شاخص ‌realized loss‌ چیست؟استراتژی و نحوه تعیین آن

شاخص ‌realized loss‌ چیست؟استراتژی و نحوه تعیین آن - شاخص متحمل نشدن ضرر

شاخص Realized Loss‌ سرمایه‌گذاری‌های مختلف، با ضررهای متنوعی همراه هستند. اگر سرمایه‌گذاری کرده‌اید که هم اکنون قیمت کمتری از پرداختی شما دارد، در واقع ضرر کرده‌اید. اما این ضرر تا زمانی که قصد فروش نداشته باشید، رسمی به حساب نمی‌آید.
ممکن است با کمی صبر قیمت بالاتر رود و دیگر سرمایه شما ضرری متحمل نشود. شما باید تفاوت معنایی بین ضررهای تحقق یافته با ضررهای تحقق نیافته را بدانید.

یشتر بخوانید: شاخص تولید ناخالص داخلی GDP چیست؟

ضرر تحقق یافته چیست؟

ضرر تحقق یافته زمانی رخ می‌دهد که دارایی‌ها با قیمت‌های کمتری از قیمت خرید اصلی فروخته شوند. به طور مثال، اگر به ازای هر سهم، ۱۰۰ دلار خریداری کنید و بعد آن را به ۹۰ دلار بفروشید، در واقع به ازای هر سهم ۱۰ دلار ضرر کرده‌اید.

اهمیت ضررهای واقعی‌

زیان‌های تحقق یافته را می‌توان برای جبران سود تحقق یافته برای اهداف مالیات بر عایدی سرمایه استفاده کرد. به عنوان مثال اگر سهامی را با سود ۵۰۰۰ دلار و سهام دیگری را با ضرر ۲۰۰۰ دلار بفروشید، شما ۳۰۰۰ دلار از سود تحقق یافته را گزارش می‌دهید و بر عایدی سرمایه مالیاتی می‌پردازید.

اهداف مالیاتی‌

برای اهداف مالیاتی، دو نوع اصلی سود و زیان تحقق یافته وجود دارد.

بلند مدت

زمانی سود یا زیان بلند مدت اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذاری را که بیش از یک سال نگه داشته‌اید را بفروشید. سود سرمایه بلند مدت با نرخ‌های ترجیحی مشمول مالیات می‌شود.

کوتاه مدت‌

زمانی سود یا زیان کوتاه مدت رخ می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌ را که یک سال و یا کمتر نگه داشته‌اید را بفروشید. سودهای کوتاه مدت برای اهداف مالیاتی همانند درآمد عادی تلقی می‌شود.

نوعزماننرخ مالیات
بلند مدتبیش از یک سالترجیحی
کوتاه مدتیک سال یا کمترعادی

استراتژی مناسب در مواجه با ضرر‌

زمانی که شما سرمایه‌گذاری خود را با ضرر بفروشید، به طور حتم به شما کمک می‌کند تا در مالیات خود صرفه‌جویی کنید. اما اینکه سهام خود را فقط برای سود مالیاتی بفروشید، ایده خوبی نیست. حال دلیل آن را می‌خواهیم بررسی کنیم.

شاخص ‌realized loss‌ چیست؟استراتژی و نحوه تعیین آن - شاخص متحمل نشدن ضرر
شاخص ‌realized loss‌ چیست؟استراتژی و نحوه تعیین آن 1

دلیل ۱

فروش سهام ربطی به قیمت ندارد، بلکه به آن مربوط است که آیا به سرمایه‌گذاری بلند مدت هنوز هم اعتقاد دارید؟ هنگامی‌که در بازار سهام اصلاح به وجود می‌آید، ارزش بسیاری از سهام‌ها تا حد قابل توجهی کم می‌شود، حتی اگر کسب و کار آنها به خوبی پیش رود.

دلیل ۲

اگر سهامی کاهش یافته و فکر می‌کنید که سرمایه شما در جای دیگری‌ می‌تواند استفاده بهتری داشته باشد، ایده خوبی است و اقدام به فروش کنید.

شتر بخوانید: شاخص Durable goods orders (DGO) چیست؟

بهترین روش‌ها برای متحمل نشدن ضرر

معاملات بازار فارکس‌ دارای نوسانات زیادی است که موجب می‌شود با مقادیری زیان مواجه شوید. حال چگونه احتیاط‌های لازم را انجام دهیم تا متحمل این ضررها نشویم و یا کمتر ضرر کنیم؟
۱- از اشتباهات خود درس بگیرید
۲-گزارش تجارت خود را نگه دارید
۳-یادداشت کنید
۴-به آرامی شروع به بازسازی کنید
۵-به افزایش یا کاهش مقیاس‌ها دقت کنید
۶-از دستورات محدود یا توقف استفاده کنید
۷-نظرات دیگران را بررسی کنید

شاخص ‌realized loss‌ چیست؟استراتژی و نحوه تعیین آن - شاخص متحمل نشدن ضرر
شاخص ‌realized loss‌ چیست؟استراتژی و نحوه تعیین آن 2

نحوه تعیین سود و زیان

برای تعیین اینکه آیا یک معامله سودده یا ضررده است، باید در ابتدا بدانیم که معامله کوتاه مدت یا بلند مدت است.

پوزیشن‌ لانگ‌

در موقعیت خرید، اگر قیمت‌ها به سمت بالا حرکت کند، سود می‌کنید و اما اگر قیمت‌ها به سمت پایین حرکت کند، متحمل ضرر شده‌اید.

پوزیشن‌ فروش

در موقعیت فروش، اگر قیمت‌ها به سمت بالا حرکت کند، ضرر می‌کنید و اما اگر قیمت‌ها کاهش یابد، در واقع سود می‌کنید.
کدام سرمایه‌گذاران می‌توانند از برداشت زیان مالی سود ببرند؟
برای آنکه برداشت زیان مالیاتی سودمند باشد، باید در حساب‌های مشمول مالیات اعمال شود و سرمایه‌گذاران باید سود سرمایه یا سایر درآمدهای کافی برای جذب تحقق یافته داشته باشند.
زیان‌های سرمایه ممکن است سود سرمایه و تا ۳۰۰۰ دلار درآمد عادی در اظهار نامه مالیات بر درآمد فدرال مالیات دهندگان غیرشرکتی جبران کند.

بیشتر بخوانید: Realized Loss‌ چیست؟

نتیجه گیری

معاملات انجام شده مشمول سود و زیان‌هایی هستند. صاحبان سرمایه باید بتوانند عملکرد خوبی برای مدیریت سرمایه خود داشته باشند. با دقت به سود از دست رفته و بررسی ضررهای متحمل شده بر سرمایه، می‌توانید مانع از دست رفتن جزئی از سرمایه و یا کل آن شوید.

سوالات متداول

منظور از دست دادن سود چیست؟

سرمایه‌گذاری‌های مختلف، با ضررهای متنوعی همراه هستند. اگر سرمایه‌گذاری کرده‌اید که هم اکنون قیمت کمتری از پرداختی شما دارد، در واقع ضرر کرده‌اید.

چه زمانی سرمایه‌گذار متحمل ضرر می‌شود؟

ضرر تحقق یافته زمانی رخ می‌دهد که دارایی‌ها با قیمت‌های کمتری از قیمت خرید اصلی فروخته شوند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.