ارز NFT چیست؟ – بهترین بازی های nft

به این مقاله امتیاز دهید

ارز NFT چیست؟

ان اف تی nft با نام های توکن nft ، ارز های غیر مثلی و توکن های غیر قابل معاوضه نیز شناخته می شود. اصطلاح  nft برای بسیاری از افراد گیج کننده می باشد. ما در این مقاله nft را با زبان ساده بیان خواهیم کرد. ارز های ان اف تی یک تفاوت بسیار ساده با سایر ارز های دیجیتال دارند.

به عنوان مثال شما می توانید به اندازه ۲ دلار از یک اتریوم خریداری کنید. در صورتیکه ان اف تی یک دارایی مانند یک کتاب ، مجله ، اثر هنری و … می باشد. و اگر فردی می خواهد یکnft  خریداری کند ، باید آن را به صورت کامل خریداری کند. ساختnft  راحت بوده و می توان با استفاده از سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند ، nft  خود را ساخت و آن را رمزگذاری کرده و در شبکه بلاک چین اتریوم منتشر کرد.

در سایت هایی مانند رریبل که امکان ایجادnft  رایگان را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند ، فرد بعد از ایجادnft  می تواند آن را در همان سایت به فروش برساند. به عنوان مثال شما یک کتاب در زمینه خاصی نوشته اید و یا یک اثر هنری خلق کرده اید. می توانید به یکی از سایت هایnft  مراجعه کرده وnft  خود را بسازید. و بعدا با روش های مختلفی از قبیل حراجی و … آن را به فروش برسانید.

به این نکته توجه کنید خریداران nft  اغلب افرادی هستند که تعصب خاصی به کالای مورد نظر دارند. به عنوان مثال یک اثر هنری برای افراد اهل هنر اهمیت داشته و طبیعی است که توسط این افراد خریداری خواهد شد. و یا یک برند در دنیای nft توسط هواداران آن برند خریداری خواهد شد.

البته امروزه ارز های nft  پا را فراتر نهاده و پیشرفت های قابل توجهی داشته اند. به طوری که در حال حاضر بسیاری از افراد فقط به دلیل سرمایه گذاری و کسب سود اقدام به خرید nft  ها می کنند.

لیست ارز های nft

یکی از معروف ترین و بهترین ارز های nft ارز مانا MANA می باشد. ولی ارز های  nftبسیار زیادی در جهان موجود می باشد که در ادامه ۱۰ مورد از بهترین ارز های دیجیتال nft را بیان می کنیم. لیست ارز های nft  را می توان به صورت زیر بیان کرد.

MANA

AXS

SAND

THETA

FLOW

CHZ

ENJ

WAXP

IMX

قبل از خرید هر کدام از ارز های بیان شده باید به تحلیل تکنیکال ارز ، تحلیل بنیادی و نیز میزان کاربرد آن در دنیای متاورس و توجه کنید.

خرید ارز nft

با پیشرفت ارز های nft  و گسترش آنها ارز مهم nft مانند مانا MANA و سند SAND را می توان از بسیاری از صرافی های ارز های دیجیتال خریداری کرد. ابتدا باید ارزnft  مورد نظر خود را انتخاب کرده و بعد از انجام تحلیل های لازم آن را از صرافی ارز دیجیتال خریداری کنید.

البته در مورد nft باید به این نکته توجه داشت که  nftرا نمی توان به صورت قسمتی خریداری کرد. بلکه باید به ازای هر nft  مبلغی معادل آن‌ پرداخت شده و خریداری گردد. چندین مورد از ارز های معروف nft  با استفاده از صرافی ها قابل خریداری هستند. برای خرید و فروش nft ها پلتفرم هایی وجود دارند که می توان آنها را با استفاده از اتریوم خریداری کرده و به کیف پول خود انتقال داد.

از پلتفرم های nft که می توان در آنها nft ساخت و بعد به خرید و فروش ان اف تی خود و یا nft های دیگران پرداخت ، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

Rarible

OpenSea

SuperRare

AtomicMarket

Foundation

و

……

ارز NFT
ارز NFT

خرید ارز nft از صرافی ایرانی

در حال حاضر خرید نماد NFT از صرافی های ایرانی مقدور نمی باشد. ولی ارز های nft زیادی وجود دارند که در پلتفرم های مختلف در سراسر جهان در حال معامله هستند. در این میان ارز هایی به شهرت و اهمیت زیادی رسیده اند و حتی می توان آنها را از صرافی های ایرانی نیز خریداری کرد. مانند ارز مانا ، سند ، تتا و …

هنر nft چیست؟

nft در ابتدای ظهور خود بیشتر با نام هنر nft شهرت داشت. زیرا nft ها از زمان فروش یک اثر هنری دیجیتال به مبلغ ۶۰ میلیون به شهرت رسیدند. به این دلیل nft هایی که شامل نقاشی و سایر آثار هنری باشند ، هنر nft نامیده می شوند. هنرمندان می توانند آثار هنری خود را به صورت nft در بازار عرضه کرده و در کل جهان به نمایش گذاشته و با قیمتی که ارزش واقعی اثر را بیان می کند ، به فروش برساند.

بازی های NFT چیست؟

بازی هایNFT  بازی هایی در حوزه ارز های دیجیتال هستند که افراد زیادی توانسته اند هم در فضای NFT بازی کرده و هم کسب درآمد کنند. در ادامه بهترین بازی های NFT را بیان می کنیم. بازی اکسی اینفینیتی AXIE INFINITY  یکی از محبوب ترین بازی های NFT  می باشد.

در این بازی هیولا هایی وجود دارد که باید آنها را جمع آوری کرده و پرورش دهید. جذابیت این بازی به امکان خرید و فروش هیولا ها در دنیای واقعی و نیز در فضای خود بازی است. فرد می تواند با بازی کردن و کسب هیولا های بیشتر و فروش آنها به درآمد در دنیای واقعی برسد.

بهترین بازی nft
بهترین بازی nft

یکی دیگر از بازی های NFT بازی Sorare می باشد. این بازی نیز بازی فوتبال در دنیای مجازی می باشد. در این بازی فرد می تواند با کسب کارت های بازیکنان و فروش کارت ها به درآمد برسد. بازی سورر الهام گرفته از جمع کردن کارت های بازیکنان در دنیای واقعی می باشد.

بازی سورر
بازی سورر

از دیگر بازی های NFT می توان به بازی کریپتوکیتز اشاره کرد. در این بازی نیز فرد به جمع آوری گربه ها پرداخته و آنها را پرورش می دهد. همچنین در حین بازی می تواند به بازی های دیگر پرداخته و معما حل کرده و امتیاز کسب کند. فرد می تواند گربه ها را در دنیای واقعی به فروش رسانده و درآمد کسب کند.

بازی nft کریپتو کیتیز
بازی nft کریپتو کیتیز

برنامه nft  چیست؟

کاربران با استفاده برنامهnft  می توانند فایل های خود را از قبیل آثار هنری ، توئیت ، مقاله ، تحلیل و … به شکل nft  درآورده و در شبکه بلاک چین منتشر کنند. دانلود برنامه nft  هم از طریق goole play و هم کافه بازار امکان پذیر است. برنامهnft  هم در نسخه دسک تاپ و هم موبایل موجود است. کاربران با توجه به سیستم عامل موبایل خود می توانند نسخه IOS و یا اندروید را دانلود کرده و از برنامه nft استفاده کنند.

انواع nft

nft ر ا می توان به دسته های مختلفی تقسیم بندی کرد. بعضی از تحلیل گران آن را از لحاظ تکنولوژی و نحوه پیاده سازی بلاک چین دسته بندی می کنند. و بعضی دیگر آن را از لحاظ کاربرد و کارایی. ما در این قسمت انواع nft را از لحاظ کاربرد و اهداف آن دسته بندی می کنیم. انواع nft عبارتند از:

  • اقلام کلکسیونی
  • کارت های تجاری
  • اثر هنری
  • بلیت های رویداد
  • موسیقی و رسانه
  • بازی
  • لحظات ورزشی
  • مد مجازی
  • دارایی های دنیای واقعی
  • اسامی دامنه

ارز APENFT چیست؟

ارز APENFT پلتفرمی است که در راستای حل مشکلات NFT  ها ایجاد شده است. ارز APENFT  قصد دارد تا از آثار هنرمندان بزرگ حمایت و پشتیبانی کند. این توکن در آثار هنری و کار های انجام شده در این حوزه سرمایه گذاری می کند. یکی از اهداف اصلی این پروژه ایجاد پلی بین هنرمندان و NFT می باشد.

ایجاد کلکسیون هنری در دنیای متاورس و پشتیبانی از نمایشگاه های هنری از دیگر اهداف ارز APENFT  می باشد. با استفاده از این سرویس می توان آثار هنرمندان از سراسر جهان را به صورت یکپارچه نمایش گذاشته و با قیمت های خوبی به فروش رساند و راهکار بسیار مناسبی برای حمایت از هنرمندان می باشد.

ارز nft books  چیست؟

ارز nft books  که با نماد NFTBS  در صرافی های ارز دیجیتال درج شده است ، در راستای حمایت از مجلات ، کتاب ها ، مقالات ، کتاب های الکترونیکی و … فعالیت می کند. یکی از اهداف اصلی این پلتفرم این است که محیطی مناسب و پرسود برای نویسندگان فراهم کند. به گونه ای که اگر فردی کتابی از نویسنده ای مطالعه کتد ، نویسنده نیز سود کند.

از اهداف دیگر NFT Books فراهم کردن بستری برای مطالعه کتاب با هزینه کمتر می باشد. از اهداف دیگر این پروژه کاهش مصرف کاغذ نیز می باشد. البته باید این امر سبب ایجاد کپی و ضایع شدن حق نویسندگان نشود.

آینده ارز nft

ارز nft نیز مانند هر ارز دیجیتال دیگری بسیار پر ریسک بوده و نمی توان پیش بینی دقیقی از این ارز در سال های آینده ارائه کرد. در کلی کارشناسان  آینده ارز nft  و نیز سایر ارز های nft را روشن می دانند. تحلیل گران بازار های مالی سال ۲۰۲۲ را برای ارز های دیجیتال سال نوسان ، و نوسان گیری اعلام کرده اند. ولی سال ۲۰۲۳ از نظر تحلیل گران سال خوبی برای ارز های دیجیتال از جمله  nft خواهد بود. و به عبارتی اعتقاد دارند nft آینده دار خواهد بود.

البته باید همیشه به این نکته توجه کرد که در بازار های مالی با وجود نزولی و یا صعودی بودن روند سهام و یا ارز هایی وجود دارند که بر خلاف روند بازار حرکت کرده و رشد های خوبی داشته اند. پس بهتر هست برای هر کدام از ارز های ان اف تی از تحلیل های معتبر و کارشناسی شده استفاده کرد.

قیمت ارز nft

برای مشاهده قیمت ارز nft می توانید از سایت های معتبری که قیمت ارز های دیجیتال را به صورت لحظه ای نمایش می دهند ، استفاده کنید. سایت هایی مانند prices.org ، کوین دسک ، cryptocompare و … در زمان نگارش این مقاله (۲۶ مارس ۲۰۲۲) قیمت ارز nft برابر با ۰.۰۰۰۰۰۲ دلار می باشد. کوین مارکت کپ این ارز برابر با ۴۶۳ میلیون دلار می باشد.

آموزش سایت CryptoCompare – بررسی سایت کریپتوکامپر

قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال-آموزش سایت prices.org

nft 69 میلیون دلاری

یک اثر هنری کاملا دیجیتال با نام هر روز 5 هزار روز نخست که توسط هنرمند آمریکایی با نام مایک وینکلمن در 5000 روز متوالی ایجاد شده است ، در حراجی کریستی به قیمت 69 میلیون دلار فروخته شد و رکوردی جدید در دنیای nft ثبت کرد. این اثر هنری بیشتر با عنوان nft 69 میلیون دلاری شهرت یافته است و بر اساس NFT اصالت آن تایید می شود.

دیدگاه خود را بنویسید