شاخص متاوورس‌(MVI)، تاریخچه و مزایا

بازنگری توسط: سعید محمدی
شاخص متاوورس‌(MVI)، تاریخچه و مزایا - شاخص متاوورس

شاخص متاوورس‌ که به اصطلاح به آن MVI‌ هم گفته می‌شود، یک محصول شاخص ارز دیجیتال بوده و متشکل از سبدی از توکن‌ها است. برای ثبت کردن، روند سرگرمی، فعالیت‌های اجتماعی و حرکت تجاری در اقتصاد دنیای مجازی طراحی شده است. پشتیبانی متاوورس توسط NFTها و فناوری بلاک‌چین انجام می‌شود. MVI‌ از ترکیب جذر ارزش بازار و نقدینگی DEX‌ برای رسیدن به وزن شاخص نهایی استفاده می شود. سرمایه‌گذاری در متاوورس‌ با روش‌های مختلفی انجام می‌شود که انجام این کار با خرید توکن‌ها امکان‌پذیر است.

بیشتر بخوانید: شاخص تولید ناخالص داخلی GDP چیست؟

بیشتر بخوانید: شاخص سفارشات کارخانه Factory Orders چیست؟

متاورس پتانسیل عظیمی برای آینده امور مالی در تمام کشور های دنیا دارد. البته قبل از اینکه به شکل سرمایه گذاری و یک جریان اصلی به متاورس نگاه کنیم، لازم است که چالش های بزرگی که پیش رویش وجود دارد بررسی و به آنها رسیدگی شود.
شخصا در این روز ها در خصوص متاورس، صبر میکنم. چون تصورم این هست که این پتانسیل بالا بالاخره خود را در بازار جهانی نشان خواهد داد.

سعید محمدی – مدیر وبسایت ایتسکا

تاریخچه متاوورس‌

شرکت Index Coop‌ در سال ۲۰۲۱، شاخص رمزگذاری متاوورس‌ را راه‌اندازی کرد. پیشنهاد راه‌اندازی این شاخص در ۲ فوریه سال ۲۰۲۱ ارائه شد و بدون هیچ مخالفتی به تصویب رسید.

عکس تاریخچه

عملکرد MVI

متاوورس‌ها مجموعه‌ای از فضاهای مجازی هستند که برای از بین بردن شکاف بین دنیای واقعی و دنیای دیجیتال، از فناوری مدرن استفاده می‌کنند. اصطلاح‌ متاوورس‌ شامل مفاهیم نسل بعدی‌ چون: واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، فناوری بلاکچین‌ و هوش مصنوعی است.

بلاک‌چین‌ متاوورس‌ و NFT، اکوسیستم‌ دیجیتالی‌ مشترکی‌ تشکیل داده‌اند که باهم‌ یک جبهه‌ اقتصادی‌ فراگیر، کاربر پسند و مستقل برای کاربران ایجاد کرده است تا بتوانند به سود برسند. متاوورس به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق NFT‌ها، بخشی از محیط خود را داشته باشند.

مزایای استفاده از توکن MVI

شاخص متاوورس و ارز اصلی آن MVI در پی بالا بردن شوق اقتصادی دیجیتالی است. این شرکت قصد دارد متاوورس را به حوزه های صنعتی اصلی مانند سرگرمی، تجارت و ورزش وارد کند. پورتال متاوورس دارای چهار مزیت اساسی است که باعث شده برای رسیدن به اهداف تعیین شده از طریق توکن فعالیت کند. در ادامه می خواهیم این چهار مزیت را توصیح دهیم.

شاخص متاوورس‌(MVI)، تاریخچه و مزایا - شاخص متاوورس
شاخص متاوورس‌(MVI)، تاریخچه و مزایا 1

زیرساخت ساده

زیرساخت متاوورس قابل اعتماد بوده و باعث فعالیت بهتر کاربران در بازار می شود. شما برای فعالیت در این ثنعت، نیازی به انجام تحقیق ندارید.

روش کار آسان

شاخص متاوورس‌ به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد که به جای تمرکز در عملکرد یک توکن، ریسک خود را در چندین توکن پخش کنند. در این صورت از عملکرد کلی سایر صندوق‌های MVI‌ می‌توانند سود ببرند. شاخص متاوورس برای افراد مبتدی یک نقطه ورودی مناسب است.

مقرون به صرفه

سرمایه گذاران فعال در بخش ارز دیجیتال باید پس اتداز داشته باشند. صرفه جویی در هزینه ها از مهمترین ویزگی شاخص متاوودس است.

ایمنی از خطرات

دارایی های مجازز هیچ گونه مرکز پشتیبانی ندارند. بنابراین معامله آنها ریسک بالایی دارد و قیمت های آتها به شدت نوسان دارد. اما استفاده از شاخصی چون شاخص متاوورس می تواند تا حدی نوسانات تون را جبران کند.

شفافیت

شاخص متاوورس از یک مکانیسم قوی پیروی می کند که قوانین واضح و شفافی دارد. بنابراین کاربران می توانند از بهترین خدمات آن استفاده کنند.

نتیجه

هنگام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، داشتن یک سیستم پشتیبانی که می تواند شما را راهنمایی کند و به شما در به حداقل رساندن عوامل خطر کمک کند، همیشه یک مزیت است. Metaverse Index توسط Index Coop برای ارائه این کمک به علاقمندان Metaverse ایجاد شده است. این صنعت در حال رشد است و بنابراین در معرض دید سرمایه گذاران بسیار کمتری از این زمینه وجود دارد. این شاخص به طور قابل اعتمادی روند تغییر صنایع از راه اندازی سنتی به اکوسیستم های مجازی متاورس را نشان می دهد.

سوالات متداول

شاخص متاوورس چیست؟

شاخص متاوورس‌ که به اصطلاح به آن MVI‌ هم گفته می‌شود، یک محصول شاخص ارز دیجیتال بوده و متشکل از سبدی از توکن‌ها است.

اهمیت MVI

برای ثبت کردن، روند سرگرمی، فعالیت‌های اجتماعی و حرکت تجاری در اقتصاد دنیای مجازی طراحی شده است

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.