بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال

بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال

فیوچرز راهی است که تریدرها می تونند ارزها را معامله کنند بدون این که آن ها را در اختیار داشته باشند. در انجام معاملات فیوچرز انتخاب درست صرافی نقش مهمی دارد به شکلی که عدم دقت کافی می تواند برایتان دردسرهای زیادی درست کند. تعدادی از صرافی های مناسب برای معاملات فیوچرز عبارتند از:

 1. بای بیت
 2. استورمگین
 3. بایننس
 4. فمکس
 5. دریبیت
 6. والکس
 7. لورج
 8. منگومارکتز
 9. YFX

بیشتر بخوانید:

بهترین صرافی غیر متمرکز برای ایرانیان 2024

بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

قبل از این که تعدادی از بهترین صرافی ها را به شما معرفی کنیم ابتدا باید بدانید دقیقا منظور از معاملات فیوچرز چیست؟ منظور از فیوچرز یک توافق است که بر اساس آن خرید یا فروش دارایی در آینده و با قیمت ثابت انجام می شود.

معمولا تریدرها وقتی که بازار بی ثبات است از این روش استفاده می کنند تا سرمایه شان هم درگیر نشود. قیمت معاملات فیوچرز کاملا واضح است و بسته به وضعیت تقاضا و شاخص های انبوه تعیین می شود.

نکته مهمی که درباره فیوچرز باید بدانید این است که گاهی ممکن است شما را متحمل ضرر کند البته این احتمال کلا در بازارهای مالی وجود دارد.

راستی تفاوت میان صرافی و بروکر را می دانید؟ این دو از چند جنبه عملکرد، درآمد، امنیت، معاملات، نحوه واریز و برداشت و چگونگی افتتاح حساب با یک دیگر تفاوت هایی دارند.

صرافی های امن برای فیوچرز

همان طور که گفتیم لازم است یک صرافی امن انتخاب کنید تا خیالتان از جنبه های مختلف معامله راحت باشد. در ادامه تعدادی صرافی مطمئن را به شما معرفی می کنیم.

بای بیت (Bybit)

این صرافی یکی از بزرگ ترین صرافی های دنیاست که در سنگاپور قرار دارد. برای فیوچرز و معاملات نقطه ای می توانید با خیال راحت از آن استفاده نمایید. تعداد بالای کاربران و همچنین حجم زیاد معاملات بای بیت نشان می دهد که این صرافی امنیت و محبوبیت بالایی دارد.

بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 1

مزیت این صرافی این است که بدون نیاز به احراز هویت می توانید با آن کار کنید.

استورمگین (Stormgain)

این صرافی در بریتانیا قرار دارد. میزان اهرم در این صرافی نسبت به بسیاری از دیگر صرافی ها بالاتر است.

نکته جالب دیگر این است که این صرافی برای تعداد زیادی از جفت ارزها کارمزد نمی گیرد.علاوه بر این شما می توانید از کارت های اعتباری برای سپرده گذاری فیات هم استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید : محاسبه اهرم در فارکس

اما دقت کنید که احراز هویت برای این صرافی ضروری است.

استورمگین
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 2

بایننس (Binance)

قطعا تا به حال نام صرافی بایننس به گوش تان خورده است. نقدینگی این صرافی بسیار بالاست.

نکته مهم این است که بایننس برای ایرانی ها فیلتر بوده و باید با فیلترشکن از آن استفاده کنید. برای معاملات دائمی و یا بازه 3 ماهه، بایننس انتخاب بسیار خوبی است.

بایننس یکی از بهترین صرافی ها برای فیوچرز
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 3

صرافی Phemex

فمکس یک صرافی خوب و معتبر است که طرفداران زیادی هم دارد. حجم بالای معاملات و کاربران خیلی زیاد، این موضوع را به خوبی نشان می دهد. برای استفاده از خدمات این صرافی احراز هویت ضروری است.

فمکس
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 4

دریبیت (Deribit)

برای معاملات فیوچرز، دریبیت هم گزینه خوبی محسوب می شود. شما می توانید در این صرافی چندین نوع معامله را انجام دهید. این صرافی از معاملات آتی بیت کوین هم پشتیبانی می کند در حالی که در بسیاری از دیگر صرافی ها این کار انجام نمی شود. برای استفاده از خدمات دریبیت، احراز هویت ضروری است.

دریبیت
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 5

صرافی والکس

این صرافی امکان معاملات تعهدی را فراهم کرده است. در واقع در این بازار معاملات دو طرفه می تواند میان کاربران شکل گیرد.

این صرافی یکی از معتبرترین ها است که می توانید به آن اعتماد کنید. زمان انقضاء برای این نوع معامله در والکس 3 روز است. شما با استفاده از معاملات تعهدی می توانید از اهرم 3 برابر برای خرید و فروش استفاده کنید.

والکس
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 6

صرافی لورج

این صرافی معتبر نیز از معاملات فیوچرز با لوریج 100 و نیز معاملات اسپات پشتیبانی می کند.

برای استفاده از آن نیازی به احراز هویت ندارید و به همین دلیل برای کاربران ایرانی مناسب است. البته یادتان باشد قبل از ورود به آن از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده نمایید.

لورج

کار با محیط این برنامه برای تازه واردها ممکن است کمی دشوار باشد اما در عوض فضای کاربری جالبی دارد. نکته دیگری که باید بدانید این است که لورج از ارزهای زیادی پشتیبانی نمی کند.

صرافی منگومارکتز

این صرافی بر شبکه سولانا مبتنی است. امنیت کاربران در این صرافی بالاست و علاوه بر آن می توانید هر ازر را با اهرم های متفاوتی معامله کنید.

می توانید به عنوان یک صرافی معتبر به آن نگاه کنید اما لوریج آن نسبت به صرافی های متمرکز پایین تر است و علاوه بر آن نقدینگی کمی هم دارد.

میزان کارمزد هم در این صرافی خیلی وقت ها مشخص نیست.

منگومارکتز
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 7

صرافی YFX

این صرافی هم مانند بسیاری از دیگر صرافی های خارجی ایران را تحریم کرده است اما با تغییر آی پی می توانید از آن استفاده نمایید. برای اینکه در این صرافی شروع به کار کنید ابتدا باید وارد سایت آن شده و بلاکچین مناسب را انتخاب کنید.

این صرافی از ارزهایی مثل بیت کوین، اتریوم، ترون، آربیتروم و غیره پشتیبانی می کند.

نکته جالب این است که اتصال به کیف پول های متامسک یا ربی به صورت خودکارتوسط صرافی انجام می شود.

وای اف ایکس
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 8

ویژگی های صرافی مناسب برای معاملات فیوچرز

برای این که یک صرافی مناسب انتخاب کنید می توانید شرایط آن را بررسی نمایید. در ادامه مهم ترین این ویژگی ها را توضیح می دهیم.

فاکتور مهمی به نام امنیت

امینت در حوزه ارزهای دیجیتال فوق العاده مهم است. کار با صرافی هایی که امنیت خوبی ندارند قطعا یک ریسک بزرگ است. مواردی مثل احراز هویت دو مرحله ای و امکان ذخیره سازی سرد باعث می شود از خطراتی مثل هک در امان بمانید.

فضای ساده و راحت

هنگام کار با هر پلتفرمی مهم است که بتوانید به سادگی با آن ارتباط برقرار کنید یا به عبارتی رابطی کاربرپسند و مناسب داشته باشد.

حجم معاملات و میزان نقدینگی

طبیعی است که هر چه یک صرافی کاربران بیشتری داشته باشد و نقدینگی آن هم بالاتر باشد، بیشتر می توان به آن اعتماد کرد. وقتی نقدینگی صرافی بالاست، معاملات شور و شوق بیشتری دارند.

پشتیبانی از ارزهای مختلف

هر چه یک صرافی امکان معامله با ارزهای بیشتری را به شما بدهد، دست تان برای معاملات باز است. ارزهای زیادی هستند که می توانید از ترید آن ها به کسب سود برسید.

ابزارهای معاملاتی

صرافی ها با ارائه گزینه های مختلفی مثل معاملات آتی و مارجین، انعطاف پذیری بیشتری را به نمایش می گذارند. این انعطاف پذیری به شما کمک می کند بهترین استراتژی خودتان را پیاده سازی کنید.

هزینه و کارمزد

صرافی ها برای معاملات مختلف، کارمزد دریافت می کنند. هر چه کارمزد کمتر باشد قطعا به نفع تان خواهد بود. صرافی ها سعی می کنند کارمزدشان را منصفانه و رقابتی تعیین کنند تا بتوانند مشتریان بیشتری را جذب نمایند.

علاوه بر موارد گفته شده پشتیبانی حرفه ای، هسته معاملاتی با کارایی بالا، رگوله بودن و اپلیکیشن موبایلی هم کمک می کند بیشتر بتوانید به صرافی اعتماد کرده و راحت تر با آن کار کنید.

مراحل انجام معاملات فیوچرز

برای این که بتوانید معاملات فیوچرز را به خوبی انجام دهید باید دانش و آگاهی کافی داشته باشید.

 • روش های معامله به این سبک را به خوبی بیاموزید.
 • استراتژی معاملاتی خود را بسازید.
 • در صرافی مد نظر حساب باز کنید.
 • استراتژی تان را اجرا نمایید.
 • معاملات را اجرا کنید و تا حصول نتیجه صبر نمایید.

مولفه های مختلف معاملات فیوچرز

معاملات مختلف، المان های خودشان را دارند. 3 مولفه اصلی در معاملات آتی وجود دارد که در ادامه درباره آن ها صحبت می کنیم.

یکی از این مولفه ها تاریخ انقضاء می باشد. منظور از تاریخ انقضاء تاریخی است که در آن معامله تمام می شود. وقتی سر رسید می رسد، فروشنده باید دارایی را بفروشد و خریدار بخرد. شما می توانید قبل از رسیدن سر رسید، قرارداد را به یک تریدر دیگر واگذار کنید.

مولفه بعدی، واحدهای قرارداد است. با این مولفه متوجه می شویم که هر قرارداد چقدر ارزشمند است؟ ارزش معاملات در صرافی های مختلف می تواند متفاوت باشد.

مولفه های معاملات فیوچرز
بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 9

و آخرین مولفه هم لوریج است. برای این که سود بیشتری به دست آورید می توانید معاملات تان را با اهرم انجام دهید. شما اهرم را انتخاب می کنید و صرافی به اندازه آن به شما قرض می دهد. در صورتی که شما سود کنید سهم صرافی کسر می شود و اگر ضرر کنید، مبلغ اصلی قرض گرفته شده را باید به صرافی برگردانید. دقت کنید که در تنظیم اهرم باید دقیق باشید تا از ضررهای بزرگ در امان بمانید.

سخن پایانی

تعدادی از صرافی های معتبر برای معاملات فیوچرز عبارتند از: بای بیت، استورمگین، بایننس و دیگر صرافی هایی که در این مطلب معرفی نمودیم. در انتخاب صرافی مناسب به ویژگی های مختلفی از جمله امنیت، کاربری ساده، میزان نقدینگی، پشتیبانی از ارزهای مختلف، ابزارهای معاملاتی و نیز هزینه و کارمزد توجه کنید. نکته مهمی که باید بدانید این است که علاوه بر انتخاب صرافی مناسب، مهم است که دانش و تجربه کافی هم در این زمینه داشته باشید تا بتوانید به خوبی از معاملات تان سود کنید. موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید دردسرهایی است که کار کردن با صرافی های خارجی دارد. بعضی از این صرافی ها ایران را تحریم کرده اند و کار با آن ها در برخی موارد می تواند باعث دردسرهایی شود.

کدام صرافی بهتر است؟

تعدادی از بهترین صرافی ها را معرفی کردیم. برخی از آن ها عبارتند از: بای بیت، استورمگین، بایننس و دریبیت. برای انتخاب یک صرافی مناسب، می توانید ویژگی های گفته شده در متن را بررسی نمایید.

معاملات فیوچرز ریسک ندارد؟

همه معاملات تا حدی ریسک دارند. برای موفق شدن در معاملات فیوچرز هم باید دانش وتجربه کافی داشته باشید.

صرافی بای بیت برای چه معاملاتی مناسب است؟

برای معاملات فیوچرز و نقطه ای می توانید از این صرافی استفاده کنید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.