بهترین ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت

بهترین ارز برای سرمایه گذاری دیجیتال

همان طور که می دانید سرمایه گذاری روی رمز ارزها یکی از مهم ترین راه های سرمایه گذاری محسوب می شود. شما می توانید به صورت کوتاه مدت و یا بلند مدت این کار را انجام دهید. بهترین ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت را می شناسید؟

در این مطلب در مورد ارزهایی که می توانند برای این منظورمناسب باشند، صحبت خواهیم کرد.

بهترین ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

در این قسمت تعدادی از ارزهایی که می تواند گزینه های خوبی برای سرمایه گذاری بلند مدت باشد را معرفی می کنیم. تجربه نشان داده است که اعتماد به این ارزها، در کنار ریسک های همیشگی دنیای کریپتو، باز هم می تواند سودآور باشد.

 1. بیت کوین
 2. کاردانو
 3. چین لینک
 4. اتریوم

پادشاهی به نام بیت کوین

حتما می دانید که بیت کوین اولین ارز دیجیتال غیر متمرکزی است که وارد بازار شد. هم اکنون هم با وجود تغییرات زیادی در بازار رمز ارزها، باز بیت کوین در صدر نشسته و ارزش بالاتری از همه ارزها دارد.

علاوه بر این ها بیت کوین تعداد محدودی دارد و می توان پیش بینی کرد که در آینده نزدیک، این موضوع باعث افزایش قیمت بیشتر آن نیز خواهد شد. تحلیل گران زیادی بیت کوین را شبیه به فلزات گرانبهایی مثل طلا در نظر می گیرند.

کاملا غیرمتمرکز بودن بیت کوین باعث شده در برابر هک و دستکاری های احتمالی ایمن شود.

می دانید که بسیاری از شرکت های بزرگ بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت به رسمیت شناخته اند؟

کاردانو

کاردانو یکی دیگر از ارزهایی است که خیلی زود محبوبیت بالایی به دست آورد. این ارز کاربردهای فراوان و ایمنی بالایی دارد و علاوه بر آن به خوبی پاسخ گوی نیازهای کاربران می باشد.

بهترین ارز برای سرمایه گذاری دیجیتال - کاردانو
بهترین ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت 1

کاردانو مقیاس پذیری خوبی دارد و همواره در حال رشد است. این موارد به اضافه بسیاری موارد دیگر باعث می شود بتوانیم این ارز را هم در لیست بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت مد نظر قرار دهیم.

چین لینک

این ارز بر  روی اتریوم توسعه یافته و هدفش پر کردن شکاف های میان قراردادهای هوشمند است.

در چند سال گذشته افراد زیادی چین لینک را به عنوان یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت معرفی کرده اند. پیش بینی می شود در آینده نزدیک چین لینک یکی از ارزهایی باشد که میان دنیای فیزیکی و دیجیتال پل های بیشتری بزند.

چین لینک
بهترین ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت 2

اتریوم

حتما می دانید که دومین ارز دیجیتال مهم در دنیا، اتریوم است. شبکه بلاکچین این ارز کاملا قوی و ایمن است و جامعه کاربران و توسعه دهندگان زیادی هم دارد.

مزایای مختلف اتریوم در این مطلب نمی گنجد و همین قدر بدانید که می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد.

اتریوم
بهترین ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت 3

مزایا و معایب سرمایه گذاری بلند مدت روی رمز ارزها

وقتی روی رمزارزها برای بلند مدت سرمایه گذاری می کنید در واقع به درآمد بیشتری فکر می کنید و البته این کار دانش و آگاهی کافی هم لازم دارد.

بازار رمزارزها همواره فرصت های مختلف و البته ریسک های مختلفی دارد و برای یک سرمایه گذاری مناسب، باید تحلیل های مختلف سرمایه گذاری در این فضا را بدانید.

مزایامعایب
شکست تورماحتمال همیشگی ریسک
قابل اعتماد بودن بلاکچین هاعدم افزایش قیمت در بعضی اوقات
احتمال ارزش بیشتر دارایی هانیاز به سرمایه اضافه
کنترل بی واسطه بر روی دارایی ها 

مزایای سرمایه گذاری بلند مدت

 • باعث شکست تورم می شود.
 • بلاکچین همواره در حال توسعه است و می توانید به آن اعتماد کنید.
 • با افزایش کاربران بلاکچین، احتمال ارزشمندی کلیه رمز ارزها بیشتر می شود و می توانید از منافع آن در دراز مدت بهره مند شوید.
 • روی سبد دارایی تان کنترل دارید و شخص دیگری در آن دخیل نیست.

خطرات سرمایه گذاری بلند مدت

خب در مورد مزایای سرمایه گذاری بلند مدت در رمزارزها صحبت کردیم. خوب است کمی هم درباره ریسک های آن بگوییم. البته دقت کنید که بازار رمز ارزها همواره با ریسک هایی همراه است.

ارزهای بسیاری پتانسیل آن را دارند که با سرمایه گذاری درست و مقداری ریسک پذیری، سرمایه شما را افزایش دهند. با این حال در این بازار همواره ریسک وجود خواهد داشت البته ریسک در سرمایه گذاری های بلند مدت نسبت به کوتاه مدت کمتر است.

نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که بسیاری از بلاکچین های خوب و قوی هم ممکن است در روزهایی افزایش قیمت نداشته باشند.

در نهایت می توان گفت سرمایه ای را در این روش به میان آورید که لازمش ندارید و به عنوان مثال دو هفته بعد مجبور نیستید آن را به پول تبدیل کنید.

نکات مهم در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

برای این منظور باید موارد مختلفی را در نظر بگیریم. در حقیقت کار ساده ای نیست که یک یا چند ارز را از میان تعداد زیادی رمز ارز موجود انتخاب و معرفی کنیم.

موارد زیر باعث می شود تصمیم بهتری در زمینه سرمایه گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال بگیرید.

 • وایت پیپرها را بررسی کنید تا اطلاعات کامل تری به دست آورید.
 • تا چه حد می خواهید ریسک کنید؟
 • در مورد شما، دلیل خرید ارز برای سرمایه گذاری چیست؟
 • به خوبی با ارزش بازار یا همان مارکت کپ آشنا شوید.
 • به حجم در گردش ارز توجه کنید.
 • حداکثر عرضه ارز مد نظر چقدر است؟
 • حواستان به طول عمر ارز مد نظر باشد.
 • دقت کنید که ارزهای ماندگار معمولا کاربردی هستند.
 • به کیف پول هایی که از ارز مد نظر شما پشتیبانی می کنند هم دقت کنید تا در آینده برایتان مساله ای از این بابت به وجود نیاید.

سخن پایانی

علاوه بر ارزهایی که در این مطلب معرفی شد می توان ارزهای دیگری مثل پولکادات، و غیره را هم معرفی کرد. دقت کنید که سرمایه گذاری بلند مدت تنها یکی از روش های سرمایه گذاری در این فضا است.

آشنایی با روش های مختلف نوسان گیری باعث می شود بتوانید بهتر در این فضا فعالیت کنید. در میان دانش های مختلفی که برای ورود و فعالیت در دنیای کریپتو نیاز دارید، تحلیل فاندامنتال یکی از مهم ترین ها برای سرمایه گذاری بلند مدت است.

منبع:

fez

چطور میتونم سابقه یک ارز رو بررسی کنم؟

درود. این مورد را می توانید از طریق سایت های فروشنده، گزارش های تحلیل گران، وایت پیپرها و غیره بررسی کنید.

ارزهای کم اهمیت را توصیه می کنید؟

درود. بهتر است روی ارزی برای بلند مدت سرمایه گذای کنید که از اعتبار و کاربردی بودن آن مطمئن هستید. به صورت کلی مهم است که بازار را به خوبی بشناسید و سپس برای سرمایه گذاری روی آن اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *