رگوله SBV یا State Bank of Vietnam – نهاد نظارتی ویتنام

رگوله SBV یا State Bank of Vietnam - نهاد نظارتی ویتنام - رگوله sbv

 اصلاح و تکمیل تعدادی از مواد قانون سازمان دولت و قانون تشکیلات دولتهای محلی مورخ 31 آبان 1398. قانون بانک دولتی ویتنام مورخ 16 ژوئن 2010؛ و سایر مقررات مربوطه، دولت فرمان شماره 102/2022/ND-CP مورخ 12 دسامبر 2022 را صادر کرده است که وظایف، وظایف، دستورات و ساختار سازمانی بانک دولتی ویتنام (SBV) را مشخص می کند. این سازمان توانسته رتبه سطح ۴ را به خودش اختصاص دهد.

نام اختصاریSBV
نام کاملState Bank of Vietnam
کشورویتنام
سطحچهارم
وب سایتwww.sbv.gov.vn

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

ماموریت و وظایف

بانک دولتی ویتنام (به اختصار SBV) یک سازمان در سطح وزیران دولت است که به عنوان بانک مرکزی جمهوری سوسیالیستی ویتنام عمل می کند. وظایف مدیریت دولتی عملیات پولی، بانکی و ارزی (که از این پس در مجموع عملیات پولی و بانکی نامیده می شود) را انجام می دهد.

ایفای نقش بانک مرکزی به عنوان ناشر پول و بانک موسسات اعتباری و ارائه دهنده خدمات پولی به دولت و مدیریت دولتی خدمات عمومی تحت صلاحیت SBV را انجام می دهد.

رگوله SBV یا State Bank of Vietnam - نهاد نظارتی ویتنام - رگوله sbv
رگوله SBV یا State Bank of Vietnam - نهاد نظارتی ویتنام 1

وظایف و اختیارات

SBV وظایف را انجام می دهد و وظایف مندرج در قانون بانک دولتی ویتنام، فرمان شماره 123/2016/ND-CP مورخ 1 سپتامبر 2016 دولت را که وظایف، دستورات و ساختارهای سازمانی را مشخص می کند.

وزارتخانه ها و سازمان های در سطح وزیران، فرمان شماره 101/2020/ND-CP مورخ 28 اوت 2020 دولت اصلاح و تکمیل تعدادی از مواد فرمان شماره 123/2016/ND-CP، و سایر وظایف خاص و به شرح زیر دستور می دهد:

  1. تسلیم طرح های قانونی، طرح های مصوبات شورای ملی، طرح های مصوبه، پیش نویس مصوبات کمیسیون دائمی شورای ملی. پیش نویس احکام دولت بر اساس برنامه ها و طرح های سالانه مصوب SBV برای تنظیم اسناد قانونی؛ و قطعنامه‌ها، پروژه‌ها و طرح‌های تعیین شده توسط دولت و نخست‌وزیر. استراتژی ها و برنامه های سالانه و بلند مدت؛ برنامه های هدف ملی، برنامه های اقدام و پروژه های حیاتی ملی و کارهای عمرانی تحت صلاحیت SBV
  2. ارائه پیش نویس تصمیمات، دستورالعمل ها و سایر اسناد قانونی تحت صلاحیت SBV یا به عنوان محول شده به نخست وزیر
  3. انتشار بخشنامه ها و سایر اسناد قانونی تحت صلاحیت SBV. هدایت، ارائه راهنمایی، نظارت، بازرسی و بر عهده گرفتن مسئولیت تنظیم اجرای اسناد قانونی، برنامه ها، پروژه ها و طرح های توسعه ای که تحت صلاحیت SBV صادر یا تصویب شده است.
  4.  تدوین اهداف تورم سالانه برای ارائه به دولت. استفاده از ابزارهایی برای اجرای سیاست پولی ملی، از جمله تامین مالی مجدد، نرخ بهره، نرخ ارز، ذخایر نظارتی، عملیات بازار آزاد، صدور اسکناس های SBV. و سایر ابزارها و اقدامات برای اجرای سیاست پولی ملی.
  5. اجرای موجودی ها، بررسی های آماری، جمع آوری و ذخیره اطلاعات در مورد وضعیت های بین المللی و داخلی اقتصادی، مالی، پولی و بانکی تحت صلاحیت SB، انجام تحلیل و پیش بینی عملیات پولی و بانکی، انتشار اطلاعات عملیات پولی و بانکی در راستای الزامات قانونی قابل اجرا.

نتیجه گیری

SBV بانک مرکزی ویتانم است که وظیفه نظارت بر عملکرد و اصلاح قانون سازمان های ملی این کشور را به عهده دارد. SBV دارنده رتبه سطح 4 در جهان بوده و به عنوان ناشر پول و ارائه دهنده خدمات پولی ویتنام است. خدمات این سازمان شامل شرکت ها و سازمان های ایرانی نمی شود و نقشی در تایید صلاحیت آنها ندارند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.