ارز های دیجیتال آینده دار 2024

ارز دیجیتال آینده دار

تشخیص ارز های دیجیتال آینده دار مورد توجه بسیاری از تریدر ها و حتی افراد عادی می باشد. افرادی که اقدام به خرید ارز های دیجیتال به قصد سرمایه گذاری دارند ، همواره به دنبال ارز های دیجیتالی هستند که قیمت پایینی داشته و در آینده به قیمت مناسبی برسد. به این دلیل سایت های تحلیلی اقدام به تحلیل تک تک ارز های دیجیتال کرده و اقدام به معرفی ارز دیجیتال آینده دار می کنند. در این مقاله چندین ارز دیجیتال مستعد رشد را بیان می کنیم. البته ارز های معرفی شده ارز های پیشنهادی چند سایت تحلیلی خارجی بوده و سیگنال خرید و یا فروش نمی باشد.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

ارز های دیجیتال در ابتدای ظهورشان هر کدام با هدف های مشخصی ایجاد شدند. به عنوان مثال مشکلاتی مانند نقل و انتقال مشکل وجه بین بانکی ، مخصوصا انتقال ارز در بین کشور های مختلف ، مشکلات امنیتی ، ایجاد قرارداد های هوشمند و …

ولی به مرور زمان به دلیل کاربردی بودن این رمز ارز ها و حل کردن واقعی بسیاری از مشکلات میزان تقاضای این ارز های دیجیتال افزایش پیدا کرده و به نوعی به روشی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. مخصوصا در دوران کرونا و افت ارزش ارز ملی بسیاری از کشور ها ، بسیاری از افراد ترجیح می دهند حداقل به منظور جلوگیری از افت ارزش پولشان ، دارایی خود را به صورت ارز دیجیتال نگهداری کنند.

از طرف دیگر علاوه بر حفظ ارزش پول ، ارز های دیجیتال زیادی با قیمت پایین عرضه شده و سودآوری بسیار زیادی در مدت زمان کوتاهی داشته اند. به تین دلیل شناسایی بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت (ارز دیجیتال آینده دار) همیشه چالش زیادی در بین تریدر ها داشته است. در این مقاله چندین ارز دیجیتال آینده دار و در اصطلاح مستعد رشد را بیان کرده و در حالت کلی نحوه تشخیص ارز های دیجیتال ارزان که به احتمال زیاد آینده خوبی خواهند داشت را بیان می کنیم.

ارز های دیجیتال آینده دار

در میان هزاران ارز دیجیتال ، افراد زیادی به دنبال ارز هایی هستند که ارزان بوده و در عین حال انتظار می رود آینده خوبی داشته باشد.

“همیشه هنگام خرید ارز های دیجیتال همیشه به این نکته توجه داشته باشید که ارزان بودن یک ارز دلیلی بر مستعد رشد بودن آن ارز نیست. “

هدف از بیان ارز های دیجیتال آینده دار ، در واقع ارز هایی است که در حال حاضر زیر قیمت ذاتی خود معامله می شوند.

قبل از خرید اطلاعات کافی در مورد معاملات ارز دیجیتال مورد  نظر را از سایت مارکت کپ به دست آورید. دقت کنید ارز دیجیتال مورد نظر شما باید از پشتوانه تیمی با تجربه بالایی برخوردار باشد.

ارزان ترین ارز دیجیتال آینده دار
ارزان ترین ارز دیجیتال آینده دار

برای پیدا کردن ارز دیجیتال آینده دار ارز هایی را در نظر بگیرید که نقدینگی آن بالا بوده و در صرافی های معروف جهانی درج نماد شده باشد. این ارز دیجیتال ارزان باید ۱۰ میلیون تا یک میلیارد سکه در حال گردش داشته باشد. در ادامه چند ارز دیجیتال ارزان که احتمالا آینده خوبی خواهند داشت را بیان می کنیم.

 • ترون  TRX
 • استیم  STEEM
 • توکن بت  BAT
 • امیسکو  OMG
 •  Stellar
 •  NEM
 • دوج کوین DOG

این ارز ها از جمله ارز های دیجیتالی هستند که بسیاری از سایت های تحلیلی پیشنهاد می کنند آنها را در سبد خود به عنوان سرمایه گذاری نگهداری کنید. شما می توانید ارز های مارکت کپ را مورد بررسی قرار داده و آنها را با شرایط بیان‌شده تطبیق دهید و بعد از بررسی مارکت کپ و یا همان ارز بازار آن ارز دیجیتال نسبت به خرید آن ارز تصمیم گیری کنید.

آینده ارز های متاورس

جدیدا توجه به ارز های متاورس نیز مانند میم کوین ها افزایش پیدا کرده است. و با پیشرفت شدید تکنولوژی متاورس ارز های این دسته نیز به عنوان ارز دیجیتال آینده دار در نظر گرفته می شوند. با شیوع کرونا و استفاده جدی تر از فضای مجازی شرکت ها را بر آن داشته است تا تلاش بیشتری در این زمینه انجام دهند. به این صورت که به احتمال زیاد متاورس نسل جدیدی از اینترنت و دنیای مجازی خواهد بود. ارز های دیجیتال متاورس از زمانی که مارک زاکربرگ نام شرکت فیس بوک را به متا تغییر داد ، بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

در دنیای ارز های دیجیتال حتما باید به این نکته توجه داشته باشید ، که روند قیمت در این بازار بسیار پر ریسک بوده و همانطور که ممکن است با خرید یک ارز دیجیتال در مدت زمان کوتاهی سود شیرینی کسب کنید ، احتمال دارد ، با خرید یک ارز نامناسب نیز کل دارایی خود را از دست دهید. پس احتمال دارد آینده ارز های متاورس روشن باشد. در این قسمت چندین مورد از ارز های دیجیتال متاورسی را بیان می کنیم.

 • انشور دیفای SURE
 • کاکا RACA
 • استارلینگ STARL
 • وراسیتی VRA
 • دیپ کوین DEP

کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد ۲۰۲۲

رشد ارز های دیجیتال تا حدودی غیر قابل پیش بینی هستند. در بسیاری از موارد حتی پشتیبانان پروژه خود نیز خود از رشد شارپی قیمت ارز های دیجیتال عرضه شده شگفت زده شده اند. ولی در عین حال پیشنهاد می شوند در سبد خود بهتر است این ارز ها را به عنوان ارز دیجیتال آینده دار داشته باشید.

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • توکن چیلز
 • مانا
 • STX

بیت کوین و اتریوم دو ارز لیدر در جهان بوده و نقدینگی بالایی داشته و پروژه های هر دو  قدرتمند می باشد. توکن چیلز نیز به نوعی توکن های هواداری بوده و تیم های مشهوری مانند یوونتوس ، پاریسن جرمن و … توکن های خود را در این پلتفرم عرضه کرده اند.

شت کوین های انفجاری (آینده دار)

شت کوین ها و میم کوین ها ارز های دیجیتالی هستند که هیچ پروژه ای آنها را پشتیبانی نمی کند. و هیچ پشتوانه ای ندارند. بسیاری اعتقاد دارند شت کوین ها آینده ای ندارند. ولی واقعیت خلاف این است . رشد شارپی شت کوین هایی مانند دوج کوین و شیبا تا کنون سود زیادی نصیب دارندگان این رمز ارز ها کرده است. و در بعضی موارد می توان شت کوین ها را به عنوان ارز دیجیتال آینده دار خریداری کرد.

پس جا دارد ، شت کوین های انفجاری را شناسایی کرده و درصدی از سبد خود را نیز به شت کوین های آینده دار اختصاص دهیم. دوج کوین ، بیبی دوج ، شیبا ، ددی دوج ، سیفمون و دوج ایلان اشاره کرد. روز به روز بر تعداد ارز های دیجیتال افزوده می شود. پس بهتر است قبل از خرید تحقیقات لازم را در خصوص ارز دیجیتال مورد نظر انجام دهید.

اما آیا سرمایه گذاری در شت کوین ها صحیح است؟

اگر بخواهیم صادقانه جواب دهیم، پاسخ “بله” است! شت کوین ها نیز می توانند در سبد شما چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت قرار بگیرند. همه ما این روزها شاهد جهش های فوق العاده رمز ارزهای dogecoin – shiba – fig و سایر شت کوین های موجود در این بازار بوده ایم؛ تنها عاملی که باعث ترند شدن این رمز ارزها و افزایش و پامپ قیمت شان شده است، تیم تبلیغاتی پر قدرت آنها بوده است.

شما می توانید از شت کوین هایی که ترند می شوند برای کوتاه و بلند مدت دید سرمایه گذاری داشته باشید؛ بدین شکل که گاها تیم تبلیغاتی یک شت کوینی همچون دوج کوین بسیار پرقدرت است « نظیر آقای ایلان ماسک » که وعده های بزرگ تری را برای تبلیغات رمز ارز بیان می کند و گاها همچون fig وارد بازار می شود و بعد از سود کلان، تیم سازنده آن با یک جوک و شوخی بیجا باعث بی ارزش شدن رمز ارز خود می شوند.

در نتیجه اگر علاقه داشتید می توانید که درصد کمی از سبد خود را به شت کوین ها اختصاص دهید؛ و به بعضی شت کوین ها بهبا دید ارز دیجیتال آینده دار بنگرید. برای مثال 25 درصد از سرمایه خود را که برای سرمایه گذاری بلند مدت اختصاص داده اید، از آن 25 درصد، 5 درصد را برای سرمایه گذاری در شت کوین ها اختصاص دهید. پس بهتر است نه از غافله عقب ماند و نه در سرمایه گذاری بر روی شت کوین ها افراط کرد.

رمز ارز های با اصالت

در بین حجم زیادی از شت کوین ها، رمز ارزهای با اصلاتی نیز وجود دارند که برای ایجاد تغییر مثبت در بازار ایجاد شده اند.

اغلب رمز ارز های با اصالت ارز دیجیتال آینده دار محسوب می شوند.

وقتی سخن از تغییر مثبت می شود، می توان به کاهش کارمزد های انتقال، کاهش مدت زمان مورد نیاز برای انتقال یک رمز ارز در بستر شبکه و ده ها مورد دیگر اشاره کرد. اینکه چگونه این رمز ارزها را پیدا کرده و کاربرد آنها را مشاهده نمایید کاری بسیار ساده و آسان است؛ کافیست از طریق وبسایت coinmarketcap رمز ارز مد نظر خودتان را جستجو کرده و وارد صفحه آن شوید.

بعد از ورود به صفحه مورد نظر خود، بر روی white paper رمز ارز خود کلیک نمایید که وارد آن شوید. در قسمت وایت پیپر رمز ارز ها شما می توانید که اطلاعات کامل تری راجب ارز دیجیتال مورد نظر خود بدست آورید که از جمله آن می توان به دلایل ایجاد آن و تغییراتی که قصد دارد ایجاد نماید اشاره کرد.

همانطور که بالاتر اشاره شد، شما می توانید 25 درصد سرمایه خود را برای سرمایه گذاری بلند مدت اختصاص دهید و برای 75 درصد دیگر نیز از استراتژی مدیریت سرمایه بهره ببرید. از 25 درصد بیان شده می توانید 5 درصد را به هرز کوین ها اختصاص دهید و در نهایت 20 درصد باقی مانده را برای رمز ارز هایی که با اصالت هستند اختصاص دهید. از سری رمز ارزهایی که برای بلند مدت مناسب هستند می توان به رمز ارز های bnb – cet – ada – trx – btc – eth – اشاره کرد.

اینکه بر روی کدام یک از این رمز ارزها سرمایه گذاری نمایید به استراتژی شما بستگی دارد؛ رمز ارز بیت کوین همیشه خود را برای بلند مدت ثابت کرده است. اگر فردی هستید که سرمایه زیادی برای سرمایه گذاری داشته، می توانید که به شکل پله ای بر روی بیت کوین یا اتریوم سرمایه گذاری نمایید که در بلند مدت ثابت شده اند.

اما راجب رمز ارز های cet و bnb نیز می توان گفت که آینده درخشانی برای این دو رمز ارز موجود است. هر دو این رمز ارزها متعلق به صرافی های بایننس و کوینکس می باشند که بر روی شبکه اختصاصی خود ایجاد شده اند و دائم در حال اپدیت شدن می باشند. به شکل کلی اگر به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت بر روی رمز ارزهای خاصی هستید ما این رمز ارزها را برایتان پیشنهاد می کنیم:

 • bnb
 • cet
 • eth
 • btc
 • ada
 • trx
 • dogecoin

تمامی رمز هایی که بالاتر بیان شد، ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت (ارز دیجیتال آینده دار) بودند؛ البته توجه داشته باشید که تمامی رمز ارزهایی که برایتان معرفی کرده ایم بر اساس نظر شخصی بوده است و در صورت ریزش بازار ما هیچ مسئولیتی در قبال سرمایه از دست رفته شما نخواهیم داشت؛ به شکل کامل قبل از سرمایه گذاری تحقیق کرده و مدیریت سرمایه داشته باشید.

نحوه تشخیص ارز دیجیتال آینده دار

مبهترین روش برای تشخیص ارز دیجیتال آینده دار ، بررسی ارزش بازار ارز ها (مارکت کپ) می باشد. مارکت کپ Market Capitalization در واقع مشخص کننده ارزش بازار یک رمز ارز می باشد. اگر می خواهید یک رمز ارز را خریداری کنید ، حتما ابتدا مارکت کپ آن را محاسبه کنید. فرض کنید چند ارز آینده دار انتخاب کرده و می خواهید آن را برای سرمایه گذاری خریداری کنید.

بهتر است قبل از خرید ارزش بازار آن را نیز دیده و ببینید که اشباع شده است و یا کمتر از قیمت ذاتی خود معامله می شود. در این قسمت نحوه تشخیص ارز دیجیتال آینده دار را برایتان آموزش می دهیم.

نحوه محاسبه مارکت کپ برای هر ارز دیجیتال به این صورت است که تعداد کوین های آن ارز دیجیتال را در قیمت فعلی آن ارز ضرب کنید. البته در سایت کوین مارکت کپ این مقادیر محاسبه شده و به راحتی در اختیارتان قرار می گیرد. به عنوان مثال مارکت کپ ارز کاردانو برابر با 54 میلیارد دلار (54144501213 دلار) می باشد.

کوین مارکت کپ کاردانو
کوین مارکت کپ کاردانو

و مارکت کپ ارز دیجیتال شیبا برابر با حدود 19 میلیارد دلار می باشد و نشان از اشباع ارز کاردانو دارد.

مارکت کپ شیبا
مارکت کپ شیبا

در مقابل مارکت کپ ارز دیجیتال آینده دار ترون را مشاهده می کنید که برابر با 7 میلیارد دلار بوده و نشان از جای رشد داشتن ترون دارد.

مارکت کپ ارز دیجیتال آینده دار ترون
مارکت کپ ارز دیجیتال آینده دار ترون

شاید این ارزش کم دلیل بسیاری از سایت ها برای معرفی ترون به عنوان ارز دیجیتال آینده دار می باشد. زیرا با اینکه قیمت آن از شیبا بیشتر است ولی این ارز هنوز در بازار اشباع نشده و جای رشد زیادی دارد. البته پروژه های ترون نیز مورد هدفمند بوده و جای پیشرفت زیادی دارد. این سه ارز فقط یک مثال در مورد مقایسه ارز های دیجیتال می باشد.

ارز دیجیتال جدید رایگان

در بعضی مواقع ارز های دیجیتالی که به تازگی عرضه شده اند نیز به عنوان ارز دیجیتال آینده دار در نظر گرفته می شوند. البته این ارز ها ریسک بسیار بالایی دارند.

چندین روش برای کسب ارز دیجیتال جدید و یا قدیمی رایگان وجود دارد که در ادامه آنها را بیان می کنیم. ارز های دیجیتالی که عرضه اولیه می شوند ، اغلب قیمت پایینی دارند.  و در بسیاری از مواقع قیمت آنها به حدی پایین عرضه می شود که در اصطلاح گفته می شود ، ارز دیجیتال جدید رایگان. افراد زیادی وجود دارند که اقدام به دریافت توکن های عرضه اولیه ارز دیجیتال با قیمت بسیار پایین ، که در اصطلاح رایگان نامیده می شود می کنند. 

بیشتر بخوانید : ثبت نام در سایت ایردراپ

نحوه خرید عرضه اولیه بایننس نیز در مقاله بالا آورده شده است. و می توانید عرضه اولیه را تقریبا رایگان دریافت کرده و بعدا بعد از درج شدن در صرافی های بیشتر آن را با قیمت خوبی به فروش رسانده و سود کنید. البته با روش های دیگری نیز می توان اقدام به دریافت ارز دیجیتال رایگان کرد. مانند ایردراپ ها که سایت ها برای کاربرانشان به عنوان پاداش ارز دیجیتال واریز می کنند.

و یا سایت های فاست (faucet) سایت هایی هستند که به ازای زمانی که کاربران در سایت های آنها به تماشای فیلم و یا بازدید از صفحه ها بپردازند ، در کیف پول کاربرانشان ارز دیجیتال رایگان واریز می کنند.

ارزان ترین ارز دیجیتال در کوینکس (نحوه تشخیص ارز دیجیتال آینده دار)

صرافی کوینکس یکی از صرافی های محبوب در میان ایرانیان است و حدود 500 ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند. در این صرافی نیز می توانید با استفاده از روش های بیان شده اقدام به یافتن ارزان ترین ارز دیجیتال آینده دار کنید. البته منظور از ارزان بودن ارز دیجیتال قیمت پایین داشتن آن نیست. بلکه ارز دیجیتالی است که ارزش ذاتی بیشتری دارد. به عنوان مثال ارز دیجیتال IFT را در نظر بگیرید. قیمت فعلی این ارز دیجیتال (در تاریخ 10 فوریه 2022) برابر با 0.006717 دلار می باشد. البته باید ارز را از جنبه های دیگر نیز بررسی کنیم.

ارز دیجیتال IFT
ارز دیجیتال IFT

 ابتدا به سایت مارکت کپ رفته و در قسمت سرچ نام IFT را تایپ کنید.

سرچ نام IFT
سرچ نام IFT
انتخاب توکن IFT
انتخاب توکن IFT

همانطور که در شکل زیر می بینید ، ارزش بازار برای این ارز دیجیتال 14375261 دلار می باشد . این رقم نسبتا پایین است و می تواند مقادیر بیشتری را به خود اختصاص دهد. البته ما این ارز را برای مثال بیان کرده و سیگنال خرید نمی باشد. و به این صورت می توانید ارز های دیجیتال دیگر از این صرافی را نیز مورد بررسی قرار داده و در صورت داشتن شرایط بیان شده مقداری را خریداری کرده و نگهداری کنید.

ارزش بازار توکن IFT
ارزش بازار توکن IFT

سوالات متداول

کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

بررسی ارز های با اصالت بر اساس ارزش بازار برای یافتن ارز دیجیتال آینده دار، ولی ارز هایی نیز وجود دارند مانند ارز های متاورسی و بعضی شت کوین ها که گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری هستند.

ارز دیجیتال ارزان چیست؟

منظور از ارز دیجیتال ارزان ارز دیجیتالی است که پایین تر از ارزش ذاتی خود معامله می شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.