آموزش صرافی والکس – خرید و قیمت تتر والکس

صرافی والکس

با توجه به مطالبی که در قسمت درباره تیم والکس مشاهده کردیم ، صرافی والکس متشکل از جمعی از دانشجویان دانشگاه شریف و تهران است. بنیان گذاران صرافی والکس از زمان پیدایش ارز های دیجیتال در این بازار های مالی فعالیت داشته و همواره در جریان مشکلات ایرانیان در بازار های جهانی بوده اند. می توان گفت صرافی وال

به این دلیل به فکر ایجاد پلتفرمی بوده اند تا ایرانیان بدون محدودیت و به راحتی بتوانند در صرافی های ایرانی ثبت نام کرده و به معامله و خرید و فروش ارز های دیجیتال بپردازند.

برای مشاهده لیست کامل بهترین بروکر های فارکس به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین بروکر فارکس

تتر والکس چیست؟

در صرافی والکس می توانید تتر خریده و کیف پول خود را با تتر شارژ کره و با استفاده از آن انواع ارز ها را در بازاری که بر اساس تتر می باشد بخرید.

برای این منظور ابتدا در والکس ثبت نام کرده و بعد از تکمیل مراحل ثبت نام که در ادامه آموزش آن را قرار داده ایم ، مانند شکل زیر از منوی بازار ها ، بازار های پایه تتر را انتخاب کنید.

تتر والکس چیست؟
تتر والکس چیست؟

خرید و قیمت تتر والکس

برای خرید تتر والکس و اطلاع از قیمت تتر والکس از قسمت منو ها خرید فروش آنی را مانند شکل زیر انتخاب کرده و بعد روی خرید آنی کلیک کنید.

در صفحه باز شده تتر را انتخاب کرده و قیمت آن را مشاهده خواهید کرد. در این صورت بسیار راحت میزان تتری که می خواهید بخرید را مشخص کرده و با موجودی کیف پولتان تتر بخرید.

البته قبل از خرید تتر والکس باید کیف پولتان را شارژ کنید که در ادامه آموزش داده ایم.

قیمت و خرید تتر والکس
قیمت و خرید تتر والکس

بیشتر بخوانید : بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

ثبت نام در صرافی والکس ( والکس ثبت نام )

برای ثبت نام در صرافی والکس روی لینک زیر کلیک کنید.

ثبت نام در صرافی والکس
ثبت نام در صرافی والکس

در قسمت شماره موبایل ، شماره موبایلی که به نام خودتان است وارد کرده و در قسمت رمز عبور نیز یک پسورد قوی که ترکیبی از حروف و اعداد باشد ، وارد کنید. و بعد روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. در این مرحله یک کد به شماره همراهتان پیامک شده است. کد را در این قسمت وارد کنید. اگر کد را به درستی وارد کرده باشید ثبت نام شما به پایان رسیده است.

والکس احراز هویت

بعد از ثبت نام این صفحه را مشاهده می کنید.

احراز هویت صرافی والکس
احراز هویت صرافی والکس

در این صفحه مراحل احراز هویت والکس را می بینید. روی شروع کنید کلیک کرده و مراحل احراز هویت را کامل کنید تا بتوانید از تمامی امکانات سایت بهره مند شوید. در اولیم مرحله از احراز هویت صرافی والکس باید مشخصات کاربری خودتان را تکمیل کنید.

وارد کردن مشخصات کاربری
وارد کردن مشخصات کاربری

در مرحله بعدی برای واریز و برداشت ریالی باید یکی از کارت های بانکی خود را وارد کنید. اگر قبلا در یکی دیگر از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی کارت خود را ثبت کرده و احراز هویت شده اید ، در این قسمت بلافاصله ثبت خواهد شد. در غیر این صورت باید تا روز کاری بعد منتظر بمانید تا کارتتان مورد تایید بانک قرار گیرد.

اتمام احراز هویت
اتمام احراز هویت

در این مرحله احراز هویت پایه شما به پایان رسیده است. برای دسترسی بیشتر به امکانات صرافی و افزایش برداشت روزانه خود بهتر است احراز هویت پیشرفته را نیز انجام دهید.

انتقال تتر از والکس

امروزه بسیاری از افراد از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی علاوه بر خرید و معامله ارز های دیجیتال ، برای واریز و برداشت تتر از صرافی های خارجی ، بروکر ها و … استفاده می کنند. امروزه بسیار راحت می توان در صرافی های ایرانی ثبت نام کرده و بعد از احراز هویت به سایر صرافی ها و بروکر ها ، افراد و … در سراسر جهان ارز دیجیتال انتقال داد. به دلیل کارمزد کم برای انتقال از تتر استفاده می شود. ولی می تون هر ارز دیجیتال دیگری را نیز انتقال داد. برای انتقال تتر فقط باید آدرس کیف پول مقصد را بدانید.

برای انتقال تتر از والکس مانند شکل زیر وارد کیف پول خود شده و گزینه برداشت را انتخاب کنید.

انتقال تتر از والکس
انتقال تتر از والکس
انتقال تتر از والکس
انتقال تتر از والکس

شما به دو روش می توانید پول خود را برداشت کنید . فعلا با برداشت توانی کاری نداریم. با توجه به شکل بالا روی برداشت کوین کلیک می کنیم.

انتخاب شبکه انتقال
انتخاب شبکه انتقال

در این قسمت نام کوین را روی تتر (USDT) و نوع شبکه را نیز روی TRC20 قرار دهید. به دلیل کارمزد کمتر در اکثر انتقال ها از شبکه TRC20 استفاده می کنیم. سپس میزان تتری که می خواهید انتقال دهید را وارد کنید. در قسمت آدرس مقصد نیز آدرس کیف پول مقصد را وارد کنید. بعد از پر کردن تمامی آیتم های بیان شده روی انتقال کلیک کنید تا تتر شما انتقال یابد. هنگام اتقال تتر از والکس و یا سایر صرافی های ارز دیجیتال حتما توجه داشته باشید که آدرس کیف پول مقصد را به درستی وارد کنید. زیرا در صورت انتقال اشتباه پولتان را برای همیشه از دست خواهید داد.

نحوه انتقال تتر از بایننس به والکس

در این قسمت نحوه انتقال تتر از بایننس به والکس را برایتان آموزش خواهیم داد. البته روش انتقال مختص بایننس نبوده و برای انتقال تتر از سایر صرافی های خارجی و بروکر ها و یا حساب افراد دیگر به والکس می توان از این روش استفاده کرد. برای انتقال تتر از صرافی بایننس وارد حساب کاربری خود شده و روی گزینه Withdraw کلیک کنید. برداشت را به صورت Crypto انتخاب کنید. سپس نوع ارز را روی تتر و شبکه انتقال را نیز روی TRC20 قرار دهید. و در قسمت آدرس کیف پول مقصد ، آدرس کیف پول خودتان در صرافی والکس را وارد کنید. برای مشاهده آدرس کیف پول والکس خودتان وارد صرافی والکس شوید.

مانند شکل زیر روی گزینه کیف پول کلیک کرده و گزینه واریز را انتخاب کنید.

انتقال تتر از بایننس به والکس
انتقال تتر از بایننس به والکس
انتقال تتر از بایننس به والکس
انتقال تتر از بایننس به والکس

در این قسمت گزینه واریز را روی کوین ها قرار دهید.

انتخاب شبکه انتقال
انتخاب شبکه انتقال

در قسمت نام کوین تتر (USDT) و در قسمت نوع شبکه نیز TRC20 را انتخاب کنید. آدرس کیف پولتان را از این قسمت کپی کرده و در صرافی بایننس در قسمت آدرس کیف پول مقصد ، پیست کنید. به همین راحتی انتقال تتر از بایننس به والکس امکان پذیر است.

والکس ورود

برای ورود به صرافی والکس روی لینک زیر کلیک کنید.

شماره موبایلی که هنگام ثبت نام وارد کرده اید و نیز کلمه عبور خود را وارد کنید. کدی به موبایلتان ارسال خواهد شد. کد را وارد کرده و وارد حساب کاربری خود شوید.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال در والکس

برای خرید فروش ارز دیجیتال در والکس ابتدا باید در صرافی ثبت نام کرده و احراز هویت شوید. سپس وارد حساب کاربری خود شوید. از منو های بالا روی معامله ها کلیک کنید.

معامله در والکس
معامله در والکس

در این قسمت سه نوع معامله مشاهده می کنید. معامله کلاسیک ، معامله حرفه ای و معامله سریع.

معامله کلاسیک والکس

اگر روی معامله کلاسیک کلیک کنید صفحه معامله زیر برایتان باز خواهد شد. صفحه را پایین بکشید. اگر برای خرید و یا فروش از قیمت ثابت استفاده کنید یعنی از معامله کلاسیک استفاده کرده اید. یعنی خرید شما در همان لحظه و با قیمت فعلی بازار انجام خواهد شد.

معامله والکس
معامله والکس

معامله حرفه ای والکس

در شکل بالا اگر روی قیمت بازار کلیک کنید ، در واقع معامله حرفه انجام داده اید و می توانید سفارش گذاری کنید. حتی اگر روی Stop Limit کلیک کنید می توانید برای معامله خود حد ضرر مشخص سازید. تا اگر قیمت ارز مورد نظر افت کرده و به حد ضرر برسد خود به خود صرافی ارز شما را بفروش.

صرافی والکس یا نوبیتکس

صرافی والکس و نوبیتکس دو مورد از پر کاربردترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران هستند. همیشه بین کاربران این سوال وجود دارد که از کدام صرافی ارز دیجیتال استفاده کنند. البته صرافی های ارز دیجیتال بسیار زیادی در کشور وجود داشته و روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود. یکی از معیار های بسیار مهمی که برای مقایسه دو صرافی نیاز داریم ، امنیت صرافی می باشد.

هر دو صرافی والکس و نوبیتکس در یک سطح امنیتی قرار داشته و تایید دو مرحله ای برای ورود کاربران استفاده می کنند. مکر اینکه کاربر خود آن را لغو کند. در این مواقع در صورت هک شدن کاربر تمامی عواقب بر عهده خود کاربر است.

یکی دیگر از موارد مهم تعداد ارز هایی است که صرافی ها پشتیبانی می کنند. در زمان نگارش این مقاله (10 آوریل 2022) صرافی نوبیتکس 24 ارز دیجیتال و صرافی والکس 34 ارز دیججیتال را پشتیبانی می کند.

هنگام انتخاب صرافی برای معاملات خود باید به کارمزد معاملاتی صرافی نیز توجه داشته باشید. در دو تصویر زیر کارمزد های دو صرافی را مشاهده می کنید.

کارمزد معاملات والکس
کارمزد معاملات والکس
کارمزد صرافی نوبیتکس
کارمزد صرافی نوبیتکس

همانطور که می بینید کارمزد صرافی نوبیتکس نسبت به والکس برای سطوح پایین تر کمتر می باشد.

امنیت صرافی والکس

در صرافی والکس از افراد متخصص و خبره در زمینه امنیت اطلاعات و امنیت سایبری استفاده شده است. و اولین هدف آن امنیت حساب های مشتریان می باشد. تبادل اطلاعات کاربران و صرافی با استفاده از پروتکل های SSL انجام می گیرد و امکان سرقت اطلاعات وجود ندارد. تمامی داده ها و اطلاعات بر روی سرور های اختصاصی ذخیره می شوند.

تمامی داده هی کاربران رمزنگاری می شود. به گونه ای که امکان هک کردن آن وجود ندارد. این صرافی برای انجام تمامی تراکنش ها از تایید دو مرحله ای (Two Factor Authentication) استفاده می شود.

والکس کلاهبرداری

تا کنون هیچ اخباری مبنی بر کلاهبرداری صرافی والکس گزارش نشده است. دارایی های مشتریان به صورت سخت افزاری نگهداری می شود. و هر کاربر کیف پول مختص به خود را در صرافی دارد.

دانلود اپلیکیشن والکس

برای دانلود اپلیکیشن والکس روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود اپلیکیشن والکس  

در صفحه باز شده می توانید اپلیکیشن والکس را با توجه به سیستم عامل گوشی خود دانلود کرده و نصب کنید. اگر از گوشی آیفون استفاده می کنید ، IOS را انتخاب کنید. در غیر این صورت نسخه اندرویدی آن را دانلود کرده و نصب کنید.

سوالات متداول

صرافی والکس چه ارز هایی را پشتیبانی می کند؟

BTC ، ETH ، DOGE ، BCH ، LTC ، DASH ، XRP ، XLM ، EOS ، TRX ، ADA ، BNB ، ATOM ، MATIC ، FTM ، DOT ، SHIB ، FIL ، CAKE ، LINK ، UNI ، RUNI ، CHZ ، BTTC ، MANA ، AXS ، SAND ، ENJ ، ALICE ، EGLD ، AVAX ، NEAR و XTZ

آیا صرافی والکس معتبر است؟

در حال حاضر هیچ گزارشی از هک و یا کلاهبردی از این صرافی گزارش نشده است. ولی این مورد را نیز همیشه در نظر داشته باشید هیچ کدام از صرافی های ارز دیجیتال از بانک مرکزی مجوز دریافت نکرده اند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.