اکسی اینفینیتی (axie infinity) چیست؟ بهترین بازی ارز دیجیتال برای کسب درآمد

اکسی اینفینیتی (axie infinity) چیست؟ بهترین بازی ارز دیجیتال برای کسب درآمد

بازی های کریپتویی یکی از جذاب ترین بخش های دنیای بلاک چین هستند. حتما تا به حال نام بازی اکسی اینفینیتی (axie infinity) را در میان بازی های متاورسی شنیده اید. می دانید که ارزهای دیجیتالی که به این بازی و دیگر بازی های مشابه مربوط است، توانسته اند به قیمت های خیلی خوبی برسند؟ چه چیزی بهتر از این که هم بازی می کنید و هم ارز به دست می آورید؟

اکسی اینفینیتی (axie infinity) چیست؟

این بازی در حقیقت یک بازی کریپتویی محسوب می شود که اولین بار توسعه دهندگانی از ویتنام آن را در سال 2018 معرفی کردند. مبنای آن توکن های غیر مثلی است و طرفداران زیادی هم دارد. به این بازی و بازی های مشابه play to earn گفته می شود زیرا هدف شان کسب درآمد است و از این نظر با بسیاری از بازی های دیگر تفاوت دارد.

بازی اکسی اینفینیتی (axie infinity) بر روی بلاکچین رونین و اتریوم پیش می رود و تراکنش های آن کارمزد بالایی دارند.

بازی این گونه است که شما حیواناتی به نام Axies را خریداری کرده و با کمک آن ها با دیگر آکسی ها نبرد می کنید. شرکت سازنده این بازی Sky Mavis بوده ومحدودیت سنی 18+ دارد.

در سال 2022 بازی اکسی اینفینیتی (axie infinity) به عنوان یکی از محبوب ترین ها در دنیای کریپتو شناخته شد.

چگونه باید بازی اکسی اینفینیتی (axie infinity) را انجام دهم؟

برای شروع بازی اکسی اینفینیتی (axie infinity) شما سه آکسی را خریداری می کنید. برای خرید آن ها حدودا 1500 دلار باید بپردازید. خوب است بدانید که شرکت سازنده این بازی کیف پول رونین (Ronin) را توسعه بخشیده و می توانید آن را به بازی متصل نمایید. با این کار می توانید به صورت مستقیم از رونین برای خرید آکسی ها استفاده کنید.

برای انجام اکسی اینفینیتی (axie infinity) دو راه اصلی پیش پای شماست که به دو دارایی مختلف مربوط است. SLP اولین دارایی ای است که درباره آن صحبت می کنیم. با انجام بازی هایی مثل Adventure یا مسابقاتی مثل Arena و نیز ماموریت های روزانه می توانید به تعداد SLP های خود اضافه نمایید. SLP عرضه ای نامحدود داشته و مخصوص پرورش آکسی ها است.

شروع بازی اکسی اینفینیتی
اکسی اینفینیتی (axie infinity) چیست؟ بهترین بازی ارز دیجیتال برای کسب درآمد 1

منبع دیگری که در اختیار شماست توکن AXS می باشد. عرضه این توکن محدود است و تنها 270 میلیون واحد از آن در بازی وجود دارد. افرادی که در بازی صاحب این توکن هستند می توانند درباره آینده آن تصمیم بگیرند و در حقیقت نقشی حاکمیتی را در بازی دارا هستند. این بازیکنان امکان خرید قطعه زمین های مجازی به نام Lunacia را دارند. شما می توانید آکسی ها را با توکن AXS معامله کرده و یا توکن ها را در بازی به دست آورید. در نهایت هم می توانید آن ها را به یک ارز فیات تبدیل کنید.

اکسی اینفینیتی (axie infinity) یک بازی خاص است

این بازی سبکی سرگرم کننده و جذاب دارد به شکلی که با وجود محدودیت سنی باز هم افراد با سن پایین تر را هم جذب می کند.

AXIES به شما تعلق دارد و می تواند برایتان پاداش هایی به صورت توکن Smooth Love Potion) SLP) همراه داشته باشد.

می توانید توکن هایتان را از طریق صرافی ها معامله نمایید. بازیکنان اکسی اینفینیتی (axie infinity) می توانند با صرف تلاش و گذاشتن انرژی به درآمدهای خوبی از این بازی برسند.

برای این که بگوییم آیا این دست بازی ها پایدار هستند یا خیر باید کمی صبر کرد و دید که چه اتفاقی می افتد اما در همین لحظه بسیاری از افراد آن را به عنوان منبع درآمد خود می دانند.

خرید AXS

از طریق صرافی هایی مثل بایننس و دیگر صرافی های معتبر می توانید این توکن را خریداری کنید. علاوه بر این صرافی های غیر متمرکزی مثل Uniswap هم آن را ارائه می دهند. برای خرید AXS از Uniswap باید مراحل زیر را دنبال کنید.

در اولین قدم به یک کیف پول ارز دیجیتال احتیاج دارید و لازم است توکن ETH یا یک ارز ERC20 مبتنی بر اتریوم داشته باشید. در صورتی که ETH لازم دارید شما می توانید آن را از صرافی ها بخرید و به کیف پول تان منتقل کنید.

پس از اتصال کیف پول در Uniswap باید مشخص کنید که قصد خرید کدام دارایی را دارید. مبلغ مد نظر را وارد نمایید تا مشخص شود که چقدر AXS می توانید بخرید. در صورتی که همه چیز مرتب است کافی است روی گزینه Swap کلیک کنید تا معامله انجام شود.

مزایای بازی اکسی اینفینیتی (axie infinity)

قبلا عده ای از کاربران فکر می کردند مبلغی که برای شروع این بازی می پردازند زیاد است و قیمت خرید یک اکسی بیشتر از یک پلی استیشن خیلی حرفه ای خواهد بود! این تفکر در بازار گاوی ارزها وجود داشت.

در این مورد می توان گفت که مهم ترین مزیت بازی اکسی اینفینیتی (axie infinity) این است که می توانید NFT هایی که برای بازی ها می خرید را بفروشید و این کار هر زمان که بخواهید قابل انجام خواهد بود. شما می توانید همه دارایی های به دست آمده را در کیف پول مد نظرتان ذخیره نموده و یا به والت های دیگر منتقل کنید.

بازی های ویدیویی دیگر مشکلات بزرگی دارند که یکی از مهم ترین آن ها این است که نمی توانید دارایی های درون بازی را به بیرون از آن منتقل کنید! این دارایی را نمی توانید در اختیار دیگران قرار دهید یا این که آن را به پول فیات تبدیل نمایید. بنابراین شما در این بازی ها انرژی و تلاش تان را برای موضوعی می گذارید که نمی تواند گره ای برایتان باز کند.

اما بازی هایی که در ساختار بلاک چین و با استفاده از NFT ها پیش می رود این مشکل را حل کرده است. شما با این بازی ها به ارز دیجیتال دست پیدا می کنید که هر لحظه می تواند به اشکال دیگر دارایی تبدیل شود.

اکسی چیست

به عنوان کسی که می خواهد از بازی اکسی اینفینیتی (axie infinity) لذت ببرد خوب است قدری بیشتر با اکسی ها آشنا باشید. اکسی به هیولاهایی گفته می شود که نه تنها ترسناک نیستند بلکه جذاب و با مزه هم هستند. کل بازی حول محور همین موجودات جذاب می چرخد. در اکسی اینفینیتی (axie infinity) شما 9 دسته از این اکسی ها را می بینید که هر کدام با دیگری فرق داشته و توانایی های خودش را دارد. شاید برایتان جالب باشد که اکسی ها هم از قانون وراثت تبعیت می کنند یعنی وقتی یک اکسی جدید ایجاد کنید برخی از ویژگی های والدینش را خواهد داشت!

اکسی چیست؟
اکسی اینفینیتی (axie infinity) چیست؟ بهترین بازی ارز دیجیتال برای کسب درآمد 2

شما در ایجاد اکسی های جدید محدودیت هایی هم دارید، هر بازیکن می تواند حداکثر برای 7 بار یک اکسی را پرورش دهد. مزیت این قانون این است که از ایجاد و پرورش اکسی های خیلی زیاد جلوگیری می کند.

هر اکسی ژن مخصوص به خودش را داشته و کمیاب است. می توان از این فرآیند نتیجه گرفت که NFT ها چه نقش مهمی در تحول های تکنولوژی دارند.

کاربردهای اکسی

هدف از بازی Axie Infinity این است که به یک بازی کامل تبدیل شده و طرفداران بیشترو بیشتری جذب کند.

اکسی اینفینیتی (axie infinity) باعث می شود طرفداران پوکمون (Pokemon) و فاینال فنتزی (Final Fantasy) هم از آن لذت ببرند.

در فوریه سال 2021 بیشتر از 27000 بازیکن مشغول بازی هیجان انگیز با اکسی ها بودند. طبیعی است که هر چه طرفداران این بازی بیشتر می شود ارزش آن هم بیشتر خواهد شد. رونین در کنار نسخه رایگانی که برای بازی وجود دارد سعی می کند فرآیند رشد این بازی را توسعه ببخشد.

شما می توانید با این بازی درآمدهای خوبی به دست آورید.

کیف پول اکسی اینفینیتی (axie infinity)

در حقیقت اکسی یک توکن است که می تواند در کیف پول های سازگار با ERC-20 نگه داری شود. این کیف پول ها عبارتند از:

  1. کوینومی
  2. متا مسک
  3. لجر
  4. اتمیک
  5. تراست والت

ویژگی های اکسی ها

هر نوع اکسی چهار ویژگی مختلف دارد که خوب است با آن ها آشنا باشید.

Skill: در صورت استفاده از کارت و یا ترکیب کارت ها ضربه ها را قوی تر می کند.

HP: این فاکتور در حقیقت سخت جانی یک اکسی را نشان می دهد و این که قبل از شکست خوردن چقدر تحمل ضربه ها را دارد.

Speed: این فاکتور سرعت و ترتیب بازی ها را نشان می دهد. اکسی با بیشترین سرعت اولین اکسی ای است که حمله خواهد کرد. علاوه بر این داشتن سرعت بیشتر باعث می شود درصد اصابت ضربه های خطرناک هم کاهش پیدا کند.

Morale: این فاکتور درصد ضربه های قدرتی، امکان تجربه حالت روح و ضربه های موجود در آن را بیشتر می کند.

در این بازی جذاب می بینیم که هر اکسی 6 عضو اصلی را در بدنش دارد. اعضاء ویژگی های و توانایی های مختلفی دارند و گاهی به فرزندان هم به ارث می رسد. هر کدام از این اعضاء مهارت های مختلفی به اکسی ها می دهد. هر بار که اکسی پرورش می دهید به مقدار بیشتری توکن احتیاج خواهید داشت.

اعضای اصلی بدن اکسی عبارت است از: شاخ، دهان، چشم، گوش، پشت و دم. چشم و گوش تاثیری در کارت ها ندارند و 4 عضو دیگر اعضای مهم در کارت های اکسی می باشند.

نکات مهم درباره اکسی اینفینیتی (axie infinity)

  1. نمی توانید با چند اکانت و از چند دیوایس بازی کنید. این کار می تواند اکانت شما را بن کند.
  2. یک اکانت را می توانید همزمان روی چند دیوایس فعال کنید.
  3. می توانید با چند دستگاه و آی پی یکسان بازی کنید.
  4. در صورتی که می خواهید با یک دستگاه وارد اکانت جدیدی شوید ابتدا لازم است از اکانت خود خارج شده و تا 24 ساعت صبر نمایید.

توسعه دهندگان اکسی اینفینیتی (axie infinity)

ویژگی مشخص توسعه دهندگان این بازی این است که همگی حسابی جوان هستند.

Trung Nguyen به عنوان کارآفرین و مهندس ارشد، Tu Doan به عنوان مدری هنری و طراح، Duy Trinh به عنوان انیماتور، Quy Dau به عنوان مهندس نرم افزار و Nam Nguyen به عنوان طراح گرافیک در این تیم حضور دارند.

اکسی اینفینیتی (axie infinity) و تیم توسعه دهندگان آن
اکسی اینفینیتی (axie infinity) چیست؟ بهترین بازی ارز دیجیتال برای کسب درآمد 3

نژادهای مختلف اکسی ها

اکسی ها در 9 نژاد مختلف وجود دارند که 6 تای آن ها اصلی و 3 تا هم هیبریدی است. منظور از نژاد هیبریدی نژادی است که از ترکیب دو نژاد مختلف به وجود آمده است.

هر نژاد توانایی های مختلفی دارد و عبارتند از: Aquatic ،Beast ،Bird ،Bug ،Plant ،Reptile ،Mech ،Dawn و Dusk.

بدون سرمایه اولیه از بازی کسب درآمد کنید

کسب درآمد برای همه ما جذاب است مخصوصا وقتی با بازی و سرگرمی همراه باشد. افراد زیادی از این بازی به کسب درآمد می پردازند و گاهی بدین منظور حتی بیشتر از یک حساب کاربری در بازی دارند. می توان برای مدیریت چند حساب از دیگران هم کمک گرفت و سپس با پرداخت توکن های SLP کمک شان را جبران کرد.

در بازی اکسی اینفینیتی (axie infinity) افراد زیادی به عنوان سرمایه گذار، مدیر و کارآموز حضور دارند. به این روش کسب درآمد اسکالرشیپ هم گفته می شود. برای این که بتوانید شامل اسکالرشیپ شوید باید یک مدیر درخواست تان را بپذیرد و سپس بازی را شروع نمایید.

معمولا هر مدیر فردی را به عنوان کارآموز می پذیرد که قابل اعتماد باشد بنابراین می توانید در میان دوستان و آشنایان به دنبال آن ها بگردید و یا این که در شبکه های اجتماعی پیدایشان کنید. بسته به این که چه توافقی با مدیر می کنید تعدادی توکن SLP به شما تعلق خواهد گرفت.

آینده اکسی اینفینیتی (axie infinity)

پس از اجرایی شدن مرحله دوم رونین و سرمایه گذاری افراد مطرح، این بازی در اواخر ژوئن سال 2021 توانست به محبوبیت چندین برابری برسد. افراد مهمی مثل الکسیس اوهانیان، مارک کیوبن و غیره در این بازی سرمایه گذاری کردند. این بازی تا به حال پایداری و درآمد خیلی خوبی داشته و با وجود برخی حمله های خرابکارانه باز هم به نظر می رسد که به خوبی در حال رشد است.

هم چنین شرکت یوبیسافت به عنوان یکی از شرکت های مهم منتشر کننده بازی ها هم از این بازی حمایت می کند.

بازی اکسی اینفینیتی (axie infinity) می تواند برایتان سرگرم کننده و جذاب و از طرفی منبع درآمد خوبی هم باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه