سایت های پانزی جدید-شرکت های پانزی ایران|طرح پانزی ponzi چیست؟

طرح پانزی ponzi

امروزه بازار ارز دیجیتال با رشد بی نظیر خود توجه جوامع زیادی را به خود جلب کرده است. افراد زیادی با سرمایه گذاری در این بازار به سود خوبی رسیده اند. و کم نیستند افرادی که زیان های فراوانی از این بازار دیده اند. یکی از موارد بسیار مهمی که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است سرمایه گذاری در شرکت ها و یا سایت هایی است که سود های بالا به کاربرانشان می دهند. این شرکت های اکثرا کلاهبرداری پانزی هستند.

ویدئو پانزی

در بازار ارز دیجیتال سایت ها و پلتفرم های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارند. در این میان فقط تعداد معدودی مورد اعتماد بوده و کلاهبرداری نمی باشد. تشخیص سایت های سرمایه گذاری معتبر از اسکم در ابتدا بسیار سخت می باشد. ولی اگر این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید به راحتی خواهید توانست سایت های سرمایه گذاری معتبر را از اسکم و یا همان پانزی تشخیص دهید.

پانزی چیست؟

پانزی ponzi با عبارت هایی از قبیل طرح پانزی ، سایت پانزی و یا کلاهبرداری پانزی نیز شناخته می شود. طرح پانزی در واقع نوعی کلاهبرداری سرمایه گذاری می باشد. به این صورت که یک سری افراد ناشناس در قالب یک شرکت در یک سایت ادعا می کنند اگر سرمایه خود را در اختیار آن شرکت قرار دهید سود های بالایی پرداخت خواهند کرد.

طرح پانزی
عمر طرح های پانزی کوتاه هستند …

و همیشه هم هستند کسانی که در این شرکت ها سرمایه گذاری کرده و بیش از یک سال است که سود های خوبی دریافت کرده اند!

و اما چرا این شرکت ها کلاهبرداری هستند؟

این شرکت ها به نوعی شبیه شرکت های هرمی هستند. و زمانی که فرد بعد از ثبت نام و سرمایه گذاری برای خود زیر مجموعه پیدا کرده و افراد بیشتری را معرفی کند ، سود چند برابری دریافت خواهد کرد. ولی اشکال کار اینجاست زمانی که تعداد سرمایه گذاران به اشباع رسیده و لیدر ها می بینند که افراد جدیدی جذب سایت نمی شود ناگهان شرکت از هم فرو پاشیده و حساب های مشتریان یک باره بسته می شود.

شرکت های پانزی ponzi هیچ گاه بیش از دو سال دوام نیاورده اند. و اگر به سایتان توجه کنید اطلاعات کافی در مورد خود شرکت ، مدیران ، آدرس و … پیدا نخواهید کرد.

شرکت های پانزی ponzi در ابتدای کار خود تمامی سود های مشتریان را کامل و سر موعد پرداخت کرده و مشتریان نیز به حساب خود دسترسی دارند. و یه راحتی می توانند موجودی حسابشان را برداشت کنند.

زمانی که فردی با این موارد روبرو شده و بعد از گذشت چند ماه شاهد چند برابر شدن سرمایه خود و راحتی برداشت آن است ، شرکت مورد مورد نظر را به دوستان و آشناهیان خود نیز معرفی می کند. دوستان نیز وقتی می بینند سرمایه فرد چند برابر شده و به راحتی برداشت می کند ، آنها نیز سرمایه گذاری می کنند.

و این زنجیره ادامه پیدا می کند. افرادی که در اوایل تاسیس شرکت ثبت نام کرده و سود های خود را برداشت نموده اند ، در بسیاری از موارد سود زیادی می کنند. ولی افرادی که در انتهای زنجیره قرار دارند و یا افرادی که طمع کرده و به امید سود مرکب سود های ماهیانه خود را برداشت نکرده و در حال افزایش سرمایه خودشان هستند ، به یکباره شاهد فروپاشی سایت و منحل شدن حساب هایشان خواهند بود.

چون واریز ها و برداشت ها با ارز دیجیتال بوده و هیچ آدرس دقیقی از شرکت در اختیار ماباختگان نیست ، عملا سرمایه شما کلا از دست رفته است. امروزه شرکت های پانزی روز به روز در حال افرایش می باشند. پی بهتر است آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

سایت های پانزی جدید

در این قسمت لیستی از شرکت های پانزی ارز دیجیتال که فعالیت خود را در قالب های مختلف ارائه می کنند ، بیان می کنیم . با توجه به تجارب افرادی که از این سایت ها استفاده کرده اند ، اغلب این افراد کلاهبردار و صاحبان سایت از کشور های پاکستان و مالزی هستند. این ها فقط یک دامنه ثبت کرده و در پشت پرده سایت خود هیچ کاری انجام نمی دهند. فقط با پول بازی کرده و زمانی که ورودی ها و خروجی هایشان به صفر برسد ، سایت کلا بسته شده و سرمایه های مشتریانی که سودهای هود را برداشت نکرده اند به باد خواهد رفت.

Pcoinپی کوین و یا همان پوما کوین پروژه کلاهبرداری جدیدی بود و فعلا جریان دارد.
بازی باغ پولبازی باغ پول در سال 1402 ایجاد شده و در آن فرد می تواند درخت خریده و 24 ساعت بعد از خرید درخت و یا به عبارتی سرمایه گذاری میوه های درخت را فروخته و سود کند.
LAXSSONلاکسون یکی از جدید ترین سایت های پانزی جدید در ایران می باشد که بیشترین قربانیان آن از ایلام می باشد.
CoinParkکوین پارک نیز یکی از سایت های پانزی جدید در ایران می باشد که هم اکنون در حال جریان بوده و در حال جذب سرمایه می باشد.
Cloudmineproکلود ماین پرو از سایت های جدی پانزی در ایران می باشد که از استان های مختلفی قربانی گرفته است. این پروژه به اتمام رسیده و حساب های سرمایه گذاران مسدود شده است.
Orbitnetworkاوربیت نتورک نیز یکی از کلاهبرداری پانزی می باشد که تحت عنوان خرید زمین مجازی (متاورس) فعالیت می کند.
Tronlinkیکی دیگر از کلاهبرداری های ترون می باشد. یعنی ارزی که در شبکه ترون ایجاد شده و در این بیستر به کلاهبرداری پرداخته شده است.
Imtoaken.ccاین سایت فعالیت خود را در قالب استخراج ارز های دیجیتال بیان می کرد. و چند ماهی بیشتر فعال نبود. با توجه به ویدئوی معرفی این سایت می توان فهید که مدیر سایت از یک کشور آفریقایی بوده است. هنگام معرفی سایت حتی ادعا می شود که می توان در این سایت بدون سرمایه گذاری نیز کسب درآمد کرد. یعنی شما افرادی را معرفی کرده و آنها سرمایه گذاری کنند و در قبال آن به شما پاداش داده شود.
good.pnاین سایت فعالیت خود را قالب شرکت های هرمی و نیز بازاریابی شبکه ای بیان می کند. و در حال حاضر (14 جولای 2022) نیز فعال است. دقت کنید در هر سرمایه گذاری اگر شاهد دریافت سود نجومی بدون هیچ تلاشی بودید ، حتما پانزی و اسکم می باشد. در این سایت با اینکه ادعا شده بازاریابی شبکه ای است و شما در ازای معرفی دوستان و خرید کالا هایی سود دریافت می کنید ، ولی عملا حتی بدون فروش محصولات نیز سود شما پرداخت می شود! این یعنی بازی با پول تا زمان اشباع ادامه دارد.
tronsun.xyzاین سایت نیز ادعا می کند پلتفرمی برای استخراج ترون می باشد. در حالی که استیک ترون از سایت ترون لینک و سایر صرافی های هایی که امکان استیک را برای مشتریانشان فراهم کرده اند ، امکان پذیر می باشد. و تنها در این سایت ها می توان با اطمینان سرمایه گذاری کرده و در ازای رای ترون دریافت کنید.
columbustick.comسایت کلمبوس تیک یکی از سایت های پانزی معروف در ایران بود که قربانیان بسیارزیادی گرفت. این سایت روزانه در ازای هر 40 دلار به سرمایه گذاران 2 دلار سود پرداخت می کرد. افراد جامعه مخصوصا جوانان بیشتر به امید کسب درآمد دلاری درگیر این سایت های پانزی می شوند.
proxima8این سایت فعلا به فعالیت خود ادامه می دهد به شما ماهانه سود 100% پرداخت می کند. با توجه به غیرعادی بودن پرداخت سود این شرکت باید هر لحظه منتظر بسته شدن آن بود!
trxfx.comاین سایت نیز اسکم پانزی بود و بعد از کلاهبرداری بسته شده و سرمایه های مشتریان بر باد رفته است.
tronkind.onlineسایت ترون کیند با ادعای استخراج ترون فعالیت می کند و فعلا نیز در حال ارائه خدمات و فعالیت می باشد. و با توجه به پرداخت سود های نامتعارف پانزی می باشد.
Qoojpn.comاین شرکت پانزی بوده و در قالب شرکت بازاریابی شبکه ای و هرمی فعالیت می کرد. و بسته شده است.
5iusdاین شرکت پانزی نیز در قالب شرکتی که در ازای استخراج ارز دیجیتال به مشتریان پاداش می دهد ، فعالیت می کند. در حالی که اصل شرکت پانزی و کلاهبرداری بوده و پول سرمایه گذاران با پول مشتریان جدید پرداخت می گردد.
TMONتیمون یک سایت تجارت الکترونیک که به ازای 100 دلار 8 دلار سود پرداخت می کند. ولی کاربران زیادی از آن به سود رسیده و کاربان زیادی نیز بوده اند که سرمایه گذاری کرده و یک باره حساب آنها بسته شده است.

پانزی ponzi کیست؟

طرح پانزی برگرفته از نام چارلز پانزی Charles Ponzi یک کلاهبردار به ظاهر تاجر است. اصطلاح پانزی برگرفته از نام همین فرد است.این فرد یکی ازبزرگترین کلاهبرداران تاریخ شناخته می شود. او کوپن های تخفیفی اداره پست را خریداری کرده و با ترغیب مشتریان به خرید این کوپن ها و سرمایه گذاری به آنها وعده سود سود 50 درصدی در 45 روز را می داد. و سود ها را نیز سر موعد پرداخت می کرد.

با این تفاوت که سود های مشتریان قدیمی با پول و سرمایه مشتریان جدید پرداخت می شد. او چندین سال به همین صورت و با همین طرح که برگرفته از نام خود او  است، کلاهبرداری کرد. به طوری که در عرض یک سال 20 میلیون دلار از همین طرح پانزی خود سرمایه جمع کرد. بعد از این فرد افراد و شرکت های بسیار زیادی به همین روش در کشور های مختلف کلاهبرداری می کنند.

پانزی ارز دیجیتال

امروزه با گسترش ارز های دیجیتال شرکت های پانزی نیز بسیار بیشتر از قبل شده اند. شرکت های پانزی برای جذب مشتریان اهداف گوناگونی برای شرکت خود بیان می کنند. بعضی ادعا می کنند با سرمایه مشتریان معاملات فارکس انجام می دهند. بعضی دیگر نیز ادعا دارند با پول مشتریان دستگاه های ماینینگ خریداری کرده و در حال استخراج ارز دیجیتال هستند.

بیشتر بخوانید : بهترین سایت خرید ترون

بعضی دیگر نیز ادعا می کنند با پول مشتریان معاملات ارز دیجیتال انجام داده و کسب سود می کنند. این در حالی است که آنها عملا هیچ کاری انجام نمی دهند. بلکه با پول مشتریان جدیدا جذب شده سود مشتریان قدیمی را پرداخت می کنند.

اغلب این شرکت ها عملیات واریز و برداشت را با ارز های دیجیتال انجام می دهند. واریز و پرداخت سایت های پانزی برای کاربران ایرانی با ارز دیجیتال نیز بسیار راحت تر می باشد.

پانزی ارز دیجیتال
واریز و برداشت مشتریان پانزی با ارز دیجیتال

اگر با انواع ارز دیجیتال آشنایی داشته باشید می دانید که رمز ارز ها با دو روش استخراج می شوند. اثبات کار و اثبات سهام. شرکت های پانزی مشتریان را به بهانه استخراج ارز دیجیتال با هر دو روش به نوعی گول میزنن. بعضی از ارز های دیجیتال که با روش اثبات سهام استخراج می شوند ، فقط در سایت هایشان مشتریان می توانند سرمایه گذاری کرده و ارز هایشان را برای مدتی قفل کرده و در ازای آن ارز استخراج کنند ؛ مانند استخراج ترون.

سایت های پانزی ترون

استخراج ترون از طریق اثبات سهام بوده و با استفاده از سایت ترون اسکن انجام می شود. و تنها با این روش می توان این ارز را استخراج کرد. حال سایت های پانزی بسیار زیادی با وعده استخراج ترون شکل گرفته و ادعا می کنند مشتریان با سپرده گذاری در آنها مقدار زیادی ترون استخراج خواهند کرد.

برای مشاهده سایت های پانزی ترون بر روی لینک زیر کلیک کنید:

سایت های پانزی ترون

و چون این شرکت ها پانزی هستند ، به مشتریانی که در همان ابتدا ثبت نام کرده و سرمایه گذاری کرده اند سر موعد ترون داده می شود. و این چرخه ادامه پیدا می کند و با پول تازه وارد ها ترون های پاداش مشتریان قدیمی داده می شود. ولی بعد از گذشتی مدت زمانی حدود دو سال و یا بیشتر زمانی که شرکت اشباع شده و مشتریان دیگری جذب نمی شوند ، شرکت طبق معمول و مانند سایر سایت های پانزی منحل خواهد شد.

اغلب شرکت هایی که ادعادی استخراج ترون و پرداخت سود های نا متعارف در ازای سرمایه گذاری در آنها دارند ، سایت های پانزی ترون بوده و کلاهبرداری محسوب می شوند.

طرح پانزی بیت کوین و اتریوم

بیت کوین و اتریوم دو ارز معتبر در جهان هستند. هر دوی این ارز ها از طریق اثبات کار قابل استخراج بوده و نیازمند سخت افزار های قدتمند ماینینگ هستند. بیت کوین و اتریوم خود به تنهایی کلاهبرداری و پانزی نیستند. اما با استفاده از نوع استخراج آنها و نیز استفاده از آنها برای برداشت و واریز وجه می توانند بستری برای کلاهبرداری باشند.

امروزه شرکت های ماینینگ زیادی در جهان وجود دارند که واقعا دستگاه های ماینینگ خریداری کرده و بیت کوین و یا اتریوم استخراج می کنند. این شرکت ها اقدام به جذب سرمایه گذار نیز می کنند. به این صورت که فرد بجای خرید دستگاه ماینینگ و استخراج ارز ، سرمایه خود را در اختیار شرکت قرار داده و شرکت با پول فرد ماینیگ خریده و استخراج را برای او انجام داده و سود حاصل از آن به نسبت مشخصی بین شرکت و فرد تقسیم می شود.

در این میان شرکت های پانزی ponzi نیز پیشرو بوده اند!

به این صورت که فرد و یا افرادی یک سایت ایجاد کرده و در این سایت ادعا می کنند که شرکت ماینینگ بوده و در حال استخراج ارز دیجیتال هستند. و از سرمایه گذاران می خواهند سرمایه شان را در اختیار آنها قرار داده تا آنها برایشان ارز (اغلب بیت کوین و اتریوم) استخراج کنند.

شرکت پانزی ماینینگ
شرکت های پانزی ماینینگ ادعای استخراج رمز ارز می کنند!

در صورتی که عملا هیچ استخراجی در کار نبوده و سایت پانزی Ponzi بوده و سود های نجومی و نامتعارف مشتریان از پول زیردستان پرداخت می شود. و بعد از مدتی شرکت اعلام ورشکستگی کرده و یا کلا سایت حذف خواهد شد.

دقت کنید اگر واقعا می خواهید در شرکت های استخراج ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید این اقدام باید از طریق سایت های معتبر و نیز صرافی های معتبر انجام گیرد. مثلا صرافی های ارز دیجیتال در سایتشان اقدام به معرفی این شرکت ها کرده و با بیان اعداد واقعی و معقول از سود می توان در آنها سرمایه گذاری کرد. سود روزانه پرداختی شرکت های پانزی بیش از 1 درصد است.

در شرکت های پانزی فرد اگر در اوایل جذب مجوعه قرار گیرد بسیار سریع به اصل سرمایه خود خواهد رسید.

پانزی در ایران

ایرانیان در زمینه ارز دیجیتال نیز بسیار فعال بوده و هم از طریق صرافی های خارجی و هم ایرانی به بازار ارز دیجیتال متصل می شوند. در این میان پای شرکت ها و سایت های پانزی به ایران نیز کشیده شده است. و هستند کسانی که با استفاده از پانزی Ponzi و قرار گرفتن در ابتدای مجموعه سرمایه خود را چند برابر کرده اند.

تعداد مالباختکان این مجموعه نیز کم نیستند!

زیرا کسانی جذب Ponzi می شوند که به عینه دریافت سود نجومی دوستان خود و برداشت آنها را دیده اند. و بعد سرمایه گذاری کرده اند. متاسفانه در اکثر مواقع فرد بعد از چند ماه و مشاهده پرداخت های دقیق و مکرر شرکت اطمینان و اعتماد لازم را پیدا کرده و در اکثر مواقع به دلیل طمع زیاد پول بیشتری در طرح وارد کرده و حتی سود هایش را نیز برداشت نکرده و از سود مرکب استفاده می کند. یعنی سودشان به سرمایه اصلی افزوده شده و سود بیشتری دریافت می کنند.

پانزی در ایران
پانزی در ایران نیز قربانیان زیادی گرفته است.

حال میزان ماندگاری سرمایه مشتریان بستگی به تعداد ماه هایی دارد که شرکت دوام آورده است. و زمانی که شرکت اشباع شده و لیدر ها احساس می کنند تعدا  سرمایه جذب شده رشد چندانی ندارد ، به یک باره سایت بسته و دارایی های برداشت نشده مشتریان نیز در اختیار لیدر ها و مالکان سایت قرار خواهد گرفت.

شرکت های پانزی ponzi و هرمی

شرکت های پانزی در قالب های و جلوه های گوناگونی به مشتریان معرفی می شود. اگر دقت کنید ظاهر این سایت ها شباهت زیادی به عملکرد شرکت های هرمی دارد. البته شرکت های هرمی نیز برگرفته از بازاریابی شبکه ای هستند. بازاریابی شبکه ای ذاتا خوب بوده و در دنیا شرکت های زیادی با استفاده از آن به فروش محصولات خود می پردازند.

ولی در شرکت های هرمی فرد با زیرمجموعه گیری مجبور به خرید و فروش کالا های لوکس و اغلب به درد نخور با قیمت های غیرواقعی و زیاد می باشد. در بسیاری از مواقع حتی کالایی هم در کار نیست!

شرکت های پانزی در قالب شرکت های هرمی نیز معرفی می شوند. به این صورت که شرکت برای فرد مثل یک شرکت بازاریابی شبکه ای معرفی می شود. و شرکت ادعا می کندخودش کار فروش را برای فرد انجام داده و سرمایه گذار مانند شرکت های هرمی نیازی به جذب مشتری و فروش کالا های شرکت نیست . در واقع خود شرکت کار فروش محصولات را برای فرد انجام می دهد. و از فرد خواسته می شود فقط در شرکت سرمایه گذاری کرده و سود خود را دریافت کند!

سود ها برای مدتی سود وقت پرداخت می شوندو حتی فرد به راحتی می تواند اصل سرمایه خود را نیز برداشت کند. این درحالی است که شرکت پانزی کلاهبرداری بوده و سود های فرد از پول افراد جدید پرداخت می شود و حتی محصولی درکار نیست. و به زودی فرو خواهد پاشید.

شرکت های پانزی ارز دیجیتال

در رابطه با معرفی سایت های پانزی جدید باید بدانید هر روز افراد جدیدی در حال طرح ریزی یک سایت پانزی جدید هستند تا بتوانند افرادی را جذب کرده و به سود کلانی در این حوزه برسند. این افراد با داشتن دانشی اندک از ایجاد سایت و نیز برنامه نویسی به ایجاد یک ارز جدید و یا معرفی یک پروژه سود آور جدید پرداخته و اقدام به جذب سرمایه می کنند.

پس نیازی به معرفی سایت های پانزی جدید نمی باشد. زیرا عملا شناسایی و معرفی آنها سر موعد غیر ممکن است. زیرا محبوبیت و کلاهبرداری آنها از یک شهر آغاز شده و بعد از جذب کلی سرمایه زمانی اخبار آن سراسری می شود که کلی از سرمایه از مردم آن شهر را به کیف پول هایشان انتقال داده اند!

پس زمانی که ویژگی های زیر را در یک شرکت دیدید بدانید که آن یک سایت پانزی است.

ویژگی های سایت های پانزی

 • پرداخت سود های زیاد و نجومی به مشتریان سر موعد و قابل برداشت
 • پرداخت سود بیشتر در ازای زیرمجوعه گیری (هرمی)
 • ادعای استخراج ارز دیجیتال
 • ادعای کار بر روی یک پروژه سود آور
 • پشتیبانان سایت های پانزی اغلب افرادی خوش زبان و لاکچری هستند.
 • اگر به سایت پانزی مراجعه کنید هیچ آدرسی از مقر اصلی شرکت ، شماره مجوز و … مشاهده نخواهید کرد.
 • در گزینه قبلی اگر هم آدرس و یا شمارخ ثبت شرکت را دیدید با تایید هویت شرکت خواهید دید تقلبی می باشد.
 • سابقه فعالیت سایت های پانزی جدید کمتر از یک سال می باشد.

سوالات متداول

کلاهبرداری پانزی چیست؟

در کلاهبرداری پانزی شرکتی در ازای سرمایه گذاری شما سود خوبی داده و ادعا می کند این سود از تجارت و یا سرمایه گذاری شرکت در فارکس و … تامین می گردد. این در حالی است که سود از پول افراد تازه سرمایه گذاری کرده تامین شده و به زودی شرکت از هم خواهد پاشید و افراد تازه وارد ضرر خواهند کرد.

پروژه پانزی چیست؟

پروژه پانزی همان طرح پانزی می باشد که در قالب یک پروژه ارائه شده ولی اگر به ذات پروژه دقت کنید همان قالب بازی با پول را مشاهده خواهید کرد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

9 دیدگاه برای “سایت های پانزی جدید-شرکت های پانزی ایران|طرح پانزی ponzi چیست؟

 1. حمدان

  سایت PMRCW و Lspice.com هر دو صد در صد کلاهبرداری و پانزی هستن. بی برو برگشت زیان میکنید. متاسفانه یک فرد فارسی زبان در تلگرام به تبلیغ این سایت میپردازه و به دروغ میگه مدتهاست با این سایت کار میکنه و درآمد بالایی داره. به هیچ وجه اعتماد نکنید. اسکرین شات هایی که از برداشت سود میفرسته همه جعلی و فیک هست

  • ایرانی

   خیلی کلاهبرداری کرده این مجموعه

 2. CHARY

  pmrcw.com is a SCAM web. completely be sure they will cheat you. this website embezzles people. stay back

 3. Maryam

  سلام آیا op Raynor.net کلاهبرداری هست

  • زینب اصغری

   سلام ، بررسی کنید اگر سایت سود بالا و تضمین شده در ازای سرمایه گذاری به شما میده و حالت هرمی داره، کلاهبرداریه
   منظور از هرمی یعنی شمارو به زیرمجموعه گیری و پرداخت سود بالا در ازای معرفی افراد جدید ترغیب کنن.

 4. Hamid

  داداش شک نکن کلاهبرداریه

 5. رضا آنت

  سلام لطفا یه بررسی کنید ببینید این سایت کلاهبرداری هست یا نه ممنون میشم اطلاع دهید
  pmrcw

  • Hamid

   داداش شک نکن
   کلاهبرداری هستش

  • ایرانی

   100 درصد اسکم هست. پول من رو برده. قصد داریم یه گروه تشکیل بدیم ازش شکایت کنیم. هرکس ازش شکایت داره اطلاع بدهید

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.