بهترین سهام سیمانی برای خرید‌ ۱۴۰۳

بازنگری توسط: زینب اصغری
بهترین سهام سیمانی برای خرید‌ ۱۴۰۳ - سهام سیمانی


گروه سهام سیمانی در کنار سایر گروه‌ها در بازار بورس همچنان فعالیت گسترده‌ای دارد. اما می‌خواهیم بهترین سهام سیمانی برای خرید در سال ۱۴۰۳ را با همدیگر بررسی کنیم. به طور حتم شما با داشتن تحلیلات قوی در کنار مطالعات زیاد می‌توانید بهترین نوع از سهام را برای خرید انتخاب کنید.

در ادامه بهترین سهام سیمانی برای خرید را معرفی کرده و تحلیل هایمان را نیز در کنار هر نماد آورده ایم. این لیست دائمی نبوده و همواره در حال بروزرسانی آن هستیم.

نمادنام شرکتتوضیحات
سیتاسیمان‌ تامینهلدینگ تخصصی سرمایه‌گذاری در صنعت سیمان، عمران و حمل و نقل
سفارسسیمان فارس و خوزستانبزرگترین تولید کننده سیمان در ایران و خاورمیانه
سهرمزسیمان هرمزگانیکی از بزرگترین کارخانجات سیمان کشور با کیفیت بالا
سخوزسیمان خوزستانتحت پوشش هلدینگ‌ شرکت فارس خوزستان و سیمان تامین

بهترین سهام سیمانی برای خرید‌

در این قسمت به معرفی بهترین سهام سیمانی برای خرید می پردازیم:

نماد سیتا‌

نماد سیتا متعلق به شرکت سیمان تامین است. این شرکت به عنوان یک هلدینگ تخصصی سرمایه‌گذاری در صنعت سیمان عمران و حمل و نقل فعالیت دارد. شرکت سیمان تامین توانسته با تکیه بر منابع خود و استفاده بهتر آن، نقش بسیار مهمی در صنایع مختلف داشته باشد. شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین مالک ۱۷ شرکت سیمانی و ۲۹ خط تولید در کشور است.

تحلیل نماد سیتا

در شکل زیر چارت نماد سیتا را می بینید. آنچه در اولین نکاه توجه همه را به خود جلب می کند حجم مثبت این نماد می باشد. اگر دقت کنید اکثر کندل های این نمودار سبز رنگ و صعودی هستند.

از سوی دیگر زون تقاضا را نیز برای این سهام سیمانی رسم کرده ایم. برای ورود به سهم سیتا بهتر است منتظر بمانید تا قیمت به زون تقاضا رسیده و حرکت صعودی خود را آغاز کند.

بهترین سهام سیمانی
بهترین سهام سیمانی

نماد سفارس

نماد سفارس مربوط به شرکت سیمان فارس و خوزستان است. این شرکت به عنوان نخستین شرکت مصالح ساختمانی ایران بوده که کاملاً به دست مهندسان ایرانی ساخته و راه اندازی شده است. شرکت سیمان فارس و خوزستان دربردارنده ۳۳ شرکت تابعه توانسته به عنوان بزرگترین تولید کننده سیمان در ایران و خاورمیانه تبدیل شود. سود این شرکت در طی سالیان گذشته ۵۵ درصد افزایش یافته است.

تحلیل نماد سفارس

نماد سفارس نیز در موقعیت مناسبی برای خرید و ورود به معامله قرار دارد. در شکل زیر هم زون تقاضا را رسم کرده ایم و هم شاهد تشکیل choch در فارکس هستیم. چاک در فارکس همان شکست مارکت استراکچر بوده و نشان دهنده تغییر روند نزولی به صعودی است. پس اگر فردی ریسک پذیر هستید ، می توانید در پولبک وارد نمودار شوید. ولی اگر محافظه کارانه عمل می کنید می توایند منتظر بمانید تا قیمت به زون تقاضا رسیده و در آن خرید کنید. ولی به این نکته نیز باید توجه کرده که ممکن است قیمت بالا رفته و به این زون قوی برنگردد.

تحلیل سهام سفارس
تحلیل سهام سفارس

نماد سهرمز‌

نماد سهرمز مربوط به شرکت سیمان هرمزگان است که در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین کارخانجات سیمان کشور محسوب می‌شود. این کارخانه در صنعت کشور، جایگاه ویژه‌ای دارد.
همواره شرکت سیمان هرمزگان از کیفیت بالای محصولات تولیدی خود اطمینان بالایی دارد، زیرا این شرکت اقدام به تجهیز آزمایشگاه‌های شیمیایی و فیزیک با اشعه ایکس کرده و بهترین امکانات روز دنیا را فراهم آورده است.
بدین صورت توانسته به طور مداوم تمامی خطوط تولید از معادن تا پیگیری سیمان را تحت کنترل خود درآورد. به دلیل کنترل کیفی محصولات تولید شده، این آزمایشگاه توانسته گواهینامه تایید صلاحیت را از سازمان ملی استاندارد دریافت کند. میزان سود این شرکت نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

تحلیل نماد سهرمز‌

اگر به نمودار زیر توجه کنید خواهید دید روند این بازار صعودی است و می توانید در اولین پولبک وارد بازار شوید. از سوی دیگر زون تقاضا را نیز برایتان رسم کرده ایم و می توانید منتظر بمانید تا قیمت به این ناحیه رسیده و بعد وارد شوید.

تحلیل نماد سهرمز‌
تحلیل نماد سهرمز‌

نماد سخوز‌

نماد سخوز مربوط به شرکت سیمان خوزستان است که در شهرستان اهواز احداث شده و تحت پوشش هلدینگ شرکت فارس خوزستان و سیمان تامین شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی می‌باشد.
شرکت سیمان خوزستان همواره از کیفیت بالایی برخوردار است و به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه‌های سیمان کشور فعالیت دارد. سود این شرکت توانسته نسبت به سال گذشته ۹۵ درصد افزایش پیدا کند.

تحلیل نماد سخوز

همانطور که در شکل زیر می بیینید روند این نمودار صعودی بوده و باید از هر فرصتی برای خرید و ورود به معامله استفاده کرد. از سوی دیگر نواحی تقاضا را برایتان رسم کرده ایم. می توانید بعد از ورود و خروج در سقف و کسب سود زمانی ه بازار نزولی شد ، دوباه منتظر پایین آمدن قیمت مانده و در نواحی تقاضا وارد بازار شوید.

تحلیل نماد سخوز
تحلیل نماد سخوز

معرفی صنعت سیمان

سیمان یکی از پرمصرف‌ترین فرآورده‌های صنعتی در کل جهان است. در بین سایر محصولات صنعتی، سیمان بالاترین میزان تولید در جهان را دارد. عمدتاً صنعت سیمان سازی جز صنایع انرژی بر محسوب می‌شود. این صنعت توانسته ۳ درصد از کل انرژی کشور را به خود اختصاص دهد.
هر چقدر پروژه‌های عمرانی افزایش یابد، بازسازی بافت‌های فرسوده روستایی و شهری بیشتر شود، می‌تواند بر رشد سود خالص شرکت‌های سیمانی هم تاثیر مثبتی داشته باشد. از آنجایی که نرخ فروش سیمان پایین است، ممکن است که کشور ایران به عنوان یکی از بزرگترین صادر کنندگان سیمان به کشور عراق محسوب شود.

نتیجه گیری

شرکت‌های سیمانی مختلفی در بازار بورس فعالیت دارند، اما سرمایه‌گذاری در هر کدام ریسک پذیر است. در این مقاله ما بهترین سهام سیمانی برای خرید را معرفی کرده و تحلیل های هر کدام از این سهم ها را نیز قرار داده ایم. زمانی می‌توانید عملکرد بهتری داشته باشید که علاوه بر داشتن تحلیل‌های قوی، نسبت به مرکز سرمایه‌گذاری خود مطالعات بهتری انجام دهید. هر چقدر تحلیل‌های شما قویتر باشد، احتمال ریسک آنها کمتر است. اما در کنار تحلیل‌ها باید بازار معاملاتی شرکت‌ها را هم در نظر گرفته و عملکرد آنها را هم بسنجید.

سوالات متداول

بهترین سهام سیمانی برای خرید کدامند؟

سیتا ، سفارس ، سهرمز ، سخوز

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.