شاخص متاوورس‌(MVI)، تاریخچه و مزایا

بازنگری توسط: سعید محمدی
شاخص متاوورس‌(MVI)، تاریخچه و مزایا - شاخص متاوورس

شاخص متاوورس‌ که به اصطلاح به آن MVI‌ هم گفته می‌شود، یک شاخص ارز دیجیتال بوده و متشکل از سبدی از توکن‌ها است. این شاخص برای ثبت کردن، روند سرگرمی، فعالیت‌های اجتماعی و حرکت تجاری در اقتصاد دنیای مجازی طراحی شده است.

پشتیبانی متاوورس توسط NFT ها و فناوری بلاک‌چین انجام می‌شود. MVI‌ از ترکیب ارزش بازار و نقدینگی DEX‌ برای رسیدن به وزن شاخص نهایی استفاده می کند. سرمایه‌گذاری در متاوورس‌ با روش‌های مختلفی انجام می‌شود که انجام این کار با خرید توکن‌ها امکان‌پذیر است.

بیشتر بخوانید: معرفی 6 تا از بهترین کیف پول های متاورس در 2024

بیشتر بخوانید: بازی متاورس Metaverse Games چیست؟

متاورس پتانسیل عظیمی برای آینده امور مالی در تمام کشور های دنیا دارد. البته قبل از اینکه به شکل سرمایه گذاری و یک جریان اصلی به متاورس نگاه کنیم، لازم است که چالش های بزرگی که پیش رویش وجود دارد بررسی و به آنها رسیدگی شود.
شخصا در این روز ها در خصوص متاورس، صبر میکنم. چون تصورم این هست که این پتانسیل بالا بالاخره خود را در بازار جهانی نشان خواهد داد.

سعید محمدی – مدیر وبسایت ایتسکا

متاورس چیست؟

متاورس (Metawerse) یک فضای دیجیتال سه بعدی است که می توان آن را ترکیبی از فضای مجازی و واقعی دانست. متاورس به کاربران خود این امکان را می. دهد که در دنیای مجازی اقدام به فعالیت کنند. فعالیت کاربران تمامی زمینه ها را شامل می شود، مثل:

  • سرگرمی
  • تجارت
  • بازاریابی
  • آموزشی
  • ارز دیجیتال

متاوورس‌ها در واقع مجموعه‌ای از فضاهای مجازی هستند که برای از بین بردن فاصله بین دنیای واقعی و دنیای دیجیتال، از فناوری مدرن استفاده می‌کنند. اصطلاح‌ متاوورس‌ شامل مفاهیم نسل بعدی‌ چون: واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، فناوری بلاکچین‌ و هوش مصنوعی است.

بلاک‌چین‌ متاوورس‌ و NFT، اکوسیستم‌ دیجیتالی‌ مشترکی‌ تشکیل داده‌اند که باهم‌ یک جبهه‌ اقتصادی‌ فراگیر، کاربر پسند و مستقل برای کاربران ایجاد کرده است تا بتوانند به سود برسند. متاوورس به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق NFT‌ها، بخشی از محیط خود را داشته باشند.

تاریخچه متاوورس‌

واژه متاورس به معنای فراتر از جهان است که می توان همانند مفهوم جهان ماورا دانست. شرکت Index Coop‌ در سال ۲۰۲۱، شاخص رمزگذاری متاوورس‌ را راه‌اندازی کرد. پیشنهاد راه‌اندازی این شاخص در ۲ فوریه سال ۲۰۲۱ ارائه شد و بدون هیچ مخالفتی به تصویب رسید.

مزایای استفاده از توکن MVI

شاخص متاوورس و ارز اصلی آن MVI در پی بالا بردن شوق اقتصادی دیجیتالی است. این شرکت قصد دارد متاوورس را به حوزه های صنعتی اصلی مثل: سرگرمی، تجارت و ورزش وارد کند.

پورتال متاورس چهار مزیت اساسی دارد که باعث شده برای رسیدن به اهداف تعیین شده از طریق توکن فعالیت کند. در ادامه می خواهیم این چهار مزیت را توصیح دهیم.

شاخص متاوورس‌(MVI)، تاریخچه و مزایا - شاخص متاوورس
شاخص متاوورس‌(MVI)، تاریخچه و مزایا 1

زیرساخت ساده

زیرساخت متاوورس قابل اعتماد بوده و باعث فعالیت بهتر کاربران در بازار می شود. شما برای فعالیت در این صنعت، نیازی به انجام تحقیق ندارید.

روش کار آسان

شاخص متاورس‌ به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد که به جای تمرکز در عملکرد یک توکن، ریسک خود را در چندین توکن پخش کنند. در این صورت از عملکرد کلی سایر صندوق‌های MVI‌ می‌توانند سود ببرند. شاخص متاوورس برای افراد مبتدی یک نقطه شروع مناسب است.

مقرون به صرفه

سرمایه گذاران فعال در بخش ارز دیجیتال باید پس انداز داشته باشند. صرفه جویی در هزینه ها از مهمترین ویزگی شاخص متاورس است.

ایمنی از خطرات

دارایی های مجاز هیچ گونه مرکز پشتیبانی ندارند. بنابراین معامله آنها ریسک بالایی دارد و قیمت های آنها به شدت تحت نوسان است. استفاده از شاخصی چون شاخص متاورس می تواند تا حدی نوسانات را جبران کند.

شفافیت

شاخص متاوورس از یک مکانیسم قوی پیروی می کند که قوانین واضح و شفافی دارد. بنابراین کاربران می توانند از بهترین خدمات آن استفاده کنند.

نتیجه

هنگام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، داشتن یک سیستم پشتیبانی که می تواند شما را راهنمایی کند و به شما در به حداقل رساندن عوامل خطرساز کمک کند، همیشه یک مزیت است. Metaverse Index توسط Index Coop برای ارائه این کمک به علاقمندان Metaverse ایجاد شده است.

صنعت متاورس در حال رشد است و بنابراین در معرض دید سرمایه گذاران بسیاری قرار دارد. این شاخص نحوه تغییر صنایع از حالت سنتی به حالت مجازی متاورس را نشان می دهد.

سوالات متداول

شاخص متاوورس چیست؟

شاخص متاوورس‌ که به اصطلاح به آن MVI‌ هم گفته می‌شود، یک محصول شاخص ارز دیجیتال بوده که متشکل از سبدی از توکن‌ها است.

اهمیت MVI

برای ثبت کردن، روند سرگرمی، فعالیت‌های اجتماعی و حرکت تجاری در اقتصاد دنیای مجازی طراحی شده است

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.