نماد پوند در فارکس چیست؟-علامت پوند انگلیس £ | بررسی ارز پوند GBP

نماد پوند در فارکس

علامت پوند انگلیس £ بوده و نماد پوند در فارکس نیز GBP می باشد.

علامت پوند انگلیس

علامت پوند انگلیس £ بوده و به انگلیسی Pound می باشد. علامت پوند £ برای نشان دادن واحد پول انگلیس که همان بریتانیا بوده و نیز پول ایرلند ، پول جبل الطارق ، استرالیا و لیر ایتالیا نیز استفاده می شود.

نماد پوند در فارکس چیست؟

نماد پوند در فارکس GBP در فارکس چهارمین ارز پر تقاضای معامله‌گران بعد از دلار امریکا، یورو و ین ژاپن است.

gbp مخفف British Pound Sterling می باشد. یعنی gbp مخفف پوند استرلینگ بریتانیا می باشد.

پوند انگلیس همچنین سومین ذخیره ارزی در سراسر جهان محسوب می‌شود. پخش خبرهای مالی و اقتصادی مهم به شکل ملموسی ترند و نقدینگی بازار نماد پوند در فارکس را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مهم‌ترین عاملی است که معامله‌گران پوند بریتانیا به آن توجه دارند.

یکی از جفت ارز های بسیار محبوب میان تریدر های فارکس نماد پوند به دلار BGPUSD می باشد. و بعد از یورو/دلار EURUSD یکی از محبوب ترین جفت ارز ها در جهان است. برای آشنایی بیشتر با معاملات پوند، تحلیل و روند قیمت و نکات مرتبط با خرید و فروش پوند انگلیس این مطلب را دنبال کنید.

نماد شاخص پوند در تریدینگ ویو

نماد شاخص پوند در تریدینگ ویو GBP می باشد. برای مشاهده این ارز ها و جفت ارز هایی که می توان آنها را در فارکس معامله کرد می توانید به سایت تریدینگ ویو مراجعه کرده و مانند شکل زیر در قسمت جفت ارز ها GBP را تایپ کنید. سپس جفت ارز هایی که یک طرف آنها شاحص پوند می باشد را خواهید دید.

نماد شاخص پوند در تریدینگ ویو
نماد شاخص پوند در تریدینگ ویو

معاملات ارز پوند

ارز پوند پول رسمی کشور انگلستان و تمام جزایر و سرزمین‌های متعلق به این کشور است. پوند قدیمی‌ترین واحد پولی در جهان است که در سال 760 میلادی ایجاد شده و هنوز هم وجه رایج کشور انگلستان محسوب می‌شود. نماد پوند در فارکس جی‌بی‌پی (GBP) است، در بسیاری از بازارهای مالی هم با نماد جی‌بی‌ایکس (GBX) معامله می‌شود و نشان انحصاری آن £ است. معاملات ارز پوند حدود 13% کل حجم معاملات روزانه بازار ارزهای خارجی تشکیل می‌دهد.

بیشترین حجم معاملات ارز پوند در چهار جفت ارزی عمده زیر انجام می‌شود:

  • پوند/دلار امریکا (GBP/USD)
  • پوند/فرانک سوییس (GBP/CHF)
  • پوند/ین ژاپن (GBP/JPY)
  • پوند/یورو (GBP/EUR)

نماد پوند در فارکس از یکشنبه عصر تا جمعه ظهر خرید و فروش بالایی دارد و سود قابل توجهی به معامله‌گران ارائه می‌دهد. اما مانند بقیه ارزهای عمده و محبوب، نوسانات قیمت آن در همه روزها و ساعت‌ها یکسان نیست. اختلاف قیمت‌ پوند معمولا در ساعت‌های تعطیلی بازار افزایش می‌یابد و در ساعت‌های فعالیت یا ساعات اداری به وقت محلی به شدت کاهش می‌یابد. بیشترین حجم معاملات و خرید و فروش‌های سودآور در ساعت‌هایی انجام می‌شود که بازار لندن همزمان با بازار نیویورک باز باشند.

جفت ارز پوند دلار (نماد پوند به دلار)

جفت ارزی پوند/دلار امریکا GBPUSD یکی از محبوب‌ترین محصولات بازار فارکس است که فرصت‌های معاملاتی قابل توجهی در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد. فقط در دو سال گذشته کمترین ارزش پوند 1657/1 دلار و بیشترین ارزش آن 4180/1 دلار بوده است. معامله‌گران فارکس به‌خصوص هنگامی که روی جفت‌های ارزی عمده معامله می‌کنند با تغییرات بالاتر 50 پیپ سودهای هنگفتی می‌برند. تغییرات دو سال گذشته نماد پوند در فارکس در مقابل دلار نزدیک 2000 پیپ بوده که به خوبی سودآوری این محصول مالی محبوب را نشان می‌دهد.

در حال حاضر تحلیل تریدینگ ویو به معامله‌گران جفت ارزی پوند دلار سیگنال فروش متوسط می‌دهد و حجم معاملات و نقدینگی بازار در حال افزایش است. ارزش دلار امریکا در ماه‌های گذشته نه فقط در مقابل پوند انگلیس، که در مقابل بیشتر ارزهای عمده و محبوب جهانی در حال افزایش بوده است که این روند همچنان هم ادامه دارد.

جفت ارز پوند دلار
جفت ارز پوند دلار

جفت ارز پوند فرانک سوییس

نماد پوند در فارکس در مقابل فرانک سوییس یکی دیگر از محصولات محبوب معامله‌گران است که نوسانات قیمت سودآوری ارائه می‌دهد. از ماه اپریل سال 2021 به بعد ارزش پوند در مقابل فرانک سوییس رو به کاهش بوده است و همین چند روز پیش، در تاریخ 24 ماه می 2022 با رسیدن به قیمت 2025/1 فرانک سوییس برای هر پوند به کمترین قیمت این دوره رسید. بالاترین قیمت پوند در همین مدت کمتر از دو سال 2792/1 فرانک سوییس بوده است.

نوسان قیمت بالاتر از 700 پیپ در بازار جفت ارز پوند/فرانک سوییس باعث شده فرصت‌های بسیار سودآوری در این بازار برای معامله‌گران ایجاد بشود. تغییرات این جفت ارزی در دوره‌های زمانی بسیار کوتاهی اتفاق می‌افتد و همین موضوع باعث می‌‌شود یکی از بهترین گزینه‌ها برای معامله‌گران روزانه و چند روزه بازار فارکس باشد. در حال حاضر سیگنال فروش متوسط به معامله‌گران پوند/فرانک ارائه می‌شود که این تحلیل را نشان می‌دهد که روند کاهش ارزش پوند در مقابل فرانک ادامه خواهد یافت.

جفت ارز پوند ین ژاپن

ین ژاپن سومین ارز پر معامله در بازار فارکس و ارزهای خارجی است که مشخصات خاصی دارد. ین ژاپن برخلاف ارزهای رسمی دیگر با دو رقم اعشاری در بازارها نمایش داده می‌شود و پیپ‌های آن ساختار متفاوتی دارند. نماد پوند در فارکس در مقابل ین ژاپن سومین محصول محبوب معامله‌گران پوند است.

ارزش پوند در دو سال گذشته در مقابل ین ژاپن روندی افزایشی و صعودی داشته است. کمترین قیمت آن در این دوره در تاریخ 11 می 2020 با رقم 55/129 ین ژاپن ثبت شده است. بیشترین قیمت هم در ماه گذشته با ثبت رکورد پنج ساله 98/164 ین ژاپن ثبت شده است.

در حال حاضر سیگنال خرید متوسط در این بازار دیده می‌شود که نشان می‌دهد روند افزایش قیمت پوند در مقابل ین ژاپن همچنان ادامه خواهد داشت. از سال 2021 به بعد قیمت پوند هیچ گاه به کمتر از 140 ین ژاپن نرسیده و کمترین قیمت آن در 29 نوامبر 2021 معادل 15/149 ین بوده است.

جفت ارز پوند ین ژاپن
جفت ارز پوند ین ژاپن

جفت ارز پوند یورو

یورو دومین ارز بزرگ دنیا پس از دلار است که چهارمین گزینه محبوب معاملات نماد پوند در فارکس را به خود اختصاص داده است. روندهای صعودی و نزولی قیمت جفت ارز پوند یورو معمولا تا 2000 پیپ در دوره‌های زمانی یک تا چند هفته‌ای همراه است که به معامله‌گران فارکس فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیار سودآوری می‌دهد. این جفت ارزی که بدون تردید یکی از نقدشونده‌ترین محصولات مالی محسوب می‌شود گزینه‌ای مطمئن برای معامله‌گران حرفه‌ای بازار ارزهای خارجی است.

نمودار دو ساله قیمت پوند در مقابل یورو یک شیب افزایشی واضح را نمایش می‌دهد اما در حال حاضر روند قیمت نزولی است و سیگنال فروش متوسط روی نمودارهای قیمت ظاهر شده است. در تاریخ 7 سپتامبر 2020 قیمت پوند رقم 0799/1 یورو را لمس کرد و بعد دیگر هرگز به این سطح کاهش نیافت. در 28 فوریه 2022 قیمت هر پوند انگلیس به 2101/1 یورو رسید که بالاترین قیمت آن در این دوره بود. پس از آن روند اصلاح قیمت شروع شده و در حال حاضر قیمت پوند 1734/1 یورو است.

ارز دیجیتال پوند انگلیس

پوند انگلیس یک پول رسمی است که توسط بانک انگلستان منتشر می‌شود. هیچ ارز دیجیتالی توسط این بانک رسمی به عنوان پوند انگلیس ایجاد نشده است. اما از آنجا که پوند یکی از محبوب‌ترین ارزهای رسمی جهان درست مثل دلار است، استیبل‌کوین‌هایی طراحی و ارائه شده‌اند که ارزش آنها با نماد پوند در فارکس تثبیت ارزش شده است. در ادامه با بعضی از این استیبل‌کوین‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

پوند انگلیس بایننس

بایننس یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال شناخته شده است که در سال 2019 اعلام کرد یک استیبل‌کوین با ارزش برابر پوند انگلیس به نام پوند انگلیس بایننس با نماد تجاری بی‌جی‌بی‌پی (BGBP) ایجاد می‌کند. پس از ساخت این استیبل‌کوین با ظرفیت در گردش 700 هزار دلار، در سال 2020 بایننس اعلام کرد این پروژه را متوقف می‌کند. در حال حاضر این استیبل کوین تثبیت ارزش شده با نماد پوند در فارکس در بازار ارائه نمی‌شود و در دسترس معامله‌گران قرار ندارد.

پوند انگلیس بایننس
پوند انگلیس بایننس

جی‌بی‌پی‌ایکس ای‌تورو ایکس

ای‌تورو ایکس (eTorox) یک پلتفرم مالی ارز دیجیتال است که انواع محصولات مالی مشتق از بازارهای سنتی و ارزهای دیجیتال را به کاربران عرضه می‌کند. یکی از محصولات این صرافی ارز دیجیتال جی‌بی‌پی‌ایکس است که یک استیبل‌کوین با ارزش برابر پوند انگلیس است. این صرافی هدف از این پروژه را ارائه امکان سرمایه‌گذاری و معامله روی پول پوند انگلیس به افرادی معرفی می‌کند که امکان خرید و فروش پول رسمی را ندارند.

تروجی‌بی‌پی

یکی دیگر از پروژه‌های ایجاد یک استیبل‌کوین بر پایه ارزش نماد پوند در فارکس تروجی‌بی‌پی (TrueGBP) است که ارائه آن هم متوقف شده است. استیبل‌کوین‌هایی که با هدف نمایندگی ارزش پوند انگلیس ایجاد شده‌اند معمولا به سرعت کارایی خود را از دست داده‌اند و پروژه‌های آنها به سرانجامی نرسیده است. کاربرانی که به خرید و فروش ارز دیجیتال پوند انگلیس تمایل دارند فقط در پلتفرم ایتورو ایکس می‌توانند این محصول مالی مبتنی بر بلاک‌چین را تهیه کنند.

آیا نماد پوند در فارکس سودآور است؟

پوند چهارمین ارز رسمی پر خرید و فروش در بازار ارزهای خارجی است و یکی از محبوب‌ترین‌ گزینه‌های معامله‌گران فارکس محسوب می‌شود. این پول رسمی ثبات بسیار بالایی دارد که باعث می‌شود یک سرمایه‌گذاری کاملا امن به حساب بیاید. همزمان با این ثبات، نوسان نسبی و روزانه آن در مقابل ارزهای خارجی دیگر به قدری بالا هست که سود کافی برای معامله‌گران علاقمند ایجاد کند.

نوسانات قیمت و تمایل به خرید و فروش پوند انگلیس بیشتر از هر چیز به پخش خبرهای مهم اقتصادی و مالی وابستگی دارد. با انتشار اخبار مهمی مثل نرخ بهره بانکی، نرخ تورم، تولید ناخالص داخلی، میزان رضایت مصرف‌کنندگان و البته آمار بیکاری به سرعت حجم معاملات نماد پوند در فارکس افزایش می‌یابد و قیمت آن وارد روندهای صعودی یا نزولی می‌شود.

به این ترتیب با اینکه تغییرات قیمت پوند انگلیس تا حد زیادی قابل‌ پیش‌بینی محسوب می‌شوند، امکان بهره‌برداری و سود کردن از طریق خرید و فروش آن در اختیار معامله‌گران بازار ارزهای خارجی وجود دارد. محبوب‌ترین جفت‌های ارزی پوند انگلیس شامل دلار امریکا، فرانک سوییس، ین ژاپن و یورو می‌شود که ارزهای خارجی بزرگ و محبوب در بازار فارکس محسوب می‌شوند.

gbp مخفف چیست؟

gbp مخفف British Pound Sterling می باشد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.