راه های کسب درآمد دلاری – روش های کسب درآمد در ایران

راه های کسب درآمد در ایران

کسب درآمد ، مخصوصا درآمد دلاری و شغل دوم دغدغه بسیاری از افراد جامعه شده است. آگاهی بالاتر رفته و مردم دوست دارند در کنار شغلی اصلی خود درآمد پاره وقت دشته باشند. یسار دیده شده است این درآمد پاره وقت حتی از درآمد اصلی بالا تر رفته و شخص چون این شغل پاره وقت را از روی علاقه و احساس خود انجام داده ، شغل اصلی خود را رها کرده و شغل جانبی را ادامه داده است.

در این مقاله روش های کسب درآمد در ایران و نیز راه های کسب درآمد دلاری را برایتان آورده ایم. هم اکنون تعداد زیادی از این روش ها استفاده کرده و درآمد دارند. شما هم می توانید با استفاده از یکی از این روش ها به درآمد برسید. با توجه به بالا بودن تورم در کشور ما همه به نوعی به دنبال کسب درآمد دلاری هستند تا بتواند با بالا رفتن نرخ دلار و تورم درآمد آنها نیز افزایش پیدا کند.

راه های کسب درآمد دلاری در ایران

 • کسب درآمد از فارکس
 • کسب درآمد از یوتیوب
 • معاملات ارز دیجیتال
 • سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال
 • استیکینگ رمز ارز ها
 • ماینینگ رمز ارز ها
 • کسب درآمد دلاری از ایردراپ
 • کسب درآمد از طریق ساخت nft
 • کسب درآمد از متاورس
 • کسب درآمد از بازی
 • کسب درآمد از حرکت کردن
 • فریلنسری در سایت های خارجی
 • Udemy
 • کسب درآمد تیک تاک

کسب درآمد از فارکس

ترید کردن هم به عنوان شغل اول و هم شغل دوم طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. ایرانیان زیادی نیز در حال ترید فارکس و کسب درآمد دلاری هستند. برای فعالیت در زمینه فارکس ابتدا باید چند ماه کاملا آموزش ببینید و بعد از حساب آزمایشی فارکس و کسب آموزش های لازم در دنیای واقعی ترید کرده و به درآمد دلاری برسید.

آموزش صفر تا صد فارکس رایگان

اگر در فارکس مهارت لازم را ندارید می توانید با استفاده از ربات ترید و یا همان نرم افزار فارکس نیز به درآمد برسید.

بیشتر بخوانید : درآمد فارکس در ایران

کسب درآمد از فارکس
درآمد از فارکس و نرم افزار فارکس

کسب درآمد با نرم افزار فارکس

کسب درآمد با نرم افزار فارکس به نوعی  کسب درآمد خودکار می باشد. نرم افزار فارکس توسط افراد خبره در فارکس طراحی می شود. فرد می تواند این نرم افزار را در متاتریدر خود نصب کرده و نرم افزار برای او معامله کند. از مزایای نرم افزار فارکس این است که نیاز نیست فرد مهارت کامل داشته باشد و احساسات او در معاملاتش دخیل نخواهد بود.

ولی از معایب نرم افزار فارکس این است که هنگام شیوع اخبار مهم ممکن است نوسانات بازار بسیار بالا بوده و ربات برعکس عمل کرده و سرمایه فرد از بین برود.

کسب درآمد از یوتیوب

تا زمانی که یوتیوب ایران را تحریم نکرده بود ، این سایت نیز منبع درآمد دلاری بسیاری از ایرانیان بود. در حاضر ایرانیان می توانند در این سایت ویدئو های خود را به اشتراک بگذارند ولی درآمد دلاری مستقیم تا حدودی برای ایرانیان ممکن نیست.

یوتیوب به ازای مشاهده تبلیغ توسط کاربران در میان ویدئو های شما به شما پول می دهد. یوتیوب به از ای مشاهده هر تبلیغ توسط بازدیدکنندگان سایت 1 یا 2 دلار به شما خواهد داد. یعنی اگر شما یک ویدئو داشته باشید و آن 100 بازدید داشته و در داخل ویدئو 2 ویدئوی تبلیغی قرار داده شده باشد ، و هر دو را بازدید کننده مشاهده کرده و رد نکند ، یوتیوب به شما 200 تا 400 دلار خواهد داد که مبلغ مناسبی است.

کسب درآمد از یوتیوب
کسب درآمد از یوتیوب

برای کسب درآمد از یوتیوب در ایران شما نیاز به حساب کاربری Google AdSense دارید که ساخت آن برای ایرانیان ممکن نیست. ولی می توانید اگر دوستی خارج از ایران دارید ، بخواهید تا آن حساب را با نام خودش بسازد و شما از آن استفاده کنید. البته ریسک این روش بسیار بالاست و ممکن است طرف پول شما را ندهد.

البته شرکت های واسطه ای نیز در این زمینه فعالیت کرده و حساب هایی را ایجاد می کنند و شما می توانید با استفاده از آن عملیات برداشت از حساب یوتیوب را با کسر کارمزد انجام دهید.

کسب درآمد دلاری از ارز دیجیتال

با افزایش صرافی های ارز دیجیتال ایرانی ایراینیان زیادی نیز در این زمینه به درآمد دلاری رسیده اند. روش های مختلفی برای کسب درآمد از ارز دیجیتال وجود دارد که بیان می کنیم.

کسب درآمد دلاری از ارز دیجیتال
کسب درآمد دلاری از ارز دیجیتال

کسب درآمد از معاملات ارز دیجیتال

تریدر ها مخصوصا تریدر های فارکس رفتار ارز های دیجیتال را بررسی کرده و تحلیل های تکنیکال و بنیادی را بر روی آنها انجام می دهند. تریدر ها در زمان های مناسبی ارز های دیجیتال خاصی را خریده و در زمانی دیگر وقتی به سود مورد نظر رسیدند ، آن را می فروشند و از این روش درآمد کسب می کنند.

سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

ارز های دیجتال سیار زیادی وجود دارند که سود دهی بالایی داشته و احتمال می رود اگر فرد آن را خریده و برای چند سال نگهداری کند ، سود خوبی نصیبش خواهد شد. بنابراین با استفاده از صرافی ارز دیجیتال و کیف پول ارز دیجیتال آنها را خریداری کرده و نگهداری می کنند.

در این مورد فرد باید ارز های مورد نظر را از جنبه های مختلف بررسی نموده و بعد آن را بخرد. زیرا در دنیای ارز دیجیتال ارز های بسیار زیادی وجود دارند که فقط بر اساس تبلیغ و حمایت افراد خاصی به شهرت رسیده اند و دیر یا زود محبوبیت خود را از دست خواهند داد.

کسب درآمد از ماینینگ ارز دیجیتال

در این روش فرد اقدام به خرید دستگاه های ماینینگ کرده و به استخراج ارز هایی مانند بیت کوین و اتریوم می پردازد. علاوه بر آن شرکت های ماینینگ زیادی وجودی دارند که فرد می تواند در آنها سرمایه گذاری کرده و شرکت از پول سرمایه گذاران ماینر خریده و ارز دیجیتال استخراج کند. سود حاصل با درصد مشخصی بین شرکت و مشتری تقسیم می شود. مزیت این روش این است که نیازی مکان و خرید دستگاه برای افراد عادی نیست.

کسب در آمد از استیکینگ ارز دیجیتال

استخراج ارز دیجیتال به دو روش اثبات کار و ثبات سهام می باشد. اثبات کار همان ماینینگ ارز دیجیتال می باشد. و اثبات سهام و یا استیکینگ ارز دیجیتال فرد با سپرده گذاری و قفل کردن کوین های خود ارز دیجیتال به عنوان پاداش دریافت می کند. شرکت های کلاهبرداری زیادی در این زمینه گسترش یافته اند و باید بتوان استیکینگ ارز دیجیتال را در پلتفرم های معتبر انجام داد.

کسب درآمد دلاری از ایردراپ

درآمد حاصل از این روش نسبت به زمانی که برای آن می گذارید ، نسبتا کم است. در این روش کاربران وارد سایت ایردراپ شده و با خواندن مقالات ، کلیک ، مشاهده ویدئو و دعوت دوستان و در کل هر کاری که بتوان با استفاده از آن بازدید سایت را بالا برد ، مقداری ارز دیجیتال دریافت می کنند.

این کار برای دانش آموزان و افرادی که اوقات فراغت زیادی دارند مناسب بوده و می توانند هم در سایت های مختلف گشت و گذار کرده و هم درآمد دلاری داشته باشند. وقتی ارز هایی که از سایت ایردراپ جمع آوری کرده اید به میزان مشخصی رسید (حداقل سرمایه قابل برداشت) ، می توان آن را به کیف پول ارز دیجیتال خود در ایران انتقال داده و به ریال تبدیل کنید.

درآمد دلاری از طریق ساخت nft

اگر نمی دانید nft چیست حتما مقاله زیر را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید : ساخت nft رایگان

شما می توانید هر اثر دیجیتالی که خودتان ایجاد کرده اید ، مانند کتاب الکترونیکی ، بازی الکترونیکی ، تصویر در فتوشاپ و یا هر نرم افزار مفید دیگر را به حالت nft در آورده و به فروش برسانید.

درآمد از متاورس

متاورس یک دنیای مجازی است که در آن فرد می تواند وارد این دنیای مجازی شده و با دیگران به تعامل بپردازد. می توان در این دنیای مجازی زمین های متاورسی خرید و بعد از افزایش قیمت آن آنها را فروخت و بسیاری موارد دیگر.

کسب درآمد از متاورس
درآمد از متاورس

کسب درآمد از بازی

کسب درآمد از بازی یکی دیگر از روش های جذاب برای کسب پول است. با استفاده از بازی هم می توان تفریح کرده و هم به درآمد رسید. در ایران تا کنون بازی هایی که واقعا بتوان با استفاده از آن به درآمد رسید ساخته نشده است. ولی بازی های مهم دیگری وجود دارند که می توان با سرمایه گذاری در آنها و بازی کردن به درآمد دلاری رسید.

بیشتر بخوانید : کسب درآمد از بازی به تومان

در ایران نیز کسب درآمد با ساخت بازی رواج زیادی داشته و می توان با ساخت بازی و معروف شدن آن و گرفتن تبلیغات به درآمد تومانی رسید.

کسب درآمد از بازی
کسب درآمد از بازی

فریلنسری در سایت های خارجی

فریلنسری یکی از راه های رایج و خوب برای کسب درآمد در منزل می باشد. می توان با کسب یک حرفه مانند مترجمی ، برنامه نویسی و … هم در داخل کشور و سایت های خارجی به درآمد دلاری رسید.

کسب درآمد از سایت udemy

اگر در یک زمینه تخصص کافی داشته و می توانید یک بحث علمی و یا هر مبحث دیگری را تدریس کنید ، در سایت udemy عضو شده و مطالب آموزشی خود را با گرفتن فالوور به فروش رسانده و به درآمد دلاری برسید.

برای تولید محتوا در سایت udemy باید به زبان انگلیسی و یا سایر زبان های بین المللی تسلط داشته باشید. نقد کردن درآمد حاصل از این سایت نیز برای ایرانیان و باید از طریق واسطه ها صورت گیرد.

کسب درآمد تیک تاک

کسب درآمد از تیک تاک بیشتر مخصوص شهروندان آمریکایی می باشد . آنها به ازای انتشار پست ها و مطالب مفید در تیک تاک مبالغی را دریافت می کنند. در ایران نیز می توان با تیک تاک به درآمد رسید. یکی از روش ها این است که با انتشار مطالب مفید و خوب برای خود فالوور زیادی پیدا کرده و با تبلیغات ، معرفی و فروش محصول خود به درآمد برسید.

کسب درآمد تیک تاک
کسب درآمد از تیک تاک

در تیک تاک می توان با پول نقد الماس خرید و یا آن را فروخت و به پول نقد تبدیل کرد. این الماس ها را کاربران به افرادی که مطالب مفید مفید و کاربردی منتشر می کنند می دهند. یعنی هر چه محتوای خوب تولید کرده و الماس بیشتری از کارران جمع آوری کنید ، می توانید الماس های خود را به پول نقد تبدیل کرده و برداشت کنید.

راه های کسب درآمد در ایران

در ایران علاوه بر درآمد دلاری روش های کسب درآمد دیگری نیز وجود دارند که نیازی به حضور فرد در محل کار نبوده و می توان در خانه نیز به کسب درآمد پرداخت. در ادامه چندین مورد از این روش ها که به راحتی و با گوشی نیز امکان پذیر است ، می پردازیم.

 • کسب درآمد از بازی
 • آپارات
 • فریلنسری
 • اینستاگرام
 • بازاریابی
 • کسب درآمد با ثبت پلاک خودرو
 • کسب درآمد از تلگرام
 • کسب درآمد در روبیکا

کسب درآمد از آپارات

آپارات یک سرویس اشتراک ویدئویی در ایران بوده و کمتر کسی با آن آشنا نیست. در این سرویس نیز می توان با تولید محتوای ویدئویی به

درآمد رسید. نحوه کسب درآمد از آپارات به این صورت است که فرد باید 200 دنبال کننده داشته و در ۳ ماه اخیر حداقل ۳ هزار ساعت ویدئو نمایش ویدئو داشته باشد ، در این صورت اگر مخاطبانتان حداقل ۴ ثانیه از هر تبلیغ را در کانال شما مشاهده کنند ، نصف سود حاصل از آن تبلیغ به حساب شما واریز خواهد شد.

طبیعی است میزان درآمد در آپارات به کیفیت محتوای تولید شده و به تبع آن افزایش فالور و افزایش ساعات نمایش ویدئو بستگی دارد.

کسب درآمد با ثبت پلاک خودرو

در این طرح برای فرد یک کیف پول الکترونیکی ساخته می شود. فرد اقدام به ثبت پلاک های متخلف می کند. این ثبت تخلف ها مورد بررسی قرار گرفته و در ازای صحت تخلف 100 ریال به کیف پول کاربر اضافه شه و در ازای اشتباه بودن تخاف 20 ریال از حساب فرد کسر خواهد شد.

این روش یکی از روش های کسب درآمد در منزل رایگان می باشد و نیازی به سرمایه اولیه ندارد.

کسب درآمد در روبیکا

کسب درآمد در روبیکا می توان در قسمت روبینو مانند اینستاگرام پست قرار داد و یا مانند تلگرام یک کانال ساخته و در آن محتوای با کیفیت تولید کنید. در ازای بازدید کاربران روبیکا از محتوا های شما مبلغی به حساب شما واریز خواهد شد.

کسب درآمد تیمون

نرم افزار تیمون TMON ایرانیان بسیار زیادی را خود جذب کرده است. و به گونه ای یک شرکت هرمی و هم می توان گفت با دادن سود های نامتعارف شرکت پانزی است. این شرکت در حال حاضر به کار خود ادامه می دهد. تیمون نیز به نوعی با پول بازی کرده و پول زیر دستان را به بالادستی ها می دهد.

ولی این شرکت یک تفاوت عمده با پانزی ها دارد. این شرکت فقط گاهی حساب کاربران خاصی را می بنند و آنها نمی توانند به سرمایه خود دسترسی داشته باشند. و احتمالا این افراد از کشور هایی مانند ایران و یا پاکستان باشند که نمی توانند پیگیری های لازم را در خصوص گرفتن سرمایه خود داشته باشند. به این دلیل تیمون نسبت به پانزی ها فعلا دوام بیشتری آورده است. و به نظر من تیمون هم به نوعی یک شرکت کلاهبرداری می تواند باشد.

کلام آخر

در این مقاله به بیان راه های کسب درآمد در خانه ، کسب درآمد روزانه و به نوعی کسب درآمد از اینترنت را بیان کرده ایم. اکثر این روش ها راه های رسیدن به درآمد دلاری بوده و می توان با یادگیری و پیگری مداوم یکی از این روش ها به درآمد خوبی رسید.

سوالات متداول

بهترین روش های کسب درآمدی دلاری چیست؟

فریلنسری ، فارکس ، ارز دیجیتال ، شبکه های اجتماعی

کسب درآمد دلاری رایگان چیست؟

کسب درآمد رایگان عملا امکان پذیر نیست. در سایت هایی که وعده درآمد دلاری رایگان می دهند باید برای کسب درامد دلاری زمان بسیار زیادی اختصاص داد. که اگر آن را صراف کار دیگری کنید قطعا درآمد بیشتری خواهید داشت.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

2 دیدگاه برای “راه های کسب درآمد دلاری – روش های کسب درآمد در ایران

 1. ممدی

  مراحل را کلی توضیح دادین، وافرادی کاملا مبتدی مثل من نمیتوانم از بیاناتتان استفاده کنم. کاش برای یک مبتدی بدون توضیح اضافه از اولین کار اقدامی شروع وبه یک نتیجه میرساندین. ممنون از لطفتون.

  • زینب اصغری

   سلام ، با توجه به استعداد خودتون باید ببینید در چه زمینه ای می تونید به درآمد برسید. و آموزش اون رو از ابتدا شروع کنید تا به درامد برسین.

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.