استخراج ارز های دیجیتال

استخراج ارز های دیجیتال

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص استخراج ارز های دیجیتال اطلاعات کاملی به شما عزیزان ارائه کنیم و سپس به معرفی روش های مختلف استخراج بپردازیم . با ما در سایت آموزش بورس وبازار سرمایه ایتسکا همراه شوید .

استخراج ارز های دیجیتال چیست

استخراج ارز دیجیتال به فرایندی گفته می‌شود که در آن شخص استخراج کننده قدرت محاسباتی دستگاه خود را در برای تایید اعتبار تراکنش ها در اختیار شبکه بلاک چین می‌گذارد .

همانطور که می‌دانید ارز های دیجیتال بر روی بستری به نام بلاک چین بارگزاری شده اند . پس تمامی تراکنش ها نیز در شبکه بلاک چین صورت می‌گیرد .

از آنجا که نهاد خاصی بر روی این شبکه نظارت ندارد پس تایید اعتبار تراکنش ها نیز توسط سازمان و نهاد خاصی انجام نمی‌شود .

اعتبار تراکنش ها در شبکه بلاک چین توسط استخراج کنندگان انجام می‌پذیرد . به این صورت که استخراج کنندگان از سراسر دنیا خود را به نوعی به شبکه بلاک چین متصل کرده و با قدرت دستگاه خود اقدام به استخراج ارز های دیجیتال می‌کنند .

در فرایند استخراج ارز های دیجیتال ، استخراج کننده در واقع چیزی را استخراج نمی‌کند . بلکه به ازای کاری که انجام می‌دهد پاداشی از شبکه دریافت می‌کند .

استخراج ارز های دیجیتال روش های مختلفی دارد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پراخت .

روش های استخراج ارز های دیجیتال
استخراج ارز های دیجیتال 1

روش های استخراج ارز های دیجیتال :

1 – استخراج به وسیله پردازنده (CPU) :

در این روش فرد استخراج کننده از یک یا چند پردازنده CPU برای استخراج ارز های دیجیتال استفاده می‌کند و این روش جزو اولین روش های استخراج بوده است .

در حال حاضر کمتر کسی است که از پردازنده CPU برای استخراج ارز های دیجیتال استفاده کند چرا که این روش نسبت به روش های دیگری که معرفی خواهد شد از قدرت و بازده کمتری برخوردار است .

2 – استخراج به وسیله کارت های گرافیک (GPU) :

در این روش از استخراج ، فرد استخراج کننده و قدرت و توان محاسباتی کارت های گرافیک برای استخراج استفاده می‌کند .

دومین روشی که برای استخراج ارز های دیجیتال به کار گرفته شد استفاده از کارت های گرافیک بود . چرا که استخراج کنندگان پی بردند که توان محاسباتی کارت های گرافیک بسیار بیشتر از پردازنده هاست و با هزینه کمتری می‌توانند مقدار بیشتری ارز دیجیتال استخراج کنند .

این روش هنوز هم مرسوم است و خیلی از استخراج کنندگان ، کارت های گرافیک را بهترین روش برای استخراج ارز های دیجیتال می‌دانند که مهمترین دلیل آن هم پشتیبانی از تمامی الگوریتم ها است .

3 – استخراج به وسیله دستگاه های اسیک :

دستگاه های اسیک با نام دستگاه های استخراج نیز شناخته می‌شوند . این دستگاه ها به صورت انحصاری برای استخراج ارز های دیجیتال ساخته شده اند و متداول ترین راه برای استخراج ارز های دیجیتال است .

این دستگاه ها به نسبت کارت های گرافیک از قدرت بالاتری برخوردار هستند و فرایند استخراج در دستگاه های اسیک توسط تراشه ای انجام می‌شود که درون دستگاه قرار داده شده .

بزرگترین مشکل دستگاه های اسیک محدود بودن آن ها به یک یا چند الگوریتم خاص است .

ارز های دیجیتال با توجه به شبکه بلاک چین خود دارای الگوریتم های متفاوتی اند . برای مثال الگوریتم بیت کوین SHA_256 می‌باشد و اگر شما یک دستگاه اسیک مخصوص این الگوریتم داشته باشید دیگر قادر نیستید که ارز های دیجیتال دیگر با الگوریتم های متفاوت استخراج کنید .

در نتیجه اگر دستگاه شما از الگوریتمی پشتیبانی کند که ارز های دیجیتال مرتبط با آن الگوریتم با شکست مواجه شوند ، دستگاه شما دیگر عملا بلا استفاده می‌شود .

4 – استخراج به وسیله سرویس های استخراج ابری :

روشی نسبتا جدید برای استخراج ارز های دیجیتال باب شده است که به آن استخراج ابری گویند .

سرویس استخراج ابری به ازای پول به شما بخشی از قدرت دستگاه هایش را می‌دهد و پاداش استخراج به شما تعلق می‌گیرد .

در عمل شما مقداری از قدرت استخراج دستگاه های آن شرکت ارائه دهنده را اجاره می‌کنید .

از آنجایی که استخراج ارز های دیجیتال به وسیله کارت های گرافیک و دستگاه های اسیک مصرف برق بالایی دارد ، سرویس های استخراج ابری می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای افرادی باشد که دسترسی به برق ارزان ندارند و یا شرایط و مکان مورد نیاز برای دستگاه های استخراج در دسترسشان نیست .

پاداش استخراج ارز های دیجیتال
استخراج ارز های دیجیتال 2

نحوه محاسبه پاداش :

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه مقدار پاداش مشخص می‌شود ؟

در پاسخ باید گفت که شما به تناسب قدرت دستگه استخراج خود پاداش دریافت می‌کنید . قدرت دستگاه های استخراج با واحدی به نام هش مشخص می‌شود .

برای مثال دستگاه اسیک X مخصوص استخراج الگوریتم SHA-256 قدرتی برابر 10 تراهش دارد . حال با توجه به قدرت دستگاه خود و همچنین سختی کل شبکه و پاداش مقرر برای رمزگشایی هر بلاک می‌توانید پاداش خود را تخمین بزنید که البته نیاز به انجام این همه کار نیست .

شما به راحتی می‌توانید با استفاده از ماشین حساب های استخراج میزان پاداش خود را تخمین بزنید .

یکی از بهترین سایت هایی که به این منظور می‌توانید از آن استفاده کنید سایت (whattomine.com) می‌باشد .

ابتدا ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس قدرت دستگاه ، قیمت ، نرخ برق و میزان مصرف برق دستگاه را وارد کنید تا سود خالص شما از استخراج اعلام شود .

استخراج ارز های دیجیتال مناسب چه افرادی است :

برای استخراج ارز های دیجیتال نیاز به سرمایه اولیه دارید . چرا که قیمت دستگاه های استخراج اسیک به نسبت بالا می‌باشد . اگر هم بخواهید از کارت های گرافیک برای استخراج استفاده کنید نیاز به چندین کارت گرافیک پیدا خواهید کرد .

همچنین تنها هزینه جاری در فرایند استخراج ارز های دیجیتال ، بهای برق مصرفی است و فرایند استخراج نیز نیازمند مقدار برق زیادی است .

پس اگر به برق ارزان دسترسی ندارید بهتر است که از دستگاه های استخراج کم مصرف تر استفاده کنید و اگر این امکان را هم ندارید ، به سراغ سرویس های استخراج ابری بروید .

یکی از برترین مزیت های استخراج ، عدم نیاز به حضور فیزیکی دائم است . شما مجبور نخواهید شد که شغل خود را رها کنید و مدام در کنار دستگاه استخراج خود بنشینید .

لازم به ذکر است که دستگاه های استخراج صدای نسبتا زیادی تولید می‌کنند و شاید این موضوع باعث صلب آسایش شما و همسایه هایتان شود و لازم است به این موضوع دقت شود .

همچنین فضای نگهداری دستگاه های استخراج نباید گرم باشد زیرا خود دستگاه حرارت بالایی تولید می‌کند و شرایط دمایی نا مناسب محیط می‌تواند باعث کاهش طول عمر دستگاهتان شود .

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.