ارز دیجیتال پولکادات چیست؟-آموزش خرید ریالی پولکادات Polkadot

پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات چیست؟

پولکادات Polkadot بلاک چینی است که خود از چندین بلاکچین دیگر با نام پاراچین تشکیل شده است. امنیت شبکه در بستر خود بلاک چین تامین می گردد. و این بلاک چین ها می توانند با شبکه های دیگر مانند بیت کوین و اتریوم تعامل داشته باشند. توسعه دهنده این بلاک چین گاوین وود می باشد که خود یکی از توسعه دهندگان پروژه اتریوم است.

او در سال ۲۰۱۶ اتریوم را رها کرده و به توسعه پروژه خود یعنی پولکادات پرداخت. عرضه اولیه ارز دیجیتال این پروژه در سال ۲۰۱۷ انجام شده و با استقبال بی نظیری روبرو شد. این عرضه اولیه توانست ۱۴۳ میلیون دلار سرمایه جذب کند. پولکادات با نماد dot در صرافی های ارز دیجیتال و کیف پول ها درج شد.

پولکادات به عنوان راه حلی برای حل مشکلات بلاکچین ها ایجاد شد. و از آن به عنوان تسهیل کننده نسل بعدی وب یعنی web3 می باشد. یعنی حتی واسطه وب نیز برطرف خواهد شد و کاربران از آن نیز رهایی خواهند یافت. بلاک چین پولکادات برای انجام تراکنش ها از شاردینگ استفاده می کند. در واقع این بلاک چین از چندین بلاکچین کوچک تر به نام پاراچین تشکیل شده است که این پاراچین ها از طریق یک شبکه به هم متصل شده اند.

این مدل که از ویژگی های اصلی تکنولوژی شاردینگ می باشد این امکان را به پولکادات می دهد تا تراکنش ها در پاراچین ها به صورت موازی اجرا شده و در بستری امن با یکدیگر داده هایشان را مبادله کنند. با استفاده از این مدل سرعت اجرای تراکنش ها افزایش پیدا می کند.

مشاهده ویدئو این مقاله در یوتیوب

یکی از ویژگی های اصلی پولکادات این است که این شبکه به روشی شفاف مدیریت می شود. افرادی که ارز دیجیتال پولکادات dot را دارند می توانند پیشنهادات خود را در رابطه با پروتکل ارائه کرده و به پیشنهاد های سایر دارندگان دات رای دهند. توکن های قبلی مانند بیت کوین ، اتریوم و … توانایی تعامل با سایر رمز ارز ها را ندارند. ولی با پیشرفت و جهانی شدن ارز های دیجیتال این نیاز به وجود آمده است که این توکن ها با هم تعامل داشته باشند. پولکادات این نیاز را نیز برطرف کرده است.

ساختار پولکادات
ساختار ارز دیجیتال پولکادات

کیف پول پولکادات

کیف پول های بسیار زیادی برای نگهداری و استخراج ارز های ارز های دیجیتال وجود دارد. معیار های زیادی برای انتخاب و استفاده از یک کیف پول برای مشتریان وجود دارد. از موارد مهم امنیت کیف پول ، راحتی انتقال ارز ، راحتی استفاده و در مورد ارز دیجیتال پولکادات ، استیکینگ و یا همان استخراج پولکادات می باشد. در این قسمت چند کیف پول پولکادات را معرفی می کنیم.

کیف پول Lunie ، یک کیف پول اوپن سورس می باشد که هم نسخه موبایلی و هم‌ تحت وب آن موجود می باشد. در این کیف پول می توان هم در فرایند استیکینگ و استخراج شرکت کرد و هم می توانند در تصمیم گیری های بلاکچین شرکت کنند.

کیف پول Polkawallet نیز یکی از کیف پول هایی است که می توان در آن ارز دیجیتال پولکادات و ارز های دیجیتال بسیار زیادی را نگهداری کرد. مشتریان می توانند در این کیف پول در استیکینگ پولکادات شرکت کنند. این کیف پول امکانات جالبی از قبیل نمودار ها ، اعلانات ، پیشنهادات و … را برای مشتریان فراهم می کند.

کیف پول Mathwall نیز ار کیف پول هایی است که می توانید در آن پولکادات و بسیاری ارز های دیجیتال دیگر را نیز نگهداری کنید. این کیف پول هم در نسخه موبایلی و هم در نسخه تحت وب قابل استفاده است. از دیگر کیف پول های ارز دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد :

Parity Signer ، Trust ، Polkadot-JS ، Im Token ، SafePal ، Ownbit ، AirGap ،  Atomic Wallet ، Mixin ، Fearless Wallet .

نحوه خرید پولکادات از صرافی های ارز دیجیتال

ارز دیجیتال پولکادات را می توان از بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال در جهان خریداری کرد. اکثر معاملات پولکادات در صرافی بایننس انجام می شود. قبلا امکان خرید ‌پولکادات در صرافی های داخلی امکان پذیر نبود. ولی در حال حاضر این ارز دیجیتال وارد چندین صرافی داخلی شده است. و ما نحوه خرید پولکادات از صرافی نوبیتکس را آموزش خواهیم داد.

برای خرید ارز پولکادات ابتدا باید در یکی از صرافی های ارز دیجیتال عضو شوید. بعد از ثبت نام در صرافی نوبیتکس وارد حساب کاربری خود شده و از منوی بازار های اصلی گزینه پولکادات/تومان را انتخاب کنید.

ابتدا نمودار قیمتی ارز مورد نظر را مشاهده می کنید. این صرافی امکان استفاده از اندیکاتور های تحلیلی زیادی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. و می توان با استفاده از آن تحلیل های لازم را انجام داده و اقدام به خرید و فروش به وقع ارز مورد نظر کرد.

خرید پولکادات از نوبیتکس
خرید پولکادات از نوبیتکس
قیمت پولکادات
قیمت پولکادات

قیمت پولکادات (ارز dot)

قیمت پولکادات (ارز dot) رو می توانید از همان صرافی که قصد خرید آن را دارید مشاهاده کنید. البته سایت های زیادی وجود دارد که می توان با استفاده از آن هم قیمت ارز های دیجیتال و اخبار مورد نیاز در مورد آن ارز را کسب کرد. قیمت ارز dot در زمان نگارش این مقاله (28 نوامر 2021) برابر با 33.2 دلار و معادل با تقریبا یک میلیون تومان می باشد.

ویرایش این مقاله در تاریخ 29 جولای 2022 انجام شده و قیمت پولکادات در طی ریزش های بازار ارز های دیجیتال به 6.7 دلار رسیده است. یعنی 87% از زمان اوج خود که به 55 دلار رسیده بود ، فاصله دارد.

قیمت ارز dot
قیمت ارز dot

در بسیاری از صرافی های بین المللی ارز های دیجیتال می توان علاوه بر قیمت ها و نمودار های قیمتی موارد دیگری مانند اخبار پولکادات و … را نیز مشاهده کرده و از آن نیز به عنوان تحلیل فاندمنتال در تصمیم گیری ها مبنی بر خرید و یا فروش ارز مورد نظر استفاده کرد.

استخراج پولکادات

استخراج پولکادات مانند ارز های دیجیتال دیگر همچون بیت کوین ، اتریوم و … با استفاده از ماینر ها امکان پذیر نمی باشد و استخراج آن فقط از طریق اثبات سهام می باشد. البته استخراج پولکادات روندی بسیار پیچیده داشته و به نوعی شبیه اثبات سهام است.

برای استخراج پولکادات باید از صرافی های اصلی مانند بایننس که اکثر معاملات پولکادات dot در آن انجام می شود و یا کیف پول های پولکادات ارز دیجیتال پولکادات خریداری کرده و میزانی از سکه هایتان را به شبکه تخصیص دهید. شبکه مدت زمان مشخصی سکه های شما را بلوکه کرده و بعد به شما پاداش ۵ تا ۲۰ درصدی در سال خواهد داد.

آینده ارز دیجیتال پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات از زمان عرضه اولیه در سال ۲۰۱۷ رشد بسیار خوبی داشته و این رشد را مدیون تیم پشتیبانی و توسعه دهنده آن است. پولکادات در واقع نسل بعدی وب web3 می باشد که انحصار اینترنت را نیز خواهد شکست. بیت کوین اولین و در واقع لیدر رمز ارز ها در جهان بوده و اتریوم نیز رقیب آن به شمار می رود. شاید مبالغه آمیز باشد که بگوییم در آینده پولکادات جایگزین و رقیب اصلی بیت کوین شود.

ولی با حذف واسطه ها و اهدافی که این پروژه دارد می توان به آینده آن بسیار امیدوار بود. زیرا در زمان ظهور بیت کوین کسی احتمال نمیداد که این سکه دیجیتالی با ارزش ترین ارز در جهان شود. پولکادات با پشتیبانی بسیار بالا و مشکلاتی که از ارز های دیجیتال و بلاکچین ها برطرف می کند آینده درخشانی داشته و روند صعودی بودن قیمت آن نیز گواهی بر این امر می باشد.

آینده قیمت ارز پولکادات

از زمان جهانی شدن معاملات و امکان خرید و فروش سهام ، ارز های فیات ، فارکس و رمز ارز ها در بستر اینترنت سایت های زیادی در جهان توسط تحلیل گران بازار های مالی ایجاد شدند که اقدام به تحلیل و پیش بینی قیمت ها می کنند. البته تمامی این سایت ها قابل اطمینان نبوده و سایت های زیادی وجود دارند که فقط قصد درآمدزایی داشته و از افراد خبره در این زمینه استفاده نمی کنند. البته در این میان سایت هایی وجود دارند که شهرت جهانی داشته و از تحلیل گران حرفه ای بهره مند هستند.

این تحلیل گران با استفاده از تحلیل های تکنیکال و بنیادی اقدام به پیش بینی قیمت ارز ها مخصوصا ارز های دیجیتال می کنند. طبق پیش بینی سایت هایی از قبیل GOV capital ، DigitalCoinPrice ، coinpriceforecast ، Wallet Investor روند رشد قیمت پولکادات را صعودی و پر سرعت پیش بینی کرده اند. طبق این پیش بینی ها قیمت ارز دیجیتال پولکادات در سال ۲۰۲۱ به ۵۰ دلار ، سال ۲۰۲۲ به ۸۰ دلار ، ۲۰۲۵ به ۱۸۶ دلار و در سال ۲۰۳۰ به ۲۵۰۰ دلار خواهد رسید.

سرمایه گذاری در پولکادات

اگر گذشته ارز دیجیتال پولکادات را از زمان عرضه اولیه تا به امروز بررسی کنید متوجه خواهید شد این ارز دیجیتال از پشتیبانی خوبی برخوردار است. طبق پیش بینی سایت های تحلیلی این ارز دیجیتال روند صعودی داشته و آینده روشنی دارد.

از طرف دیگر چون استخراج پولکادات به صورت استیکینگ می باشد ، مشتریان می توانند این ارز را به قصد سرمایه گذاری نیز خریداری کرده و در ازای بلوکه شدن پولشان سکه dot دریافت کنند. و از طرف دیگر با خرید پولکادات و نگهداری آن از افزایش قیمت پولکادات بهره مند شوند. پس سرمایه گذاری در پولکادات می تواند سرمایه گذاری ارزشمندی باشد.

پولکادات بخریم یا نه ؟

با توجه به مطالب بیان شده پولکادات روند رو به رشدی داشته و با توجه به پروژه هایی که در دست انجام دارد ، به احتمال بسیار زیاد قیمت آن افزایش خواهد یافت.

سوال “پولکادات بخریم یا نه ؟”

درگیری ذهنی بسیاری از افراد می باشد که قصد خرید ارز های دیجیتال و سرمایه گذاری در این صنعت را دارند. کارشناسان و سرمایه گذاران زیادی در این صنعت پیشنهاد بر خرید ارز دیجیتال پولکادات (dot) دارند.

پولکادات یا کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو با هدف افزایش سرعت ، افزایش امنیت و در مقابل کاهش کارمزد ها و هزینه های تبادلات ارز های دیجیتال ارائه شد. پولکادات نیز نسل جدید بلاک چین بوده و با استفاده از تکنولوژی شاردینگ مشکل مقیاس پذیری بلاک چین ها را برطرف می کند و امنیت و سرعت انجام تراکنش ها را بهبود می بخشد. هر دوی این پروژه ها توسط بهترین کارمندان اتریوم ایجاد شده و توسعه داده شده اند. و هدف هر دو پروژه و نیز کارهایی که برای هر دو انجام شده بسیار قدرتمند می باشد. تحلیل گران آینده هر دو ارز ada و dot را روشن پیش بینی کرده اند.

زمانی که یک ارز دیجیتال عرضه اولیه ICO می شود. اولین اصل در این امر این است که پروژه حرفی برای گفتن دارد و قرار است یک مشکل را حل کند. هر دوی این رمز ارز ها مشکلات بسیار مهمی از ارز های دیجیتال را برطرف کرده و در آینده نیز مشکلات دیگری را حل خواهند کرد. پس هر دو ارز کاملا متفاوت و کاربردی بوده و سرمایه گذاری در هر دو می تواند مفید باشد. و دقیقا نمی توان گفت پولکادات یا کاردانو کدام بهتر است.

سوالات متداول

پولکادات بهتر است یا اتریوم؟

زنجیره پولکادات طوری طراحی شده است که بهتر از اتریوم باشد. پولکادات توانایی پردازش 1000 تراکنش در ثانیه را دارد.

آیا پولکادات به 100 دلار خواهد رسید؟

با توجه به اینکه این ارز قبلا به 50 دلار رسیده است ، پس می تواند به 100 دلار نیز برسد. رشد قیمت ارز پولکادات به رونق بازار بستگی دارد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.