کلاهبرداری سایت های گوجپین qoojpn و تیمون خوی Tmon

کلاهبرداری Qoojpn و Tmon

به نقل از خبرگذاری فارس مطلع شدیم سرکرده های اصلی سایت های گوچپین Qoojpn و تیمون خوی Tmon که در شهر های شمالغرب کشور به فعالیت مشغول بودند ، دستگیر شدند.

فعالیت این دو سایت از شهرستان خوی واقع در شمال غرب کشور شروع شد. این افراد ادعا می کردند که در این سایت ها به تتر سرمایه گذاری کنید و در عرض دو ماه سرمایه خود را سه برابر کنید و یا در عرض 2 ماه 3 برابر کنید!

کلاهبرداری سایت Qoojpn گوجپین و تیمون خوی
کلاهبرداری سایت Qoojpn گوجپین و تیمون خوی

کلاهبرداری سایت کوجپن Qoojpn و تیمون

سرکرده های این دو سایت اقدام به ایجاد دو دامنه اسکم از سایت های اصلی Qoojpn و Tmon کرده اند.

کلاهبرداری سایت های qoojpn کوجپین و تیمون خوی
کلاهبرداری سایت های qoojpn کوجپین و تیمون خوی

چند روز پیش در شبکه های اجتماعی شنیده شد مشتریان این دو سایت دیگر نمی توانند از حساب هایشان برداشت داشته باشند و حتی ادعا شد که سایت مورد نظر هک شده است و به زودی مشکل حل خواهد شد!

این در حالی است که این سایت ها زمانی که میزان ورود و خروج پولشان یکسان شده سایت را بسته و سرمایه های مشتریان به باد خواهد رفت. خوشبختانه در مورد این دو سایت کلاهبرداری در خوی سرکرده ها دستگیر شده و احتمال بازپس گیری سرمایه مالباختان وجود دارد.

میزان کلاهبرداری گوجپین و تیمون

هنوز هیچ اطلاعی در مورد میزان کلاهبرداری گوجپین و تیمون در خوی این دو سایت پانزی در دسترس نیست. ولی سرکرده ها ادعا کرده اند در عرض 3 ماه مبلغ 120 میلیون دلار از مردم اخاذی کرده اند که مبلغ بسیار بالاییست.

آنچه در این خصوص مطرح است سرمایه های سرگردان مردمی است که فقط به طمع سود بیشتر در این سایت سرمایه گذاری کرده و اکنون نمی توانند به پول خود دست یابند. تعداد این کلاهبرداری ها نه تنها در ایران بلکه در کل جهان بسیار بالاست. و تنها راهی که می توان با این کلاهبرداران مقابله کرد ، افزایش آگاهی های مردمی می باشد.

سایت های Qoojpn و Tmon چیست؟

سایت گوچپین Qoojpn یک سایت تجارت الکترونیک در آسیای جنوبی بوده و دفتر مرکزی آن در سنگاپور است.

سایت تیمون Tmon نیز یک شرکت معتبر کره ای بوده و دفترش در سئول واقع شده است.

کلاهبرداران از نام های این دو سایت معتبر استفاده کرده و دامنه های جعلی ساخته و با جا زدن خود به جای این دو شرکت اقدام به کلاهبرداری و جذب سرمایه کرده اند.

امروزه در سراسر دنیا سایت های سرمایه گذاری بسیار زیادی وجود دارند که واقع با پول افراد عادی کار کرده و مثل بانک ها درصدی از سود های دریافتی را برای مشتریانشان پرداخت می کنند. بازاریابی شبکه ای نیز در فروشگاه های بزرگ جهانی مورد استفاده قرار می گیرد.

در این میان افراد سودجو و طمع کاری نیز وجود دارند که با احساسات مردم عادی (مردمی که در دوست دارند یک شبه پولدار شوند!) بازی کرده و دامنه هایی شبیه این دامنه های مهم ایجاد می کنند. و در واقع یک طرح پانزی راه اندازی می کنند.

بیشتر بخوانید : شرکت های پانزی ایران

نحوه کار شرکت های کلاهبرداری کوجپن و تیمون در خوی

چندی پیش در شمال غرب ایران و چندین مورد شهر های غربی بنر های تبلیغاتی این دو سایت در شبکه های اجتماعی و میان افراد عادی رد و بدل می شد. دامنه سایت Qoojpn کوجپین و تیمون حدود 6 ماه کاملا شبیه سایت های اصلی ایجاد شده است. و با توجه به اخبار رسیده منشا و سرکرده های این دو سایت کلاهبرداری از شهر خوی می باشند.

این افراد در قالب سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال و نیز بازاریابی شبکه ای از مردم می خواستند پولشان را در سایت آنها سرمایه گذاری کرده و سود های نجومی دریافت کنند. و فعالیت سایتشان نیز به نوعی هرمی می باشد.

زمانی که وارد سایت این کلاهبرداران می شوید ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و در مراحل ثبت نام نحوه کار و روش های افزایش درآمد را مشاهده خواهید کرد. طبیعی است در این سایت ها باید برای افزایش درآمد خود افراد دیگری را نیز به این سایت معرفی کنید تا میزان سودتان افزایش چشمگیری داشته باشد.

یعنی همان زیرمجموعه گیری و یا همان معرفی کردن افرادی که پول بیشتری به این کلاهبرداران پانزی بدهند.

این سایت های برای افزایش اطمینان در همان ابتدا امکان برداشت وجه را برای مشتریانشان تسهیل می کنند. یعنی مشتری هر زمان که دلش خواست می تواند پول خود را بردارد. و اکثر تازه وارد ها پولشان را تا زمانی که سودشان به اصل پول برسد نگه داشته و بعد از یک ماه اصل پول خود را برداشت می کنند.

با اولین برداشت یک اطمینان خاطر برایشان ایجاد می شود. و البته در مقابل طمع برای سود بیشتر…..

سایت های کلاهبرداری Qoojpn و Tmon در خوی
کلاهبرداری سایت های Qoojpn و Tmon در خوی

یعنی فردی که برای بار اول مثلا 10 میلیون پول قرار داده و پولش 20 میلیون شده به راحتی 10 میلیون خود را برداشت می کند. و دوباره برای کسب سود بیشتر مثلا 30 میلیون در همین سایت قرار می دهد.

هستند کسانی که خودرو ، طلا و … را در این راه از دست داده اند!

فعایت این سایت ها به این صورت است که پول بالادست ها از پول پایین دست ها پرداخت می شود و به نوعی با پول بازی می کنند. اصل طرح پانزی به این صورت می باشد.

یکی از بهترین روش ها برای شناسایی شرکت های پانزی از شرکت های واقعی سرمایه گذاری ارز دیجیتال همین پرداخت سود نامتعارف و درخواست کاربران سایت از پیدا کردن افراد جدید برای سرمایه گذاری در این سایت ها می باشد.

زمانی که کاربران سایت کوچپن Qoojpn دوستان ، آشنایان و ‌نزدیکان خود را با نشان دادن میزان سرمایه گذاری خودشان و سود های دریافتی متقاعد می کردند که در این سایت ثبت نام کرده و سرمایه گذاری کنند ، برای آنها فایل نصبی اپلیکیشن Qoojpn را می فرستاند.

کاربران این فایل را در گوشی خود نصب کرده و با فیلترشکن به آن وصل می شدند. در همان صفحه اول از کاربران خواسته می شد در سایت عضو شده و …

اپلیکیشن Qoojpn
اپلیکیشن Qoojpn

ولی اکنون ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ زمانی که مالباختگان می خواهند وارد اپلیکیشن شده و سود هایشان را مشاهده و یا برداشت کنند ، صفحه زیر را باز کرده و نمی توانند وارد حساب کاربریشان شوند.

در مورد این سایت ها این نکته نیز بسیار جالب است که لیدر ها از راح ترین روش ها برای واریز و برداشت وجه استفاده می کنند. به شکلی که عامه مردم بسیار راحت می توانند پولشان را واریز و برداشت کنند.

به عنوان مثال هر دو این سایت ها از صرافی نوبیتکس که از صرافی های ارز دیجیتال در ایران فعالیت می کند ، (نوبیتکس یکی از صرافی های ارز دیجیتال در ایران بوده و تاکنون شاهد هیچ تخلفی از آن نبوده ایم) به عنوان واسطه استفاده می کردند.

کاربران مبالغ خود را به ریال واریز نوبیتکس کرده و تتر می خرند. بعد تتر خود را به شماره کیف پول خود در این سایت ها انتقال می دهند.

برای برداشت نیز تتر خود را به کیف پول نوبیتکس خود انتقال داده و به راحتی برداشت می کنند.  و همین عوامل خود باعث اعتماد بیشتر کاربران به این سایت ها می شود. ارز های دیجیتال خود کلاهبرداری نیستند. ولی می تواند بستری برای کلاهبرداری باشد.

سوالات متداول

آیا سایت کوچپین Qoojpn و تیمون Tmon بسته شده اند؟

بله سرکرده های این دو سایت پانزی دستگیر شده و کاربران دیگر نمی توانند به حساب های خود دسترسی داشته باشند.

آیا امکان بازپسگیری سرمایه های مالباختگان کوچپین و تیمون وجود دارد؟

با توجه به اینکه به احتمال زیاد سرکرده های این دو سایت پانزی در ایران بوده و در شهر خوی دستگیر شده اند ، احتمالا مالباختگان بتوانند با پیگیری های قانونی به مقداری از سرمایه خود برسند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

9 دیدگاه برای “کلاهبرداری سایت های گوجپین qoojpn و تیمون خوی Tmon

 1. ابراهیم

  عبادت ده جزء است که نه جزء آن کسب روزی حلال میباشد
  پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم

  • زینب اصغری

   بله کاملا صحیح است. کسب روزی با روش های نامتعارف از جمله سایت های هرمی و پانزی کلاهبرداری بوده و نتیجه ایی جز شکست نداره.

 2. رضا حسنی

  سلام روزبخیر
  عزیزان من رضا حسنی
  که اتفاقا هر ریسکی رو نمیکنم
  اما دوستی دارم در فرودگاه مهرآباد
  افسرنگبان هستند مامور نیروی انتظامی
  که خب منم گفتم این که اشتباه نمیکنه
  حتما اطلاعات خوبی کسب کرده وچند بار هم پرسیدم کلاهبرداری نباشه
  گفت نه بابا تو هرچقدر پول بزاری تو دوهفته دوبرابر میشه خب همه ما از سر مشکلات اقتصادی گفتم فکر خوبیه و در عرض چند روز 350میلیون سپرده کردم و بعد چند روز 90میلیون اضافه شد و 8000دولار برداشت زدم احتیاج داشتم که متاسفانه ‌‌‌پول واریز نشد وکلا برنامه جم شد دقیقا من 15روز بود وارد سایت شدم اصلا بلد نبودم ایشون منو ثبت نام کردن وزیر مجموعه خودشون
  حالا می‌خوام برم شکایت کنم بخدا اگر 20میلیون بود بیخیال میشدم اما الان بهم ریختم لطفاً راهنمایی کنید از کجا شروع کنم برای شکایت

  • زینب اصغری

   سلام ، در این خصوص خودتون باید به این موضوع توجه می کردین که هر سایتی با ادعای سود های نجومی حتما کلاهبرداری خواهد بود. بهتره از راه قانونی وارد شین و رسما شکایت کنین شاید تونستین پولتون رو برگردونین.

  • علی

   همونجوری هم رشوه گیرنده گناهکاره و هم رشوه دهنده

   اون کلاهبردار خبیث آدم پستیه، آدم طمعکار و مفت خوری که دو ماهه می خواهد پولشو بی زحمت سه برابر کنه اینم آدم پستیه و بدبختی حقشه

   یاعلی

   • تیم نویسندگان

    سلام و درود. وقتتون بخیر.
    همه ما قابلیت این رو داریم که در بازه های زمانی مختلف، تحت تاثیرِ حسِ طمع یا دیگر احساساتمون درگیر رفتار هایی بشیم که شاید از بیرون، منطقی به نظر نیاد.
    به همین دلیل قضاوت کردن دیگران کار صحیحی نیست.

 3. محمود

  حالا چطوری میشه از این کلاه بردارها شکایت کرد؟
  پولرو ازشون پس گرفت لطفا راهنمایی کنین

  • سعید محمدی

   سلام. وقتتون بخیر.
   باید این مورد رو از مراجع قانونی پیگیری کنید.

 4. محمود

  حالا چطوری میشه از این کلاه بردارها شکایت کرد؟
  پولرو ازشون پس گرفت

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.