ارز شیبا چیست؟-تحلیل ارز دیجیتال شیبا+خرید شیبا از صرافی ایرانی

ارز دیجیتال شیبا

ارز شیبا چیست؟

ارز شیبا با نماد SHIB در صرافی ها و کیف پول های دیجیتال درج شده است. این نماد در سال 2020 ایجاد شده و یک میم کوین است. این ارز دیجیتال برای خود یک شبکه بلاک چین اختصاصای ندارد و بر روی شبکه اتریوم سوار است.

ارز دیجیتال شیبا در ابتدا به عنوان رقیب جدی دوج کوین معرفی شد. و از همان ابتدا با ادعای قاتل دوج کوین ایجاد شد. ولی هنوز نتوانسته جای دوج کوین را بگیرد. این ارز از زمان ظهور پیشرفت ها و رشد های بسیار خوبی تجربه کرده است. یکی از جذابیت های اصلی ارز شیبا اینو قیمت پایین آن است. با اینکه قیمت پایین یک ارز دیجیتال دلیلی بر بهترین بودن آن نمی باشد.

تحلیل ارز دیجیتال شیبا

تحلیل هایی که در این سایت بیان می شود صرفا تحلیل تکنیکال و اندیکاتور های سایت تحلیلی تریدینگ ویو می باشد. تحلیل گران بسیار زیادی در سراسر جهان از این سایت برای تحلیل های خود استفاده می کنند. برای آموزش دقیق این سایت روی لینک زیر کلیک کنید.

بیشتر بخوانید : چگونه در تریدینگ ویو معامله کنیم؟

در شکل زیر کانال حرکتی قیمت سهم را برایتان رسم کرده ایم. همانطور که مشاهده می کنید در حال حاضر (22 ژانویه 2022) ارز شیبا در یک کانال نزولی قرار گرفته است و زمان مناسبی برای خرید نمی باشد. در شکل زیر خطوط مقاومت و حمایت ارز شیبا را نیز برایتان رسم کرده ایم.

چنگال اندروز برای ارز شیبا
چنگال اندروز برای ارز شیبا
حمایت و مقاومت ارز شیبا
حمایت و مقاومت ارز شیبا

همانطور که می بینید قیمت 0.00003180 دلار یکی از حمایت های بسیار مهم ارز دیجیتال شیبا بوده و قیمت چندین بار به این نقطه رسیده و به آن عکس العمل نشان داده است. و رنج زیادی در حاشیه این نقطه داشته است. ولی بالاخره این حمایت نیز شکسته شده و قیمت ارز شیبا به 0.00002043 دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید : خرید floki

قیمت به این نقطه حمایتی عکس العمل مثبتی نشان داده است. ولی باز هم نمی توان این عکس العمل را سیگنال خرید دانست. زیرا علاوه بر این نمودار ها ارز شیبا را با نمودار های دیگری نیز تحلیل کرده ایم. در شکل زیر نمودار RSI ارز دیجیتال شیبا را مشاهده می کنید.

نمودار RSI ارز شیبا
نمودار RSI ارز شیبا

 زمانی که RSI در در زیر 50 قرار می گیرد ، سیگنال فروش برای بسیاری از افراد و تریدر ها فعال می شود. همانطور که در شکل زیر می بینید در حال حاضر RSI حتی از محدوده 30 نیز خارج شده و در نقطه اشباع فروش قرار دارد. در شکل زیر نیز نمودار مکدی MACD ارز شیبا را مشاهده می کنید.

نمودار مکدی ارز دیجیتال شیبا
نمودار مکدی ارز دیجیتال شیبا

اگر به شکل بالا دقت کنید زمان مناسبی برای خرید ارز شیبا نبوده و هنوز سیگنال فروش فعال می باشد. با توجه به نمودار مکدی همانطور که می بینید خط قرمز بالای خط آبی بوده و فشار فروش بیشتر از خرید می باشد.

خالق ارز دیجیتال شیبا

خالق ارز دیجیتال شیبا فردی به نام ری اوشی Ryoshi در سال ۲۰۲۰ می باشد. او فردی فعال در زمینه ارز های دیجیتال بود. اوشی برای ساخت شیبا و یا فروش و درج در صرافی هیچ هزینه ای نکرد. او ارز شیبا را در صرافی یونی سواپ عرضه عمومی کرد و هیچ توکنی برای خود نگه نداشته است. او مانند تمامی تریدر های موجود در جهان ، هیچ توکن از ارز شیبا را برای خود نگه نداشته و پس از عرضه آن را خریداری کرده است.

ارز شیبا و ایلان ماسک

قیمت ارز دیجیتال شیبا دچار فراز و نشیب های زیادی بوده است. این فراز و نشیب ها تا حدودی به بیانات و توئیت های ایلان ماسک نیز وابسته بوده است. در طی توئیت هایی ایلان‌ ماسک از سگ خانگی خود فلوکی که از نژاد شیبا است ، پست هایی منتشر کرد.

با این توییت ها تریدر ها احساس کردن ایلان ماسک از ارز شیبا حمایت می کنند. این پست ها و نیز حمایت های دیگر باعث شد در تاریخ ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱ قیمت شیبا به بیشترین حد ممکن خود یعنی ۰.۰۰۰۰۴۴ دلار برسد. بعد از این رشد توییت دیگری از ایلان ماسک منتشر شد و او ادعا کرد که اصلا شیبا ندارد.

او ادعا کرد که فقط بیت کوین ، اتریوم و دوج کوین داشته و هیچ ارز دیجیتال دیگری ندارد. این توئیت باعث شروع روند نزولی در ارز شیبا شد و باعث شد این ارز دیجیتال تا ۷۰ درصد اصلاح داشته باشد. از طرف دیگر او گفت تمام سرمایه خود را در ارز های دیجیتال سرمایه گذاری نکنید. ارزش واقعی سرمایه در ارائه خدمات و تولید محصولات می باشد، نه پول.

ارز دیجیتال شیبا کلاهبردادی

بسیاری از افراد ادعا کردند که ارز دیجیتال شیبا کلا کلاهبرداری است. شیبا اینو برای خود پروژه بلاک چینی ندارد و از شبکه بلاک چین اتریوم استفاده می کند. شیبا توکنی است که آن را هر فردی می تواند بر روی شبکه اتریوم ایجاد کند.

به این دلیل این تصور برای ارز شیبا وجود دارد که بعضی افراد که در زمینه بازار ارز های دیجیتال فعالیت می کنند ، اقدام  به خرید بیش از حد این ارز کرده و در حال افزایش نجومی و غیر واقعی شیبا هستند. و این افراد زمانی ارز های شیبایی که جمع کرده اند را در قیمت بسیار بالا خواهند فروخت و قیمت ارز شیبا به شدت کاهش پیدا کرد. حال ممکن است این نظریه صحیح باشد یا خیر؟

ولی در حالت کلی خود ارز دیجیتال شیبا کلاهبرداری نمی باشد. شاید افرادی بخواهند با استفاده از آن اقدام به کلاهبرداری و کار های غیرقانونی کنند ، ولی ذات ارز شیبا کلاهبرداری نیست.

شیبا ۱ دلاری

این سوال همیشه در ذهن بسیاری از کاربران و تریدر ها وجود دارد که آیا قیمت شیبا به ۱ دلار خواهد رسید؟

تریدر های تازه کار و عموم مردم احساس می کنند که به دلیل ارزان بودن قیمت شیبا ، این ارز پتانسیل رشد چند هزار برابری را دارد. آنها تصور می کنند که قیمت اصلی و درخور ارز شیبا ۱ دلار بوده و روزی به این قیمت خواهد رسید. در صورتی که خلاف این عقیده صحیح است.

قیمت ارز شیبا نیز مانند هر ارز دیجیتال دیگری احتمال افزایش و یا کاهش دارد. پس بهتر بهتر است واقع بینانه به این داستان نگاه کنیم. احتمال وقوع شیبا ۱ دلاری در چند ماه اخیر بسیار پایین است. ولی در طی چندین سال آینده شاید شاهد رشد بسیار زیادی در ارز شیبا باشیم.

بهترین ارز دیجیتال ارزان

بر خلاف تصور عمومی بسیاری از افراد شیبا اینو را به عنوان بهترین ارز دیجیتال ارزان می دانند. در صورتی که واقعیت غیر این است. شیبا از زمان تولد و ایجاد تاکنون رشد های نجومی بسیاری طی کرده است. البته شاید باز هم جای رشد زیادی دارد.

در صورتی که بهترین ارز دیجیتال ارزان ، ارز دیجیتالی است که از ارزش ذاتی خود کمتر معامله می شود و جای رشد خوبی دارد. و به نوعی می توان گفت آینده روشنی دارد. پس بر خلاق شیبا می توان توکن بت  BAT  و یا ترون TRX  را نام برد که هم پروژه های معتبری هستند و اهداف مشخصی دارند. و هم در این ارزها شاهد رشد های نجومی نبوده ایم و احتمال رشد شارپی آنها در آینده خوب است.

آینده ارز شیبا

پیش بینی های بسیار زیادی برای این میم کوین وجود دارد. بسیاری آینده آن را خوب نداسته  و اعتقاد دارند ، روزی قیمت این ارز دیجیتال شدیدا افت کرده و ضرر زیادی نصیب افرادی خواهد کرد که آن را به قصد سرمایه گذاری خریده اند.

از طرف دیگر یایت های معتبر جهانی که در حال تحلیل بازار های مالی هستند ، آینده ارز شیبا را خوب داشته و ارقام جالب توجهی برای چند سال آینده شیبا بیان می کنند. به عنوان مثال پیش بینی قیمت ارز شیبا در چند سال آینده بر اساس چند سایت معتبر را بیان می کنیم.

سایت Changely  : ارز شیبا در سال 2۰۰۳ به ۰.۰۰۰۳ دلار خواهد رسید.

سایت Digital Coin Price : تا سال ۲۰۰۲۵ به ۰.۰۰۰۰۷۲۶ دلار

سایت GOV Capital : تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۰.۰۰۰۱۱۲۴ دلار

این بیانات سیگنال خرید و یا فروش نمی باشد. فقط پیش بینی های چند سایت معتبر بوده و ما در سایت ایتسکا فقط قصد آگاهی بیشتر و بررسی ارز دیجیتال شیبا را داریم.

لیست شدن شیبا در صرافی

زمانی که شیبا ظهور پیدا کرد ، کمتر کسی احتمال می داد که این ارز دیجیتال بتواند به این سرعت در بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال جهانی ثبت شود. لیست شدن شیبا در صرافی های ارز دیجیتال جهانی بر محبوبیت آن می افزاید. ارز شیبا در بسیاری از صرافی های جهان ثبت شده است.

حتی بروکر هایی که فقط از چندین ارز دیجیتال پشتیبانی می کردند، امروزه امروزه ارز شیبا اینو را نیز به لیست جفت ارز های خود افزوده اند. مانند بروکر آلپاری با محبوب شدن شیبا هیچ صرافی دوست ندارد مشتریانش را به دلیل خرید ارز شیبا از دست بدهد.

ارز شیبا در صرافی های زیر لیست شده است. البته امکان معامله شیبا در صرافی های زیادی از جهان وجود دارد. و ما فق چند مورد از صرافی های معتبر که شیبا را درج نماد کرده اند بیان‌می کنیم. بایننس ، کوکوین ، کوینکس ، اوکی اکسچنج ، شیبا سواپ ، هیوبی ، کوین بیس ، بیت مارت ، وایت بیت ، کراکن و … البته می توان گفت ارز شیبا در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی نیز لیست شده است.

خرید شیبا از صرافی ایرانی

زمانی که شیبا ظهور پیدا کرد ، انتقادات بسیار زیادی بر آن وارد شد. تا اینکه این ارز به پیشرفت های زیادی رسید و رشد قیمت خوبی پیدا کرد. و کم کم در صرافی های زیادی درج شد. عمده ترین معاملات ارز شیبا در صرافی بایننس انجام می شود.

امروزه خرید شیبا از اکثر صرافی های ایرانی نیز امکان پذیر است. خرید ارز شیبا از صرافی ایرانی نوبیتکس ، بیت پین ، اکسیر و … امکان پذیر است. برای خرید ارز شیبا ابتدا باید در صرافی مورد نظر ثبت نام کنید. روال ثبت نام در تمامی آنها تقریبا یکسان است. برای مثال ما خرید ارز دیجیتال شیبا از صرافی نوبیتکس را بیان می کنیم.

ابتدا وارد حساب کاربری خودتان شوید. اگر می خواهید ارز شیبا را به تومان خریداری کنید روی بازار های اصلی و اگر می خواهید آن را به تتر بخرید روی بازار های حرفه ای کلیک کنید.

خرید شیبا از صرافی ایرانی
خرید شیبا از صرافی ایرانی

سایت رسمی شیبا اینو

اگر می خواهید از سایت رسمی شیبا اینو دیدن کرده و وایت پیپر White Paper این ارز دیجیتال را مشاهده کنید ، روی این لینک کلیک کنید . زمانی که شیبا ظهور کرد فقط از طریق این سایت قابل خریداری بود. بعدا شیبا در صرافی های زیادی درج شد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.