درآمد فارکس-درآمد دلاری در ایران با معامله در فارکس

درآمد فارکس

معامله در بازارهای سرمایه و مالی مانند بورس و فارکس با توجه به موقعیت های مکانی و محل سکونت معامله گر می تواند نیازهای مختلفی را برای او به همراه داشته باشد. تبدیل درآمدهای بدست آمده به واحد پولی کشور میزبان از جمله چالش های بزرگ این زمینه می تواند باشد. با توجه به بحث ما که در مورد بازار فارکس می باشد، به بررسی جنبه های مختلف این بازار در ایران و خصوصا درآمدهای دلاری آن در کشورمان خواهیم پرداخت.

این مقاله درس اول ما از دوره آموزشی اسمارت مانی ایتسکا می باشد. هدف ما آموزش تریدر ها در جهت کسب درآمد واقعی از فارکس و استقال مالی آنهاست.

درآمد فارکس چقدر است؟

کسانی که تاره وارد بازار فارکس می شوند ، در مراحل اولسه این سوال در ذهنشان خطور می کند که درآمد فارکس چقدر است و در کل چه مقدار می توان از فارکس درآمد داشت؟

هدف هر تریدری از معامله کردن کسب درآمد می باشد.

میزان درآمد فارکس

میزان درآمد فارکس به دو عامل مهم بستگی دارد :

 • مهارت فردی شما در معامله گری
 • بالانس اکانت شما (میزان سرمایه شما)

فراهم کردن پول برای ترید و بالا بردن بالانس حسابتون بسیار راحتتر از بالا بردن مهارت فردی شماست. زیرا با روش هایی مانند عضویت در شرکت های پراپ می توان سرمایه لازم برای ترید را کسب کرد.

ولی تمامی این موارد و حفظ سرمایه و کسب سود از سرمایه فقط بستگی به مهارت فردی شما در ترید کردن دارد. پس زمانی که مهارت کافی در معامله کردن داشتید ، می توانید با سرمایه بزرگ تری معامله کنید.

تامین سرمایه برای معامله فارکس

امروزه شرکت های معامله گری زیادی وجود دارند که در ازای مهارت شما در ترد کردن حاضرند به شما وام پرداخت کنند. ولی قبل از دریافت این سرمایه باید مهارت کسب سود در ترید کردن را داشته و تست ها و آزمون های شرکت های پراپ تریدینگ را با موفقیت بگذرانید تا شرکت سرمایه لازم برای ترید کردن را در اختیارتان قرار دهد.

زمانی خواهد رسید که شما مهارت کافی را کسب کرده و به سود های مکرر و پیوسته خواهید رسید. در این لحظه فراهم کردن سرمایه لازم برای ترید کردن نیز برایتان راحت خواهد بود.

پس در گام اول باید تلاش کرده و زمان کافی صرف کسب مهارت کنید.

محاسبه درآمد فارکس

یکی از روش ها برای محاسبه درآمد فارکس ، سنجش درصد اکانت می باشد. یعنی سود کسب شده را بر اندازه کانت و یا همان سرمایه خود تقسیم کنیم. و عدد به دست آمده را ضرب در 100 می کنیم تا نتیجه را به صورت درصد مشاهده کنیم.

برای مثال فرض کنید یک اکانت 10000 دلاری داریم و توانسته ایم با ترید کردن 1000 دلار سود کنیم. پس میزان سود ما تقسیم 1000 بر 10000 یعنی 0.1 خواهد بود و اگر آن را در 100 ضرب کنیم 10 درصد میزان سود ما خواهد بود.

پس 10 درصد سود در اکانت 10 هزار دلاری 1000 دلار و 5 درصد سود در اکان 10 هزار دلاری 500 دلار سود خواهد بود.

پس اگر شما مهارت کافی برای کسب درآمد 10 درصدی دارید ، اگر بالانس اکانت شما 100 هزار دلار باشد ، سود شما نیز 10 هزار دلار خواهد بود. این محاسبات اهمیت تقویت مهارت فردی و اموزش را نشان می دهد.

حال فرض کنید شما می تواند هر ماه 10 درصد سود کنید از اکانتتون برداشت نداشته باشید. در این صورت سود دریافتی شما در یک سال به صورت سود مرکب ….. محاسبه خواهد شد.

برای مثال از ماشین حساب های محاسبه سود مرکب که می توانید در اینترنت سرچ کنید می توان برای محاسبه سود مرکب و یا همان محاسبه درآمد فارکس استفاده کرد.

برای مثال ما یک ماشین حساب سود مرکب را در شکل زیر برایتان آورده ایم. همانطور که در شکل می بینید ، میزان سرمایه و تعداد ماه و نیز درصد سودی که می توانید از فارکس کسب کنید را برایتان آورده ایم.

محاسبه درآمد فارکس
محاسبه درآمد فارکس
محاسبه درآمد فارکس
محاسبه درآمد فارکس

در شکل بالا می بینید که اگر بالانس اکانت شما 10 هزار دلار بوده و سود 10 درصدی در ماه داشته باشید و از حساب خود برداشت نکنید ، در عرض یک سال سود شما 213 درصد بوده و سرمایه شما به 31 هزار دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

یعنی سرمایه شما در عرض یک سال سه برابر خواهد شد. در ماشین حساب بالا اگر تعداد ماه های سال را 24 بنویسید ، سود مرکب 884 درصد خواهد بود. یعنی سرمایه شما در عرض 2 سال تقریبا 10 برابر خواهد شد.

حال فرض کنید اگر موجودی حساب شما 1 میلیون دلار بوده و ماهانه 10 درصد سود کنید بعد از دو سال در صورت عدم برداشت در عرض دوسال سرمایه 10 میلیون دلاری خواهید داشت که رقم قابل توجهی است.

محاسبه درآمد فارکس
محاسبه درآمد فارکس

هدف ما در این دوره آموزشی (دوره اسمارت مانی ایتسکا) تقویت مهارت فردی شما در معامله گری فارکس است. تا بتوانید از این راه به استقلال مالی برسید.

هنگام معامله در فارکس باید این واقعیت را بپذیرید که قرار نیست با معامله در ماه سود هنگفتی کسب کنید. بلکه هدف سود معقولانه و خوب می باشد.

بعد از رسیدن به مهارت کافی می توانید از شرکت های پراپ تردینگ سرمایه خود را تامین کنید. این شرکت ها سرمایه لازم برای ترید در اختیار شما قرا می دهند و شما می توانید ترید کرده و سود کنید. سود کسب شده با درصد مشخصی بین شما و شرکت تقسیم خواهد شد.

درآمد دلاری در ایران

بارها ذکر کرده ایم که فارکس بزرگترین بازار سرمایه دنیاست و مبنای معاملاتی آن ارزهای مختلف است. در واقع مبادله و تبدیل این ارزها و تفاوت های قیمتی آنها منشا کسب درآمد برای تریدرهای مختلف می باشد و عملا ارز اصلی این بازار نیز دلار است. آنچه در بطن بازار فارکس نهفته است، تعدادی از بانک های بزرگ و کوچک معتبر، شرکت ها و سازمان های سرمایه گذاری داخلی و خارجی، صندوق های پول کشوری و جهانی و البته گروهی از خرده فروشان هستند که مبادلات را جهت می دهند و سمت و سوی آنها را تعیین می کنند.

حجم مبادلات فارکس بسیار بالاست و آنچه مشمول درآمدهاست، سرمایه هایی است که در مسیر مبادله افزایش و کاهش ارزش پیدا می کنند. باتوجه به ارزش روزافزون دلار در ایران، روش های درآمد دلاری خصوصا در بازارهای سرمایه مانند فارکس بسیار محبوب بوده و لزوم فعالیت در این زمینه نیازمند ارائه مقالاتی مانند آن چیزی است که در ادامه خواهید دید. با ایتسکا همراه باشید.

چگونه به کمک فارکس در ایران درآمد دلاری داشته باشیم؟

بحران های مالی و اقتصادی در کشورمان در سالهای اخیر، آنقدر در زندگی مردم و کاهش سرمایه های آنها نقش داشته که هر کسی را در این زمینه پرس و جو کنید به دنبال یافتن راهی برای حفظ ارزش سرمایه خود به صورت حداکثری است. درآمدهای دلاری در سراسر جهان یکی از موثرترین روش های مورد استفاده در دسترسی به این هدف است.

درآمد دلاری به دلیل سادگی در سرمایه گذاری و مقبولیت در کل دنیا، محبوبیت فراوانی داشته و مورد پسند همگان می باشد. در میان روش های درآمد دلاری نیز، فعالیت در بازار فارکس ویژگی های متمایزی داشته و بیشتر در کانون توجه معامله گران است.

درآمد دلاری در ایران
درآمد دلاری در ایران

فارکس بازار بورس ارزهای دنیاست. متشکل از دو کلمه Foreign (به معنای خارجی) و Exchange (به معنای مبادله) است که برای فعالیت در آن همانند صرافی های مختلف فعال در سراسر دنیا، باید به صورت ارزی تبدیل کنیم که نفس همین موضوع در نبدیل سرمایه به ارز می تواند در حفظ ارزش آن بسیار موثر باشد. فعالیت در این بازار هیچ قید و بند خاصی ندارد و آنچه باید بدانیم این است که مجموعه ای از مدارک هویتی شخص که معتبر بوده و قابل تایید باشد در کنار هر میزان سرمایه و یک هدف ایده آل و خوب می تواند شروع ترید باشد.

آموزش رایگان فارکس Forex

برای شروع باید به یک کارگزار معتبر فعال در این بازار مراجعه کنید و نسبت به ثبت نام در آن اقدام نمایید. همچنین هیچ ممانعتی در مورد استفاده از یک ارز خاص در بازار وجود ندارد و هر نوع از آن می تواند مورد قبول واقع شود. افراد حقیقی و حقوقی فعال در بازارهای سرمایه از جمله نهادهای مالی مانند بانک و صندوق ها و صرافی ها چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم می توانند در این بازار فعالیت کنند.

تصور ورود به بازار فارکس و فعالیت در آن و کسب درآمد دلاری برای هر معامله گری بسیار خوشایند و قابل تصور است. درحالی که این موضوع به هیچ وجه به این سادگی نیست. معامله گری و ترید در فارکس به همراه علم خاص خود می تواند معجزه کند ولی ورود بی هوا و بدون آموزش های لازم شما را به منجلاب سوخت سرمایه می کشاند. چیزی که باید به آن دقت کنید ماهیت فارکس است. بازاری که در آن هر امکانی دور از دسترس نیست.

سودآوری فارکس
سودآوری فارکس و ریسک بالای آن

سودهای کلان بی سابقه و البته نابود شدن سرمایه با یک اشتباه. زمانی که وارد چنین بازاری می شوید باید به دنبال شناسایی ابعاد مختلف آن باشید. باید در مورد آن تحقیقات لازم را بکنید و هیچ گاه حتی از کوچکترین احتمالات گذر نکنید. در مورد استراتژی های ورود بیشتر فکر کنید و آن را برای هر سناریویی آماده کنید. پلن بی داشته باشید و به روزهای خوب و بد فکر کنید.

ویژگی های کسب درآمد فارکس

فارکس در مقابل سایر بازارهای مالی دنیا از ویژگی هایی برخوردار است که آن را بدل به یکی از پرسودترین و پرمخاطب ترین ها کرده است. این را می توان از افرادی که در این بازار سال ها فعالیت کرده و کسب سود کرده اند به راحتی شنید. این عوامل از این قبیل هستند :

بدون محدودیت مکانی

بازار فارکس یک بازار جهانی است و هر فردی در هر نقطه از جهان می تواند به آن دسترسی داشته و با آن تجارت کند. این موضوع در ایران نیز صادق است و افراد می توانند بدون محدودیت از سرویس های آن برخوردار شوند.

عامل اهرم

یکی از ویژگی های منحصربفرد و خاص فارکس که مشابه آن در هیچ یک از بازارهای موازی دیده نمی شود. فاکتور اهرم همان اعطای امکان آغاز ترید در این بازار با هر میزان از سرمایه اولیه است. در واقع هیچ محدودیتی بابت سرمایه در هنگام ورود به این بازار وجود ندارد و حتی می توانید از ضریب های مشخصی از سرمایه برای معاملات استفاده کنید که البته استراتژی های خاص خود را دارد و نباید بی گدار به آب زد که می توانید مقالات مربوط به آن را مطالعه کنید.

بدون محدودیت زمانی

هیچ ساعتی از شبانه روز نیست که بازار فارکس در آن خاموش و تعطیل باشد. این بیست و چهار ساعت های متوالی در پنج روز کاری هفته بی وقفه آماده سرویس دهی هستند و تنها در روزهای تعطیلی شنبه و یکشنبه به صورت بین المللی از دسترس خارج می شوند. این یک امکان بسیار بزرگ برای معامله گران در ایران است. آنها می توانند با فراغ بال در هر لحظه از شبانه روز و بدون توجه به اختلاف ساعت های رایج در آن حاضر شوند و به کسب درآمد بپردازند.

بدون محدودیت حضوری

فارکس یک بازار کاملا اینترنتی و مبتنی بر وب بوده و هیچ نیازی به مراجعه حضوری برای معامله کردن نیست. در واقع پلتفرم های معاملاتی کارگزاران این بستر را فراهم کرده اند که بتوانید به این بازار متصل شوید و ترید کنید. مهمترین عامل دسترسی کاربران خارجی  از جمله ایرانیان به بازار بزرگ فارکس همین قابلیت است که در عصر ارتباطات امروزی زیاد چشم گیر نبوده و اغلب طبیعی به نظر می رسد.

فارکس برپایه ارز بنا شده است و آنچه معامله می شود جفت ارزهایی است که لیستی از آنها در هر منبع مربوط به فارکس می توان یافت. در سالهای اخیر مواردی مانند نفت و طلا و سایر فلزات ارزشمند نیز به این حوزه افزوده شده اند که البته پایه اصلی این بازار به همان عنصر ارز بر می گردد. با دقت بیشتر در این بازار می توان حتی رگه هایی از معاملات کالاهای مصرفی را نیز پیدا کرد که نشان از توسعه بی نظیر آن دارد و البته اقبالی که معامله گران نسبت به معامله در آن نشان می دهند.

درآمد فارکس
درآمد فارکس

آغاز یک مسیر سودده

طبق آخرین آمار معتبر در زمینه حجم معاملات روزانه در بازار فارکس، بیش از پنج تریلیون دلار سرمایه ارزی در این فرابازار مبادله می شود که رقمی حیرت آور است که از مجموع کل سرمایه بازارهای سهام بیشتر است. شرکت های کارگزاری فعال و مالبته معتبر در این زمینه نیز فراوان و به صورت فزاینده رشد کرده اند و باید نسبت به آنها محتاط بود.

این شرکت های کارگزاری وظیفه برقراری ارتباط را دارند و به عنوان واسط در فرآیند معاملات حضور دارند. بروکرهای فارکس باید به صورت کاملا دقیق و مطالعه شده انتخاب شوند و این سرآغاز یک مسیر سودده خواهد بود. صدها شرکت بروکر فارکس در ایران فعالیت دارند که ادعای همگی آنها حفاظت و ارتقای سرمایه شما خواهد بود اما توجه داشته باشید که برای یک درآمد دلاری بی دردسر و قابل توجه حتما نیاز به واسط معتبری نیز خواهید داشت.

در انتخاب یک بروکر معتبر باید فاکتورهای بسیاری را مدنظر داشته باشید و آنها را بسنجید تا نهایتا بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین وب سایت های فعال در این زمینه نیز وجود دارند که ماموریت آنها مقایسه آماری و عملکردی این بروکرها بوده و بهترین را به شما پیشنهاد می دهند.

این مسیر سودده نیازمند یک دوره آموزشی معتبر نیز دارد. نمی توان بدون علم در این بازار دوام آورد و واقعا خطر بزرگی را متوجه سرمایه شما می کند. بنابراین اصول را بیاموزید. این اصول را از متخصصین مجرب در این حوزه آموزش ببنید و به جای آنکه سرمایه خود را در معرض خطر و آزمون گذاشته و آموزش ببینید، با مقیاس بسیار کمتری، آن را در مسیر یادگیری هزینه کنید و سود کسب کنید.

شانس و اقبال و احساس هیچ جایی در فرآیند معاملات فارکس ندارد و آنچه حرف اول را می زند، تجربه عینی معامله و کسب سود است. از بهترین ابزارهای کسب تجربه در این مسیر هم استفاده از امکانات بروکرها در ارائه حساب های کاربری به صورت دمو است که شما می توانید با افتتاح آنها، معاملات را به صورت صوری انجام دهید و خود را محک بزنید.

حفظ ارزش سرمایه
حفظ ارزش سرمایه

نتایج بدست آمده بسیار مشابه معاملات واقعی خواهد بود اما باید توجه کرد که نباید از عوامل روان شناختی معاملات نیز غافل بود که در حالت صوری عملا مغفول واقع می شوند. اما حداقل این موضوع می تواند شما را با بازار آشنا کند و کلیت بازار را شناسایی کنید و بدانید که درآمدهای دلاری از طریق بازار فارکس، علی رغم جذابیت های آن، نیازمند پیش زمینه های بسیار حیاتی است.

ظهور و بروز بازارهای جهانی مانند فارکس سابقه زیادی دارد و آشنایی کاربران جهانی و از جمله ایران، تقریبا جدید است. در چند سال اخیر با پدید آمدن پاندمی کرونا، استفاده از بازارهای سرمایه که اعلب مبتنی بر وب هستند بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و بسیاری از افراد متمایل به فعالیت در آن شده اند که مزایا و معایب خاص خود را دارد. اتفاقاتی که در بورس ایران افتاد، تاثیر همین پدیده بود و بازاری که تنها زیان را برای کاربران به بار آورد و آنها را از سرمایه گذاری نا امید نمود.

چیزی که بدون شک نمی توان از آن گریزی داشت، توسعه کسب و کارهای اینترنتی است که با شرایط فوق، ضرورت راه اندازی آنها نیز بالاتر رفته است. بنابراین از فرصتی که بازار فارکس برای کسب سود فراهم کرده غافل نشوید و در این مسیر گام بردارید.

مزایای کسب درآمد دلاری در فارکس

 • فعالیت مداوم و بی وقفه بدون قید زمان
 • هزینه ها و کمیسیون های بسیار مختصر معامله گری
 • حوزه های کاری فراوان و تنوع سرمایه گذاری
 • حجم بالای معاملات و نقدشوندگی بی نظیر
 • غیرمتمرکز و بدون قید مکانی
 • اهرم ضرایب
 • سرمایه اولیه پایین
 • ثبت نام و تایید اولیه آسان
 • حساب کاربری دمو برای افزایش تجربه و ریسک پذیری کمتر

چرایی فارکس در ایران

طوفان اقتصادی رخ داده در فضای کسب و کار کشورمان، ارزش پول ملی ما را به تاراج برده است. دیگر بر کسی پوشیده نیست که حفظ سرمایه به صورت ریالی یک نوع خودکشی مالی است و نباید این اشتباه را مرتکب شد. همین موضوع ملت را به صورت بی سابقه ای به سمت درآمدهای دلاری سوق داده است. آنها بدون علم کافی و اغلب با توصیه اطرافیان و یا به صورت برون سپاری در بازارهای مالی سرمایه گذاری می کنند و شکست تنها چیزی است که نصیب آنها می شود.

فارکس در ایران
فارکس در ایران

اما در مورد فارکس می توان گفت موضوع متفاوت است.  جنس این بازار و ویژگی های آن بسیار منطبق بر کاربران ایرانی است و همین موضوع سبب محبوبیت بی نظیری در میان معامله گران کشورمان گردیده است. در مورد مزایا در بند قبل صحبت کردیم و مزیت سرمایه اولیه پایین جذاب ترین بخش آن برای معامله گران یک کشور جهان سومی است.

تریدرهای ایرانی اغلب برای کسب درآمد از یک سرمایه محدود پا به این عرصه گذاشته اند و کجا بهتر از فارکس که این امکان را برای شان فراهم کرده است. ده دلار هم کافیست تا شما بیست و چهار ساعت از شبانه روز را پشت سیستم بنشینید و از طریق یک واسط معامله کنید. یا حتی اگر خواستید از قابلیت ضریب اهرمی آن بهره ببرید و ظرفیت سود خود را بالاتر بکشید. آگاه باشید که ظرفیت سود و زیان باهم جا به جا می شوند و نباید نسبت به آن بی تفاوت باشید.

معایب معاملات دلاری فارکس

مهمترین و شاید تنهاترین ایرادی که از فرآیند معاملات در فارکس می توان گرفت، مفهوم ریسک به مقدار بسیار بالای آن است. اصول اولیه و قابل انتظار از یک معامله گر حرفه ای در فارکس فرضیه اولیه یک درصد ریسک است که مقدار بسیار کمی است. این یک میزان طبیعی از ریسک است که در صورت فراهم آمدن مجموع شرایط ایده آل باید مدنظر باشد.

اما آنچه موجب رشد این زیان ها و ریسک ها می شود، پیشروی مداوم و تلنبار شدن این ریسک ها در طول زمان است که بعدها دیگر قابل کنترل نبوده و با بهترین راهبردهای ممکن هم به سختی متوقف می شود. از جمله راهکارهای مفید در این زمینه به آموزش و یادگیری اصولی بر می گردد. اینکه حتما از متخصصین در این زمینه استفاده کنید و دانش آنها را در راستای کسب سود و انجام معامله به کار ببندید.

همچنین دیگر راهکار مفید را می توان این گونه مطرح کرد که هیچ گاه همه تخم مرغ هایتان را در یک ظرف نچینید. سرمایه خود را بدون محاسبه ریسک و بدون کسب آموزش اصولی در این مسیر صرف نکنید و یا حداقل همه آن را در فارکس سرمایه گذاری نکنید. ابتدا با مقادیر کم آغاز کنید و به مرور زمان نسبت به افزایش سرمایه و سودهای بیشتر فکر کنید.

حتما به طرح ریزی یک استراتژی اولیه موثر مقید باشید. استراتژی همه جانبه ای که گام های شما را در هر حالتی از بازار سنجیده باشد و واکنش های شما در مقابل این اتفاقات در آن پیش بینی شده باشد. راهبرد صحیح، نقشه راه شما به سمت سودهای کلان است.

میزان درآمد از فارکس در ایران

پاسخ این سوال که چه حد و حدودی برای کسب درآمد از فارکس در ایران وجود دارد؟

به صورت قطعی این است که هیچ حدی وجود ندارد. نوع رویکرد شما به این مدل درآمدی باید مبتنی بر سنجش درصدی باشد. دلاری فکر نکنید و با آن اقدام به اندازه گیری نکنید. اینکه حساب کاربری شما در فارکس روزانه کلا خالی یا پر شود مهم نیست بلکه اهمیت آن استفاده از استراتژی کاربردی موثری است که میزان درآمد و سود ثابت و رو به رشدی را به صورت ماهانه در حساب شما واریز کند. در واقع اگر روند خود را رو به رشد دیدید، نگران نباشید و با همان فرمان حرکت کنید.

هیاهوی زیادی در ایران حول این بازار می چرخد و افراد زیادی می خواهند شما را سریع در مورد سرمایه گذاری در فارکس قانع کنند. وعده های طی شدن یک شبه برای ره صد ساله می دهند و فرش قرمز برای سرمایه شما پهن می کنند. لطفا منطقی باشید. فارکس یک بازار سرمایه است. همین.

بازار رقابتی فارکس
بازار رقابتی فارکس

بازار سرمایه بدون در نظر گرفتن نام آن، یک فضای رقابتی و دانش محور برای کسب درآمد است و نباید با قمار اشتباه گرفته شود. آنچه موجب موفقیت است، درک تعادل عرضه و تقاضا است و دارایی های شما در این بده بستان ها از طریق مبادلات ارزی زیاد و کم می شود. یک آمار مهم این است که تنها و تنها ده درصد آنهایی که وارد فارکس می شوند به سوددهی قابل اتکا می رسند و درآمد دلاری دارند. بقیه در آن میان دست و پا می زنند و یک فضای تجربی را پیش می برند که گاه با سود همراه است و اغلب با زیان.

چند توصیه مهم برای معامله گران در ایران

این توصیه ها را بسیار جدی بگیرید :

 1. اگر آموزش ندیده اید، وارد این بازار نشوید. این بازار در ایران کاملا مهجور واقع شده و عملا هیچ پشتوانه قانونی ندارد.
 2. به عنوان درآمد جنبی نگاه کنید و هیچ گاه به تنهایی متکی به این منبع نباشید.
 3. نسبت به درآمد و سود کم از این بازار قانع باشید و ریسک حساب نشده نکنید.
 4. خودتان را چقدر می شناسید؟ اگر نسبت به ابعاد شخصیتی و نظم و برنامه در زندگی خود اطمینان ندارید، وارد نشوید.
 5. به روز باشید و اخبار را دنبال کنید. فارکس کاملا از اتفاقات تاثیر می پذیرد و این می تواند بسیار حیاتی باشد.

با نگاه اجمالی به ورود فارکس در ایران به سهولت می توان دید که هنوز قدرت زیادی در میان مردم ندارد و به قول معروف عصر فارکس در ایران هنوز آغاز نشده است. با توجه به برخی قوانین دست و پا گیر در داخل کشور، عملا محدودیت بالایی وجود دارد. همچنین با دسته ای از کلاهبرداری های صورت گرفته در این ناحیه، شروع کار فارکس با بدنامی همراه بود که البته این نوع نگاه در ادامه اصلاح شد و آموزش های فراوانی در این مورد انجام شد.

این بازار در ایران غیرقانونی نیست اما عملا به حال خود رها شده است و هیچ قاعده خاص در این مورد تدوین نشده است. صرافی ها و بنگاه های اقتصادی بزرگ قابلیت دسترسی به فارکس را دارند و واسط های درآمدی محسوب می شوند. تریدرها از طریق این واسطه ها، معاملات دلاری را آغاز می کنند و تبدیل پول را نیز از همین درگاه ها اجرا می کنند. در هر حال برای ورود و فعالیت و کسب درآمد دلاری از طریق فارکس کاملا آگاه و مطلع باشید و با سنجش جوانب کار وارد شوید.

جهت کسب درآمد از فارکس تا انتهای دوره همراه ما باشید. در درس بعدی (درس دوم) به ذهنیت یک تریدر و تقویت ذهن تریدر پرداخته ایم و در کل در این دوره مرحله به مرحله پیش رفته ایم.

سوالات متداول

درآمد در فارکس چقدر است؟

درآمد فارکس به میزان سرمایه شما و نیز میزان دانش و تسلط شما بر بازار بستگی دارد.

آیا درآمد فارکس حلال است؟

در رابطه با حلال و حرام بودن درآمد فارکس حتما به نظر مرجع تقلید خود مراجعه کنید. زیرا نظر علما در خصوص معاملات فارکس و درآمد حاصل از آن کاملا متفاوت است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

3 دیدگاه برای “درآمد فارکس-درآمد دلاری در ایران با معامله در فارکس

 1. امید

  ویدئویی پیدا نکردم من !

 2. حسین نیک نژادی

  ممنون از سایت اموزشی بسیار خوبتان .اگر یک دووره اموزشی و کاربردی کامل در خصوص کار با متا تریدر 5 را نیز جزو برنامه های اموزشی بگذارید ممنون دار شما خواهم بود.

  • زینب اصغری

   سپاس از شما
   بله در برنامه های آتی مون آموزش صفر تا صد متاتریدر 5 رو هم داریم.

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.