طلا و نقره پس از رشد دلار

طلا و نقره پس از رشد دلار

طلا و نقره پس از رشد دلار

وقتی دلار افزایش می یابد در واقع روند صعودی و بلند مدت طلا تهدید می شود. وقتی هم که فلزات نسبت به دلار نوسان دارند، نقره به سطوح پایین خود می رسد.

طلا و نقره پس از رشد دلار و خطرات احتمالی

کانال صعودی نشان می دهد که طلا روندی صعودی دارد. در 23 ژوئن پس از ثبت شکست و بسته شدن زیر سطح حمایت کانال، کانال صعودی طلا تحت فشار قرار گرفت. در هفته گذشته هم تلاش ناموفقی را برای بازگشت به مسیر صعودی شاهد بودیم.

در بررسی های طلا و نقره پس از رشد دلار، برای دومین هفته متوالی وضعیت کانال را از طریق فیتیله های بالایی در شمع های هفتگی می بینیم. بسته شدن طلا به زیر سال 1956 نشان می دهد که کاهش هفتگی داشتیم و هم چنان هم طلا پتانسیل کاهش قیمت دارد. البته پایداری حرکت جهت دار اخیر دلار هم در این جا کاملا موثر است.

بررسی نمودارهای روزانه نمای دقیق تری از قیمت طلا را به ما می دهد. پس از این که افزایش جزئی در معاملات اولیه داشتیم، افت قابل توجهی پیش آمد. در SMA هم شاهد حمایت بوده ایم.

طلا و نقره پس از رشد دلار
طلا و نقره پس از رشد دلار 1

احتمال تقاطع های نزولی

وضعیت طلا و نقره پس از رشد دلار چه خواهد بود؟ نشانگر MACD نشان می دهد که متقاطع نزولی ای خواهیم داشت که از خرس های دلار سال 1960 هم هیجان انگیزتر است! با این وجود چشم انداز طلا به چشم اندازهای آتی فدرال رزرو و ثبت کلی اقتصاد در آمریکا بستگی دارد.

در صورتی که تورم هم چنان رو به پایین در حرکت باشد احتمال دارد بازارها افزایش 25 واحدی باقیمانده در ثانیه را کاهش دهند که این می تواند برای طلا حمایت ایجاد کند. علاوه بر این ها برخی تغییرات بانکی و تغییر مکان در اقتصاد هم می تواند طلا را بیش از پیش جذاب کند. در هر صورت طلا یک دارایی امن است و جذابیت های زیادی هم دارد.

با این همه سرعت پیشرفت اقتصاد در ایالات متحده می تواند باعث نگرانی فدرال رزرو شود. تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم دیروز با حاشیه قابل توجهی پیش بینی شده بود. بیکاری پایین و تقویت اقتصاد برای تورم بالاتر تهدید محسوب می شود و در نهایت می تواند باعث ضعف در طلا و استحکام دلار هم بشود.

افزایش اخیر دلار باعث شده نقره هم ضعیف شود. به صورت کلی طلا و نقره پس از رشد دلار با ضعف مواجه می شوند. شواهد نمودارها نشان می دهد که نقره ضعف بیشتری را هم تجربه خواهد کرد.

وضعیت آینده طلا ونقره پس از رشد دلار
طلا و نقره پس از رشد دلار 2

24-45 سطحی است که از نظر صعودی مورد توجه قرار می گیرد. در طول ماه های آوریل و می، حمایت های تاثیرگذاری را شاهد بودیم اما اکنون شاهد مقاومت ها هستیم. شکست در معامله و بسته شدن بالاتر از نوسان دیروز، دیدگاه نزولی را برای یک کالا حفظ می نماید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.