ارز دیجیتال دوج کوین Doge Coin چیست؟-چارت دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین (Doge Coin) چیست؟

دوج کوین در سال ۲۰۱۳ توسط فردی به نام بیلی مارکوس به شوخی و بیشتر به عنوان طنز و شوخی ، رقیبی برای بیت کوین ایجاد شد. در سال ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین با رشد عجیبی به ۱۰۰۰ دلار رسیده بود. دوج کوین بر گرفته از سگ شیبا اینو ، و به عنوان یک میم کوین متولد شد. افراد برای نوشتن های متن ها و جوک های خنده دار از نماد سگ شیبا اینو که دوج کوین بر گرفته از این نماد است ، استفاده می کنند.

در واقع دوج کوین مانند اکثر ارز های دیجیتال دیگر که برای هدف مشخص و پروژه های کاربردی ایجاد می شوند ، تولید نشده است. استخراج دوج کوین مانند بیت کوین به وسیله ماینر ها امکانپذیر می باشد. ولی استخراج آن به سختی بیت کوین نبوده و راحتتر است. در ادامه مقاله این ارز دیجیتال را کاملا بررسی کرده و تحلیل تکنیکال دوج کوین را برایتان آورده ایم

تحلیل تکنیکال دوج کوین

تحلیل هایی که در سایت ایتسکا ارائه می کنیم ، فقط جنبه آموزشی داشته و بر اساس تجربیات تریدر ها و مطالب آموزشی باشد. و هیچگاه سیگنال خرید و یا فروش نمی باشد. در این قسمت تحلیل تکنیکال دوج کوین را بر اساس چند اندیکارتور تحلیلی بیان می کنیم. سایت تریدینگ ویو از جمله سایت هایی است که اغلب تریدر ها در سراسر جهان از آن برای رسم اندیکاتور ها و تحلیل ارز ها و سهام خود استفاده می کنند. اگر با این سایت آشنایی ندارید ، مقاله زیر را مطالعه نمایید.

آموزش تریدینگ ویو (Trading View) + نحوه معامله در تریدینگ ویو

چارت دوج کوین

ابتدا وارد سایت شده و از قسمت مشخص شده روی  charts کلیک کنید.

رسم چارت دوج کوین
رسم چارت دوج کوین
رسم چارت دوج کوین
رسم چارت دوج کوین
رسم چارت دوج کوین
رسم چارت دوج کوین
چارت دوج کوین
چارت دوج کوین

از قسمت جفت ارزها DOGEUSD را انتخاب کنید. در این قسمت چارت دوج کوین را مشاهده می کنید. البته این قسمت را با توجه به نوع صرافی خود انتخاب کنید تا اطلاعات و نمودار های دقیق تری دریافت کنید. حال می توانید نوع نمودار را با توجه به نیاز خود شمعی ، خطی و یا میله ای نیز انتخاب کنید.

تحلیل دوج کوین

حال به ادامه موضوع یعنی تحلیل تکنیکال ارز دوج کوین می پردازیم. برای تحلیل دوج کوین از چند اندیکاتور مهم استفاده خواهیم کرد. اندیکاتور RSI ، مکدی و ابر ایچی موکو از جمله مهم ترین اندیکاتور های تحلیل تکنیکال دوج کوین هستند. با استفاده از این اندیکاتور ها می توان سیگنال خرید دوج کوین را نیز دریافت کرد. که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد. یکی از مهم ترین ابزار های تحلیل تکنیکال رسم خطوط مقاومت و حمایت برای یک سهم و یا جفت ارز می باشد.

حمایت و مقاومت دوج کوین
حمایت و مقاومت دوج کوین

این نمودار برای تایم فریم 4 ساعته رسم شده است. و شما با توجه به نیاز و دید خود می توانید تایم فریم ها را تغییر دهید. همانطور که در شکل بالا می بینید ، ما از سه خط استفاده کرده ایم. در شکل بالا با وجود اینکه نمودار در یک کانال نزولی قرار دارد ، ولی  قیمت های کف از خط حمایتی مورب پایین تر نرفته و به آن واکنش داشته اند. این دو خط همدیگر را در نقطه مشخص شده قطع کرده اند و بعد از این نقطه نمودار کمی متمایل به روند صعودی است. البته باید اندیکاتور های دیگر را نیز بررسی کرد.

یکی از اندیکاتور های بسیار مهم در تحلیل تکنیکال نمودار RSI می باشد. برای رسم نمودار RSI در سایت تریدینگ ویو با توجه به شکل زیر عمل کنید.

نمودار RSI دوج کوین
نمودار RSI دوج کوین
نمودار RSI دوج کوین
نمودار RSI دوج کوین

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید RSI فعلا بالای 50 می باشد ولی کمی پایین تر آمده است. و نمودار تا زمانی صعودی می باید که RSI بالای 50 ثابت بماند. اگر کمتر از 40 شد حد ضرر بسیاری از افراد فعال می شود.

نمودار ابر ایچی موکو نیز برای تحلیل بسیار مناسب می باشد. در شکل زیر نمودار ابر ایچی موکو را برای تایم 4 ساعته رسم کرده ایم. با توجه به شکل می بینید فعلا نمودار در داخل ابر قرار گرفته و باید ببینیم آیا از آن خارج می شود و یا به پایین آن بر می گردد.

اگر به شکل دقت کنید یک خط آبی رن نیز در داخل نمودار ابر ایچی موکو مشخص است. به زبان ساده اگر خط آبی در زیر نمودار شمعی قرار گیرد ، نشان دهنده صعودی بودن بازار می باشد. و زمانی که دو خط آبی و قرمز همدیگر را قطع کنند ، نشان از تغییر روند در بازار خواهد بود.

ابر ایچی موکو دوج کوین
ابر ایچی موکو دوج کوین

سیگنال خرید دوج کوین

یکی از بهترین روش ها برای دریافت سیگنال خرید دوج کوین استفاده از پرایس اکشن است. با استفاده از پرایس اکسن می توانید میانگین سود ماهیانه خود را در بازار های مالی افزایش دهید. برای دریافت سیگنال خرید دوج کوین ابتدا رفتار لیدر های بازار مانند بیت کوین و اتریوم را مد نظر داشته باشید. حال چارت دوج کوین را رسم کنید. حال به صورت چشمی روند بازار را پیدا کنید. یکی از روش ها برای پیدا کردن روند بازار رسم چنگال اندروز است.

طبق این روند قیمت در این کانال حرکت کرده و بعد از برخورد به کانال دوباره به میدلاین middline برخواهد گشت. برای دریافت سیگنال خرید دوج کوین بهار است زمانی اقدام‌ به خرید کنید که نمودار در حالت صعودی بوده و یا نشانه هایی از تغییر روند وجود دارد. به عنوان مثال بعد از شکست خط روند در نمواد شمعی یک کندل قرمز رنگ بلند مشاهده کرده و بعد یک کندل سبز رنگ بلند ولی کوچکتر از کندل قرمز قبلی مشاهده کنید ، می تواند سیگنال خرید بوده و یک پله خرید انجام دهید. برای دریافت سیگنال خرید دوج کوین حتما خطوط حمایت و مقاومت را برای چارت دوج کوین رسم کنید.

سیگنال خرید دوج کوین
سیگنال خرید دوج کوین

نمودار RSI ، مکدی و ابر ایچی ‌موکو از جمله اندیکاتور های تحلیلی مهم هستند و اغلب تحلیل گران از این نمودار ها برای تحلیل ارز ها و سهم‌ خود استفاده می کنند. مخصوصا با استفاده از نمودار مکدی راحتتر می توان سیگنال خرید دوج کوین را دریافت کرد. زمانی که در یک روند نزولی قرار داریم و در نمودار مکدی دو خط قرمز و آبی همدیگر را قطع کنند ، اگر خط آبی بالای خط قرمز قرار گیرد سیگنال خرید می باشد.

نمودار مکدی دوج کوین
نمودار مکدی دوج کوین

طرفداران دوج کوین

دوج کوین در میان میم کوین ها از محبوب ترین ارز های دیجیتال می باشند. و طرفداران زیادی در سراسر جهان دارند. در این میان ایلان ماسک و مارک کوبان از معروف ترین و ثروتمندین افراد جهان هستند که طرفدار دوج کوین هستند. از طرف دیگر امروزه در اکثر کشور ها ، برای هر ارز دیجیتال در شبکه های اجتماعی طرفداران آن ارز گرد هم آمده اند.

به عنوان مثال در اینستاگرام نیز پیچ طرفداران‌ دوج کوین وجود دارد. و کاربران اقدام‌ به تحلیل و اشتراک دانش خود در خصوص اخبار و تحلیل های دوج کوین می پردازند. البته هیچگاه بر اساس تحلیل های دیگران‌ اقدام‌به خرید و یا فروش یک ارز و یا سهم نکنید.

خرید دوج کوین

روش های مختلفی برای خرید دوج کوین وجود دارد. یکی از ساده ترین‌ راه ها دانلود کیف ول دوج کوین از گوگل پلی و ثبت نام و طی گردن مراحل دیگر می باشد. بعد از ساخت اکانت می توانید کیف پول خود را شارژ کرده و دوج کوین خریداری کنید. البته دوج کوین یکی از معروف ترین ارز های دیجیتال بوده ‌و می توان آن را از طریق بسیاری از صرافی های ارز های دیجیتال ایرانی و خارجی خریداری کرد. البته اگر قصد خرید یک ارز دیجیتال به قصد سرمایه گذاری دارید ، بهتر است از کیف پول های سخت افزاری مانند لجر نانو اس و تروز استفاده کنید.

آخرین اخبار دوج کوین و ایلان ماسک

ایلان ماسک میلیاردر آمریکایی و مدیر عامل شرکت های تسلا و اسپیس ایکس ادعا می کند در ابتدا چون کارمندانش در کیف های خود ارز های دیجیتال نگهداری می کردند ، برای کنجکاوی اقدام به خرید ارز های دیجیتال کرده است. ولی همواره توئیت های او تاثیر های بسیار زیادی در روند قیمتی چندین ارز دیجیتال داشته است.

او اعلام کرده است در کیف پول خود ارز های بیت کوین ، اتریوم و دوج کوین دارد. دوج کوین با تین توئیت رشد بی سابقه ای را تجربه کرده است. به عنوان مثال ایلان ماسک در توئیتی اعلام کرد شیبا خریده است. در طی این توئیت قیمت ارز دیجیتال شیبا رشد بی سابقه ای را تجربه کرد. بعد از مدت زمانی او اعلام کرد در سبد خود شیبا نداشته و سگ شیبا برای خود خریداری کرده است. با این توئیت شیبا دچار روند نزولی شد!

به عنوان مثال در توئیتی دیگر اعلام کرد او در معاملات و حساب های شرکت هایش ارز دوج کوین را می پذیرد. توئیت های ایلان ماسک در رابطه با ارز های دیحیتال همواره بر روند قیمت ارز های بیان شده تاثیر داشته است. مخصوصا دوج کوین تحت تاثیر این توییت ها قرار گرفته و دچار نوسانات زیادی شده و بعد دوباره به روند عادی خود برگشته است.

قیمت دوج کوین در آینده

دوج کوین یکی دیگر از رمز ارز هایی است که فراز و نشیب های زیادی را طی کرده و تحلیل گران زیادی در سراسر جهان اقدام‌ به پیش بینی قیمت دوج کوین در آینده می کنند. بسیاری از افراد پیش بینی می کردند که قیمت دوج کوین در سال ۲۰۲۱ به ۱ دلار برسد که محقق نشد. و در حال حاضر (۱ فوریه ۲۰۲۲) قیمت دوج کوین ۰.۱۴ دلار می باشد و طبق تحلیل های تکنیکال در حال رنج زدن بوده و فاصله زیادی با قیمت ۱ دلار دارد.

پیش بینی قیمت دوج کوین در سال ۲۰۲۲

تحلیل گران زیادی اعلام کردند قیمت دوج کوین در پایان سال ۲۰۲۲ به ۱ دلار خواهد رسید. در صورتی که با اصلاح های اخیر و استراحت ارز های دیجیتال رسیدن قیمت دوج کوین در سال ۲۰۲۲ به ۱ دلار کمی بعید به نظر می رسد. یعنی باید حدود ۸۰۰ درصد رشد داشته باشد. البته در بازار های مالی ، مخصوصا ارز های دیجیتال هیچ چیزی یعید نیست. حتی با توجه به ریزش های اخیر ارز های دیجیتال تحلیل گران زیادی پیش بینی می کنند قیمت دوج کوین در سال ۲۰۲۲ ، قیمت ۰.۰۱ دلار را نیز تجربه کند!

عملکرد دوج کوین

با وجود اینکه دوج کوین در ابتدا به صورت شوخی وارد ارز های دیجیتال شد ، ولی دقیقا یک ماه بعد از معرفی وبسایت رسمی دوج کوین بیش از یک میلیون بازدید کننده داشت. عملکرد دوج کوین زمانی مورد محبوبیت قرار گرفت که اعضای دوج کوین ها بار ها کمک های مالی برای امور خیریه جمع آوری کردند. این عوامل باعث رشد دوج کوین شده است. دوج کوین در پرداخت های کوچک نیز بسیار کاربردی بوده و برای پرداخت های درون برنامه ای و پرداخت برای خرید مراحل گیم ها استفاده می شود.

رشد دوج کوین

عوامل زیادی بر رشد دوج کوین تاثیر دارند. یکی از مهم ترین این عوامل حمایت چندین میلیاردر معروف در جهان مانند ایلان ماسک ، کارول باسکین ، کای گرین ، مارک کوبان و بسیاری از افراد دیگر از آن می باشد. رشد دوج کوین همانطور که بیان شد مدیون کار های خیر خواهانه طرفداران و نیز پرداخت های ارزان و با کارمزد کم آن می باشد.

استخراج دوج کوین

استخراج دوج کوین مانند بیت کوین از طریق ماینر ها امکان پذیر می باشد. البته استخراج آن مانند بیت کوین محدود نبوده و می توان بی نهایت دوج کوین استخراج کرد. از طرفی استخراج دوج کوین به دلیل پردازش های کمتر ، برق و انرژی کمتری مصرف می کند. دوج کوین از فناوری بلاک چین برای رمز نگاری و تمرکز زدایی استفاده می کند.

در زمان پیدایش این ارز دیجیتال ، قیمت دوج کوین حدود ۰.۰۰۲۴ دلار بود و استخراج آن زیاد به صرفه نبود و کمتر کسی سراغ استخراج این ارز دیجیتال می رفت. ولی در حال حاضر با وجود ریزش های زیاد دوج کوین قیمت آن به ۰.۱۴ دلار رسیده و افراد زیادی در سراسر جهان دنبال استخراج این ارز دیجیتال هستند. استخراج دوج کوین هم با استفاده از روش های سخت افزاری و نرم افزار های سازگار با آنها انجام می شود .

ماینر های استخراج دوج کوین

ماینر های ASIC : بهترین و به صرفه ترین روش ها برای استخراج دوج کوین استفاده از ASIC Miner ها می باشد. زیرا این پردازنده ها مخصوص استخراج ارز های دیجیتال طراحی شده اند و استهلاک کمتری نسبت به روش های دیگر دارند. از ماینر های مناسب برای استخراج دوج کوین می توان Innosilicon A2 Terminstor ، Bitmain Antminer L3 و BW L21 Scrypt Miner را نام برد.

استخراج دوج کوین با CPU : با استفاده از کامپیوتر های با قدرت پردازنده بالا می توان استخراج این ارز دیجیتال را انجام داد. البته این روش زباد به صرفه نخواهد بود.

استخراج با کارت گرافیکی که باید از کارت گرافیک های مخصوص مانند ایسوس ، جی فورس و … استفاده شود.

استخراج دوج کوین
استخراج دوج کوین

نرم افزار های استخراج دوج کوین

برای استخراج دوج کوین باید از نرم افزار مناسب آن نیز استفاده کنید. هنگام انتخاب نرم افزار باید حتما به این نکته توجه داشته باشید نرم افزار انتخاب شده با ماینری که با استفاده از آن استخراج می کنید ، متناسب باشد. از جمله این نرم افزار ها می توان cpuminer ، CGminer ، Easyminer ، Multiminer و Cudaminer اشاره کرد.

دوج کوین کلاهبرداری

دوج کوین یکی از میم کوین هاست و به شوخی و بیشتر به دلیل حمایت ایلان ماسک وارد لیست ارز های دیجیتال برتر شد. بسیاری از افراد به دلیل راحتی استخراج آن و عوامل دیگر احساس می کنند دوج کوین کلاهبرداری است. در صورتی که واقعیت غیر این است. دوج کوین ذاتا کلاهبرداری نیست و فقط یک ارز دیجیتال است که قیمت آن می تواند افزایش و یا کاهش داشته باشد.

البته در اکتبر سال ۲۰۲۱ یک کلاهبردار در ترکیه اقدام به فریب افراد کرده و به آنها وعده پرداخت سود بالا در ازای استخراج دوج کوین را داده بود. این افراد ۳۵۰ میلیون دوج کوین را که حاصل استخراج سایر مردم بوده است به حساب خود انتقال داده و ناپدید شده بودند. قربانیان اعلام کردند ، آنها در نزد شرکت یک حساب افتتاح کرده و اقدام‌ به استخراج دوج کوین کردند.

در سه ماه اول سود خوبی به حسابشان‌ واریز می شد. ولی بعد از سه ماه استخراج کلیه موجودی آنها یک باره از حسابشان ناپدید شد. البته این داستان دلیلی بر کلاهبردی بودن دوج کوین نمی باشد و ممکن بود به جای دوج کوین هر ارز دیجیتال دیگری برای این کلاهبرداری استفاده شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.