آموزش خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی – (قبل از لیست شدن در کوین مارکت کپ) | نحوه خرید ارز تازه لیست شده

خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی

کسب سود از ارز های تازه لیست شده ، عرضه اولیه ارز دیجیتال ، ایردراپ ها و … یکی از روش های جذاب کسب سود میان تریدر های ارز دیجیتال می باشد. اگر اطلاعات و دانش کافی در این زمینه داشته باشند ، می توانند ارز های دیجیتال را موقع عرضه اولیه ارز دیجیتال و قبل از لیست شدن در صرافی ها خریده و زمانی که ارز مورد نظر در صرافی درج شده و افزایش قیمت خوبی پیدا کرد ، به فروش رسانده و سود خوبی کسب می کنند.

روش های زیادی برای کسب سود از ارز های دیجیتال وجود دارد. یکی از این روش ها خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی و به عبارتی خرید زود هنگام و ارزان ارز دیجیتال (توکن هایی که هنوز لیست نشدن) است.

خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی  (قبل از لیست شدن در کوین مارکت کپ)

برای خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی روش های مختلفی وجود دارد. بعضی از ارز ها ابتدا از طریق سایتشان و یا صرافی ها عرضه اولیه شده و بعد در صورت داشتن شرایط لازم در صرافی های ارز دیجیتال لیست شده و مانند ارز های دیجیتال عادی مورد معامله قرار می گیرند.

نوع دیگری از روش های خرید ارز دیجیتال ارزان این است که بعضی توکن ها بعد از ایجاد دیگر مانند ارز های دیجیتال قبلی  و قدیمی عرضه اولیه نمی شوند. بلکه بعد از ایجاد شدن در تاریخ های مشخصی در صرافی های ارز دیجیتال لیست شده و کاربران می توانند این ارز ها را قبل از لیست شدن در صرافی  بخرند.

یکی از مزایای اصلی خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی (توکن هایی که هنوز لیست نشدن) این است که تریدر و سرمایه گذار مطمئن است که این ارز حتما در تاریخ مشخص در صرافی درج خواهد شد و کلاهبرداری نمی باشد.

در مورد عرضه اولیه ارز های دیجیتال و خرید ارزان این ارز ها باید بدانید اغلب این عرضه ها و جذب سرمایه از سودی توسعه دهندگان آنها کلاهبرداری بوده و در نهایت در صرافی ها لیست نمی شوند.

ولی اگر بتوانید ارز هایی را پیدا کنید که قرار است به تازگی در صرافی ها لیست شوند و بعد از تحقیق و مطالعه وایت پیپر آنها را بخرید ، می توانید سود خوبی کسب کنید.

البته قرار نیست تمامی ارز های دیجیتال که به تازگی در صرافی ها لیست شده اند ، سود خوبی داشته باشند. زیرا کم نیستند ارز هایی که در صرافی ها لیست شده ولی مورد استقبال قرار نگرفته و حتی کاهش قیمت نیز داشته اند.

ولی با استفاده از روش های بیان شده در این مقاله می توانید ارز های دیجیتال ارزان قیمت خریداری کنید.

یکی از روش های خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی پیدا کردن اسامی آنها از سایت های معتبر و خرید آنها از سایت های توسعه دهنده آن توکن می باشد.  

آموزش خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی 

در این قسمت نحوه خرید ارز تازه لیست شده را آموزش می دهیم. پس ابتدا باید بدانید کدام ارز ها قرار است به زودی در صرافی ارز دیجیتال لیست شوند. برای مثال به سایت coinmarketcal مراجعه کنید. در این سایت می توانید اخبار لیست شدن ارز های دیجیتال را نیز مطالعه کنید.

سایت کوین مارکت کال
سایت کوین مارکت کال

صفحه را پایین کشیده و مانند شکل زیر لیست ارز هایی که قرار است در تاریخ های نشان داده شده در صرافی ها درج شوند را مشاهده کنید.

آموزش خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی 
آموزش خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی 

و اگر در صفحه اصلی بر روی کادر مشخص شده کلیک کنید توکن های پرطرفدار و توکن هایی که احتمال دارد پتانسیل رشد بیشتری داشته باشند را خواهید دید.

آموزش خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی 
آموزش خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی 

قرار نیست تمامی ارز های نشان داده شده در این سایت سود دهی داشته باشند. پس ابتدا باید بررسی های لازم را انجام دهید.

فرض کنید در شکل بالا می خواهید DSLA را طبق روال زیر بررسی کنید.  روی کادر های مشخص شده کلیک کنید.

بیشتر بخوانید : ieo چیست؟

مطالعه وایت پیپر خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی 

بر روی گزینه Source مانند شکل بالا کنید. در بیشتر مواقع در این قسمت باید وایت پیپر مربوط به آن توکن را مشاهده کنید. برای مثال در این مورد این توکن به سایت مربوط به آن هدایت شده و اطلاعاتی از آن توکن ، پروژه و … دریافت می کنید.

مطالعه وایت پیپر خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی 
مطالعه وایت پیپر خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی 

بسیاری از افراد تازه وارد وایت پیپر کریپتوکارنسی ها را زیاد مهم نمی دانند. ولی در خصوص خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی حتما باید وایت پیپر را به دقت مطالعه کنید . زیرا ارز دیجیتال مورد نظر تنها در صورتی رشد خواهد داشت که بتواند مشکلی را حل کرده و به زبان ساده پروژه ای سود ده و کارآمد باشد.

در این مورد شاید شت کوین های زیادی را دیده باشید که هدف خاصی نداشته ولی سود های نجومی نصیب هولدر هایشان کرده اند. ولی ما قرار نیست ریسک کرده و شت کوین بخریم.

هدف ما فقط خرید ارزان ارز دیجیتال آینده دار و معامله در بر اساس دانش و تجربه است. شاید خرید شت کوین ها و … برای برخی سود آور باشد ولی هدف ما تبدیل شدن به یک تریدر واقعی است. در صورتی خرید بر اساس حدس و گمان و … در واقع در حال قمار با سرمایه تان هستید.

صرافی هایی که قرار است این ارز ها لیست شوند

باید ببنید این ارز های معرفی شده در کدام صرافی ها قرار است لیست شوند. بدیهی است ارز هایی که در صرافی معتبر لیست می شوند احتمال رشد بیشتری خواهند داشت.

در این مثال بر روی کادر مشخص شده که تاریخ لیست شدن را نشان داده کلیک کنید تا اطلاعات بیشتر و نیز صرافی هایی که قرار است لیست شوند را ببینید.

اگر بر روی Publish Beta Launch کلیک کنید صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. اگر بر روی Exchanges کلیک کنید ، صرافی هایی که قرار است این ارز در آنها در تاریخ مشخص (برای مثال در مورد این ارز 16 May 2023) لیست شوند ، خواهید دید.

آموزش خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی
آموزش خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی
آموزش خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی
آموزش خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی

انتخاب کیف پول مناسب قبل از خرید

بعد از اطمینان از خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی باید کیف مناسبی برای خود انتخاب کنید. کیف پول شما باید این قابلیت را داشته باشد که هم به راحتی بتوانید ارز را از سایت توسعه دهنده بخرید و در امنیت کامل ارز را در کیف پول خود نگهداری کنید.

سپس باید منتظر لیست شدن ارز در صرافی بمانید. کیف پول شما باید معتبر بوده و دوباره بتواند به صرافی که ارز در آن لیست شده است متصل شده و ارز خود را بفروشید و یا می توانید در صرافی مورد نظر ثبت نام کرده و ارز کیف پولتان را به آن صرافی انتقال داده و بفروشید.

خرید ارز از سایت توسعه دهنده توکن

بعد از انتخاب کیف پول مناسب باید به سایت توسعه توکن مراجعه کرده و با توجه به سرمایه خود مقداری از ارز را قبل از لیست شدن در صرافی بخرید. سپس منظر لیس شدن ارز در صرافی بمانید.

اگر قصد فروش فوری ارز مورد نظر را دارید ، به صرافی هایی که این ارز در آنها لیست شده است مراجعه کرده و ببینید این ارز در آنها با چه قیمتی معامله می شود؟

اگر به سود مد نظرتان رسیده اید می توانید آن را بفروشید. ولی اگر بنا بر تحقیقاتی که داشته اید و تحلیل هایتان پیش بینی می مید که این ارز آینده داری است ، می توانید آن را به قصد سرمایه گذاری در کیف پولتان نگهداری کنید.

تاثیر لیست شدن ارز در صرافی

ابتدا باید بگوییم ارز هایی که در صرافی ها لیست شده اند نسبتا نسبت به ارز هایی که در حال حاضر نتوانسته اند در صرافی ها لیست شوند اعتبار بیشتری دارند.

اصلی ترین تاثیر لیست شدن ارز در صرافی این است که می توان به راحتی ارز های موجود در صرافی را خرید و فروش کرد. می توان آنها را بر روی چارت های قیمتی مشاهده کرده و تحلیل کرد.

در صورتی که اگر ارز دیجیتال موجود در کیف پولتان در صرافی درج نشده باشد ، برای فروش آن و تبدیلش به ارز فیات با مشکل رو به رو خواهید شد.

این مشکل (عدم لیست شدن ارز در صرافی ها) در ایردراپ ها بیشتر به چشم می خورد.

نحوه خرید ارز تازه لیست شده

در پاراگراف قبلی نحوه خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی را آموزش دادیم. خرید ارز های تازه لیست شده در صرافی ها نیز برای بسیاری از افراد جذاب بوده و با وجود ریسک بسیار بالای این نوع ارز ها ترجیح می دهند ارز تازه لیست شده بخرند.

زیرا در بعضی مواقع این ارز ها رشد چند صد درصدی را نصیب هولدر هایشان می کنند. و این سود های شارپی ارز های تازه لیست شده باعث افزایش طرفدارن این توکن ها شده است.

برای خرید ارز های تازه لیست شده ابتدا باید به سایت های معرفی ارز های دیجیتال جدید مراجعه کرده و از ارز های معرفی شده در این سایت ها چند مورد را مورد تحلیل و بررسی قرار داده و بعد از مطالعه وایت پیپر آنها نسبت به خرید آنها اقدام کنید.

از جمله صرافی هایی که می توان در آنها ارز تازه لیست شده را خرید ، صرافی بایننس و هات بیت می باشد.

سایت معرفی ارز های دیجیتال جدید

سایت کوین مارکت کپ Coinmarketcap مهم ترین ، معتبرترین و اصلی ترین سایت معرفی ارز های دیجیتال جدید می باشد. به جرات می توان گفت تمامی افرادی که در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت دارند ، نام کوین مارکت کپ به گوششان خورده است.

استفاده از این سایت بسیار راحت بوده و با یک ساعت آموزش به راحتی می توانید از این سایت استفاده کنید.

برای مشاهده ارز های تازه لیست شده می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

و یا به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و از بالا ، سمت راست صفحه منو ها را مانند شکل زیر انتخاب کرده و از گزینه Cryptocurrencies ، New Added را انتخاب کنید.

معرفی ارز های دیجیتال جدید
معرفی ارز های دیجیتال جدید
معرفی ارز های دیجیتال جدید
معرفی ارز های دیجیتال جدید
معرفی ارز های دیجیتال جدید
معرفی ارز های دیجیتال جدید

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید ، قرار نیست تمامی ارز های تازه لیست شده سود ده باشند. بلکه از لیست بالا فقط یکی و یا دو ارز در حال سود دهی بوده و مابقی در حال کاهش قیمت و نزولی شدن هستند.

اخبار لیست شدن ارز های دیجیتال

در این قسمت سایت های دیگری را به شما معرفی می کنیم که می توانید اخبار لیست شدن ارز های دیجیتال را از آنجا مشاهده کنید.

سایت های بیان شده علاوه بر نمایش اخبار لیست شدن ارز های دیجیتال اطلاعات زیادی از کریپتو ها و اتفاقات مهمی که در این حوزه رخ می دهند را منتشر می کنند. افرادی که در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت دارند ، معمولا با این سایت ها آشنایی دارند.

لیست ارز های جدید بایننس

برای مشاهده لیست ارز های جدید بایننس از منو ها Announcement را انتخاب کرده و در صفحه باز شده می توانید لیست ارز های جدید بایننس را مشاهده کنید.

احتمال لیست شدن در بایننس

در مورد خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی باید این نکته را بدانید ارز هایی که در صرای بایننس لیست می شوند معمولا در کوتاه مدت رشد خوبی (اغلب تا 70 درصد) تجربه می کنند.

پس شناسایی و خرید رمز ارز هایی که احتمال لیست شدن در بایننس دارند می تواند برای تریدر ها سودمند باشد.

در این مورد هم می توانید ارز هایی که قرار است در صرافی ها لیست شوند را بررسی کرده و آنهایی که در بایننس لیست خواهد شد را برای کوتاه مدت بخرید.

برخی ارز ها نیز وجود دارند که در صرافی های متعدد لیست شده و در بایننس لیست نشده اند. ولی احتمال لیست شدن آنها در بایننس وجود دارد. پس می توان این ارز ها را نیز شناسایی کرده و با خرید به موقع آنها و کسب سود بعد از لیست شدن در بایننس سود کرد.

سوالات متداول

لیست شدن ارز دیجیتال یعنی چی ؟

اگر به صرافی های ارز دیجیتال مراجعه کنید ، لیستی از ارز های دیجیتال در داخل آنها خواهید دید که می توان آنها را معامله کرد. هر ارز جدیدی که از طرف صرافی به این لیست اضافه می شود ، لیست شدن ارز دیجیتال می باشد.
ارز دیجیتال بعد از لیست شدن در صرافی قابل معامله و خرید و فروش خواهد بود.

4.0خوب

متوسط امتیاز از 2 کاربر

0 رای
0 رای
1 رای
0 رای
1 رای

نظرات و بررسی های کاربران

7 دیدگاه برای “آموزش خرید ارز قبل از لیست شدن در صرافی – (قبل از لیست شدن در کوین مارکت کپ) | نحوه خرید ارز تازه لیست شده

 1. F
  3 /5

  سلام وقت بخیر،ببخشید اگه ارزی که تو عرضه ی اولیه ی خرید کردیم،کلاهبرداری و اسکم و … باشه،ممکنه که تو پنکیک سواپ تغییرات و رشد قیمتش نشون داده بشه؟یا اینکه تو تو تراست ولت(البته قیمت نخورده) تو بخش تبدیل ارزها،ارزش دلاریش نمایش داده بشه؟
  کلا از کجا مطمئن بشیم یه ارز عرضه اولیه اسکمه؟

  • سعید محمدی

   سلام. وقتتون بخیر.
   اسکم بودن یه ارز رو از وایت پیپرش میتونید تا حد زیادی تشخیص بدید
   بله ممکنه توی پنکیک سواپ تغییراتش نشون داده بشه حتی اگه اسکم باشه. اسکم بودن تاثیری توی این بخش ها نداره

 2. پیمان
  5 /5
  خرید و فروش توکن

  سلام ممنو از توضیحاتتون.
  سوالی داشتم راجب اینکه ایا توکنی که هنوز تا لیست شدنش تو صرافی مونده رو میشه فروخت؟
  من از پنکیک سواپ توکن خریدم و الان هرکار میکنم فروش نمیره و ارور تلورانس رو میده و خود توکن هم هنوز جایی لیست نشده

  • زینب اصغری

   سلام ، وقتتون بخیر
   چون هنوز لیست نشده نقدینگی ارزتون کمه و به این دلیل این خطا رو میده. به زبان ساده در طرف مقابل کسی نیست تا ارز شما رو با قیمت منتخبتون و اسلیپیج پیش فرض پنکیک سواپ بخره. اگر می خواین تحت هر شرایطی بفروشینش میزان اسلیپیج رو افزایش بدین. البته میزان اسلیپیج رو هم اون قدر زیاد نذارین تا ضرر کنین و ارزتون با قیمت خیلی کم فروخته بشه.

   • پیمان

    الان من تلورانس رو گذاشتم رو 49 درصد ولی بازم فرثخته نمیشه
    پس باید منتظر لیست شدنش باشم؟

    • زینب اصغری

     بله

 3. مصطفي عيداني

  بسیار عالی ممنون از سایت خوبتون

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.