ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) چیست؟ – خرید کاردانو | آموزش استخراج کاردانو

ارز دیجیتال ada

ارز دیجیتال کاردانو چیست؟

ارز دیجیتال کاردانو که با این نام در جهان شناخته می شود در واقع بلاک چین کاردانو (Cardano) می باشد. و ارز دیجیتال این بلاک چین آدا (ada) می باشد. برای راحتی کار ما کاردانو  را همان آدا به عنوان ارز دیجیتال در نظر می گیریم. از این شبکه می توان برای انتقال ارز های دیجیتال بدون واسطه و دخالت فرد سوم و وضع قرارداد های هوشمند استفاده کرد.

یک رتبه بندی در ارز های دیجیتال وجود دارد که بیت کوین نسل اول ارز های دیجیتال ، اتریوم نسل دوم و در مقابل ارز دیجیتال کاردانو به عنوان نسل سوم ارز های دیجیتال شناخته می شود.

هدف از ایجاد بلاک چین کاردانو افزایش سرعت ، افزایش امنیت و در مقابل کاهش کارمزد ها و هزینه ها می باشد. بنیان گذار این ارز دیجیتال چارز هاسکینسون می باشد و پروژه خود را در راستای مشکلات دو رمز از جهانی بیت کوین و اتریوم ارائه کرد و در این زمینه بسیار موفق بود. تیم کاردانو در طول عرضه اولیه ارز دیجیتال آن 63 میلیون دلار جمع آوری کرد . و بعد از این عرضه اولیه سکه کاردانو ارزش بازار آدا به بیش از 30 میلیارد دلار رسید که بسیار قابل توجه بود.

نحوه خرید کاردانو از نوبیتکس

رمز ارز بلاکچین کاردانو ada می باشد. ارز دیجیتال کاردانو رشد بسیار سریعی داشته و تقریبا می توان گفت صرافی های ارز دیجیتال بسیاری از کشور ها پشتیبانی می شود. کاردانو را می توان به صورت ریالی از صرافی نوبیتکس نیز خریداری کرد.

برای خرید کاردانو از نوبیتکس ابتدا باید در ین صرافی عضو شده و مراحل ثبت نام را طی کنید. سپس از منو های سمت راست و یا بالا قسمت بازار های اصلی کاردانو/تومان را انتخاب کنید. ابتدا نمودار و بعد پنجره خرید را مشاهده خواهید کرد.

خرید ارز دیجیتال کاردانو
خرید ارز دیجیتال کاردانو

قیمت کاردانو

قیمت کاردانو از حدود 7 سال پیش تا بحال رشد قابل توجهی داشته است. قیمت این رمز ارز در سال 2017 حد.د 0.1 دلار بود. در حال حاضر (23 نوامبر 2021) قیمت کاردانو برابر با 1.79 دلار و معادل ریالی آن برابر با 52070 تومان می باشد.

قیمت کاردانو
قیمت کاردانو

پیش بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۲

قیمت کاردانواز زمان ظهورش یعنی از سال 2015 دستخوش تغییرات زیادی بوده است. در سال 2018 قیمت آن رکورد تاریخی 1.162 دلار را ثبت کرد. ولی بعد از آن دچار روند نزولی شده و قیمت آن به 0.05 دلار کاهش پیدا کرد. و بعد از این رقم دوباره رشد خود را آغاز کرده است. تحلیل گران زیادی بر اساس تحلیل های تکنیکال و فاندمتال اقدام به پیش بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۲ کرده اند. بنا بر تحلیل های این افراد خبره جهانی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۲ به احتمال زیاد به حدود 7 دلار خواهد رسید که رقم قابل توجهی است.

پیش بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۵

افراد با اهداف گوناگون در بازار های ارز های دیجیتال اقدام به خرید انواع ارز های دیجیتال می کنند . بعضی از این افراد قصد معامله و خرید های کوتاه مدت دارند. ولی بسیاری از افراد در جهان وجود دارند که ارز های دیجیتال مستعد رشد را شناسایی کرده و اقدام به خرید این ارز ها به قصد سرمایه گذاری می کنند.

یکی از این رمز ارز ها توکن آدا ada می باشد. تحلیل گران زیادی به آینده ارز دیحیتال کاردانو امیدوارند. و طبق تحلیل های علمی اقدام به پیش بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۵ کرده اند. این تحلیل گران پیش بینی می کنند قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۵ به 15 دلار خواهد رسید.

استخراج کاردانو

اکثر ارز های دیجیتال برای استخراج از روش اثبات کار (POW) استفاده می کنند. این روش ها نیازمند استفاده از کارت گرافیک ماینینگ هستند. استخراج کاردانو با کارت گرافیک به دلیل هزینه های سخت افزاری و مصرف بالای برق استفاده نمی شود. در این روش سیستم ماینینگ مسائل پیچیده ریاضی را حل کرده و با این روش در پروسه استخراج شرکت می کند.

فرایند استخراج کاردانو تا حدودی راحتتر از استخراج سایر ارز های دیجیتال است. یکی از روش های استخراج ارز دیجیتال کاردانو ، استخراج از خود سایت استخراج کاردانو می باشد که در ادامه روش استفاده از آن را آموزش خواهیم داد. روش دیگر استخراج کاردانو روش سرمایه گذاری و پاداش کاردانو است.

بهترین کیف پول برای استیک کاردانو

کاردانو یک کیف پول رسمی به نام Daedalus دارد و برای مشتریانش که قصد نگهداری از سکه هایشان را دارند ، این کیف پول را معرفی می کند. ولی تجربه استفاده کنندگان از کیف پول Daedalus بیانگر مشکلات و نارضایتی هاییی از این کیف پول است.

مشکلاتی از قبیل عدم اتصال به شبکه و … به این دلیل می توان از کیف پول های امن دیگری از قبیل لجر نانو اس Ledger Nano S و ترزور می باشد. به عنوان مثال می توان کیف پول لجر نانو اس بهترین کیف پول برای استیک کاردانو دانست.

زیرا آفلاین بوده و هم امنیت بسیار بالایی دارد و هم استفاده از آن بسیار راحت است. کیف پول ترزور TREZOR نیز مانند کیف پول لجر نانو اس سخت افزاری بوده و امنیت بالایی دارد و می تواند به عنوان کیف پول کاردانو مورد استفاده قرار گیرد. این کیف های بیان شده سخت افزاری هستند. دو کیف پول نرم افزاری دیگر نیز مانند یورویی (YOROI) و اتمیک (Atomic) از جمله بهترین کیف پول برای استیک کاردانو می باشند.

پاداش کاردانو چیست؟

پاداش کاردانو در واقع نوعی روش و در واقع بهترین روش استخراج ارز دیجیتال کاردانو می باشد. به این صورت که شما به جای خریداری تجهیزات ماینینگ و مصرف برق و صرف هزینه های فراوان ابتدا ارز دیجیتال آدا را خریداری کرده و بعد آن را به یکی از کیف پول های کاردانو انتقال دهید. در این صورت زمانی که شما کیف پول ارز دیجیتال کاردانو را در حالت آنلاین نگه دارید ، درصد مشخصی از سکه های موجود در کیف پولتان را به عنوان پاداش کاردانو دریافت خواهید کرد.

سکه در گردش کاردانو

همانطور که بیان کردیم یکی از روش های استخراج کاردانو خرید توکن آدا و انتقال آن به یکی از کیف پول های این توکن می باشد. در این روش استخراج کاردانو شما به ازای سکه های کاردانو که خریداری کرده اید سود دریافت خواهید کرد. این سکه ها که با آن به نوعی سرمایه گذاری کرده اید ،  سکه در گردش کاردانو نامیده می شود.

نرم افزار استخراج کاردانو

کیف پول کاردانو که با استفاده از آن استخراج صورت می گیرد به نوعی نرم افزار استخراج کاردانو نیز نامیده می شود. اگر بخواهید این کیف پول را در موبایل خود نصب کرده و استخراج را با استفاده از آن انجام دهید ، این روش استخراج کاردانو با موبایل نامیده می شود.

یکی از کیف پول هایی که با استفاده از آن می توان ارز دیجیتال کاردانو استخراج کرد ، کیف پول YOROI می باشد. ابتدا باید این کیف پول را دانلود کرده و ثبت نام کنید. سپس از صرافی های ایرانی و یا خارجی مقداری کاردانو خریده و به این کیف پول انتقال دهید.

حال باید اعتبارسنج خود را مشخص سازید. قبل از انتخاب تحقیقات لازم را انجام دهید تا ببینید کدام اعتبارسنج سود دهی بهتری دارد. بعد از رای دادن به اعتبار سنج سکه های کاردانو شما به مدت 25 روز بلوکه خواهد شد. سپس سود این 25 روز و بعد هر 5 روز یک بار به حساب شما سود واریز خواهد شد.

سایت استخراج کاردانو

یکی از روش های استخراج ارز دیجیتال کاردانو استخراج کاردانو از سایت رولی فری کاردانو (FreeCardano) به صورت قطره ای می باشد. برای استخراج ارز دیجیتال کاردانو از این سایت ابتدا باید در سایت عضو شوید. سپس هر یک ساعت ، یک بار بر روی دکمه Roll کلیک کنید تا به شما به صورت شانسی کاردانو بدهد. حداقل میزان برداشت در این سایت 100 میلیون کاردانو می باشد.

زمانی که شا به این مبلغ رسیدید می توانید میزان سکه هایی را که استخراج کرده اید برداشت کنید. برای اعداد شانسی مبالغی به عنوان هدیه در نظر گرفته می شود. جدول اعداد به صورت کامل و دقیق در سایت نشان داده شده است. به عنوان مثال اگر عددی که برنده شده اید ما بین 9994 تا 9997 باشد ، سایت به شما 3 دلار خواهد داد.

آموزش استخراج کاردانو از سایت استخراج کاردانو

سایتی که با استفاده از آن می توان ارز دیجیتال کاردانو استخراج کرد ، سایت رولی فری کاردانو می باشد. برای شروع ابتدا باید در این سایت ثبت نام کنید.

ثبت نام در سایت استخراج کاردانو
ثبت نام در سایت استخراج کاردانو

برای ثبت نام ابتدا باید ایمیل و کلمه عبور خود را در قسمت ها مشخص شده در شکل بالا وارد کنید. و بعد روی دکمه Register کلیک کنید. یک ایمیل تایید از طرف سایت استخراج کاردانو برایتان ارسال می گردد. روی لینک کلیک کرده و صفحه اصلی سایت را مشاهده خواهید کرد.

استخراج کاردانو
استخراج کاردانو

همانطور که در شکل می بینید برای شروع استخراج ابتدا باید در قسمت پایین صفحه روی دکمه ROLL کلیک کنید. بعد از کلیک باید یک کد دریافت خواهید کرد. در شکل بالا کدی که من دریافت کرده ام 05456می باشد. این عدد تصادفی که من دریافت کرده ام در همان ردیف اول جای داشته و میزان 0.0003 دلار و یا همان 0.00016940 کاردانو دریافت خواهید کرد. با تایمری که در بالای صفحه مشاهده می کنید ، متوجه خواهید شد که در هر یک ساعت یک بار می توانید روی گزینه ROLL کلیک کنید.

مقایسه کاردانو و اتریوم

از لحاظ ارزش و قیمت اتریوم در رده بالا تری از ارز دیجیتال کاردانو قرار دارد. ولی با وجود این تفاوت بزرگ کارشناسان کریپتو کارنسی ها آینده کاردانو را بسیار روشن پیش بینی کرده اند. ارزش بازار اتریوم حدود 8 برابر ارزش بازار کاردانو می باشد.

از لحاظ محبوبیت این دو ارز دیجیتال فاصله چندانی با هم ندارند. و کاردانو رقیب بسیار جدی برای اتریوم محسوب می شود. اترویم مانند بیت کوین از پروتکل اثبات کار (POW) استفاده می کند. در صورتی که ارز دیجیتال کاردانو از پروتکل اثبات سهام (Ouroboros) استفاده می کند. اتریوم بعد از بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال در جهان شناخته می شود. و سابقه ای درخشان از رشد خود به اثبات رسانده است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.