درآمد دلاری در ایران با معامله در فارکس | 5 توصیه مهم

به این مقاله امتیاز دهید

معامله در بازارهای سرمایه و مالی مانند بورس و فارکس با توحه به موقعیت های مکانی و محل سکونت معامله گر می تواند نیازهای مختلفی را برای او به همراه داشته باشد. تبدیل درآمدهای بدست آمده به واحد پولی کشور میزبان از جمله چالش های بزرگ این زمینه می تواند باشد. با توجه به بحث ما که در مورد بازار فارکس می باشد، به بررسی جنبه های مختلف این بازار در ایران و خصوصا درآمدهای دلاری آن در کشورمان خواهیم پرداخت. بارها ذکر کرده ایم که فارکس بزرگترین بازار سرمایه دنیاست و مبنای معاملاتی آن ارزهای مختلف است. در واقع مبادله و تبدیل این ارزها و تفاوت های قیمتی آنها منشا کسب درآمد برای تریدرهای مختلف می باشد و عملا ارز اصلی این بازار نیز دلار است. آنچه در بطن بازار فارکس نهفته است، تعدادی از بانک های بزرگ و کوچک معتبر، شرکت ها و سازمان های سرمایه گذاری داخلی و خارجی، صندوق های پول کشوری و جهانی و البته گروهی از خرده فروشان هستند که مبادلات را جهت می دهند و سمت و سوی آنها را تعیین می کنند. حجم مبادلات بسیار بالاست و آنچه مشمول درآمدهاست، سرمایه هایی است که در مسیر مبادله افزایش و کاهش ارزش پیدا می کنند. باتوجه به ارزش روزافزون دلار در ایران، روش های درآمد دلاری خصوصا در بازارهای سرمایه مانند فارکس بسیار محبوب بوده و لزوم فعالیت در این زمینه نیازمند ارائه مقالاتی مانند آن چیزی است که در ادامه خواهید دید. با ایتسکا همراه باشید.

درآمد دلاری در ایران
درآمد دلاری در ایران با معامله در فارکس | 5 توصیه مهم 1

چگونه به کمک فارکس در ایران درآمد دلاری داشته باشیم؟

بحران های مالی و اقتصادی در کشورمان در سالهای اخیر، آنقدر در زندگی مردم و کاهش سرمایه های آنها نقش داشته که هر کسی را در این زمینه پرس و جو کنید به دنبال یافتن راهی برای حفظ ارزش سرمایه خود به صورت حداکثری است. درآمدهای دلاری در سراسر جهان یکی از موثرترین روش های مورد استفاده در دسترسی به این هدف است. درآمدهای دلاری به دلیل سادگی در سرمایه گذاری و مقبولیت در کل دنیا، محبوبیت فراوانی داشته و مورد پسند همگان هستند. در میان روش های درآمد دلاری نیز، فعالیت در بازار فارکس ویژگی های متمایزی داشته و بیشتر در کانون توجه معامله گران است.

فارکس بازار بورس ارزهای دنیاست. متشکل از دو کلمه Foreign (به معنای خارجی) و Exchange (به معنای مبادله) است که برای فعالیت در آن همانند صرافی های مختلف فعال در سراسر دنیا، باید به صورت ارزی تبدیل کنیم که نفس همین موضوع در نبدیل سرمایه به ارز می تواند در حفظ ارزش آن بسیار موثر باشد. فعالیت در این بازار هیچ قید و بند خاصی ندارد و آنچه باید بدانیم این است که مجموعه ای از مدارک هویتی شخص که معتبر بوده و قابل تایید باشد در کنار هر میزان سرمایه و یک هدف ایده آل و خوب می تواند شروع ترید باشد. برای شروع باید به یک کارگزار معتبر فعال در این بازار مراجعه کنید و نسبت به ثبت نام در آن اقدام نمایید. همچنین هیچ ممانعتی در مورد استفاده از یک ارز خاص در بازار وجود ندارد و هر نوع از آن می تواند مورد قبول واقع شود. افراد حقیقی و حقوقی فعال در بازارهای سرمایه از جمله نهادهای مالی مانند بانک و صندوق ها و صرافی ها چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم می توانند در این بازار فعالیت کنند.

برای ورود به بازار فارکس ، حتما از بروکر های معتبر استفاده کنید. بروکر هایی که به ایرانیان خدمات میدهند در لیست زیر آمده است:

https://itsca-brokers.com/forex/brokers-for-iranian/

بهترین بروکر فارکس

تصور ورود به بازار فارکس و فعالیت در آن و کسب درآمد دلاری برای هر معامله گری بسیار خوشایند و قابل تصور است. درحالی که این موضوع به هیچ وجه به این سادگی نیست. معامله گری و ترید در فارکس به همراه علم خاص خود می تواند معجزه کند ولی ورود بی هوا و بدون آموزش های لازم شما را به منجلاب سوخت سرمایه می کشاند. چیزی که باید به آن دقت کنید ماهیت فارکس است. بازاری که در آن هر امکانی دور از دسترس نیست. سودهای کلان بی سابقه و البته نابود شدن سرمایه با یک اشتباه. زمانی که وارد چنین بازاری می شوید باید به دنبال شناسایی ابعاد مختلف آن باشید. باید در مورد آن تحقیقات لازم را بکنید و هیچ گاه حتی از کوچکترین احتمالات گذر نکنید. در مورد استراتژی های ورود بیشتر فکر کنید و آن را برای هر سناریویی آماده کنید. پلن بی داشته باشید و به روزهای خوب و بد فکر کنید.

درامد دلاری به کمک فارکس
درآمد دلاری در ایران با معامله در فارکس | 5 توصیه مهم 2

فارکس محبوب

فارکس در مقابل سایر بازارهای مالی دنیا از ویژگی هایی برخوردار است که آن را بدل به یکی از پرسودترین و پرمخاطب ترین ها کرده است. این را می توان از افرادی که در این بازار سال ها فعالیت کرده و کسب سود کرده اند به راحتی شنید. این عوامل از این قبیل هستند :

 1. بدون محدودیت مکانی : بازار فارکس یک بازار جهانی است و هر فردی در هر نقطه از جهان می تواند به آن دسترسی داشته و با آن تجارت کند. این موضوع در ایران نیز صادق است و افراد می توانند بدون محدودیت از سرویس های آن برخوردار شوند.
 2. عامل اهرم : یکی از ویژگی های منحصربفرد و خاص فارکس که مشابه آن در هیچ یک از بازارهای موازی دیده نمی شود. فاکتور اهرم همان اعطای امکان آغاز ترید در این بازار با هر میزان از سرمایه اولیه است. در واقع هیچ محدودیتی بابت سرمایه در هنگام ورود به این بازار وجود ندارد و حتی می توانید از ضریب های مشخصی از سرمایه برای معاملات استفاده کنید که البته استراتژی های خاص خود را دارد و نباید بی گدار به آب زد که می توانید مقالات مربوط به آن را مطالعه کنید.
 3. بدون محدودیت زمانی : هیچ ساعتی از شبانه روز نیست که بازار فارکس در آن خاموش و تعطیل باشد. این بیست و چهار ساعت های متوالی در پنج روز کاری هفته بی وقفه آماده سرویس دهی هستند و تنها در روزهای تعطیلی شنبه و یکشنبه به صورت بین المللی از دسترس خارج می شوند. این یک امکان بسیار بزرگ برای معامله گران در ایران است. آنها می توانند با فراغ بال در هر لحظه از شبانه روز و بدون توجه به اختلاف ساعت های رایج در آن حاضر شوند و به کسب درآمد بپردازند.
 4. بدون محدودیت حضوری : فارکس یک بازار کاملا اینترنتی و مبتنی بر وب بوده و هیچ نیازی به مراجعه حضوری برای معامله کردن نیست. در واقع پلتفرم های معاملاتی کارگزاران این بستر را فراهم کرده اند که بتوانید به این بازار متصل شوید و ترید کنید. مهمترین عامل دسترسی کاربران خارجی  از جمله ایرانیان به بازار بزرگ فارکس همین قابلیت است که در عصر ارتباطات امروزی زیاد چشم گیر نبوده و اغلب طبیعی به نظر می رسد.

فارکس برپایه ارز بنا شده است و آنچه معامله می شود جفت ارزهایی است که لیستی از آنها در هر منبع مربوط به فارکس می توان یافت. در سالهای اخیر مواردی مانند نفت و طلا و سایر فلزات ارزشمند نیز به این حوزه افزوده شده اند که البته پایه اصلی این بازار به همان عنصر ارز بر می گردد. با دقت بیشتر در این بازار می توان حتی رگه هایی از معاملات کالاهای مصرفی را نیز پیدا کرد که نشان از توسعه بی نظیر آن دارد و البته اقبالی که معامله گران نسبت به معامله در آن نشان می دهند.

معامله در فارکس
درآمد دلاری در ایران با معامله در فارکس | 5 توصیه مهم 3

آغاز یک مسیر سودده

طبق آخرین آمار معتبر در زمینه حجم معاملات روزانه در بازار فارکس، بیش از پنج تریلیون دلار سرمایه ارزی در این فرابازار مبادله می شود که رقمی حیرت آور است که از مجموع کل سرمایه بازارهای سهام بیشتر است. شرکت های کارگزاری فعال و مالبته معتبر در این زمینه نیز فراوان و به صورت فزاینده رشد کرده اند و باید نسبت به آنها محتاط بود. این شرکت های کارگزاری وظیفه برقراری ارتباط را دارند و به عنوان واسط در فرآیند معاملات حضور دارند. بروکرهای فارکس باید به صورت کاملا دقیق و مطالعه شده انتخاب شوند و این سرآغاز یک مسیر سودده خواهد بود. صدها شرکت بروکر فارکس در ایران فعالیت دارند که ادعای همگی آنها حفاظت و ارتقای سرمایه شما خواهد بود اما توجه داشته باشید که برای یک درآمد دلاری بی دردسر و قابل توجه حتما نیاز به واسط معتبری نیز خواهید داشت. در انتخاب یک بروکر معتبر باید فاکتورهای بسیاری را مدنظر داشته باشید و آنها را بسنجید تا نهایتا بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین وب سایت های فعال در این زمینه نیز وجود دارند که ماموریت آنها مقایسه آماری و عملکردی این بروکرها بوده و بهترین را به شما پیشنهاد می دهند.

این مسیر سودده نیازمند یک دوره آموزشی معتبر نیز دارد. نمی توان بدون علم در این بازار دوام آورد و واقعا خطر بزرگی را متوجه سرمایه شما می کند. بنابراین اصول را بیاموزید. این اصول را از متخصصین مجرب در این حوزه آموزش ببنید و به جای آنکه سرمایه خود را در معرض خطر و آزمون گذاشته و آموزش ببینید، با مقیاس بسیار کمتری، آن را در مسیر یادگیری هزینه کنید و سود کسب کنید. شانس و اقبال و احساس هیچ جایی در فرآیند معاملات فارکس ندارد و آنچه حرف اول را می زند، تجربه عینی معامله و کسب سود است. از بهترین ابزارهای کسب تجربه در این مسیر هم استفاده از امکانات بروکرها در ارائه حساب های کاربری به صورت دمو است که شما می توانید با افتتاح آنها، معاملات را به صورت صوری انجام دهید و خود را محک بزنید. نتایج بدست آمده بسیار مشابه معاملات واقعی خواهد بود اما باید توجه کرد که نباید از عوامل روان شناختی معاملات نیز غافل بود که در حالت صوری عملا مغفول واقع می شوند. اما حداقل این موضوع می تواند شما را با بازار آشنا کند و کلیت بازار را شناسایی کنید و بدانید که درآمدهای دلاری از طریق بازار فارکس، علی رغم جذابیت های آن، نیازمند پیش زمینه های بسیار حیاتی است.

ظهور و بروز بازارهای جهانی مانند فارکس سابقه زیادی دارد و آشنایی کاربران جهانی و از جمله ایران، تقریبا جدید است. در چند سال اخیر با پدید آمدن پاندمی کرونا، استفاده از بازارهای سرمایه که اعلب مبتنی بر وب هستند بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و بسیاری از افراد متمایل به فعالیت در آن شده اند که مزایا و معایب خاص خود را دارد. اتفاقاتی که در بورس ایران افتاد، تاثیر همین پدیده بود و بازاری که تنها زیان را برای کاربران به بار آورد و آنها را از سرمایه گذاری نا امید نمود. چیزی که بدون شک نمی توان از آن گریزی داشت، توسعه کسب و کارهای اینترنتی است که با شرایط فوق، ضرورت راه اندازی آنها نیز بالاتر رفته است. بنابراین از فرصتی که بازار فارکس برای کسب سود فراهم کرده غافل نشوید و در این مسیر گام بردارید.

سرمایه گذاری
درآمد دلاری در ایران با معامله در فارکس | 5 توصیه مهم 4

مزایای کسب درآمد دلاری در فارکس

 • فعالیت مداوم و بی وقفه بدون قید زمان
 • هزینه ها و کمیسیون های بسیار مختصر معامله گری
 • حوزه های کاری فراوان و تنوع سرمایه گذاری
 • حجم بالای معاملات و نقدشوندگی بی نظیر
 • غیرمتمرکز و بدون قید مکانی
 • اهرم ضرایب
 • سرمایه اولیه پایین
 • ثبت نام و تایید اولیه آسان
 • حساب کاربری دمو برای افزایش تجربه و ریسک پذیری کمتر

چرایی فارکس در ایران

طوفان اقتصادی رخ داده در فضای کسب و کار کشورمان، ارزش پول ملی ما را به تاراج برده اسن. دیگر بر کسی پوشیده نیست که حفظ سرمایه به صورت ریالی یک نوع خودکشی مالی است و نباید این اشتباه را مرتکب شد. همین موضوع ملت را به صورت بی سابقه ای به سمت درآمدهای دلاری سوق داده است. آنها بدون علم کافی و اغلب با توصیه اطرافیان و یا به صورت برون سپاری در بازارهای مالی سرمایه گذاری می کنند و شکست تنها چیزی است که نصیب آنها می شود. اما در مورد فارکس می توان گفت موضوع متفاوت است.  جنس این بازار و ویژگی های آن بسیار منطبق بر کاربران ایرانی است و همین موضوع سبب محبوبیت بی نظیری در میان معامله گران کشورمان گردیده است. در مورد مزایا در بند قبل صحبت کردیم و مزیت سرمایه اولیه پایین جذاب ترین بخش آن برای معامله گران یک کشور جهان سومی است. تریدرهای ایرانی اغلب برای کسب درآمد از یک سرمایه محدود پا به این عرصه گذاشته اند و کجا بهتر از فارکس که این امکان را برای شان فراهم کرده است. ده دلار هم کافیست تا شما بیست و چهار ساعت از شبانه روز را پشت سیستم بنشینید و از طریق یک واسط معامله کنید. یا حتی اگر خواستید از قابلیت ضریب اهرمی آن بهره ببرید و ظرفیت سود خود را بالاتر بکشید. آگاه باشید که ظرفیت سود و زیان باهم جا به جا می شوند و نباید نسبت به آن بی تفاوت باشید.

معایب معاملات دلاری فارکس

مهمترین و شاید تنهاترین ایرادی که از فرآیند معاملات در فارکس می توان گرفت، مفهوم ریسک به مقدار بسیار بالای آن است. اصول اولیه و قابل انتظار از یک معامله گر حرفه ای در فارکس فرضیه اولیه یک درصد ریسک است که مقدار بسیار کمی است. این یک میزان طبیعی از ریسک است که در صورت فراهم آمدن مجموع شرایط ایده آل باید مدنظر باشد. اما آنچه موجب رشد این زیان ها و ریسک ها می شود، پیشروی مداوم و تلنبار شدن این ریسک ها در طول زمان است که بعدها دیگر قابل کنترل نبوده و با بهترین راهبردهای ممکن هم به سختی متوقف می شود. از جمله راهکارهای مفید در این زمینه به آموزش و یادگیری اصولی بر می گردد. اینکه حتما از متخصصین در این زمینه استفاده کنید و دانش آنها را در راستای کسب سود و انجام معامله به کار ببندید. همچنین دیگر راهکار مفید را می توان این گونه مطرح کرد که هیچ گاه همه تخم مرغ هایتان را در یک ظرف نچینید. سرمایه خود را بدون محاسبه ریسک و بدون کسب آموزش اصولی در این مسیر صرف نکنید و یا حداقل همه آن را در فارکس سرمایه گذاری نکنید. ابتدا با مقادیر کم آغاز کنید و به مرور زمان نسبت به افزایش سرمایه و سودهای بیشتر فکر کنید. حتما به طرح ریزی یک استراتژی اولیه موثر مقید باشید. استراتژی همه جانبه ای که گام های شما را در هر حالتی از بازار سنجیده باشد و واکنش های شما در مقابل این اتفاقات در آن پیش بینی شده باشد. راهبرد صحیح، نقشه راه شما به سمت سودهای کلان است.

افزایش سرمایه با درامد دلاری
درآمد دلاری در ایران با معامله در فارکس | 5 توصیه مهم 5

میزان درآمد از فارکس در ایران

پاسخ این سوال که چه حد و حدودی برای کسب درآمد از فارکس در ایران وجود دارد؟ به صورت قطعی این است که هیچ حدی وجود ندارد. نوع رویکرد شما به این مدل درآمدی باید مبتنی بر سنجش درصدی باشد. دلاری فکر نکنید و با آن اقدام به اندازه گیری نکنید. اینکه حساب کاربری شما در فارکس روزانه کلا خالی یا پر شود مهم نیست بلکه اهمیت آن استفاده از استراتژی کاربردی موثری است که میزان درآمد و سود ثابت و رو به رشدی را به صورت ماهانه در حساب شما واریز کند. در واقع اگر روند خود را رو به رشد دیدید، نگران نباشید و با همان فرمان حرکت کنید.

هیاهوی زیادی در ایران حول این بازار می چرخد و افراد زیادی می خواهند شما را سریع در مورد سرمایه گذاری در فارکس قانع کنند. وعده های طی شدن یک شبه برای ره صد ساله می دهند و فرش قرمز برای سرمایه شما پهن می کنند. لطفا منطقی باشید. فارکس یک بازار سرمایه است. همین. بازار سرمایه بدون در نظر گرفتن نام آن، یک فضای رقابتی و دانش محور برای کسب درآمد است و نباید با قمار اشتباه گرفته شود. آنچه موجب موفقیت است، درک تعادل عرضه و تقاضا است و دارایی های شما در این بده بستان ها از طریق مبادلات ارزی زیاد و کم می شود. یک آمار مهم این است که تنها و تنها ده درصد آنهایی که وارد فارکس می شوند به سوددهی قابل اتکا می رسند و بقیه در آن میان دست و پا می زنند و یک فضای تجربی را پیش می برند که گاه با سود همراه است و اغلب با زیان.

چند توصیه مهم برای معامله گران در ایران

این توصیه ها را بسیار جدی بگیرید :

 1. اگر آموزش ندیده اید، وارد این بازار نشوید. این بازار در ایران کاملا مهجور واقع شده و عملا هیچ پشتوانه قانونی ندارد.
 2. به عنوان درآمد جنبی نگاه کنید و هیچ گاه به تنهایی متکی به این منبع نباشید.
 3. نسبت به درآمد و سود کم از این بازار قانع باشید و ریسک حساب نشده نکنید.
 4. خودتان را چقدر می شناسید؟ اگر نسبت به ابعاد شخصیتی و نظم و برنامه در زندگی خود اطمینان ندارید، وارد نشوید.
 5. به روز باشید و اخبار را دنبال کنید. فارکس کاملا از اتفاقات تاثیر می پذیرد و این می تواند بسیار حیاتی باشد.

با نگاه اجمالی به ورود فارکس در ایران به سهولت می توان دید که هنوز قدرت زیادی در میان مردم ندارد و به قول معروف عصر فارکس در ایران هنوز آغاز نشده است. با توجه به برخی قوانین دست و پا گیر در داخل کشور، عملا محدودیت بالایی وجود دارد. همچنین با دسته ای از کلاهبرداری های صورت گرفته در این ناحیه، شروع کار فارکس با بدنامی همراه بود که البته این نوع نگاه در ادامه اصلاح شد و آموزش های فراوانی در این مورد انجام شد. این بازار در ایران غیرقانونی نیست اما عملا به حال خود رها شده است و هیچ قاعده خاص در این مورد تدوین نشده است. صرافی ها و بنگاه های اقتصادی بزرگ قابلیت دسترسی به فارکس را دارند و واسط های درآمدی محسوب می شوند. تریدرها از طریق این واسطه ها، معاملات دلاری را آغاز می کنند و تبدیل پول را نیز از همین درگاه ها اجرا می کنند. در هر حال برای ورود و فعالیت و کسب درآمد دلاری از طریق فارکس کاملا آگاه و مطلع باشید و با سنجش جوانب کار وارد شوید.

دیدگاه خود را بنویسید