ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت کوین) کیست؟|آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

می خواهیم در مورد بزرگترین افسانه دنیای ارزهای دیجیتال و فردی به نام ساتوشی ناکاموتو صحبت کنیم. این یک نام مستعار است که احتمالا بعدها متعلق به تمامی تولیدکنندگان بیت کوین شد. اما آن چیزی که به دنبال آن هستیم همان معرفی جامع از این فرد مرموز و غیرقابل شناسایی است.

عدم شناسایی و پنهان بودن هویت او، نشانه قطعی از دخالت او در معرفی و توسعه مفهومی به نام ارز دیجیتال و سرآمد آنها یعنی بیت کوین است. تردیدهای فراوانی در مورد شخصیت و ابعاد زندگی این فرد روایت می شود که از اطلاق استعاری این نام به یک گروه گرفته تا اینکه حتی در مورد وجود آن به کلی مشکوک می شوند. به هر حال آنچه اهمیت دارد بررسی نقش این نقاب به چهره در ارزهای دیجیتال و استراتژی های آن در تحقق اهداف اولیه معرفی آنهاست. اهدافی که شاید امروز بیش از هر زمان دیگری به آن نزدیک شده باشد.

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

ساتوشی ناکاموتو نام مستعار فرد و یا گروهی است که بیت کوین را ایجاد کرده و وایت پیپر آن را نوشته اند. همچنین آنها اولین گروهی بوده اند که زنجیره بلاکچین را ابداع کرده اند. ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 بیت کوین را ایجاد کرده و تا سال 2010 در توسعه آن فعالیت داشت.

تاکنون بحث های زیادی پیرامون خالق بیت کوین و هویت ساتوشی ناکاموتو صورت گرفته است و افراد زیادی به عنوان این گروه عنوان شده اند. ولی ناکاموتو یک نام ژاپنی است و او در سال 2012 اظهار داشت فردی است که در ژاپن زندگی می کند.

ولی گمانه زنی های دیگری نیز در مورد ساتوشی ناکاموتو وجود دارد که این احتمالا گروهی از کارشناسان نرم افزار و رمزنگاری می باشند که در ایالات متحده و یا اروپا زندگی می کنند.

زمانی که در سال 2008 و در کشور ژاپن مقاله ای مبنی بر تعریف ارز جدیدی به نام بیت کوین توسط ساتوشی منتشر شد، گفته می شد که او در آن زمان 46 ساله بوده است. ادعایی که به هیچ وجه قابل اثبات نبوده و تنها گمانه زنی از این فرد بود. در آن مقاله از شکل و ساختار این رمزارز صحبت شد و مدل کارکردی آن به تفصیل برای حاضرین تشریح گردید.

بین کوین مانند فرزند خلف ساتوشی و با آگاهی کامل او به جوانب فنی آن، مورد استقبال همگان قرار گرفت و هر سال و هر ماه و هر روز توسط او و تیم متن باز آنها در کل دنیا به بهبود مستمر رسید. از سال 2010 و به دنبال توسعه بیشتر این رمز ارز، ساتوشی به یک باره از معرض دید همگان ناپدید شد و دیگر در هیچ مجمع و محل عمومی پدیدار نشد.

بیشتر بخوانید : بهترین ارز های دیجیتال تا سال 2025

آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو

آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو در سال 2017 به توسعه دهنده نرم افزار مایک هرن در 23 آوریل 2011 بود. او در آخرین ایمیل خود بیان کرده که در حوزه دیگری فعالیت دارد و بیت کوین در حال حاضر هولدر های خوبی دارد.

ساتوشی ناکاموتو اهل کجاست؟

ژاپن یا آمریکا

هویت ساتوشی تردیدهایی را در مورد فردی یا گروهی بودن او مطرح می کند که در برخی اظهارنظرها واقعا گیج کننده است. اعتقاد امروز بر این است که هویت ساتوشی مربوط به یک تیم سازنده و نخبه بوده و با نام مستعار فعالیت می کنند و در عمل گروه مخترع مفهوم بیت کوین هستند. گروهی ژاپنی یا احتمالا آمریکایی که از نام خیالی و افسانه ای به نام ساتوشی ناکاموتو استفاده می کنند.

چه بسیار افراد در نقاط مختلف دنیا بوده اند که از طریق رسانه ها به عنوان ساتوشی معرفی شده اند. از دانشمندان و بزرگان علوم مختلف مانند یک فیزیکدان با همین نام که در سال 2014 به عنوان هویت اصلی ناکاموتو معرفی شد تا افرادی با مشابهت چهره به او که در آمریکا ساکن بودند و بعدا این نظریه توسط خود او رد شد.

عکس ساتوشی ناکاموتو
عکس ساتوشی ناکاموتو

از تیمی که در کنار ساتوشی در سال 2008 به دنبال معرفی و توسعه بیت کوین بودند، فردی با نام “گاوین اندرسن” هم از افراد مشکوک به هویت ساتوشی بود که البته او کاملا موضوع را رد کرده و فقط عضویت در آن تیم را قبول کرد.

گاوین اندرسن عضوی از تیم ساتوشی ناکاموتو
گاوین اندرسن عضوی از تیم ساتوشی ناکاموتو

نام و شهرت بیت کوین با تک تک این افراد و تیم تحقیقاتی همراه و متحد بوده است. در میان بزرگان مشکوک در این قضیه نام ایلان ماسک مالک شرکت تسلا و اسپیس ایکس نیز به چشم میخورد.

او که ذاتا شخصیت منحصربفرد و خلاقی دارد و هم از لحاظ سبک زندگی و هم هوش سرشار در میان بزرگان فعلی دنیا سرآمد است، از جمله افرادی است که محققان در مورد هویت اصلی او تردیدهایی را مطرح می کنند. تمایل ایلان ماسک به فعالیت در حوزه رمز ارزها ، خرید بیت کوین و سرمایه گذاری سنگین اخیر او در این حوزه تردیدها را بالاتر برده و قوت بخشید.

تاثیر ایلان ماسک و تصمیمات او در قیمت بیت کوین و میزان اثرگذاری او در روند صعود و نزول نیز دوچندان بر این قضیه افزوده است. حتی محققین و فعالان در زمینه سایر کوین های بازار نیز در این گمانه زنی ها شرکت می کنند و او را به عنوان ساتوشی می شناسند.

ساتوشی ناکاموتو چند بیت کوین دارد؟ (ثروت ساتوشی ناکاموتو)

گروهی بر این باور هستند که او بیش از یک میلیون بیت کوین دارد که تنها پانصد عدد از آنها را خرج کرده است. این باور علاوه بر تعیین ثروت او، نشان دهنده عقیده خالق این رمز ارز به مهار مفهوم هش ریت و تقسم عادلانه بلوک های بازار دارد.

ساتوشی ناکاموتو 5 درصد از بیت ها را در اختیار دارد و چون به تعداد 21 میلیون بیت کوین در جهان وجود دارد ، پس ساتوشی ناکاموتو حداقل هولدر بیش از 1 میلیون بیت کوین در جهان است که رقم قابل توجهی می باشد.

هویت نامعلوم ساتوشی ناکاموتو

اینکه برای یک رمز ارز به نام بیت کوین با آن مشخصات فنی و علمی که ناشی از عدم شناسایی آن توسط مراجع ذیصلاح بوده است، تعریف یک ابداع کننده با همین ویژگی ها می تواند بسیار جذاب باشد. این جمله طعنه بزرگی به توطئه در مورد استفاده تبلیغاتی از این قضیه است. در واقع هیچ فردی به این مشخصات از همان ابتدا وجود نداشته است و تنها داستانی برای بالابردن حساسیت ها در این مورد است که اتفاقا بسیار موفق عمل کرده است.

همانطور که این ایده در سایر حوزه ها نیز قبلا استفاده شده و نتایج خوبی از لحاظ تبلیغاتی به همراه داشته است. به طور مثال این موضوع در مورد دوتن از نویسندگان مشهور آمریکایی وجود دارد که از دهه پنجاه میلادی در هیچ منبع رسمی و غیررسمی اثری از آنها به چشم نخورده و کاملا مرموز بوده اند و از قضا یکی از آنها دقیقا در سال 2010 از دنیا می رود و کتابی به نام “وی” از او به جا می ماند و فیلمی براساس این کتاب به همین نام ساخته می شود که محققین عقیده دارند این همان زندگی ساتوشی ناکاموتو است.

این همه رمز و راز در زندگی شخصی که خالق بیت کوین است، هیچ تعجبی ندارد. روند توسعه و نفوذ این ارز در جوامع جهانی و استفاده دولت و سیاست مداران از این ارز برای مقاصد پنهانی، نشان می دهد که اراده ای پشت این قضیه خوابیده است تا هویت ها نامعلوم بماند و این گونه بهتر است.

ساتوشی ناکاموتو پیدا شد!

در مورد زندگی ساتوشی به یک مجموعه از مشاهدات و فکت ها اشاره خواهیم کرد که می تواند ابعاد جدید از زندگی او را روشن کند:

1- تولد بیت کوین در لندن

با توجه به شواهد و قراین و اطلاعات هویتی او در بنیادهای علمی دنیا، متولد پنجم آوریل 1975 بوده و در هنگام کار مطالعاتی و تحقیقاتی بر روی پروژه بیت کوین، احتمالا در آمریکا یا ژاپن و یا لندن بوده باشد که البته بررسی داده های مکان یابی او در آن زمان محتمل ترین نقطه همان لندن خواهد بود.

2- عادات نوشتاری

مشهور است که او بعد از پایان هر جمله خود در یک متن، مانند نظامیان و استفاده کننندگان از ماشین های چاپ و تایپ قدیمی، دو فاصله را رعایت می کرد. استفاده از حرف “z” به جای حرف “s” در کلمات انگلیسی و اصرار او به استفاده از لغات بریتانیایی دلیل دیگری بر تعلق خاطر او به موقعیت مکانی خود در زمان فعالیت بر روی پروژه بیت کوین بوده است.

3- نامزدی برای جوایز بزرگ علمی

در سال 2015 و همزمان با شروع رویکردهای عمومی مثبت به سمت بیت کوین و رمز ارزها، گروهی از بزرگترین دانشمندان حوزه اقتصاد پیشنهاد ارائه جایزه نوبل را به ساتوشی ناکاموتو پیشنهاد دادند. آنها عقیده داشتند که این مفهوم، انقلاب بزرگی را در زمینه تجارت و اقتصاد به پا خواهد کرد که بعدها در مود صحبت می شود.

4- ارتباط مجازی

شواهد نشان می دهد او هیچ علاقه ای به برقراری روابط نزدیک و رخ به رخ نداشت و همواره از طریق وسایل ارتباط جمعی اینترنتی با نزدیکانش در تماس بود. این احتمالا از نبوغ بالای او و همچنین میزان وقت آزاد بسیار مختصر او حکایت داشته است.

5- اختلاف نظر در جنسیت

هیچ اطلاعات دقیق در دسترس نیست و او هم می تواند یک مرد، در عین حال یک زن، یا یک گروه و یا اصلا وجود نداشته باشد.

6- هولدینگ ساتوشی

شاید او یک شرکت هولدینگ متشکل از سا “سامسونگ”، توشی “توشیبا”، ناکا “ناکامیچی” و موتو “موتورولا” باشد.

طبق آخرین ایمیلی که از ساتوشی به “گوین اندرسن” ارسال شده است، او خواستار عدم تاکید کاربران به مدل ساختاری مرموز بیت کوین شده است و از آنها خواسته است در این مورد دقیق نشوند. این خواسته از سوی یک آدم مرموز در مورد رمز ارزی که هر روز نفوذ بیشتری در زندگی ما می کند کمی ترسناک است. ما نباید بدانیم که سرمایه ای از کدام مبدا به کدام مقصد و با چه نیتی انتقال داده می شود.

بیشتر بخوانید : بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

چه کسی این بستر را ساخته و چه کسی مدیریت می کند و نهایتا اگر اتفاقی از بابت نابودی سرمایه رخ داد، کدام مرجع قانونی می تواند آن را پیگیری کند. یا اصلا اگر اقدام به پیگیری کرد نتیجه ای خواهد داشت؟ هدف ساتوشی هر چه که بوده، یه واقع انقلابی در اقتصاد دنیا ایجاد کرده و در آینده بسیار بیشتر از اینها صدا خواهد کرد. شاید آن موقع و طی یک مراسم باشکوه در یکی از میادین اصلی نیویورک یا توکیو و حتی لندن، ساتوشی از خود رونمایی کند. جذاب خواهد بود.  

ساتوشی ناکاموتو اهل کجاست؟

ژاپن
هویت ساتوشی ناکاموتو ، خالق بیت کوین نامشخص است. ولی او در گزارش P2P ادعا کرده است متولد 5 آوریل 1975 در ژاپن است.

ساتوشی ناکاموتو چند بیت کوین دارد ؟

بیش از 1 میلیون بیت کوین!
ساتوشی ناکاموتو 5 درصد از بیت ها را در اختیار دارد و چون به تعداد 21 میلیون بیت کوین در جهان وجود دارد ، پس ساتوشی ناکاموتو حداقل هولدر بیش از 1 میلیون بیت کوین در جهان است که رقم قابل توجهی می باشد.

ساتوشی ناکاموتو مخفف چیست؟

ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakomoto) نام شخص و یا اشخاصی است که بیت کوین را معرفی کرده و خالق آن بوده اند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.