تمرین های مارکت استراکچر در پرایس اکشن پیشرفته – بخش تکمیلی و تمرینی

تمرین های مارکت استراکچر

در این قسمت تمرین هایی از مارکت استراکچر در پرایس اکشن پیشرفته را برایتان آورده و کندل و به کندل آموزش داده ایم. این مقاله درس 29 از دوره اسمارت مانی ایتسکا می باشد. در 3 درس قبلی به آموزش مارکت استراکچر پرداخته ایم و در درس قبلی نیز نحوه مشخص کردن CHOCH ها در نمودار را آموزش داده ایم.

تمرین 1 : نحوه معامله در CHOCH (مثالی از نامعتبر بودن تحلیل بر اساس CHOCH)

در این قسمت مثال دیگری برایتان آورده ایم که هنگام مشاهده CHOCH در نمودار چگونه باید معامله کنید.

برای مثال در شکل زیر بازار در یک روند صعودی قرار دارد و HH هی متوالی در حال شکل گیری هستند. ولی بعد از آخرین HH بازار پایین آمده و کف قبلی را شکسته و یک CHOCH در نمودار ایجاد شده است.

در این قسمت تردر های مبتدی بلافاصله با مشاهده این چاک احساس می کنند روند بازار تغییر کرده و نزولی شده است و وارد پوزیشن Short می شود. در حالی که باید بدانید تحلیل بر اساس CHOCH منطقی نبوده و باید منتظر تایید چاک در بازار باشید.

تریدر های حرفه ای در این نقطه وارد سفارش فروش نمی شوند و منتظر می مانند . زیرا سایه پایینی در پایین کندل قرمز رنگ نیز نشان از اقدام خریداران برای بالا بردن قیمت دارد. معمولا توصیه می شود بعد از مشاهده دومین چاک در بازار وارد معامله شوید.

مثالی از نامعتبر بودن تحلیل بر اساس CHOCH (1)
مثالی از نامعتبر بودن تحلیل بر اساس CHOCH (1)

ادامه نمودار را در شکل زیر می بینید. همانطور که می بینید دو بار CHOCH در نمودار دیده می شود. پس بسیاری از تریدر ها بعد از چاک دوم (قسمت A) با فرض اینکه بازار نزولی خواهد شد اقدام به گرفتن پوزیشن Short می کنند.

مثالی از نامعتبر بودن تحلیل بر اساس CHOCH (2)
مثالی از نامعتبر بودن تحلیل بر اساس CHOCH (2)

حال نمودار کامل را در شکل زیر ببینید. در شکل می بینید که بعد از چاک دوم نیز بازار برگشته و قیمت بر خلاف انتظار ما بالا رفته است. پس هیچ قطعیتی در فارکس وجود ندارد و همیشه باید به دنیال شواهد و تحلیل های بیشتری در نمودار بگردید.

مثالی از نامعتبر بودن تحلیل بر اساس CHOCH (3)
مثالی از نامعتبر بودن تحلیل بر اساس CHOCH (3)

اتفاقاتی از این قبیل روزانه برای صد ها نفر اتفاق افتاده و دائما در حال از دست دادن سرمایه خود به دلیل تحلیل های اشتباه هستند. پس یکی از اصول اولیه معامله در فارکس صبور بدون و عجله نکردن در ورود به بازار است.

تمرین 4 : نحوه معامله در CHOCH

مثال دیگری از مارکت استراکچر برایتان آورده ایم. در شکل زیر بازار در ابتدا صعودی بوده و همانطور که می بینید بعداز CHOCH بازار نزولی شده است.

برای ورود به بازار و گرفتن پوزیشن Short باید منتظر باشید تا نزولی بودن بازار تایید گردد. بعد از چاک اول می بینید بازار به سمت بالا حرکت کرده است. و بعد از باس شاهد تشکیل دو HH هستیم. (این نکته هم فراموش نشود که بعد از BOS باید منتظر پولبک در بازار بود.) همانطور که می بینید بعد از HH دوم کندل قرمز رنگی در پرایس اکشن ما ایجاد شده که نشان از فشار فروش در بازار دارد.

پس باز کردن سفارش خرید در این قسمت منطقی نبوده و بازار به احتمال زیاد بالا نخواهد رفت. پس می توان در این پولبک و یا تایید روند نزولی در CHOCH دوم سفارش فروش باز کرد. فقط با رعایت همین نکات بسیار مهم در بازار می توان سود خوبی از معاملات فارکس کسب کرد.

نحوه معامله در CHOCH
نحوه معامله در CHOCH

سپس بازار دوباره بالا رفته و HH قبلی را فتح کرده است. حال بعد از باس شاهد پولبک در نمودار هستیم. همانطور که می بینید بازار در حال پایین آمدن می باشد. و بعد از دومین چاک شکست های بعدی همان باس محسوب می شوندو. حتی بعضی تریدر ها چاک دوم را نیز به عنوان باس در نظر می گیرند.

نکات مهم در تمرین های مارکت استراکچر و پرایس اکشن پیشرفته

شاید فردی با روشی متفاوت تر استراکچر هی بازار را مشخص کند. آنچه در این خصوص اهمیت دارد ، تمرین کردن تریدر و یادگیری او می باشد. دیدگاه هر تریدر در بازار با فرد دیگری متفاوت است.

در ترید باید منسجم تر و پایدار تر عمل کنید. برای خود یک نظم کاری ایجاد کرده و به تعهدات خود در معاملات و آموزش پرایس اکشن پیشرفته پایبند باشید. زیرا منسجم بودن خودتان باعث گرفتن نتایج خوب و منسجم از بازار خواهد شد.

زیرا تا زمانی که در روش کاری و تحلیل هایتان منسجم باشید ، می توانید داده ها و اطلاعات لازم را در خصوص عملکرد خود در بازار جمع آوری کنید. اگر داده های شما صحیح بودند ، پس عملکرد شما در بازار نیز درست و صحیح بوده است.

زمانی که تمرین های لازم در بازار را انجام داده و دائما در حال آموزش باشید بالاخره به کسب درآمد در این بازار نیز خواهید رسید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.