش را بر عهده گرفت و به عنوان مدیر عامل Fidelity Investments منصوب شد. دارایی‌های مدیریتی شرکت در آن زمان حدوداً 2.1 تریلیون دلار بود. ابیگل با این سمت، برنامه‌های بازنشستگی و پس انداز حدود 25 میلیون آمریکایی و 20 هزار شرکت را مدیریت می کرد.

او از سال 2016 به عنوان رئیس هیئت مدیره، اداره کامل شرکت Fidelity Investments را بر عهده گرفت که دارای حدود 45000 کارمند در سراسر جهان است. ابیگل پیرپونت جانسون مالک 24.5 درصد از سهام شرکت می‌باشد و دارایی 3.7 تریلیون دلاری را مدیریت می‌کند. او با کار موفق خود در دنیای سرمایه‌گذاری، در لیست ثروتمندترین زنان سرمایه‌گذار جهان قرار گرفته است!

ابیگل جانسون شرکت خصوصی Fidelity International را نیز مدیریت می‌کند. این شرکت راه حل های سرمایه گذاری بلندمدت در سطح جهانی و خدماتی را برای مؤسسات ویژه بازنشستگی ارائه می دهد تا به مشتریان برای پس انداز دوران بازنشستگی و سایر اهداف سرمایه‌گذاری بلند مدت کمک کند.

بعد از راه‌اندازی شرکت بین المللی Fidelity Investments در سال 1946، شرکت خصوصی Fidelity International در سال 1969 به عنوان بازو و کمک‌کننده این شرکت تأسیس شد و در سال 1980 مستقل شد و مدیریت و اعضای اصلی جداگانه و مستقلی به دست آورد.

شرکت Fidelity International بر اساس بینش هوشمندانه و با تکیه بر تحقیقات بسیار دقیق و پویا، برخلاف بازارها که کارآمدی کمی دارند، عمل کرده و با ایجاد رقابت، بازدهی خوبی برای مشتریان داشته است. این شرکت برای صندوق‌های بازنشستگی، بانک‌ها و شرکت‌های بیمه و کارفرمایان، خدمات مدیریت دارایی و همچنین راه‌حل‌های سرمایه‌گذاری مناسب عرضه می‌کند. این شرکت در سرمایه گذاری و کسب و کار خود، چشم اندازی 50 ساله دارد.

بیوگرافی ابیگل جانسون رئیس شرکت سرمایه گذاری Fidelity - ابیگل جانسون
همه چیز درباره کارهای خیر ابیگل جانسون

کمک های خیرخواهانه ابیگل جانسون

 • خانواده جانسون چندین بار به سازمان‌های غیرانتفاعی در منطقه بوستون و مؤسسه‌ی Contemporary Art and Historic New England (هنرهای معاصر و نیوانگلند تاریخی) کمک مالی و معنوی کرده اند.
 • در سال 2015 جانسون 2700 دلار (حداکثر مبلغ مجاز قانونی برای کمپین اولیه ریاست جمهوری) به جب بوش (Jeb Bush) نامزد جمهوری خواه اهدا کرد.

ابیگل در رسانه‌ها

ابیگل جانسون در رسانه‌ها نسبتاً کمتر ظاهر شده است، اما سال گذشته در یک مصاحبه از حرفه خود و در مورد ارزش‌هایی که توسط پدر به او منتقل شده صحبت کرد. او در این مصاحبه از چالش ‌برانگیزترین درس‌های تجربه رهبری در کارش سخن گفت.

افتخارات سرمایه‌گذار موفق ابیگل پیرپونت جانسون

جانسون به عنوان عضوی از کمیته تنظیم بازار سرمایه (Committee on Capital Markets Regulation) خدمت کرده و یک تریدر موفق است. این کمیته در سال 2006 تأسیس شد و یک سازمان تحقیقاتی مستقل می‌باشد که افراد، بنیادها و شرکت‌ها، آنرا تأمین مالی می‌کنند.

 • اعضای کمیته Committee on Capital Markets Regulation متشکل از 37 مدیر از بخش مالی، از جمله بانک‌ها، کارگزاران، مدیران دارایی، صندوق‌های خصوصی و شرکت‌های بیمه است. علاوه بر آن، چهره‌های برجسته جامعه دانشگاهی نیز جزء شرکت کنندگان فعال هستند.
 • این کمیته، اولین گزارش عمده خود را در مورد بازارهای سرمایه ایالات متحده به درخواست وزیر خزانه داری ایالات متحده، هنری ام پالسون، انجام داد. بیش از پانزده سال است که کمیته به توسعه و ترویج اصلاحات سیاستی می‌پردازد و فرصت‌ها را برای سرمایه‌گذاران آمریکایی افزایش می‌دهد و رشد اقتصادی واقعی را محقق می کند.
 • این کمیته در سال 2006 تأسیس شد و اولین گزارش عمده خود را در مورد بازارهای سرمایه ایالات متحده به درخواست وزیر خزانه داری ایالات متحده، Henry M. Paulson انجام داد.

ابیگل جانسون عضو هیئت مدیره انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهای مالی (Securities Industry and Financial Markets Association) نیز می‌باشد. SIFMA یک انجمن تجاری صنعت اوراق بهادار که نشان‌دهنده منافع شرکت های اوراق بهادار، بانک‌ها، کارگزاران ثبت شده در ایالات متحده و مدیران دارایی است.

SIFMA کجاست؟ سیفما مسئول امور نظارتی و قانونی صنعت اوراق بهادار است و همچنین آموزش سرمایه‌ گذاران و اعتماد عمومی را ارتقا می‌دهد. علاوه بر این، این انجمن دارای چندین سازمان وابسته به ایالات متحده و بین‌المللی مانند انجمن اوراق بهادار آمریکا (ASF) و انجمن اوراق بهادار اروپا (ESF) است.

او در Massachusetts Institute of Technology (موسسه فناوری ماساچوست) خدمت کرده است.MIT یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی کمبریج در میان برترین مؤسسات دانشگاهی جهان در حوزه فناوری و علم مدرن می‌باشد که در سال 1861 تأسیس شده است.

MIT موسسه فناوری ماساچوست در پاسخ به صنعتی شدن فزاینده ایالات متحده تأسیس شد، این موسسه مدل دانشگاه پلی تکنیک (علمی-کاربردی) اروپایی را به کار می‌برد و بر آموزش های آزمایشگاهی در علوم کاربردی و مهندسی تاکید دارد.

ابیگول جانسون تنها زنی است که در Financial Services Forum (هیئت مدیره انجمن خدمات مالی) خدمت می‌کند. این انجمن خدمات مالی یک سازمان سیاست‌گذاری و حمایت اقتصادی است که اعضای آن، مدیران اجرایی 8 موسسه مالی بزرگ و متنوع هستند که مقر آنها در ایالات متحده می باشد.

 • موسسات عضو انجمن Financial Services Forum نقش اصلی را در دادن وام و خدمات سرمایه گذاری در ایالات متحده به میلیون ها مصرف کننده، کسب و کار، سرمایه گذار و جوامع، انجام می دهند. این انجمن از سیاست‌های پس‌انداز و سرمایه‌گذاری، بازارهای سرمایه نقد و بازار جهانی مالی که در آن رقابت سالم وجود دارد، دفاع کرده و حمایت می‌کند.
بیوگرافی ابیگل جانسون رئیس شرکت سرمایه گذاری Fidelity - ابیگل جانسون
ثروت ابیگل جانسون چقدر است؟

دارایی ابیگل جانسون

ابیگل جانسون مدیر اجرایی شرکت سرمایه گذاری FMR (شرکت مادر Fidelity Investments) می باشد. او حدود یک سوم از تجارت مستقر در شهر بوستون ایالت ماساچوست آمریکا را که حدود 4.5 تریلیون دلار دارایی می شود، در اختیار دارد. ثروت جانسون تقریباً 22.6 میلیارد دلار می باشد که او را به یکی از ثروتمندترین زنان جهان تبدیل کرده است.

جانسون در مجله فوربس در رتبه 34 از 100 زن قدرتمند جهان «34 World’s 100 Most Powerful Wome» قرار دارد. او اکنون دومین شرکت بزرگ صندوق سرمایه گذاری مشترک کشور را رهبری می کند و یکی از معدود زنان در بالاترین رده های رهبری صنعت است.

در سال 2014 دارایی خالص تخمینی او 13.3 میلیارد دلار تخمین زده شده بود که در آن زمان در فهرست Forbes 400 سی و ششمین نفر در بین ثروتمندترین افراد آمریکایی قرار گرفت. ابیگل در سال 2020 ثروتمندترین فرد ماساچوست بود و در سال 2021 در فهرست رتبه 6 قدرتمندترین زنان قرار گرفت.

سوالات متداول درباره بیزینس وومن مشهور ابیگل جانسون

ابیگل در چه کاری مشهور است؟

ابیگل جانسون از سال 2014 مدیرعامل Fidelity Investments و از سال 2016 رئیس آن بوده است. این شرکت در سال 2021 نسبت به سال گذشته، افزایش 15 درصدی درآمد داشته است زیرا حساب‌های سرمایه‌گذاری خرده‌فروشی به 22 درصد افزایش یافته است.

شرکت Fidelity Investments در چه سالی و چه رمزارزهایی را به دنیا معرفی کرده است؟

در سال 2018، این شرکت با راه‌اندازی پلتفرم خود، ارزهای رمزنگاری شده را معرفی و به سرمایه گذاران این امکان را داد که جفت‌ارز بیت کوین و اتر را معامله کنند.

شرکت ابیگل جانسون از لحاظ اخلاقی چگونه شرکتی است؟

فیدلتی شرکتی بسیار اخلاقی و منصفانه برای کار است. شرکتی که نه تنها پیشرو در رهبری فناورانه محسوب می شود بلکه در رهبری اخلاقی هم منحصر به فرد و دارای رویکردی فعال برای محافظت از مشتریان است.

ثروت و دارایی خالص ابیگل جانسون چقدر است؟

در سال 2021 ابیگل جانسون با دارایی خالص حدود 6/22 میلیارد دلاری، در جایگاه ششمین زن موفق جهان در فوربس قرار گرفت.

بزرگترین رقیب Fidelity کیست؟

بر اساس داده های Similarweb در اکتبر 2022، از بازدیدهای ماهانه، رقیب برتر fidelity.com، سایت schwab.com است که 30.1 میلیون بازدید ماهانه دارد.

بازار هدف Fidelity چیست؟

مخاطبان هدف سرمایه‌گذاری فیدلیتی معمولاً سرمایه‌گذاران بلندمدتی هستند که به دنبال برنامه‌ریزی مالی جامع هستند که شامل سرمایه‌گذاری‌های محتاطانه‌تری همانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل، اوراق قرضه و سایر سرمایه‌گذاری‌های درآمدزا می‌باشند.

پدر ابیگل که بود؟

پدر ابیگل Edward Crosby Ned Johnson III متولد 1930 یک تاجر میلیاردر آمریکایی بود. او در مارس 2022 دار فانی را وداع گفت و مالکیت و مدیریت شرکت Fidelity Investments و Fidelity International را به دخترش واگذار کرد. در سال ۲۰۲۱، دارایی خالص او 8.2 میلیارد دلار آمریکا برآورد شده بود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

2 دیدگاه برای “بیوگرافی ابیگل جانسون رئیس شرکت سرمایه گذاری Fidelity

 1. Yousefi

  تشکر بیسار

  • تیم نویسندگان

   سلام . وقتتون بخیر.
   خیلی ممنون از شما.

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.