ووچر E-Voucher چیست؟ – کد ووچر چیست؟ | آموزش تصویری خرید ووچر در ایران

ووچر

ووچر E-Voucher چیست؟

ووچر در واقع همان کارت شارژ الکترونیکی می باشد . ووچر وجود خارجی نداشته و کاملاً الکترونیکی می باشد. با استفاده از ووچر می توان کارهای بسیار زیادی را مستقل از اینکه در وب مانی و یا پرفکت مانی حساب داشته و یا نداشته باشید ، انجام داد. ووچر دارای یک شماره ده رقمی می باشد که به عنوان شناسه آن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دارای یک کد فعال سازی ۱۶ رقمی می باشد ، با داشتن این دو کد به راحتی می توانید بسیاری از کار ها را انجام داده و مبادلات مالی بسیار زیادی در سراسر جهان انجام دهید.

کارت الکترونیکی ووچر
کارت الکترونیکی ووچر

همان طور که در شکل نشان داده شده است در زیر شماره ۱۶ رقمی کد فعال سازی ووچر ، مبلغ شارژ ووچر را نشان می دهد. و در قسمت پایین آن زمان ایجاد ووچر نشان داده شده است.

کد ووچر چیست؟

ووچر دقیقا مانند یک کارت هدیه بانکی ولی به صورت مجازی می باشد که بر روی آن یک شماره 10 رقمی درج شده است که همان کد ووچر می باشد.

ووچر شامل کد ووچر که یک شماره 10 رقمی و یک کد فعال سازی 16 رقمی می باشد و با استفاده از این دو مشخصات می توان کار های مختلفی از قبیل انتقال و دریافت وجه انجام داد.

آموزش تصویری خرید ووچر

برای خرید ووچر روش های گوناگونی وجود دارد و بسیار راحت می توان آن را خرید و در معاملات خود از آن استفاده کرد. در این مقاله دو روش خرید ووچر را بیان خواهیم کرد.

  • خرید ووچر از صرافی
  • خرید ووچر پرفکت مانی

خرید ووچر از صرافی

خرید ووچر از صرافی های معتبر یکی از روش های بسیار رایج در جهان می باشد. زیرا با استفاده از این روش دیگر نیاز به داشتن حساب در وب مانی و یا پرفکت مانی نمی باشد و می توان مستقیماً از صرافی ووچر با اعتبار مورد نظر خریداری کرد.

کاربران ایرانی هم می توانند جهت خرید ووچر از صرافی های معتبر داخل کشور استفاده کنند و هم از صرافی های خارجی که به ایرانیان خدمات می دهند. برای خرید از صرافی های آنلاین و استفاده از خدمات آنها باید ابتدا در سایت صرافی مورد نظر ثبت نام کرده و سپس اسکن مدارک مورد نیاز آن صرافی را برایشان‌ ارسال کنید تا احراز هویت شوید.

بعد از احراز هویت می توانید از تمامی خدمات صرافی آنلاین بهره مند شوید. من برای مثال از صرافی تاپ چنج جهت خرید ووچر استفاده می کنم. برای خرید ووچر از صرافی تاپ چنج ابتدا وارد سایت www.topchange.net شوید. دفتر اصلی این شرکت در کشور قبرس قرار دارد و یک صرافی معتبر می باشد که به ایرانیان خدمات ارائه می دهد. در صفحه اصلی سایت خرید ووچر را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کرده تا به صفحه بعد منتقل شوید.

خرید ووچر از تاپ چنج
خرید ووچر از تاپ چنج

در صفحه باز شده انواع ووچر هایی که می توانید خرید کنید را مشاهده می کنید. در این قسمت سه شرکت مالی معتبر جهت خرید ووچر را مشاهده می کنید.

خرید ووچر از تاپ چنج
خرید ووچر از تاپ چنج

  ووچر را برای هر کدام که نیاز دارید مشخص کرده و روی آن کلیک کنید. در صفحه بعد ، مبلغ و نوع ارز جهت شارژ ووچر از شما پرسیده خواهد شد. آنها را مشخص کرده و کارت ووچر خود را دریافت خواهید کرد.

خرید ووچر پرفکت مانی

برای خرید ووچر پرفکت مانی ابتدا وارد سایت https://perfectmoney.com شده و اگر در آن قبلاً ثبت نام کرده اید وارد سایت شوید . و اگر ثبت نام نکرده اید ، ثبت نام کرده و مراحل احراز هویت را در سایت طی کنید و منتظر شوید تا مدارک ارسالی شما مورد بررسی و تایید قرار گیرند. بعد از احراز هویت برای خرید ووچر وارد سایت پرفکت مانی شوید و از منو بار گزینه withdraw را انتخاب کنید.

خرید ووچر پرفکت مانی
خرید ووچر پرفکت مانی

در صفحه باز شده روی لینک e-voucher کلیک کنید.

خرید ووچر پرفکت مانی
خرید ووچر پرفکت مانی

در صفحه بعدی نیز روی لینک نشان داده شده در شکل زیر کلیک کنید.

خرید ووچر پرفکت مانی
خرید ووچر پرفکت مانی

در صفحه بعدی گزینه های نشان داده شده باید پر شوند.

خرید ووچر پرفکت مانی
خرید ووچر پرفکت مانی

در کادر اولیه نوع ارز مورد نظر جهت شارژ کردن ووچر را انتخاب می کنید. در کادر دوم مبلغ مورد نیاز جهت شارژ ووجر را انتخاب کنید که من برای مثال ۱۰۰۰ دلار انتخاب کردم . حال Preview purchase را بزنید تا ووچر مورد نظر شما از پول موجود در پرفکت مانی شما ایجاد شود.

بعد از اتمام این مراحل ، یک پیامک به تلفن شما ارسال خواهد شد که کد ده رقمی شماره ووچر و نیز شماره 16 رقمی فعال سازی ووچر برای شما ارسال خواهد شد. فقط دقت کنید در حفظ این اعداد دقت کرده و کوشا باشد و در جای مطمئن آن را نگهداری کرده و در مواقع مورد نیاز از آن استفاده کنید.

فعال سازی ووچر پرفکت مانی

حال فرض کنید شما یک ووچر خریداری کرده اید و می خواهید آن را در پرفکت مانی خود فعال سازی کنید. انجام این کار نیز بسیار راحت بوده و به راحتی می توانید آن را فعال کرده و استفاده کنید. مانند شکل زیر ابتدا وارد سایت پرفکت مانی شده و این بار گزینه Deposit را انتخاب کنید.

فعال سازی ووچر
فعال سازی ووچر

سپس روی لینک E-voucher کلیک کرده و وارد صفحه بعدی شوید.

فعال سازی ووچر
فعال سازی ووچر

حال در این صفحه در قسمت # e-Voucher شماره ۱۰ رقمی ووچر خود و در قسمت Activation Code  شماره ۱۶ رقمی فعال سازی ووچر را وارد کرده و در قسمت پایین آن حروف شکل را وارد کرده و گزینه Activate an e-Voucher را بزنید تا ووچر برای شما فعال شود.

فعال سازی ووچر
فعال سازی ووچر

کاربرد های ووچر

انتقال وجه ایمن و آسان با ووچر

با استفاده از ووچر می توانید به حساب هر شخص دیگری در جهان پول واریز کنید . حتی ممکن است فردی که قرار است پول به حساب او واریز شود ، در پرفکت مانی حساب نداشته باشد. فرد فقط کد 10 رقمی شماره ووچر و نیز کد 16 رقمی فعال سازی را دریافت کرده و آن را در صرافی های آنلاین به مبلغ مورد نظر خود تبدیل کند. و یا اصلاً مانند یک کارت هدیه آن را در مکان های مختلف خرج کرده و از ووچر استفاده کند.

ووچر
ووچر

خرید های آنلاین مطمئن با ووچر

استفاده از ووچر برای خرید های آنلاین نیز بسیار مناسب و ایمن می باشد. زیر هنگام خرید از سایت های گوناگون که نمی دانیم اطلاعات حساب ما به سرقت خواهد رفت یا خیر ، با استفاده از ووچر بسیار راحت می توانیم بدون ثبت کردن هیچ اطلاعات بانکی اقدام به خرید و واریز وجه از طریق ووچر کنیم.

قابلیت تبدیل ووچر با سایر ارزها

اگر ووچر در اختیار دارید بسیار راحت می توانید آن را به سایر ارزهای دیگر و یا پول رایج کشور خودتان تبدیل کرده و از آن استفاده کنید. هنگام خرید ووچر هم همانطور که در بالا توضیح داده شد ، می توانید نوع ارزی که می خواهید ووچر را با آن شارژ کنید ، انتخاب کنید.

ووچر
ووچر

قابلیت تبدیل ووچر به ارزهای دیجیتال

از قابلیت های جالب دیگر ووچر می توان راحتی تبدیل آن به ارز های دیجیتال از جمله بیت کویت و اتریوم را بیان کرد. می توانید ووچر خریداری کرده و یا اگر قرار است از کسی پول دریافت کنید ، آن را به صورت ووچر دریافت کرده و تبدیل به هر ارز دیجیتالی که دوست دارید کنید و ارزش سرمایه خود را حفظ کنید. جهت آشنایی بیشتر با ارز های دیجیتال بهتر است مقاله زیر را نیز مطالعه نمایید.

ارز های دیجیتال

سایت آموزشی ایتسکا در نظر دارد با ارائه راهکار های مفید و آموزش های عملی و کاربردی برای دانشجویان مشتاق ، حرفه های لازم برای ورود به بازار های سرمایه گذاری جهانی را آموزش دهد. و آنها را برای حضور در بروکر های ایرانیان به صورت کاملاً حرفه ای آماده کند. شکست و ضرر و زیان در ذات هر بازار سرمایه ای وجود دارد .

ولی آنچه اهمیت دارد ، استفاده از تک تک اشتباهات و و پیدا کردن روش درست معامله گری در این بازار ها و استفاده از تجربیات دیگران می باشد تا شکست های آنها را ما دوباره تکرار نکنیم. و من همچنان مشتاقانه تجربیات تلخ و شیرین خودم را در بازار های سرمایه گذاری با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

شاد و پر سود باشید …

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

1 دیدگاه برای “ووچر E-Voucher چیست؟ – کد ووچر چیست؟ | آموزش تصویری خرید ووچر در ایران

  1. علیرضاپاداش

    بسیارعاالی و کاربردی سپاس از زحمات شما

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.