کلود ماینر چیست؟ -کلود ماینینگ (Cloud Mining) در ایران

کلود ماینینگ

کلود ماینv چیست؟

کلود ماینر Cloud Miner و یا همان استخراج ابری در واقع استخراج غیر مستقیم ارز های دیجیتال است. در روش کلود ماینینگ شرکت هایی وجود دارند که در اصطلاح ماینینگ کمپانی نامیده می شوند. این شرکت ها سخت افزار های لازم برای استخراج ابری را فراهم می کنند. مشتریان بدون اینکه نیازی به خرید سخت افزار و پردازنده داشته باشند ، در این شرکت ها ثبت نام کرده و یک حساب کاربری برای خود ایجاد می کنند. مشتریان از ماینینگ کمپانی Hash Power خریداری می کنند و بدون هیچ سخت افزاری اقدام به استخراج ارز های دیجیتال می کنند.

در این میان کلود ماینینگ بیت کوین ، کلود ماینینگ اتریوم ، کلود ماینینگ ترون و کلود ماینینگ دوج کوین خواهان بیشتری دارد. در مورد کلود ماینینگ حتما باید به این نکته توجه کرد میزان کلاهبرداری در این زمینه بسیار زیاد است. شرکت های زیادی وجود دارند که اقدام به ثبت نام کاربران کرده و بعد از دریافت وجه هیچ استخراجی انجام نمی دهند. البته در ادامه مقاله به معرفی چند سایت کلود ماینینگ پرداخته این که مشتریانی داشته و رضایت آنها را دریافت کرده است. در کل باید گفت تکنولوژی کلود ماینینگ همیشه موفق نبوده است.

این شرکت ها قرارداد های خاصی را بین خود و مشتریان دارند. این شرکت ها هزینه استفاده از پردازنده ها ، هزینه مصرف برق ماینر ها ، هزینه های استهلاک دستگاه ها و حتی هزینه مکان نگهداری دستگاه ها را از مشتریان دریافت می کند. زمانی که استخراج موفقیت آمیز نباشد ، شرکت هیچ سودی به مشتریان پرداخت نمی کند.

و اگر طی مدت زمانی استخراج خوب نباشد شرکت قرار داد خود را فسخ خواهد کرد. و جالب تر اینکه هیچ پولی بعد از فسخ قرارداد به مشتری پرداخت نخواهد شد. پس در کل کلود ماینینگ روش مناسبی برای کسب درآمد از ارز های دیجیتال نمی باشد. در این خصوص مقاله زیر برایتان مفید خواهد بود. در ادامه به آموزش کلود ماینینگ می پردازیم.

معرفی سایت کلود ماینینگ معتبر

انتخاب سایت های مناسب و معتبر کلود ماینینگ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا کلاهبرداری در این زمینه بسیار زیاد است. از طرفی سایت هایی که در زمینه استخراج ابری در سایت ایتسکا معرفی می کنیم ، دلیل بر سود ده بودن ثبت نام و پرداخت هزینه در این سایت ها نمی باشد. این سایت ها فقط نسبت به انواع دیگر تا حدودی شناخته شده تر هستند و کلاهبرداری نمی باشند.

سایت های جنسیس ماینینگ و بیت کلاب نتورک شرکت هایی هستند که در ازای پرداخت هزینه پردازنده های سخت افزاری خود را در اخیتار شما قرار می دهند تا برایتان استخراج ابری از ارز دیجیتال مورد نظر را انجام دهند. البته سود دهی این شرکت ها به روند قیمت ارز های دیجیتال ، و شرایط دیگر بستگی دارد. به عنوان‌ مثال زمانی که قیمت بیت کوین بالاتر رود ، استخراج آن سخت تر خواهد شد. و اگر شرکت سود کافی از استخراج به دست نیاورد پولی هم برایتان واریز نخواهد کرد.

سایت های کلود ماینینگ رایگان

وب سایت های دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که امکان استخراج ابری رایگان را در اختیار مشتریان قرار می دهند. باز هم تاکید می کنم این سایت ها نیز با اینکه در ابتدای کار ادعا می کنند رایگان بیت کوین دریافت کنید ! ولی در انتهای کار مجبور به پرداخت و صرف هزینه هستید.

به عنوان مثال سایت Terabox امکان کلود ماینینگ رایگان به مدت دو ماه برایتان مقدور می سازد و بعد از دو ماه ملزم به پرداخت هزینه جهت استفاده و استخراج ارز دیجیتال از این سایت هستید. وب سایت Bitzfree نیز امکان استخراج ابری رایگان رابرای مشتریانش فراهم می کند. ولی سرعت کلود ماینینگ رایگان به حدی پایین خواهد بود که اگر بخواهید از این راه به کسب درآمد برسید ، حتما باید پلن با قدرت استخراج بیشتری خریداری کنید.

سایت shenglincooling از دیگر وب سایت هایی است که در زمینه کلود ماینینگ فعالیت می کنند. تمامی این سایت ها ویژگی های مشترکی دارند. ابتدا تبلیغات زیادی مبنی بر استخراج ابری رایگان ارائه می کنند. و بعد از مدتی مجبور خواهید پلن های دیگری از شرکت برای بالا بردن استخراجتان خریداری کنید.

در ادامه برای مثال و یادگیری نحوه ثبت نام و استفاده از یکی از این سایت های کلود ماینینگ معرفی شده را بیان خواهیم کرد. در زیر جدولی مشاهده می کینیم که در آن لیستی از سایت های کلود ماینینگ آورده شده است. تنها مزیت این سایت ها این است که کلاهبرداری نمی باشد. ولی برای هیچ کدام تضمینی بر سود ده بودن تکنولوژی استخراج ابری برای مشتریان وجود ندارد.

نحوه استخراج ابری از سایت hashshiny.io

برای بیان مثال و آموزش نحوه ثبت نام و استخراج در سایت کلود ماینینگ این سایت را برایتان آموزش می دهیم. روال کار تقریبا برای تمامی این سایت ها یکسان می باشد. و رابط کاربری تمامی این سایت ها تقریبا ساده و راحت می باشد. برای استخراج ابری از سایت hashshiny.io ابتدا باید در سایت عضو شوید. برای عضویت در سایت روی لینک زیر کلیک کنید.

سایت کلود ماینینگ hashshiny.io
سایت کلود ماینینگ hashshiny.io
ثبت نام در سایت کلود ماینینگ
ثبت نام در سایت کلود ماینینگ

قبل از ثبت نام و واریز وجه در هر کدام از سایت های کلود ماینینگ حتما قوانین و مقررات مربوط به آن سایت را به دقت مطالعه کنید. زیرا موارد بسیار زیادی مشاهده شده است که سایت بعد از استخراج ارز برای مشتری در اثر رخداد های مختلف حساب او را بدون پرداخت هیچ سودی و حتی اصل پول مشتری بسته است.

پس در این مورد نهایت دقت را داشته باشید. در این صفحه باید نام ، نام خانوادگی ایمیل معتبر خود را وارد کنید. ایمیل خود را با دقت بنویسید چون کد تاییدی برایتان ارسال خواهد شد. برای خود کلمه عبوری نیز مشخص کرده و روی گزینه Register کلیک کنید. لینک تایید ایمیل برایتان ایمیل خواهد شد. آن را کلیک کرده و تایید کنید تا حساب کاربریتان فعال گردد.

صفحه کاربری
صفحه کاربری

اگر صفحه را پایین بکشید پلن های پیشنهادی برای استخراج را مشاهده خواهید کرد. در هر پلن اگر روی دکمه سبز رنگ BUY کلیک کنید ، هزینه اشتراک را مشاهده می کنید. اکثر پرداخت های سایت های کلود ماینینگ از طریق ارز های دیجیتال است.

صفحه کاربری کلود ماینر
صفحه کاربری کلود ماینر

اگر اسکرول مشخص شده در شکل را به سمت راست جابجا کنید ، می توانید قدرت پردازنده خود را افزایش داده و در قبال آن مبلغ بیشتری نیز پرداخت کنید. به عنوان مثال اگر قدرت پردازنده خود را روی 16.67  ترا هرتز بر ثانیه و یا همان 16670 گیگا هرتز انتخاب کنید باید مبلغ 2000 دلار پرداخت کنید. همانطور که می بینید این مبلغ را می توانید به بیت کوین نیز پرداخت کنید. بعد از مشخص کردن پلن خود روی گزینه Next کلیک کنید. تا وارد صفحه بعد شوید.

خریدپلن
خرید پلن

اگر کد تخفیف دارید روی Coupon Code کلیک کرده و بعد وارد صفحه پرداخت شوید و اگر کد تخفیف ندارید ، مستقیما روی گزینه Select Payment Method کلیک کنید. در این قسمت انواع روش های پرداخت را مشاهده می کنید.

روش های پرداخت کلود ماینینگ
روش های پرداخت کلود ماینینگ

با استفاده از این سایت استخراج ابری حتی می توانید حساب خود در سایت (Balance) را شارژ کرده و همزمان ارز های مختلفی استخراج کنید.

کلود ماینر صرافی کوکوین

صرافی کوکوین نیز یکی از صرافی های ارز های دیجیتال می باشد که اقدام به ارائه خدمات کلود ماینر برای مشتریانش می کند. ایت صرافی دو پلن کلود مایننیگ 180 روزه و 365 روزه را برای کاربران قرار داد و به سرعت هر دو فروخته شدند. برای اطلاع از کلود ماینینگ صرافی کوکوین وارد سایت صرافی کوکوین شده و از منوی Earn گزینه Cloud Mining را انتخاب کنید.

کلود ماینر صرافی کوکوین
کلود ماینر صرافی کوکوین

کلود ماینر صرافی کوینکس

برای استفاده از کلود ماینر صرافی کوینکس وارد سایت صرافی شده و از قسمت Promotion گزینه Mining را انتخاب کنید. کلو ماینر صرافی کوینکس فقط برای کاربران احراز هویت شده امکان پذیر می باشد. همانطور که در شکل می بینید پلن ها برای مدتی آمده شده و مورد فروش قرار گرفته و بعد به اتمام می رسند. پس برای استفاده از آن باید همیشه این قست از سایت را بازبینی کنید.

البته اخیرا کاربران ایرانی نیز تحت تحریم های این سایت قرار گرفته است. پس اگر توانستید به درستی در سایت احراز هویت شوید ، پلن مورد نظر خود را خریداری کنید. در بازار ارز های دیجیتال همیشه به تحریم کاربران ایرانی توجه کنید و زمانی که میزان قابل توجهی ارز در یک صرافی داشتید آنها را به کیف پول های مطمئن انتقال دهید.

کلود ماینر صرافی کوینکس
کلود ماینر صرافی کوینکس
اجباری بودن احراز هویت در استخراج ابری کوینکس
اجباری بودن احراز هویت در استخراج ابری کوینکس

سود کلود ماینر

سود کلود ماینر با شرکت کلود ماینینگ رابطه مستقیم دارد. هنگام ثبت نام و خرید پلن مربوطه باید حتما به نوع پردازنده ماینر ها و بسیاری موارد دیگر توجه شود. البته سود کلود ماینینگ به قیمت ارز دیجیتال و سختی استخراج آن نیز وابسته است. به عنوان مثال فرض کنیم شما ارز ترون را استخراج کرده و قیمت این ارز چند برابر شده است. در این صورت شما سریعا به سوددهی خواهید رسید. از طرف دیگر ممکن قیمت آن کاهش شدیدی داشته باشد و شما دچار ضرر شوید.

کلود ماینر جدید

همانطور که میدانید کلاهبرداری شرکت های کلود ماینر بسیار بالا می باشد. شرکت ها پس از کسب سود لازم از اجاره ماینر ها سایت را کلا بسته اند. بسیاری از مشتریان با کسب سود در اوایل استخراج اقدام به سرمایه گذاری ها با مبالغ بالا می کنند. در این صورت بسیار دیده شده است با بسته شدن سایت دارایی های مشتریان زیادی نیز بازگردانده نشده است.

به این دلیل توصیه شده است اگر قصد ریسک روی سرمایه خود و انجام کلود ماینینگ از سایت های ناشناخته دارید ، حداقل از کلود ماینینگ جدید استفاده کنید. زیرا بسته شدن یک شرکت کلود ماینینگ جدید حدود یک سال زمان می برد. و سعی کنید از طمع دوری کرده و و زمانی که به سرمایه اصلی رسیدید میزانی از کوین های استخراج شده را از سایت کلود ماینینگ خارج کنید. و همیشه به این اصل پایبند باشید.

ماینینگ ابری رایگان

ماینینگ ابری رایگان به روشی گفته می شود که بدون پرداخت هزینه بتوان بیت کوین و یا ارز های دیجیتال دیگر را استخراج کرد. تجربه ماینر ها در این زمینه  بیان گر این واقعیت است که ماینینگ ابری رایگان عملا امکان پذیر نیست و این کار غیر ممکن است. در واقع سایت هایی در این زمینه وجود دارند که شما با هر کلیک روی آن بتوانید مقداری ارز دیجیتال استخراج کنید.

در صورتی که این مبلغ به حدی پایین است که اگر بخواهید استخراجتان را به میزانی برسانید که بتوانید ارز هایی را که در سایت استخراج کرده اید ، برداشت کنید ، حتما باید دوباره پول خرج کنید. از طرف دیگر ماینینگ ابری رایگان امری بسیار زمان بر است و میزان ارزی که در قبال این زمان که صرف استخراج ارز از سایت کرده اید ، بسیار نا چیز خواهد بود. پس بهتر است با کسب دانش و تجربه در این زمینه اقدام به خرید و معامله واقعی ارز های دیجیتال کنید.

کلود ماینینگ معتبر

همیشه این سوال بسیاری از افراد می باشد که آیا کلود ماینینگ معتبر است ؟ در ادامه به جواب این سوال خواهیم پرداخت. کلود ماینینگ در سطح جهانی به عنوان روشی برای کسب درآمد محسوب می شود. در کلود ماینینگ معتبر جهانی قراردادی بین شرکت و مشتری بسته می شود. و هر دو باید به این قرارداد پایبند باشند. متاسفانه چون در ایران زیرساخت های لازم برای استخراج ابری عملا انجام نشده است. و ایرانیان بدون دانش و تجربه کافی وارد سایت هایی ناشناخته می شوند.

در بسیاری از موارد فرد اقدام به ثبت نام در سایت و واریز وجه می کند. ولی سایت بعد از دریافت وجه هیچ استخراجی برای فرد انجام نمی دهد. و چون واریز ها در این گونه شرکت ها از طریق ارز های دیجیتال است ، امکان پیگیری آن مخصوصا از ایران عملا غیر ممکن است. پس زمانی می توان گفت کلود ماینینگ قانونی است که از سایت های معتبر و شناخته شده در این زمینه استفاده کرد.

کلود ماینینگ در ایران

با اینکه از نظر کارشناسان بازار های ارز دیجیتال ، کلود ماینینگ روش مناسبی برای کسب درآمد نمی باشد ، ولی شرکت های زیادی از سراسر جهان در این زمینه به فعالیت می پردازند. این شرکت مشتریانی از سراسر جهان دارند. متاسفانه در ایران در زمینه کلود ماینینگ فعالیتی انجام نشده است.

هشدار : با توجه به اینکه هنوز در ایران هیچ شرکت معتبری در زمینه کلود ماینینگ فعالیت نمی کند ، پس شرکت هایی در ایران که خود را شرکت کلود ماینینگ معرفی کرده و اقدام به جذب اعضا و سرمایه می کنند ، کلاهبرداری هستند. پس در این زمینه باید هوشیار باشید.

همین امر موجب خروج ارز از کشور می شود. ایرانیان زیادی وجود دارند که در سایت های معرفی شده و یا ده ها سایت کلود ماینینگ دیگر عضو شده و به پرداخت وجه می پردازند. همین امر یکی از روش های خروج ارز از کشور می باشد. چون پرداختی های اکثر این سایت ها از طریق ارز های دیجیتال و صرافی های رایج می باشد ، امکان کنترل مشتریان و جلوگیری از پرداخت ها در کشور های دیگر مقدور نمی باشد. پس بهتر است برای جلوگیری از خروج ارز از کشور تمهیدات لازم در خصوص کلود ماینینگ ایران انجام داد.

سوالات متداول

آیا کلود ماینینگ سودآور است؟

بله ، در صورت معتبر بودن شرکت ، با یک قرارداد 5000 دلاری می توان به درآمد ماهیانه 600 دلاری رسید.

برای کلود ماینینگ چه چیزی نیاز داریم؟

کامپیوتر های ماینینگ ، منبع تغذیه ، نرم افزار ماینینگ ، عضویت در استخر ابری

برداشت ارز های استخراج شده از کلود ماینینگ چگونه است؟

در داشبورد نرم افزار ، روی گزینه Withdraw کلیک کرده و شماره کیف پول خود را وارد کنید و ارز ها را به کیف پول خود انتقال دهید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.