بهترین سهام بانکی برای خرید ۱۴۰۳‌

بازنگری توسط: زینب اصغری
بهترین سهام بانکی برای خرید


در این مقاله بهترین سهام بانکی برای خرید را معرفی می کنیم. شرکت‌های بسیاری هستند که برای تامین سرمایه وارد بازار بورس می‌شوند. بانک‌ها از این قاعده مستثنا نیستند و سعی دارند که در بازار سرمایه چون سهام بانکی فعالیت داشته باشند. سرمایه‌گذاران می‌توانند صنایع مختلف، شرکت‌های متعدد خصوصی و دولتی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.
از جمله سرمایه‌گذاری‌هایی که در بورس می‌توان انجام داد، مربوط به بانک‌ها است. گروه نمادهای بانکی در اکثر مواقع بر خلاف گروه‌های دیگر ثبات بیشتری دارد. در جریان ریزش‌های اخیر مشاهده شده که بانک‌ها نسبت به سایر گروه‌ها ثبات بیشتری از خود نشان داده‌اند. در هنگام افزایش قیمت تجربه نشان داده که بانک‌ها نسبت به سایر نمادها افزایش بیشتری داشته اند.

در ادامه این نماد های معاملاتی را هم از بعد فاندانتال و تکنیکال بررسی کرده و دلایل انتخابمان را بیان می کنیم. این موارد دائما در حال بروزرسانی می باشد.

نمادنام بانکتحلیل
وبصادربانک صادرات ایرانافزایش سود ۳۰ درصدی نسبت به گذشته
وبملتبانک ملتسود حاصل از سهام، بیشتر از نرخ تورم
وتجارتبانک تجارتحفظ روند سودآوری
ونوینبانک اقتصاد نوین افزایش ۱۰۰ درصدی سود خالص نسبت به سال گذشته

نماد وبصادر‌

نماد وبصادر که نماد بانک صادرات ایران است، از جمله نمادهایی است که می‌توانیم برای سرمایه‌گذاری آن را مناسب بدانیم. بانک صادرات مدتی با افزایش هزینه‌های عمومی و اداری مواجه شد، اما در این بین تدابیری صورت گرفت.
بانک صادرات هزینه‌ها را کاهش داد و سود آن افزایش پیدا کرد. نسبت به سه ماه اخیر بانک صادرات سطح درآمد ماهانه خود را تثبیت نمود و با رشد قابل توجهی در طی سال‌های گذشته مواجه شده است. بانک صادرات نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش سود داشته است.

تحلیل نماد وبصادر

در ادامه تحلیل نماد وبصادر را می بینید. در شکل زیر ابتدا زون تقاضا را برای این نماد رسم کرده ایم. قیمت بالاخره به این زون عکس العمل نشان داده و بالا رفته است. از طرف دیگر مارکت استراکچر نیز به سمت بالا شکسته و شاهد ایجاد CHOCH در فارکس هستیم که یکی از قدرتمند ترین سیگنال های معاملاتی در فارکس می باشد.

این ناحیه نقطه مناسبی برای ورود و خرید این سهم می باشد.

بهترین سهام بانکی برای خرید
بهترین سهام بانکی برای خرید

بیشتر بخوانید : آموزش اسمارت مانی

نماد وبملت‌

نماد وبملت در ارتباط با بانک ملت است. این نوع بانک نسبت به سال‌های گذشته رشد موثری داشته و توانسته به سود بسیار خوبی برسد. هم اکنون بانک ملت در مقایسه با هم گروهی‌های خود وضعیت بنیادی خوبی دارد. سود حاصل از سهام بانک ملت بیشتر از نرخ تورم به دست آمده که یک موضوع بسیار مهمی است.

تحلیل نماد وبملت

در ادامه تحلیل نماد وبملت را می بینید. ابتدا زون تقاضا را برای این نماد رسم کرده ایم. قیمت بالاخره به این زون عکس العمل نشان داده و بالا رفته است. مارکت استراکچر نیز به سمت بالا شکسته و شاهد ایجاد چاک در فارکس هستیم . این سیگنال ها نشان دهنده تغییر روند در بازار و نیز فرصتی برای خرید و ورود به معامله است.

تحلیل نماد وبملت
تحلیل نماد وبملت

نماد وتجارت

‌نماد وتجارت یم سهام بانکی و مربوط به بانک تجارت است. تحلیل‌ها نشان می‌دهد که سهام بانک تجارت روند سودآوری خود را حفظ کرده است. در واقع این سهم همانند گذشته با حاشیه سود خالص به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
نسبت به سایر بانک‌های تجاری کشور، بانک تجارت شرایط مالی بهتری دارد و چشم انداز آن متعادل است. بانک تجارت همانند سایر بانک‌ها اقدام به برگزاری مزایده‌های متعدد و زیادی در خصوص فروش اموال مازاد خود داشته است.
همین موضوع باعث تمرکز بر عملیات بانکداری خود شده است. بانک تجارت با وجود حاشیه سود بسیار بالا هزینه‌های قابل توجهی هم در پی دارد. به همین خاطر سود خالص از آن ۱۶ درصد بررسی شده است.

تحلیل نماد وتجارت

در ادامه تحلیل نماد وتجارت که یکی از بهترین سهام بانکی برای خرید است را می بینید. زون تقاضا را برای این نماد رسم کرده ایم. خرید در این نقطه ریسک نسبتا بالایی دارد. زیرا هنوز شکست ساختار بازار و تاییدیه نغییر روند را ندیده ایم. ولی اگر دقت کنید این زون تقاضا قدرت زیادی داشته و به احتمال بسیار بالایی قیمت بعد از این زون تغییر مسیر داده و شکل صعودی به خود خواهد گرفت.

تحلیل نماد وتجارت
تحلیل نماد وتجارت

بیشتر بخوانید : بهترین بروکر فارکس

نماد ونوین‌

نماد ونوین مربوط به بانک اقتصاد نوین است. این بانک در سال گذشته توانست رشد ۲۵ درصدی را در سودآوری خود ثبت کند. به طور کلی سود خالص بانک اقتصاد نوین نسبت به سال گذشته ۱۰۰ افزایش داشته است.

تحلیل نماد ونوین

در ادامه تحلیل نماد ونوین که یکی از بهترین سهام بانکی برای خرید است را می بینید. همانطور که در شکل زیر دیده می شود این سهم در روند صعودی قرار گرفته است و یکی از نادر سهام بانکی است که در چند ماه اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است.

این سهم ممکن است برای مدتی روند نزولی داشته باشد ولی بالاخره مانند سهام بیان شده در بالا جای رشد داشته و به احتمال بالا صعودی خواهد بود و برای سرمایه گذاری و خرید مناسب است.

تحلیل نماد ونوین
تحلیل نماد ونوین

نکات قابل توجه در خرید سهام بانک‌ها‌

شما در هنگام خرید و فروش سهام بانک‌ها باید به یک سری مواردی دقت داشته باشید. تحلیل‌های انجام شده در قیمت سهام روی گروه بانکی دیر یا زود اثر خود را نشان می‌دهند. این بانک‌ها حجم بالایی از دارایی سرمایه‌گذاری و ارز دارد.
حداقل ارزش ریالی این دارایی‌ها در طی ۳ الی ۴ سال اخیر رشد چشمگیری داشته است. ارزش بازار امروز سهام این بانک‌ها را به پایین‌ترین حد خود رسانده است. به طوری که این سهام‌ها به اندازه ارزش یک بخش از دارایی‌های آنها نیست.

نتیجه گیری

سهام‌های بانکی در کنار سایر سهام‌ها از جمله سهام‌های خودرویی و یا سهام‌های دارویی توانسته‌اند فعالیت خوبی در بازار بورس داشته باشند. هر کدام از این سهام‌ها به نوبه خود سودآوری خاصی داشته‌اند.
شما باید با تحلیل تکنیکال خود و تکیه بر دانش و اطلاعات دقیق بتوانید بهترین پیش‌بینی برای بازار را انجام دهید. اما ممکن است این پیش‌بینی‌ها درست نباشد و متحمل ضرر باشید. بدانید که تمامی راهکارها قطعی نبوده و باید با احتیاط قدم بردارید.

سوالات متداول

آیا سهام دارویی گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری هستند؟

بله گروه دارویی با دارایی بالای خود، قدرت خوبی در بازار دارد.

بهترین سهام بانکی برای خرید کدامند؟

وبصادر ، وبملت ، و تجارت ، ونوین

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.