اوردر فلو چیست؟ | چرا باید از استراتژی order flow استفاده کنیم؟

اوردرفلو چیست؟

تا به حال نام اوردرفلو یا همان استراتژی جریان سفارشات به گوش تان خورده است؟ به عبارتی می دانید که اوردرفلو چیست؟

Order flow باعث می شود بتوانید معاملات تان را به صورت بهینه و نیز پر سودتر پیگیری نمایید. می دانید که تریدرها چگونه از این استراتژی استفاده می کنند؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

اوردرفلو چیست؟

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

منظور از اوردرفلو این است که روند سفارشات پیگیری شده و تقاضا برای خرید و فروش ردیابی شود. اوردرفلو می تواند هم برای ارز وهم برای سهام انجام گردد.

در یک تعریف دیگرمی توان گفت اوردرفلو حجم سفارش هایی است که در سطوح مشخص قیمت منتظر هستند تا اجرا شوند و یا در حال اجرا می باشند.

یکی از زیر شاخه های تحلیل معاملات، تحلیل اوردرفلو است و کمک می کند معاملات بهینه تری داشته باشید. وقتی مشاهده کنید که سفارش ها در سطح قیمتی مد نظر تعادل ندارد می توانید جریان سفارشات را عوض نمایید.

اوردرفلو را می توانید روش ساده ای برای خواندن نمودارها در نظر بگیرید که درک ساده ای هم دارد. با این استراتژی در حقیقت شما متوجه وضعیت بازار می شوید.

اوردرفلو به شما نشان می دهد که آیا در زمانی نزدیک به زمان کنونی و در گذشته کاهش یا افزایش قیمت قابل توجهی داشته ایم یا خیر.

کاربردهای مختلف اوردر فلو

شما می توانید از این استراتژی در بازارهای مختلف ارز دیجیتال، فارکس، فیوچرز، سهام و هر بازار مالی دیگری استفاده نمایید. بازار آتی حجم و نقدینگی بالایی دارد و به همین دلیل استفاده از استراتژی اوردرفلو در آن مهم تر است. تریدرها با این روش جریان سفارشات را به خوبی تجزیه و تحلیل می کنند.

بسیاری از تریدرهای حرفه ای از اوردرفلو به صورت روزانه و برای تمامی سفارشات شان استفاده می کنند. این افراد توجه به عرضه و تقاضا را مهم تر از استفاده از مواردی همچون اندیکاتورها، چارت ها و غیره می دانند.

همان طور که می دانید فیوچرز از طبقات دارایی مختلفی پشتیبانی کرده و در نتیجه فرصت های معاملاتی زیادی را فراهم می کند. توجه به جریان سفارشات برای درک چگونگی عرضه و تقاضا و بهره وری از آن بسیار ضروری است.

در بازار آتی بسته به چگونگی معاملات، نوسان های مختلفی را شاهد هستیم که باید مراقب آن ها بوده و با احتیاط عمل کنید.

کاربردهای اوردرفلو
اوردر فلو چیست؟ | چرا باید از استراتژی order flow استفاده کنیم؟ 1

مزیت مهم اوردرفلو برای تریدرها

اوردرفلو به تریدرها کمک می کند معاملات را زیر نظر گرفته و سطوح مد نظر خودشان را برای ورود به بازار مشخص کنند. با این روش تریدرها در قیمت ارزان ارز را خریداری کرده و با قیمت بالا می فروشند.

چگونگی استفاده از اوردرفلو

اوردرفلو حجم معاملات را به شما نشان می دهد. شما می توانید از سطوح مشخص شده به عنوان سطوح حمایت و یا مقاومت استفاده نمایید. بسته به این که معاملات خرید یا فروش در یک منطقه چگونه انجام شده شما می توانید روند کلی چارت را تشخیص داده و بسته به حجم خرید یا فروش اوردرهای تان را مشخص کنید.

ابزارهای مختلف برای بررسی اوردرفلو

در فارکس برای بررسی این استراتژی می توانید از اندیکاتورهای مختلف استفاده نمایید.

اندیکاتور اوردرفلو در متاتریدر 4
اوردرفلو چیست + اندیکاتور آن در متاتریدر 4
اوردر فلو چیست؟ | چرا باید از استراتژی order flow استفاده کنیم؟ 2

 order-flow-indicatorابزار مهمی است که در متاتریدر 4 می توانید از آن استفاده کنید. این ابزار سه اوسیلاتور را ترکیب کرده و اوردرفلو را برای تریدرها مشخص می کند.

 • Bears اوسیلاتوری است که حجم معاملات sell را مشخص می کند.
 • Bulls حجم معاملات buy را مشخص می کند.
 • وقتی مقادیر این دو اوسیلاتور ترکیب شود اوسیلاتور Bear_Bulls_Power تشکیل می شود که روند کلی و نیز حجم معاملات را در هر بخش مشخص می کند.
اندیکاتور اوردرفلو در تریدینگ ویو

بسیاری از تریرها در تریدینگ ویو معامله می کنند. برای این که در این فضا بتوانید از اوردرفلو استفاده کنید می توانیم اندیکاتور Open interest flow را به شما پیشنهاد دهیم.

اوردرفلو در تریدینگ ویو
اوردر فلو چیست؟ | چرا باید از استراتژی order flow استفاده کنیم؟ 3

این اندیکاتور حجم معاملات را اندازه گیری کرده و برایتان مشخص می کند.

اطلاعاتی که اوردرفلو به شما می دهد

در تحلیل تکنیکال و از جمله اوردرفلو می خواهیم ببینیم بهتر است در چه نقاطی ترید کنیم؟ اوردرفلو به شما نشان می دهد که بهتر است با چه قیمتی و در چه زمانی معامله کنید.

اطلاعاتی که این استراتژی به شما می دهد از قرارزیر است:

 • متوجه سفارشاتی می شوید که می تواند در قیمت ها تغییر قابل توجهی ایجاد کند.
 • متوجه شتاب خرید و فروش می شوید.
 • می توانید جریان نقدینگی را مشاهده کنید.
 • فرسودگی مومنتوم را تشخیص می دهید.
 • متوجه استاپ هانتیگ می شوید.
 • و برخی موارد مشابه

مراحل کلی تجزیه و تحلیل اوردرفلو

برای این که بتوانید از اوردرفلو استفاده کنید قبل از هر چیز به داده های واقعی احتیاج دارید. برای این کار باید از یک ارائه دهنده دیتا مثل CQG استفاده نمایید.

پس از آن به نرم افزاری احتیاج دارید که با اوردرفلو کار کند. نرم افزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارد. برای مثال شما می توانید از نینجا تریدر استفاده نمایید.

اکنون باید نرم افزار را به فیددیتا وصل کنید.

به صورت کلی مراحل انجام این کار از قرا زیر است:

 1. نرم افزار معاملاتی را تهیه کنید.
 2. فید دیتا و بروکر را تهیه نمایید.
 3. نرم افزار و فید دیتا را به یکدیگر وصل نمایید.
 4. معاملات را شروع کنید.

سخن پایانی

اوردرفلو را به عنوان یکی از ابزارهای مهم تحلیل تکنیکال می شناسیم که بهترین مناطق چارت را مشخص می کند. با استفاده از این استراتژی می توانید بهترین مناطق ورود یا خروج را تشخیص دهید.

منبع:

bookmap

اوردرفلوچیست؟

منظور از اوردفلو حجم معاملاتی است که در هر سطر از چارت، انجام شده و یا در حال انجام است.

استفاده از اوردرفلو ضروری است؟

از این استراتژی می توانید برای شناسایی روند و سطرهای مهم استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *