بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال

بازنگری توسط: سعید محمدی
بهترین ارز برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

ارز های دیجیتال بیسار زیادی در مارکت برای خرید و فروش موجود هستند. اما برای سال 1403 و البته برای سرمایه گذاری کوتاه مدت، کدام ارز ها مناسب تر اند؟ در این مقاله این لیست را به صورت کامل توضیح داده ایم.

بیشتر بخوانید: بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

ارزهایی مثل اومیسه گو، آنتولوژی، شیبا اینو و غیره می تواند برای سرمایه گذاری کوتاه مدت مناسب باشد. البته دقت کنید که همیشه و برای هر تصمیمی در بازارهای مالی، باید شرایط و تحلیل های همان لحظه را در نظر بگیرید.

بازار کریپتو کارنسی ها، بسیار خطرناک و غیر قابل پیش بینی است. یکی از مهمترین کلید ها برای موفقیت در این بازار، فروتنی ست! من واقعا نمیدانم چه کلمه ای بهتر از “فروتنی” در این متن میتواند قرار بگیرد. به این دلیل که هر زمان تصور کنید که از مارکت بزرگتر هستید و هر زمان تصور کنید که شما کسی هستید که به مارکت دستور میدهد، آن زمان احتمالا درگیر غرور و خود بزرگ بینی شده اید و باید منتظر از دست دادن سرمایه تان باشید!

در سال 2020 ، اگر یادتان باشد، در ایران با عبارت عرضه اولیه سهام های کریپتو مواجه بودیم. ( البته این ICO ها از خیلی قبلتر در بازار جهانی وجود داشتند اما در ایران، از 2020 موج این عرضه ها ایجاد شد) در آن زمان هر دانشجویی که تجربه ای در بازار داشت ( به قولی : هرکسی که از مادرش قهر میکرد) یک پروژه کریپتو راه اندازی میکرد. یکی از مهمترین حس هایی که میتوانستید در مارکت مشاهده کنید فومو (FOMO) بود. (فومو یعنی ترس از دست دادن موقعیت های خوب). در آن سال من روی یک کریپتو سرمایه گذاری کردم که خیلی ها از آن دفاع میکردند. میگفتند این کریپتو قرار است که دوج کوین بعدی باشد!
پیش خودم گفتم که با اینکه احتمال زیادی میدهم که این ارز به زودی نابود شود، اما با سرمایه کم وارد میشوم! وقتی با سرمایه کم وارد شوم خطری مرا تهدید نمیکند.
اما … پروژه کاملا اسکم بود. صاحبان پروژه قرار بود از بالا و پایین رفتن قیمت این توکن خودشان سود کنند و بقیه سرمایه ها را از مارکت حذف کنند.
تقریبا تمام سرمایه ای که وارد این ارز کرده بودم را از دست دادم.
به عنوان پیشنهاد، خدمت شما عزیزان:
لطفا به دنبال موج هایی که در مورد ارز های مختلف به وجود می آید، نباشید.
به استراتژی خود پایبند باشید.
و نهایتا: به اندازی ای سرمایه گذاری کنید که بتوانید از دست دادنش را تحمل کنید.

سعید محمدی – مدیر وبسایت ایتسکا

به روز رسانی لیست ارز های دیجیتال (سرمایه گذاری کوتاه مدت ) در سال 1403:

رتبهارز
1Solana (SOL) – سولنا
2Cardano (ADA) کاردانو
3Polkadot (DOT) – پولکادات
4Chainlink (LINK) – چین لینک
5Cosmos (ATOM) – اتم
6The Sandbox (SAND) – سند باکس
7Decentraland (MANA) – مانا
8Filecoin (FIL) – فایل کوین
9Uniswap (UNI) – یونی سواپ
10Aave (AAVE) – آوه

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

ارزهای زیادی هستند که می توانید برای سرمایه گذاری کوتاه مدت روی آن ها حساب کنید. تریدرها سعی می کنند با استفاده از این ارزها در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین سود برسند. در ادامه تعدای از این ارزها را به شما معرفی می کنیم.

 1. اومیسه گو (omisego)
 2. آنتولوژی (ontology)
 3. سینتتیکس (synthetix)
 4. شیبا اینو (Shiba Inu)
 5. لایت کوین (Litecoin)
 6. آوه (Aave)
 7. دوج کوین (Dogecoin)
 8. چین لینک (Chainlink)
 9. الگوراند (Algorand)
 10. کاردانو (Cardano)
 11. بیسیک اتنشن (Basic Attention token)
 12. پولکادات ((Polkadot
 13. استلار (Stellar)
 14. اتریوم (Ethereum)
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال - بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 1

اومیسه گو (omisego)

این ارز را می توان به عنوان بلاکچینی برای تبدیل انواع مختلف ارزها در نظر گرفت. با استفاده از اومیسه گو( با نماد اختصاری OMG) می توانید در معاملات کوتاه مدت به سودهای خوبی برسید.

اومیسه گو
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 2

آنتولوژی (ontology)

این ارز دیجیتال هم از نظر بسیاری از تحلیل گران گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری کوتاه مدت است. البته نکته ای که در مورد این ارز وهر ارز دیگری باید بدانید این است که در هر لحظه و حتی با پخش یک خبر ممکن است وضعیت ارزها و ارزش شان به کلی جا به جا شود!

انتولوژی
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 3

سینتتیکس (synthetix)

قیمت این ارز ارزان است و در حقیقت هسته اصلی شبکه سینتتیکس محسوب می شود. به شرط تحلیل مناسب و توجه به زمانی که در حال انجام معامله هستید از سینتتیکس هم می توانید به سودهای خوبی برسید.

سینتتیکس
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 4

شیبا اینو (Shiba Inu)

با این ارز می توانید خیلی سریع به سود خوبی دست پیدا کنید. شیبا یک میم کوین در نظر گرفته می شود. میم کوین ها اکنون مانند قبل تغییرات زیادی ندارند اما باز هم می توانند برای معاملات کوتاه مدت گزینه مناسبی باشند.

بهترین ارز برای سرمایه گذاری کوتاه مدت
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 5

لایت کوین (Litecoin)

این ارز راه اندازی شد تا امور روزمره را به انجام برساند. لایت کوین غیر متمرکز است یعنی هیچ ارگان یا سازمانی در کار آن دخالت نمی کند.

لایت کوین
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 6

اکثر صرافی های معتبر دنیا این ارز را با کارمزد کم ارائه می دهند.

آوه (Aave)

آوه هم به عنوان یک پروتکل غیر متمرکز، محبوبیت خوبی در میان کاربران پیدا کرده است. به گفته تریدرهای حرفه ای این ارز آینده خوبی خواهد داشت. نوسانات مختلف قیمت در آوه آن را برای سرمایه گذاری کوتاه مدت مناسب می کند.

اوه
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 7

دوج کوین (Dogecoin)

عده زیادی ابتدا دوج کوین را جدی نگرفتند اما هم اکنون بسیاری از آن ها جزء طرفداران این ارز محسوب می شوند. دوج کوین به عنوان یکی از مهم ترین میم کوین ها مورد توجه تریدرهای کوتاه مدت است. حمایت ایلان ماسک از این ارز باعث افزیش محبوبیت آن هم شده است.

دوج کوین
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 8

چین لینک (Chainlink)

چین لینک ایجاد شد تا اطلاعات واقعی و قابل اعتمادی را ارائه دهد.

چین لینک
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 9

این ارز نوسانات مختلفی را تجربه می کند و همین نوسانات آن را به یک ارز مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت تبدیل می کند. بسیاری از تریدرها با این ارز سرمایه شان را در مدت کمتر از یک سال، دو برابر کرده اند. مزیت دیگر چین لینک این است که می تواند با دیگر بلاک چین ها هم تعامل کند.

الگوراند (Algorand)

اگر به سرمایه گذاری کوتاه مدت فکر می کنید الگوراند یکی از بهترین ارزهایی است که برای این منظور می توانید انتخاب کنید. نوسانات مختلف در این ارز هم باعث می شود بتوانید برای سرمایه گذاری کوتاه مدت از آن استفاده نمایید.

الگوراند
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 10

الگوراند در صرافی های مختلفی عرضه می شود.

کاردانو (Cardano)

کاردانو را می توانید هم برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و هم برای سرمایه گذاری بلند مدت مورد استفاده قرار دهید. این ارز رشد خوبی دارد و فعالان بازار تا حد زیای به آن امیدوار هستند.

کاردانو
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 11

کاردانو کارمزدهای کمی دارد و سرعت انجام تراکنش های بالایی را هم تجربه می کند. علاوه بر این شبکه آن از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند و به همه این دلایل طرفداران زیادی دارد.

بیسیک اتنشن (Basic Attention token)

این توکن که مبتنی بر لاتریوم کار می کند می تواند گزینه مناسب دیگری برای معاملات کوتاه مدت باشد. می توانید با استفاده از مرورگر Brave و تماشای تبلیغات آن توکن BAT هدیه بگیرید. پس از آن شما می توانید توکن مد نظر را معامله کرده و با نوسانات آن به سودهای خوبی برسید.

بیسیک اتنشن
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 12

در زمان های مختلف اخبار خوبی درباره این ارز شنیدیم و همین موضوع باعث شد افراد زیای به آن علاقه مند شوند.

بیشتر بخوانید : توکن چیست؟

پولکادات (Polkadot)

پولکادات هم از جمله ارزهایی است که مورد توجه سرمایه گذاران کوتاه مدت قرار می گیرد. استارت این پروژه به این دلیل بود که سرعت و هزینه تراکنش ها پایین بیاید. پولکادات میان ارزهای مختلف شبکه ای ارتباطی ایجاد می کند و از این طریق هدف گفته شده را پیگیری می نماید.

پولکادات
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 13

استلار (Stellar)

استفاده از استلار آسان است و کارمزد کمی هم دارد. این شبکه غیر متمرکز بوده و از گزینه های خوبی است که برای سرمایه گذاری کوتاه مدت می توانید به آن فکر کنید. این شبکه سعی می کند خدماتی سریع و ارزان را به کاربرانش ارائه دهد.

استلار
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 14

اتریوم (Ethereum)

قطعا نام اتریوم را تا به حال شنیده اید و با آن آشنایی دارید. این ارز می تواند برای هر دو نوع معاملات کوتاه و بلند مدت مناسب باشد.

اتریوم انتخاب مناسبی برای سرمایه گذاری کوتاه مدت
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت + لیست و جدول 10 ارز دیجیتال 15

مزایای سرمایه گذاری کوتاه مدت

شاید با خودتان بگویید چرا برخی افراد به دنبال سرمایه گذاری کوتاه مدت هستند؟ یا اگر برای سرمایه گذاری بلند مدت برنامه ای دارند باز هم به فکر سرمایه گذاری کوتاه مدت هستند؟ پاسخ این سوال در مزایایی است که سرمایه گذاری کوتاه مدت برای همه تریدرها دارد.

 • وقتی تریدهای کوتاه مدت دارید، انعطاف پذیری بیشتری را تجربه می کنید و دست تان برای معامله بازتر است.
 • در صورت داشتن دانش و آگاهی کافی می توانید در زمان خیلی کم، به سود قابل توجهی دست پیدا کنید.
 • با سرمایه کمتری کار می کنید و در نتیجه ریسک تان پایین است.

نکات مهم درباره بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

توجه به برخی نکات باعث می شود در زمینه معاملات کوتاه مدت، بتوانید موفق تر عمل کنید.

به حجم بازار دقت کنید

هر چه یک ارز حجم بیشتری از بازار را اشغال کند می توانید به این نتیجه برسید که طرفداران بیشتر و در نتیجه ارزش بیشتری دارد.

حواستان به نقد شوندگی باشد

میزان معاملات روزانه مشخص می کند که نقد شوندگی یک ارز چقدر است. معمولا ارزهایی که می توانند بازده خوب و سریعی داشته باشند حجم معاملات بالاتری هم دارند.

به نمودار قیمت و نرخ برابری توجه کنید

با این نمودار می توانید نوسان قیمت رمز ارزها را در فواصل معین شده، ببینید. این اطلاعات را با توجه به نرخ دلار بررسی کنید. با این روش می توانید حدس بزنید که حدودا چقدر سود خواهید کرد.

سخن پایانی

به صورت کلی بازار ارزهای دیجیتال بازاری است که هیچ وقت از ریسک خالی نمی شود. برای فعالیت کوتاه مدت و یا بلند مدت در این بازار علاوه بر این که لازم است ریسک پذیر باشید، دانش و تجربه کافی هم احتیاج دارید. بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت می تواند هر کدام از ارزهایی باشد که نام بردیم.اگر تازه کار هستید معاملات کوتاه مدت و با ارزش مالی پایین می تواند به کسب تجربه شما کمک کند. دقت کنید که مواردی مثل حجم بازار،نقد شوندگی، نمودار قیمت و غیره می تواند در انتخاب بهترین ارز برای سرمایه گذاری به صورت کوتاه مدت اثرگذار باشد.

ترید کوتاه مدت را توصیه می کنید؟

شما به شرط داشتن دانش و تجربه و استراتژی مناسب می توانید از این نوع معاملات سود خوبی به دست آورید.

می توان با مبلغ کمی هم ترید کرد؟

یکی از دلایلی که افراد از سرمایه گذاری های کوتاه مدت استفاده می کنند این است که با سرمایه کم هم می توان این کار را انجام داد. در صورتی که به خوبی پیش بروید می توانید سرمایه تان را چندین برابر کنید.

کدام ارزها برای سرمایه گذاری کوتاه مدت مناسب است؟

اومیسه گو (omisego)
آنتولوژی (ontology)
سینتتیکس (synthetix)
شیبا اینو (Shiba Inu)
لایت کوین (Litecoin)
آوه (Aave)
دوج کوین (Dogecoin)
چین لینک (Chainlink)
الگوراند (Algorand)
کاردانو (Cardano)
بیسیک اتنشن (Basic Attention token)
پولکادات ((Polkadot
استلار (Stellar)
اتریوم (Ethereum)

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.