ارز پیمان چیست؟-نمودار ارز پیمان

ارز پیمان

ارز پیمان چیست؟

ارز پیمان یک ارز دیجیتال ایرانی است که توسط سه بانک ملت ، ملی ، پارسیان و پاسارگاد پشتیبانی می شود. پیمان ارز با هدف حفظ ارزش پول ایرانی ایجاد شده است. پشتوانه ارز دیجیتال پیمان طلا بوده و بانک ها به ازای هر میزان ارز پیمان که در بازار عرضه می کنند باید ذخیره طلا داشته باشند. این ارز با بستر ققنوس ارائه می شود.

نکته جالب در مورد ارز پیمان این است که این ارز دیجیتال قابل استخراج نمی باشد و هر کدام از این بانک های معتبر بخواهند توکن پیمان عرضه کنند ، باید همان مقدار طلا ذخیره کنند. نماد ارز دیجیتال پیمان PMN (PayMon) بوده و در لیست ارز های دیجیتال با این نام شناخته می شود. خرید ریالی ارز دیجیتال پیمان فقط از طریق کیف توکن ققنوس امکان پذیر می باشد که در ادامه نحوه خرید آن را بیان کرده ایم.

ولی برای خرید ارز پیمان از طریق صرافی ها ابتدا باید کیف پول تتر خود را در آن صرافی شارژ کرده و بعد با استفاده از تتری که خریداری کرده اید پیمان توکن خریداری کنید. ارز دیجیتال ایرانی پیمان با استفاده از ققنوس به راحتی قابل انتقال و فروش می باشد. برای انتقال فقط کافیست کلید عمومی و یا آدرس ققنوسی دریافت کننده را داشته باشید. به احتمال بسیار زیاد ارز دیجیتال پیمان در فرابورس تهران نیز عرضه خواهد شد و این می تواند نوید بخش آینده روشن این ارز دیجیتال باشد.

مشاهده ویدئو این مقاله


این ویدئو را در یوتیوب ببینید

این ویدئو را در آپارات ببینید

شرکت ققنوس ارز دیجیتال

شرکت ققنوس ارز دیجیتال بزرگترین زیر ساخت دفتر کل توزیع شده در ایران است. این شرکت با هدف توسعه محصولات و راهکار های نوین بر پایه فناوری دفتر کل توزیع شده به فعالیت می پردازد. شرکت ققنوس در سال 1397 با سهامداری مشترک گروه داده پردازی پارسیان (وابسته به بانک پارسیان) ، شرکت داده پردازی سداد (وابسته به بانک ملی) ، هلدینگ بهسازان ملت (وابسته به بانک ملت) ، هلدینگ فناپ (وابسته به بانک پاسارگاد) و شرکت سرمایه گذاران فناوری تک وست به نمایندگی از شرکت توسن تاسیس شد و نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصاد دیجیتال دارد.

در ققنوس می توانید توکن های آن را خریداری کرده و یا آن را به فروش برسانید. درآمد این شرکت نیز از کارمزد معاملاتی به ازای تراکنش ها می باشد. در هر معمله به ازای 0.005 پیمان از مشتری کارکزد کسر می گردد.

ارز پیمان از کجا بخریم؟

ارز پیمان را می توان از طریق صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و نیز شرکت ققنوس خریداری کرد. با مراجعه به سایت رسمی ققنوس و یا اپلیکیشن بازار می توانید کیف توکن ققنوس را دانلود کرده و در آن ثبت نام کنید. مراحل کامل ثبت نام در کیف توکن در فیلمی که در این صفحه قرار داده ایم می توانید مشاهده کنید.

خرید ارز دیجیتال ایرانی پیمان از ققنوس

برای خرید ارز دیجیتال ایرانی پیمان ابتدا باید کیف توکن ققنوس را با توجه به سیستم خود دانلود کنید. برای این منظور به سایت ققنوس رفته و روی تب دریافت کیف توکن کلیک کنید.

دانلود کیف توکن ققنوس
دانلود کیف توکن ققنوس

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید ، شما ابتدا باید مشخص سازید که کیف توکن خود را در گوشی می خواهید استفاده کنید و یا تحت وب؟ حال باید متناسب با هدف خود نرم افزار مربوطه را دانلود کنید. اگر از گوشی با سیستم عامل اندروید استفاده می کنید ، نسخه اندروید و اگر گوشی شما آیفون است ، اپلیکیشن مربوط به آن را دانلود کنید. حال فرض کنیم می خواهیم از کیف توکن ققنوس تحت وب بهره مند شویم. روی گزینه تحت وب کلیک می کنیم.

افزونه مرورگر فایرفاکس
فرض می کنیم مرور گر شما فایرفاکس بوده و افزونه مرورگر فایرفاکس را انتخاب می کنیم.

حال با توجه به مرورگری که از آن استفاده می کنید ، افزونه آن را دانلود کنید. من از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنم و گزینه دوم را مطابق شکل انتخاب می کنم. سپس روی گزینه ADD To FIREFOX کلیک کرده و افزونه را فعال کنید.

ثبت نام در ققنوس
بر روی افزونه ققنوس در قسمت افزونه ها کلیک کنید…

حال روی افزونه کیف توکن ققنوس در مرورگرتان با توجه به شکل بالا کلیک کرده و مراحل ثبت نام را طی کنید. برای ثبت نام ابتدا باید شماره موبایل خود را بدون صفر ابتدایی وارد کرده و گزینه ارسال کد را بزنید. کد تاییدی به شماره ای که وارد کرده اید ارسال خواهد شد. کد را در کادر وارد کرده بعد مراحل ادامه دهید.

در قسمت بعدی باید برای خود یک کلید خصوصی مشخص سازید. این کلید می تواند 12 کاراکتر فارسی و یا انگلیسی باشد. این کاراکتر ها را به دقت در یک جای مطمئن یادداشت کنید. در صور بروز مشکل و فقط با این کاراکتر ها قادر خواهید بود به دارایی های دیجیتال خود دسترسی داشته باشید. در در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید.  

بعد از ثبت نام می توانید ارز دیجیتال ایرانی پیمان را به صورت ریالی و بسیار راحت خریداری کنید. خرید ارز دیجیتال ایرانی پیمان وارد کیف توکن ققنوس خود شده و ارز دیجیتا پیمان PMN را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.

خرید ریالی ارز پیمان
خرید ریالی ارز پیمان از ققنوس

برای خرید ارز پیمان باید مطابق شکل زیر روی خرید کلیک کرده و در صفحه بعد هر تعداد از میزان پیمان ارزی که قصد خرید آن را دارید نوشته و روی گزینه خرید کلیک کنید. با کلیک بر روی گزینه خرید صفحه پرداخت برایتان باز خواهد شد.

خرید ارز پیمان از ققنوس
خرید ارز پیمان از ققنوس
خرید ارز پیمان
خرید ارز پیمان

خرید ارز دیجیتال پیمان از نوبیتکس

خرید ارز دیجیتال پیمان از نوبیتکس به صورت ریالی امکان پذیر نبوده و باید آن را با تتر بخرید. به این دلیل ابتدا وارد حساب کاربری خود شده و کیف پول تتر خود را شارژ کنید. برای شارژ تتر ابتدا از قسمت بازار های اصلی روی تتر/تومان کلیک کنید. سپس از پنجره خرید تتر میزان مشخصی بر حسب بودجه خود تتر خرید بزنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که حداقل مبلغ معامله و ثبت سفارش از صرافی نوبیتکس 300 هزار تومان است.

خرید تتر
خرید ارز پیمان با تتر

حال از منو های بالا قسمت بازار های حرفه ای جفت ارز پیمان/تتر را انتخاب کنید. صفحه را پایین کشیده و روی خرید پیمان کلیک کرده و آن را بر اساس ارز تتر خریداری کنید.

خرید پیمان ارز از نوبیتکس
خرید پیمان ارز از نوبیتکس

کیف پول پیمان ارز دیجیتال

بنا بر نقل حمیدرضا مختاریان مدیر عامل هلدینگ سداد ، به زودی پیام رسان بله ، کیف پول پیمان ارز دیجیتال خواهد شد. البته کیف پول ارز پیمان با پیام رسان بله یکپارچه خواهد شد . با استفاده از کیف پول پیمان ارز دیجیتال هم می توان از خدمات ارز دیجیتال مانند راحتی انتقال ارز پیمان ، کارت به کارت و … بهره مند شد و هم از خدمات یک پیام رسان استفاده کرد. از طرفی امکانات دیگری از قبیل پرداخت قبض ، جریمه خودرو ، عوارضی و … به این کیف پول ارز پیمان و یا همان پیام رسان بله افزوده شده است.

قیمت ارز دیجیتال پیمان

اساس قیمت ارز دیجیتال پیمان بر طلا است. پس هنگام خرید ارز پیمان حتما به روند قیمت طلا توجه داشته باشید. ارزش پیمان به اندازه یک سوت طلای ۲۴ عیار می باشد. و در صرافی های ارز دیجیتال قیمت آن بر حسب تتر می باشد. به عنوان مثال اگر بخواهید از یک صرافی ایرانی مانند نوبیتکس این ارز را خریداری کنید ، باید ابتدا مقداری تتر خریداری کرده و بعد با استفاده از آن ارز پیمان بخرید.

در زمان نوشتن این مقاله (۲۱ آبان ۱۴۰۰ ، ۱۱ نوامبر ۲۰۲۱) هر ارز دیجیتال پیمان معادل 0.06238 تتر یعنی حدود 1803 تومان می باشد. البته با دانلود اپلیکیشن ققنوس و نصب آن می توان ارز دیجیتال را با استفاده از این شرکت به صورت ریالی نیز خریداری کرد. قیمت ارز پیمان در این ققنوس به صورت ریالی قابل رویت است. در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال ایرانی پیمان در این سایت حدود 2000 تومان است.

نمودار ارز پیمان

نمودار ارز پیمان را می توان از طریق صرافی های ارز دیجیتال که پیمان ارز از طریق آن قابل خرید و فروش می باشد ، ترسیم کرد. قبلا خرید ارز دیجیتال پیمان فقط از طریق ققنوس ممکن بود. ولی امروزه از طریق صرافی های ارز دیجیتال ایرانی می توان آن را خریداری کرده و تحلیل کرد.

صرافی نوبیتکس از جمله صرافی های ایرانی است که می توان با استفاده از آن نمودار ارز پیمان را رسم کرده و این نماد را تحلیل کرد. برای رسم نمودار ارز پیمان ابتدا وارد یکی از صرافی های ایرانی که در آنها حساب دارید ، شوید . به عنوان مثال من وارد حساب کاربری خود در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس شده ام. از منو های بالا روی بازار های حرفه ای کلیک کرده و روی جفت ارز پیمان/تتر کلیک کنید.

نمودار ارز پیمان
نمودار ارز پیمان

حال نمودار ارز پیمان نمایش داده خواهد شد.

تحلیل ارز دیجیتال پیمان

تحلیل گرانی که اقدام به تحلیل بازار بورس ، فارکس و ارز های دیجیتال می کنند ، همواره به این نکته تاکید می کنند که هنگام تحلیل باید هم بنیادی و هم تحلیل تکنیکال در نظر گرفته شود. برای تحلیل ارز دیجیتال پیمان ابتدا باید این نکته اساسی را در نظر بگیرید که پشتوانه این ارز دیجیتال طلا می باشد و می توان با پیش بینی روند رشد قیمت طلا روند حرکت قیمت ارز پیمان را نیز پیش بینی کرد.

از طرف دیگر می توان با نمودار ارز پیمان اقدام به تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال پیمان کرد. نحوه رسم تحلیل ارز دیجیتال پیمان را پاراگرف قبلی کاملا توضیح داده ایم. با استفاده از نمودار های موجود در قسمت اندیکاتور ها می توانید انواع نمودار های تحلیلی را رسم کرده و بر اساس این نمودار ها روند حرکت قیمت پیمان ارز را پیش بینی کنید.

پیمان تتر چیست؟

با اضافه شدن جفت ارز پیمان تتر به صرافی های دیجیتال ایرانی مانند اکسیر و نوبیتکس می توانید ارز پیمان را باقیمت های مناسب تری خرید و فروش کنید. اگر به شکل های نشان داده شده از قیمت ارز پیمان در دو پلتفرم ققنوس و نوبیتکس دقت کنید متوجه خواهید شد تفاوت قیمت اندکی در قیمت های خرید از نوبیتکس و ققنوس وجود دارد.

در تاریخ فعلی (۲۱ آبان ۱۴۰۰ ، ۱۱ نوامبر ۲۰۲۱) هر ارز پیمان برابر با 1803 تومان بوده و می توان هر واحد پیمان ارز را با این مبلغ خرید. در صورتی که اگر بخواهید پیمان ارز دیجیتال را از طریق ققنوس خریداری کنید برای هر پیمان ارز باید 2016 تومان پرداخت کنید. شاید این تفاوت قیمت از نظرتان نا چیز باشد. ولی برای مبالغ بالا این میزان قابل توجه خواهد بود.

برای خرید ارز پیمان میبایست از صرافی های ارز های دیجیتال استفاده کنید. برای مشاهده لیست بهترین صرافی ارز دیجیتال میتوانید به صفحه مربوط به صرافی ارز دیجیتال مراجعه کنید.

کلام آخر

ارز دیجیتال ایرانی پیمان یکی از ارز های دیجیتال می باشد که رشد خود را به تازگی شروع کرده و به دلیل داشتن پشتوانه طلا از بانک های معتبر ایرانی می تواند یکی از کم ریسک ترین ارز های دیجیتال باشد. زیاد در طول تاریخ روند حرکتی طلا در بلند مدت صعودی بوده و روند قیمت ارز دیجیتال پیمان نیز بر اساس طلا می باشد. و نوسانات مهیج و پر ریسک بازار ارز های دیجیتال تاثیر چندانی روی این ارز ندارد.

در سایت ایتسکا به آموزش تریدر ها و تازه واردان به این بازار پرداخته ایم. هدف ما قرار دادن اطلاعات دقیق ، صحیح و واقع بینانه از بازار های سرمایه گذاری در اختیار معامله گران است.

سوالات متداول

پیش بینی قیمت ارز پیمان چیست؟

ارز پیمان نوعی ارز ثابت با پشتوانه طلا است و قیمت آن به قیمت طلا بستگی دارد.

قیمت ارز پیمان به تومان چند است؟

در صرافی های ارز دیجیتال قیمت پیمان با تتر بیان می شود. به عنوان مثال در حال حاضر (13 جولای 2022) قیمت ارز پیمان 0.06277 تتر و قیمت تتر نیز 32569 تومان است. یعنی قیمت ارز پیمان در این تاریخ 2044 تومان است.
حدود 2 هزار تومان .

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.