آموزش استراتژی ترید روزانه فارکس ، ارز های دیجیتال و بورس

معاملات روزانه

در استراتژی ترید روزانه معامله گر در طول روز یک معامله انجام می دهد. البته می تواند در طول روز چند دوره زمانی را انتخاب کرده و در هر دوره یک معامله انجام دهد. در این نوع استراتژی معامله گر هم از تحلیل فاندمتنتال و هم تکنیکال جهت معامله استفاده می کند.

استراتژی ترید روزانه چیست ؟

استراتژی ترید روزانه یکی دیگر از استراتژی های ترید می باشد. این استراتژی کاملا شبیه اسکالپ تریدینگ بوده ولی تفاوت هایی هم با آن دارد. در استراتژی اسکالپ معامله گر تعداد زیادی معامله در تایم فریم های کوچک در طول روز انجام می دهد. اسکالپر در طول روز میزان سود و زیان خود را محاسبه کرده و تلاش می کند برایند سود او در طول روز بالا باشد.

ولی معامله گر روزانه همانند اسکالپر در طول روز معامله می کند با این تفاوت میزان معاملات روزانه او بسیار اندک است. معامله گر روزانه بازار را به دقت بررسی کرده و بعد از تشخیص روند در تایم فریم های مختلف یک جفت ارز مناسب انتخاب کرده و در یک روند مشخص وارد بازار می شود. در این مدل معامله گر ممکن است در یک روز فقط یک موقعیت معاملاتی خوب پیدا کند و یا چند موقعیت در بازه های زمانی مختلف پیدا کرده و وارد معامله شود.

استراتژی ترید روزانه
استراتژی ترید روزانه

یکی از اصول بسیار مهم در این استراتژی پیدا کردن نقاط مناسب ورود و خروج به معامله می باشد. فرد باید از تکنیک مدیریت سرمایه کاملا آگاه بوده و بتواند از حد ضرر و ترجیحا از تریلینگ استاپ استفاده کند.

معامله گران روزانه اغلب از حجم معاملات بالایی استفاده می کنند که باعث افزایش ریسک معاملاتی می شود. از طرف دیگر باید میزان کمیسیون و نیز اسپرد بروکر خود را نیز برای انجام معالات روزانه به دقت بررسی کنید. بنابراین برای داشتن بهترین کارایی و بازدهی انتخاب بروکر مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد. برای انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان برای معاملات خود روی لینک کلیک کنید.

10 استراتژی ترید روزانه

در زیر به بیان 10 استراتژی که معامله گران ترید روزانه بهتر است از آن استفاده کرده و میانگین سود روزانه خود را بالاتر ببرند.

1 استفاده از تحلیل فاندمنتال

معامله گران روزانه باید از اخبار مهم تاثیر گذار بر بازار فارکس و یا سایر بازار ها مطلع بوده و اخبار مهم در این زمینه را همواره دنبال کنند. زیرا اخبار فاندمنتال اغلب تاثیر یک روزه و حتی بیشتر بر بازار سرمایه خواهد داشت. این اخبار می تواند شامل نرخ بهره سیستم فدرال رزرو ، اطلاعیه های شاخص های مهم در بازار واخبار مهم اقتصادی و تجاری در جهان می باشد.

پس اگر در فارکس فعالی دارید لیستی از ارز هایی که می خواهید با آنها ترید کنید را یادداشت کرده و در بازار بورس نیز ترجیحا از چند سهم که اطلاعات کافی از آن دارید ، معامل کرده و همواره اخبار مهم در خصوص آن ارز ها و سهم ها را دنبال کنید.

2 میزانی از سرمایه خود را درگیر معاملات روزانه کنید که به آن نیاز ندارید

در خصوص معاملات روزانه حتما مدیریت ریسک را رعایت کنید. اکثر افراد حرفه ای حجم معاملات خود را کمتر از 1% و یا کمتر از 2% قرار می دهند. و سرمایه ای که به آن نیاز دارند را به خطر نمی اندازند.

3 وقت کافی به ترید اختصاص دهید

اگر فردی هستید که زمان کافی برای رصد بازار و ترید روزانه ندارید بهتر است از استراتژی ترید روزانه استفاده نکنید. کسی که از این استراتژی استفاده می کند ، بهتر است وقت کافی در اختیار داشته و بازار را به دقت تحلیل کرده و معامله کنید. فرد باید موقعیت های خوب در طول روز را شناسایی کند. آگاهی و داشتن سرعت عمل در این استراتژی اهمیت زیادی دارد.

اختصاص زمان کافی به ترید
اختصاص زمان کافی به ترید

4 با مقادیر کم شروع کنید

برای شروع حداکثر دو جفت ارز و یا دو سهم انتخاب کرده و در طول روز فقط یک بار وقنت کافی برای ترید روزانه اختصاص دهید. دقت کنید زمانی می توانید سود کافی از یک جفت ارز کسب کنید که اطلاعات کافی در مورد آن ارز و نیز رفتار آن در بازار داشته باشید.

5 از سهام و جفت ارز ها با نقدشوندگی بالا استفاده کنید.

دقت کنید چون تایم فریم معاملات روزانه پایین است به محض رسیدن به سود مورد نظر باید بتوانید سهم و یا ارز مورد نظر خود را فروخته و از معامله خارج شوید. سودی که در معامله کسب کرده اید زمانی ارز ش دارد که به راحتی قابل نقد کردن باشد.

6 زمان انجام معاملات

هنگام انجام معامله حتما به زمان هایی که حجم معاملات و یا میزان نوسانات در بازار بالاست ، توجه کنید. بهترین زمان ترید برای جفت ارز های مختلف متفاوت است. در بازار بورس نیز زمان هایی وجود دارند که بهتر است در آن زمان خرید و یا فروش بزنید. افراد مبتدی بهتر است در زمان هایی که میزان نوسانات بالاست ، به دلیل ریسک بسیار بالای آن وارد معاله نشوند.

بخوانید :اندیکاتور سشن برای متاتریدر 5

7 مدیریت ضرر با سفارش گذاری Limit Order

هنگام سفارش گذاری در فارکس دو گزینه برای انتخاب وجود دارد ، Limit Order و یا Market Order . اگر از سفارش گذاری Market Order استفاده کنید ، بروکر با توجه به قیمت بازار به صورت آنی ارز مورد نظر را برایتان خریداری خواهد کرد. ولی در سفارش گذاری Limit Order زمانی ارز برایتان خریداری خواهد شد که قیمت به میزانی که شما دوست دارید برسد. برای استراتژی ترید روزانه بهتر است از سفارش گذاری Limit Order استفاده کرده و برای سفارش خود حد ضرر مشخص سازید.

مدیریت ضرر در معامله روزانه
مدیریت ضرر در معامله روزانه

8 در مورد کسب سود واقع بین باشید

افراد موفق در بازار های سرمایه گذاری اغلب بین 50 تا 60 درصد سود می کنند. و تلاش میکنند تا میانگین سود خود را بالا نگه دارند. پس قرار نیست در بازار های مالی همیشه در حال کسب سود باشید.

9 خونسرد باشید

در بازار بورس و یا فارکس زمان هایی وجود دارد که اصاب شما مورد آزمایش قرار می گیرد. به عنوان یک معامله گر روزانه باید بتوانید ترس ، طمع و حرص را از خود دور کرده و با منطق و تحلیل بدون درگیری احساسات معامله کنید.

10 بر اساس برنامه خود معامله کنید

هنکام معامله همیشه به تحلیل های بنیادی و نیز تحلیل های تکنیکالی که انجام داده اید توجه کرده و احساسات خود را درگیر معامله نکنید.

معایب استراتژی ترید روزانه

استراتژی ترید روزانه به دانش و تمرین زیادی نیاز دارد. افراد حرفه ای بسیار زیادی به صورت روزانه معامله می کنند. و شما در مقابل این راد قرار خواهید گرفت و اگر دانش و مهارت کافی در اختیار نداشته باشید بازنده خواهید بود.

افراد مبتدی که معاملات روزانه انجام می دهند معمولا هنگام ضرر در معاملات بعدی خود انتقام جویانه ترید می کنند. ولی افراد خبره هنگام ضرر به دلیل داشتن دارایی بالا بر احساسات خود غلبه کرده و در زمان های دیگری ضرر خود را جبران می کنند.

استراتژی ترید روزانه با ترکیب باند بولینگر و  macd

در استراتژی ترید روزانه علاوه بر تحلیل بنیادی تحلیل تکنیکال نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. معامله گران زیادی در معاملات روزانه خود از ترکیب دو اندیکاتور باند بولینگر و  macd استفاده کرده و سیگنال های خرید و فروش خوبی دریافت می کنند. برای بررسی بیشتر مثال زیر را در نظر بگیرید.

استراتژی ترید روزانه با ترکیب باند بولینگر و  macd
استراتژی ترید روزانه با ترکیب باند بولینگر و  macd

در شکل بالا دو اندیکاتور باند بولینگر و macd را برای جفت ارز پوند/دلار رسم کرده ایم. در این استراتژی زمانی که خط سیگنال مکدی از بالا قطع شده و کندل های قیمتی نیز به باند پایین بولینگر برخورد کند ، یعتی موقعیت شماره 1 از شکل بالا زمان خوبی برای پوریشن BUY و خرید برای افراد با ریسک پذیری بالا می باشد.

افراد با ریسک پذیری پایین تر بهتر اسن چند کندل منتظر مانده و زمانکه macd خط صفر را قطع کرده و بالای صفر رسید ، یعنی نقطه 2 وارد معامله شوند. در این نقطه باند بولینگر نیز به لاین میانی برخورد خواهد کرد.

برای فروش نیز بهترین زمان رسیدن کندل ها به باند بالایی و نیز قطع شدن خط سیگنال مکدی از بالا و تغییر جهت آن یعنی نقطه 3 از روی شکل می باشد.

استراتژی ترید روزانه در فارکس

اکثر افرادی که در فارکس فعالیت می کنند ، از استراتژی ترید روزانه استفاده می کنند. در بازار فارکس موقعیت های بسیار خوبی برای کسب سود برای افرادی که آموزش های لازم را دیده و در حساب دمو موفقیت کافی کسب کرده اند ، وجود دارد. معامله گران روزانه می توانند با عضویت در سایت های خبری مهم و استفاده از آلارم های آنها هنگام انتشار اخبار مهم موقعیت های معاملاتی خوبی کسب کنند.

استراتژی ترید روزانه ارز دیجیتال

در بازار ارز های دیجیتال نیز افراد زیادی وجود دارند که به صورت روزانه معامله کرده و به کسب سود های کوتاه اکتفا می کنند. فعالان بازار ارز دیجیتال نیز باید وقت کافی برای ترید و تحلیل بازار در اختیار داشته باشند. برای تحلیل بهتر بازار ارز های دیجیتال می توان از لینک زیر استفاده کرد.

بیشتر بخوانید : بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه

استراتژی ترید روزانه در بورس

در بازار بورس افراد با دید های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت وارد این بازار می شند. تحلیل گرانی که وقت کافی برای تحلیل و بررسی بازار دارند به صورت روزانه معامله می کنند. این افراد چند سهم با نوسان و نقدشوندگی بالا را پیدا کرده و با کسب اطلاعات کافی در خصوص آن سهام اقدام به نوسان گیری روزانه روی آن سهم می کنند. در بازار بورس نیز هم باید اخبار و تحلیل بنیادی توجه زیادی کرده و هم از تحلیل تکنیکال استفاده کرد.

سوالات متداول

آیا استراتژی معاملات روزانه سود ده می باشد؟

در صورتی که تریدر آموزش های لازم را کسب کرده و با استراتژی درستی معامله کند ، سود ده می باشد.

استراتژی معامله روزانه برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که باید کوتاه مدت معامله کرده و نیز وقت کافی در طول روز برای معامله دارند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.