سایت کوین مارکت کپ چیست؟ آموزش کامل 2022

اگر بازار ارز های دیجیتال به فعالیت مشغولید و در این زمینه اقدام‌ به سرمایه گذاری کرده اید ، سایت کوین مارکت کپ از جمله سایت هایی است ‌که هر تریدری باید با آن آشنا بوده و بتواند از داده های سایت استفاده لازم را بکند. استفاده از این‌ سایت بسیار راحت می باشد و اگر این مقاله را مطالعه کنید به راحتی می توانید از کوین مارکت کپ در معاملات و خرید هایتان استفاده کنید.

با استفاده از کوین مارکت کپ می توانید اطلاعات دقیقی از قیمت رمز ارز ها ، ارزش بازار و یا همان مارکت کپ ارز دیجیتال مورد نظر ، قیمت ، رتبه و شرایط ارز از سال ۲۰۱۳ به بعد ، نمودار های روند قیمتی و بسیاری موارد دیگر را مشاهده کنید. سایت کوین مارکت کپ نیز مانند سایت تریدینگ ویو از جمله سایت هایی است که اگر فردی در بازار ارز های دیجیتال فعالیت می کند ، حتما باید با آن آشنا بوده و بتواند به درستی از آن استفاده کند.

زمانی که وارد این سایت می شوید ، در قسمت بالایی اطلاعاتی را مشاهده می کنید که شرح آن را در پاراگراف بعدی آورده ایم. سپس چندین منوی بسیار مهم را می بینید که هر کدام دارای زیر منو هایی بوده و اگر روی آنها کلیک کنید ، به اطلاعات بسیار مفیدی از قبیل ارز های دیجیتال عرضه اولیه شده نمودار ها ، تحلیل ها و پیش بینی های کاربران از روند قیمتی ارز های دیجیتال ، ارز های پربازده و ارز های زیان ده و …

پس با ما همراه باشید.

نحوه ثبت نام در سایت کوین مارکت کپ

ثبت نام در این سایت بسیار راحت می باشد. حتی اگر در سایت ثبت نام هم نکرده باشید بسیار راحت می توانید از این سایت استفاده کنید. برای ثبت نام در سایت کوین مارکت کپ ابتدا وارد وب سایت کوین مارکت کپ شوید. و با توجه به شکل زیر روی گزینه Sign Up کلیک کنید.

سایت کوین مارکت کپ
سایت کوین مارکت کپ
ثبت نام در کوین مارکت کپ
ثبت نام در کوین مارکت کپ

حال ایمیل خود را وارد کرده و یک کلمه عبور برای خود مشخص سازید. در قسمت بعد یک ایمیل برایتان ارسال خواهد شد. با تایید ایمیل ثبت نام شما تکمیل خواهد شد.

ورود به سایت کوین مارکت کپ

برای ورود به سایت کوین مارکت کپ نیز وارد صفحه اصلی سایت شده و روی گزینه Log In کلیک کنید. و در قسمت مشخص شده ایمیل و پسوردتان را وارد کرده و وارد سایت شوید.

ورود به سایت کوین مارکت کپ
ورود به سایت کوین مارکت کپ

آموزش سایت کوین مارکت کپ

در این بخش به آموزش سایت کوین مارکت کپ خواهیم پرداخت و تمامی قسمت های این سایت را به صورت کامل آموزش خواهیم داد.

گزینه های بالای صفحه

گزینه های بالای صفحه
گزینه های بالای صفحه

Cryptos : تعداد کل ارز های دیجیتال که تا بحال به وجود آمده و در سایت کوین مارکت کپ نیز درج شده اند. این رقم در حال حاضر (21 فوریه 2022) برابر با 17473 ارز دیجیتال است.

Exchanges : تعداد صرافی های ارز های دیجیتال موجود در جهان می باشد که برابر با 453 عدد می باشد.

Market Cap : میزان ارزش بازار کل ارز های دیجیتال را نشان می دهد. یعنی حال حاضر به ارزش حدود 2 تریلیون دلار ارز دیجیتال در بازار وجود دارد.

24hVol : یعنی در 24 ساعت گذشته حدود 60 میلیون دلار به ارزش بازار افزوده شدهو به نوعی بازار در طی 24 ساعت رشد داشته است.

Dominance : در این قسمت دو نماد بیت کوین و اتریوم را مشاهده می کنید. یعنی بیت کوین 41.8 درصد و اتریوم 17.9 درصد را به خود اختصاص داده است.

منو های سایت کوین مارکت کپ

منوی Cryptocurrencies

اگر روی منوی Cryptocurrencies کلیک کنید چندین زیرمنو مشاهده خواهید کرد که به اختصار به آموزش تک تک آنها می پردازیم.

cryptocurrencies
cryptocurrencies

زیر منوی Ranking : اگر روی این گزینه کلیک کنید ، ارز های دیجیتال را بر اساس رتبه بندی آنها مشاهده خواهید کرد.

زیر منوی Recently Added : در این قسمت ارز هایی که به تازگی به کوین مارکت کپ اضافه شده اند را نشان می دهد. در این قسمت می توان به نوعی ارز اولیه در کوین مارکت کپ را مشاهده کرد. همانطور که در شکل زیر می بینید ارز SHR حدود نیم ساعت پیش به این سایت اضافه شده است.

ارز دیجیتال جدید
ارز دیجیتال جدید

اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت روی ارز های دیجیتال ارزان و خرید ارز های مستعد رشد دارید ، مقاله زیر را مطالعه نمایید.

نحوه تشخیص ارز دیجیتال آینده دار- بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

زیر منوی Price Estimates : این قسمت به تازگی به سایت کوین مارکت کپ افزوده شده است. و پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال را توسط کاربران نشان می دهد. همانطور که در شکل زیر می بینید طبق پیش بینی های کاربران قیمت بیت کوین در حال حاضر 43 هزار دلار بوده و پیش بینی می شود به 46 هزار دلار برسد. یا قیمت ارز دیجیتال کاردانو که در حاضر یک دلار است طبق پیش بینی های اکثر کاربران به 2 دلار خواهد رسید. این پیش بینی ها را برای تمامی ارز های دیجیتال می توانید مشاهده کنید. همچنین می توانید در قسمت کوین ها پیش بینی خودتان را نیز اضافه کنید.

پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال
پیش بینی قیمت ارز های دیجیتال

زیر منوی Legal Tender Countries : در این قسمت کشور هایی که ارز های دیجیتال را به عنوان پول رسمی خود می شناسند را مشاهده می کنید.

Legal Tender Countries
Legal Tender Countries

زیر منوی Global Charts : نمودار مارکت کپ تمامی ارز های دیجیتال را مشاهده می کنید. (همانند نمودار شاخص کل در بورس تهران)

نمودار کلی ارز های دیجیتال
نمودار کلی ارز های دیجیتال

زیر منوی Fiat/Companies Ranking : در این قسمت بیت کوین را با بزرگترین ارز های فیات جهان مانند دلار ، یورو ، یوان چین و … بر اساس ارزش بازار مقایسه کرده است.

زیرمنوی Spotlight : در این سمت می توانید ارز های پر طرفدار , ارز هایی که بیشترین بازدهی را در طی 24 ساعت گذشته اشته اند ، ارز هایی که بیشترین افت را تجربه کرده اند ، ارز های پر بازدید و … را مشاهده کنید.

زیرمنوی Gainers $ Losers : در این قسمت نیز همانند منوی قبلی بیشترین بازدهی و بیشترین افت قیمت ارز های دیجیتال را نشان می دهد.

زیرمنوی Historical Snapshots : اگر روی منوی Historical Snapshots کلیک کنید ، یک صفحه تقویم مانند مشاهده می کنید. اگر روی هر کدام از تاریخ ها کلیک کنید لیست رمز ارز ها در آن تاریخ و نیز قیمت ارز های دیجیتال در آن تاریخ و رتبه بندی آنها را مشاهده می کنید.

historical
historical
historical
historical

به عنوان مثال در تاریخ 23 فوریه 2014 قیمت بیت کوین 605 دلار و لایت کوین 15.49 دلار بوده است.

منوی Exchanges

منوی Exchanges دارای 4 زیر منو می باشد.

Exchanges
Exchanges

Spot : اگر روی این گزینه کلیک کنید ، وارد بازار اسپات خواهید شد.

Derivatives : اگر روی این گزینه کلیک کنید ، وارد بازار فیوچرز خواهید شد.

DEX : لیستی از صرافی های غیر متمرکز را مشاهده خواهید کرد.

Where To buy : در این صفحه نیز آموزش هایی برای افراد مبتدی قرار داده شده است.

منوی NFT

NFT (None-fungible Tokens) ها در واقع توکن های غیر قابل تعویض هستند. به عنوان مثال در دنیای ارز های دیجیتال یک بیت کوین مقدار مشخصی دارد.ولی در مورد NFT ها قضیه کمی متفاوت است. و مقدار NFT ها در شرایط مختلف متفاوت می تواند باشد.

NFT
NFT

زیر منوی Overall NFT Statistics : در این قسمت آمار بالاترین قیمت که NFT فروخته شده است را نشان می دهد. در واقع دارایی افرادی که با بیشترین قیمت فروخته شده اند را نشان می دهد.

Top Collections : در این صفحه نیز مجموعه های برتر NFT بر اساس حجم فروش مرتب شده اند.

Upcoming sales : در این قسمت نیز فروش های آتی مجموعه NFT آمده است و بر اساس زمان و روز فهرست بندی می شوند.

Portfolio : منوی Portfolio در واقع سبد خرید شما بوده و ارز های دیجیتالی که از سایت کوین مارکت کپ می خرید ، در این قسمت قرار خواهند گرفت. و حتی می توانید سود و زیان خود از خرید هر ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

Watchlist : منوی Watchlist نیز همان نشان دهنده واچ لیست می باشد که می توانید ارز هایی که قصد بررسی و رصد قیمت آن را دارید ، در این قسمت وارد کنید.

منوی Calendars

منوی Calendars
منوی Calendars

زیرمنوی Free Airdrops : در این قسمت روش هایی که می توان با استفاده از ارز های دیجیتال رایگان دریافت کرد را مشاهده می کنید.

زیرمنوی ICO Calendar : در این صفحه ارز هایی دیجیتالی که قرار است عرضه اولیه شوند و زمان عرضه و نیز صرافی هایی که می توان با استفاده از آن در این عرضه اولیه شرکت کرد را نمایش می دهد.

ICO Calendar
ICO Calendar

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید ، اکثر این رمز ارز ها در صرافی بایننس عرضه اولیه خواهد شد.

زیرمنوی Polkadot Parachains : در این قسمت می توانید حراج های پاراچین پولکادات را مشاهده نمایید.

پولکادات
پولکادات

زیرمنوی Events Calendar : در این می توان اخبار پیش روی هر رمز ارز را مشاهده کرد.

event
event

به عنوان مثال همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید ، برای Fraraland در 12 امین روز هر ماه توکن سوزی خواهد بود. و اطلاعات دیگری از این قبیل برای هر ارز دیجیتال…

منوی Products

  Convertor : از این قسمت می توان تبدیل ارز ها را انجام داد. مثلا 1000 دوج کوین برابر با چه میزان اتریوم می تواند باشد و بسیاری موارد دیگر.

Mobile Apps : در این قسمت نیز اپلیکیشن سایت کوین مارکت کپ را مشاهده می کنید . نرم افزار ها برای سیستم عامل های مختلف آورده شده اند.

Blochchain Explorer : در این قسمت نیز مراحل انجام تراکنش های خودتان را می توانید مشاهده کنید.

Jobs Board : در این قسمت نیز شغل هایی در زمینه ارز های دیجیتال معرفی شده اند. اگر در این زمینه استعداد و توانایی های لازم را دارید ، می توانید حتی به صورت دورکاری در این زمینه فعالیت کرده و درآمد دلاری داشته باشید.

منوی Learn

در این قسمت می توانید مطالب آموزشی بسیار زیادی در مورد آموزش ارز های دیجیتال مشاهده کنید. مقالات و ویدئو های مفیدی که در رابطه با ارز های دیجیتال ارائه می شوند از این زیر منو ها قابل مشاهده است. در زیرمنوی Earn می توانید روش های استخراج ارز های دیجیتال را نیز یاد بگیرید.

آموزش کوین مارکت کپ قسمت رمز ارز ها

در قسمت قبلی منو های کوین مارکت کپ را به صورت کاملا ریز و دقیق آموزش دادیم. در این قسمت نیز قسمت لیست رمز ارز هایی را که مشاهده می کنید ، آموزش خواهیم داد . اگر روی تک تک ارز ها کلیک کنید به اطلاعات دیگری در مورد آن ارز خواهید رسید که نحوه استفاده از آن را آموزش خواهیم داد. در کنار هر ارز دیجیتال یک ستاره مشاهده می کنید که اگر روی آن کلیک کنید ، این ارز به واچ لیست شما افزوده خواهد شد.

آموزش کوین مارکت کپ
آموزش کوین مارکت کپ

در قسمت بالای لیست موارد زیر را مشاهده می کنید که آنها را توضیح می دهیم:

Price : قیمت رمز ارز مورد نظر را نشان می دهد.

24h % : تغییرات قیمتی ارز در 24 ساعت گذشته

7d % : تغییرات قیمتی ارز در 7 روز گذشته

Market Cap : مارکت کپ و یا همان ارزش بازار رمز ارز مورد نظر را نشان می دهد.

Volume(24h) : میزان سرمایه گذرای انجام شده بر روی ارز دیجیتال مورد نظر را در 24 ساعت گذشته نشان می دهد.

Circulating Supply : میزان ارز های استخراج شده از ارز دیجیتال مورد نظر را نشان می دهد.

اگر روی سه نقطه مشخص شده روی شکل کلیک کنید ، می توانید نمودار آن ارز دیجیتال را مشاهده کرده و تحلیل های لازم را انجام دهید. شکل زیر نمودار قیمتی ارز دیجیتال ریپل را بر حسب دلار نشان می دهد.

نمودار ریپل
نمودار ریپل
نمودار ریپل
نمودار ریپل

حال روی یکی از ارز های دیجیتال به عنوان مثال ریپل کلیک کنید.

بررسی مارکت کپ ریپل
بررسی مارکت کپ ریپل

در قسمت Rank رتبه این ارز را مشاهده می کنید که برای ارز ریپل برابر با 6 می باشد. در قسمت Coin نیز می توانید ببینید که آیا این نماد کوین ویا توکن می باشد که در این مورد ریپل یک کوین می باشد. و در قسمت کناری نیز تعداد افرادی که ریپل را به واچ لیست خود افزوده اند را نشان می دهد (حدود 1 میلیون و جهارصد هزار نفر).

سایت کوین مارکت کپ چیست؟ آموزش کامل 2022 1

XRPl.org : با کلیک بر روی XRPl.org می توانید وارد سایت ریپل شوید.

Explorers : با کلیک بر روی این گزینه سایت هایی که می توانند در ارتباط با رز ریپل برایتان مفید باشند را مشاهده می کنید.

Community : با کلیک بر روی این قسمت می توانید به شبکه های اجتماعی هواداران این ارز وصل شوید.

Source code : با کلیک بر روی این قسمت می توانید سورس کد این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

Whitepaper : با کلیک بر روی این قسمت می توانید وایت پیپر ارز دیجیتال مورد نظر را دانلود کرده و مشاهده کنید. مخصوصا زمانی که قصد هرید ارز های نوپا و تازه عرضه شده را دارید ، حتما وایت پیپر آن را مطالعه نمایید.

در قسمت سمت راست نوسانات قیمتی ریپل ، کمترین و بیشترین قیمت در بازه زمانی مشخص شده را مشاهده می کنید.

نوسانات قیمتی ریپل
نوسانات قیمتی ریپل

Buy : با استفاده از دکمه Buy می توانید این ارز را خریداری کرده و ه سبدتان اضافه کنید.

Exchange : با استفاده از این گزینه می توانید اگر از این ارز در سبدتان دارید ، آن را به ارز دیگری تبدیل کنید.

Gaming : با استفاده از این گزینه می توانید بازی های مرتبط با این ارز دیجیتال را انجام داده و حتی در ازای بردن کوین های این ارز را کسب کنید.

Earn Crypto : با استفاده از این گزینه می توانید با روش های نشان داده شده به استخراج این رمز ارز بپردازید.

حال به توضیح قسمت پایینی این بخش می پردازیم.

سایت کوین مارکت کپ چیست؟ آموزش کامل 2022 2

Max Supply : تعداد کل کوین هایی که باید برای ریپل استخراج شوند را نشان می دهد. و برای ریپل 48 درصد آن استخراج شده است.

Total Supply : تعداد کل کوین های استخراج شده منهای سوزانده شده را نشان می دهد. برای ارز ریپل توکن سوزی بر خلاف بیت کوین وجود دارد.

حال به شرح منو های این صفحه می پردازیم:

سایت کوین مارکت کپ چیست؟ آموزش کامل 2022 - کوین مارکت کپ
سایت کوین مارکت کپ چیست؟ آموزش کامل 2022 3

منوی Market : به صورت پیش فرض صفحه بر روی منوی Market قرار دارد. در این قسمت لیست صرافی هایی که ارز ریپل در آن معامله می شود را مشاهده می کنید. همانطور که مشاهده می کنید ، بیشترین معاملات این رمز ارز در صرافی بایننس انجام می شود.

منوی Overview : در این قسمت نمودار این ارز را مشاهده می کنید. حتی می توانید روی Tradingview کلیک کرده و نمودار های بسیار پیشرفته تر این ارز زا در سایت تریدینگ ویو مشاهده کنید.

منوی Historical Data : در این قسمت می توانید قیمت ارز ریپل را در هر تاریخی که مد نظرتان است مشاهده کنید.

منوی Project info : در این قسمت اطلاعات مورد نیاز در مورد پروژه ریپل و نیز تعداد فالوور های شبکه ها اجتماعی این ارز را نمایش می دهد.

منوی Wallets : کیف پول های این ارز دیجیتال را مشاهده خواهید کرد.

منوی News : آخرین اخبار در خصوص ارز دیجیتال ریپل را مشاهده می کنید که برای سیگنال دهی می تواند مفید باشد.

خرید از کوین مارکت کپ

برای خرید از کوین مارکت کپ ابتدا در منوی coinmarketcap و یا قسمت جستجو ارز دیجیتال مورد نظر خود را وارد کرده و آن را پیدا کنید. حال روی ارز کلیک کنید تا صفحه زیر برایتان باز شود.

خرید از کوین مارکت کپ
خرید از کوین مارکت کپ

روی Buy کلیک کنید تا صرافی هایی که می توانید با استفاده از آن ارز دیجیتال مورد نظر را بخرید برایتان باز شود.

خرید از کوین مارکت کپ
خرید از کوین مارکت کپ

همانطور که در شکل بالا می بینید این ارز از طرف صرافی های بایننس و Nexo پشتیبانی می شود. حال می توانید ارز مورد نظر خود را خریده و به پرتفوی خود اضافه کنید.

کوین مارکت کپ فارسی

سایت کوین مارکت کپ به 27 زبان دنیا وجود دارد. ولی متاسفانه کوین مارکت کپ فارسی در حال حاضر وجود ندارد. البته استفاده از این سایت به حدی راحت می باشد که حتی اگر یک فرد مبتدی آموزش های این مقاله را کاملا یاد بگیرد، به راحتی خواهد توانست از این سایت با وجود انگلیسی بودن آن استفاده کند.

سیگنال گرفتن از کوین مارکت کپ

اگر هنگام ترید و خرید ارز دیجیتال از این سایت استفاده کرده و روش استفاده از سایت کوین مارکن کپ را بلد باشید ، در واقع خواهید توانست با بررسی قسمت های مختلف این سایت سیگنل های خوبی دریافت کنید. به عنوان مثال در زیر منوی Price Estimates که کاربران می توانند قیمت ارز های دیجیتال را پیش بینی کنند ، خود می تواند به نوعی سیگنال گرفتن از کوین مارکت کپ باشد.

از طرف دیگر می توانید از منوی Cryptocurrencies و زیر منوی Recently Added رمز ارز های عرضه اولیه شده که به تازگی به این سایت افزوده شده اند را پیدا کرده و با بررسی آنها و شناسایی ارز های دیجیتال آینده دار مقداری از آنها را خریده و سود خوبی کسب کنید.

در منوی Calendars و زیرمنوی Events Calendars می توانید اخبار پیش روی هر ارز دیجیتال را مشاهده کنید. به عنوان مثال در زمان توکن سوزی ارز های دیجیتال مهم اغلب قیمت آن حداقل برای 24 ساعت روند شارپی خواهد داشت. و بسیاری اخبار دیگر که با مطالعه زود هنگام و تحلیل بنیادی می توانید سیگنال های خوبی از این سایت دریافت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
پیام بگذارید