بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال

بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال

فیوچرز راهی است که تریدرها می تونند ارزها را معامله کنند بدون این که آن ها را در اختیار داشته باشند. در انجام معاملات فیوچرز انتخاب درست صرافی نقش مهمی دارد به شکلی که عدم دقت کافی می تواند برایتان دردسرهای زیادی درست کند.

بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

قبل از این که تعدادی از بهترین صرافی ها را به شما معرفی کنیم ابتدا باید بدانید دقیقا منظور از معاملات فیوچرز چیست؟ منظور از فیوچرز یک توافق است که بر اساس آن خرید یا فروش دارایی در آینده و با قیمت ثابت انجام می شود.

معمولا تریدرها وقتی که بازار بی ثبات است از این روش استفاده می کنند تا سرمایه شان هم درگیر نشود. قیمت معاملات فیوچرز کاملا واضح است و بسته به وضعیت تقاضا و شاخص های انبوه تعیین می شود.

نکته مهمی که درباره فیوچرز باید بدانید این است که گاهی ممکن است شما را متحمل ضرر کند البته این احتمال کلا در بازارهای مالی وجود دارد.

صرافی های امن برای فیوچرز

همان طور که گفتیم لازم است یک صرافی امن انتخاب کنید تا خیالتان از جنبه های مختلف معامله راحت باشد. در ادامه تعدادی صرافی مطمئن را به شما معرفی می کنیم.

بای بیت (Bybit)

این صرافی یکی از بزرگ ترین صرافی های دنیاست که در سنگاپور قرار دارد. برای فیوچرز و معاملات نقطه ای می توانید با خیال راحت از آن استفاده نمایید. تعداد بالای کاربران و همچنین حجم زیاد معاملات بای بیت نشان می دهد که این صرافی امنیت و محبوبیت بالایی دارد.

بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 1

مزیت این صرافی این است که بدون نیاز به احراز هویت می توانید با آن کار کنید.

استورمگین (Stormgain)

این صرافی در بریتانیا قرار دارد و یکی از بهترین صرافی ها محسوب می شود. میزان اهرم در این صرافی نسبت به بسیاری از دیگر صرافی ها بالاتر است.

نکته جالب دیگر این است که این صرافی برای تعداد زیادی از جفت ارزها کارمزد نمی گیرد.علاوه بر این شما می توانید از کارت های اعتباری برای سپرده گذاری فیات هم استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید : محاسبه اهرم در فارکس

اما دقت کنید که احراز هویت برای این صرافی ضروری است.

بایننس (Binance)

قطعا تا به حال نام صرافی بایننس به گوش تان خورده است. نقدینگی این صرافی بسیار بالاست و آن را به عنوان بهترین صرافی می شناسیم.

نکته مهم این است که بایننس برای ایرانی ها فیلتر بوده و باید با فیلترشکن از آن استفاده کنید. برای معاملات دائمی و یا بازه 3 ماهه، بایننس انتخاب بسیار خوبی است.

بایننس یکی از بهترین صرافی ها برای فیوچرز
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 2

صرافی Phemex

فمکس یک صرافی خوب و معتبر است که طرفداران زیادی هم دارد. حجم بالای معاملات و کاربران خیلی زیاد، این موضوع را به خوبی نشان می دهد. برای استفاده از خدمات این صرافی احراز هویت ضروری است.

دریبیت (Deribit)

برای معاملات فیوچرز، دریبیت هم گزینه خوبی محسوب می شود. شما می توانید در این صرافی چندین نوع معامله را انجام دهید. این صرافی از معاملات آتی بیت کوین هم پشتیبانی می کند در حالی که در بسیاری از دیگر صرافی ها این کار انجام نمی شود. برای استفاده از خدمات دریبیت، احراز هویت ضروری است.

مراحل انجام معاملات فیوچرز

برای این که بتوانید معاملات فیوچرز را به خوبی انجام دهید باید دانش و آگاهی کافی داشته باشید.

  • روش های معامله به این سبک را به خوبی بیاموزید.
  • استراتژی معاملاتی خود را بسازید.
  • در صرافی مد نظر حساب باز کنید.
  • استراتژی تان را اجرا نمایید.
  • معاملات را اجرا کنید و تا حصول نتیجه صبر نمایید.

مولفه های مختلف معاملات فیوچرز

معاملات مختلف، المان های خودشان را دارند. 3 مولفه اصلی در معاملات آتی وجود دارد که در ادامه درباره آن ها صحبت می کنیم.

یکی از این مولفه ها تاریخ انقضاء می باشد. منظور از تاریخ انقضاء تاریخی است که در آن معامله تمام می شود. وقتی سر رسید می رسد، فروشنده باید دارایی را بفروشد و خریدار بخرد. شما می توانید قبل از رسیدن سر رسید، قرارداد را به یک تریدر دیگر واگذار کنید.

مولفه بعدی، واحدهای قرارداد است. با این مولفه متوجه می شویم که هر قرارداد چقدر ارزشمند است؟ ارزش معاملات در صرافی های مختلف می تواند متفاوت باشد.

مولفه های معاملات فیوچرز
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 3

و آخرین مولفه هم لوریج است. برای این که سود بیشتری به دست آورید می توانید معاملات تان را با اهرم انجام دهید. شما اهرم را انتخاب می کنید و صرافی به اندازه آن به شما قرض می دهد. در صورتی که شما سود کنید سهم صرافی کسر می شود و اگر ضرر کنید، مبلغ اصلی قرض گرفته شده را باید به صرافی برگردانید. دقت کنید که در تنظیم اهرم باید دقیق باشید تا از ضررهای بزرگ در امان بمانید.

ویژگی های بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز

برای این که یک صرافی مناسب انتخاب کنید می توانید شرایط آن را بررسی نمایید. در ادامه مهم ترین این ویژگی ها را توضیح می دهیم.

فاکتور مهمی به نام امنیت

امینت در حوزه ارزهای دیجیتال فوق العاده مهم است. کار با صرافی هایی که امنیت خوبی ندارند قطعا یک ریسک بزرگ است. مواردی مثل احراز هویت دو مرحله ای و امکان ذخیره سازی سرد باعث می شود از خطراتی مثل هک در امان بمانید.

فضای ساده و راحت

هنگام کار با هر پلتفرمی مهم است که بتوانید به سادگی با آن ارتباط برقرار کنید یا به عبارتی رابطی کاربرپسند و مناسب داشته باشد.

حجم معاملات و میزان نقدینگی

طبیعی است که هر چه یک صرافی کاربران بیشتری داشته باشد و نقدینگی آن هم بالاتر باشد، بیشتر می توان به آن اعتماد کرد. وقتی نقدینگی صرافی بالاست، معاملات شور و شوق بیشتری دارند.

پشتیبانی از ارزهای مختلف

هر چه یک صرافی امکان معامله با ارزهای بیشتری را به شما بدهد، دست تان برای معاملات باز است. ارزهای زیادی هستند که می توانید از ترید آن ها به کسب سود برسید.

ابزارهای معاملاتی

صرافی ها با ارائه گزینه های مختلفی مثل معاملات آتی و مارجین، انعطاف پذیری بیشتری را به نمایش می گذارند. این انعطاف پذیری به شما کمک می کند بهترین استراتژی خودتان را پیاده سازی کنید.

هزینه و کارمزد

صرافی ها برای معاملات مختلف، کارمزد دریافت می کنند. هر چه کارمزد کمتر باشد قطعا به نفع تان خواهد بود. صرافی ها سعی می کنند کارمزدشان را منصفانه و رقابتی تعیین کنند تا بتوانند مشتریان بیشتری را جذب نمایند.

علاوه بر موارد گفته شده پشتیبانی حرفه ای، هسته معاملاتی با کارایی بالا، رگوله بودن و اپلیکیشن موبایلی هم کمک می کند بیشتر بتوانید به صرافی اعتماد کرده و راحت تر با آن کار کنید.

سخن پایانی

تعدادی از بهترین صرافی ها برای معاملات فیوچرز را به شما معرفی کردیم البته صرافی های دیگری هم هستند که برای جلوگیری از طولانی شدن مطلب، از توضیح آن ها خودداری نمودیم. نکته مهمی که باید بدانید این است که علاوه بر انتخاب صرافی مناسب، مهم است که دانش وتجربه کافی هم در این زمینه داشته باشید تا بتوانید به خوبی از معاملات تان سود کنید. موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید دردسرهایی است که کار کردن با صرافی های خارجی دارد. بعضی از این صرافی ها ایران را تحریم کرده اند و کار با آن ها در برخی موارد می تواند باعث دردسرهایی شود.

منبع:

datawallet

کدام صرافی بهتر است؟

درود. تعدادی از بهترین صرافی ها را معرفی کردیم. برای انتخاب یک صرافی مناسب، می توانید ویژگی های گفته شده در متن را بررسی نمایید.

سلام. معاملات فیوچرز ریسک نداره؟

درود. همه معاملات تا حدی ریسک دارند. برای موفق شدن در معاملات فیوچرز هم باید دانش وتجربه کافی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *