بهترین سهام دارویی برای خرید ۱۴۰۳

بازنگری توسط: زینب اصغری
بهترین سهام دارویی برای خرید ۱۴۰۳ - سهام دارویی

در این مقاله به معرفی و بررسی بهترین سهام دارویی برای خرید می پردازیم. سرمایه‌گذاری در بورس و بازار ارز چون سهام دارویی می‌تواند به یک فرصت ارزشمندی برای شما تبدیل شود .اما در صورتی که هوشمندانه قدم بگذارید و قبل از سرمایه‌گذاری تحلیل‌های لازم را انجام دهید، موفق‌تر خواهید بود.
در بازار سهام گروه‌های مختلفی فعالیت دارند که از آن جمله می‌توانیم به گروه داروسازی اشاره کنیم. صنعت داروسازی در حفظ سلامت و بهبود کیفیت افراد نقش بسیار مهمی دارند. به همین خاطر خرید سهام آنها می‌تواند برای شما سودآوری خوبی به همراه داشته باشد.

موارد معرفی شده در طول زمان بروزرسانی می گردند.

شرکتتمرکز فعالیتمزایامعایبرشد
دتولیدتولید آمپول، قرص و ضدعفونی کنندهخودکفایی در مواد اولیه، سودآوری بالاوابستگی به ارگان‌های دولتیبالا
دلقماتولید داروهای آلزایمر، افسردگی،مسکن و ضددیابتبرنامه گسترش به آفریقاسودآوری کمکم
دجابرتولید آنتی بیوتیکسهم بزرگ در بازار آنتی بیوتیک، سودآوری بالابالا
دیرانتولید محصولات دارویی، انسانی، دامی، بهداشتی و کشاورزیتنوع در تولیدکاهش ۹ درصدی سودآوری در سال اخیرمتوسط


بهترین سهام دارویی‌ برای خرید

در ادامه به چند مورد از عوامل تاثیرگذار در تغییر قیمت سهام دارویی اشاره کرده ایم. با وجود موارد و چالش‌های زیادی که در این راه وجود دارد، برخی شرکت‌ها می‌توانند با مدیریت بهتر خود پایداری بیشتری در قیمت‌ها داشته باشند. اما برای خرید سهام در گروه دارویی در ابتدا به سراغ چه شرکت‌هایی برویم؟

بیشتر بخوانید : سهم های آینده دار بورس

سهم دتولید‌

دتولید و یا همان داروسازی تولید دارو ، شرکتی است که با تمرکز بر تولید آمپول، انواع قرص و ضدعفونی کننده‌ها فعالیت دارد. دتولید یکی از بهترین سهام دارویی برای خرید است. این شرکت در تامین مواد اولیه خودکفا شده و همین موضوع باعث شده که هزینه‌ها کاهش یافته و سودآوری بالایی داشته باشد.
بازار هدف این شرکت شامل ارگان‌های دولتی، نظامی و بیمارستان‌ها است. با وجود چالش‌های صورت گرفته در طی سالیان اخیر از جمله تحریم‌ها، شرکت تولید دارو توانسته با فروش بیشتر، سود خالص خود را بالا ببرد.

تحلیل سهم دتولید

در شکل زیر زون تقاضا را برای سهم دتولید رسم کرده ایم. در این شکل روند بازار صعودی است. برای ورود به این سهام دارویی دو نقطه را می توان در نظر گرفت. اگر ریسک پذیری پایینی دارید ، می توانید منتظر بمانید تا قیمت پایین آمده و به زون تقاضا برسد و بعد در Zone وارد شوید.

از سوی دیگر اگر به چارت زیر دقت کنید در ناحیه ای که با دایره قرمز رنگ مشخص کرده ایم choch در اسمارت مانی دیده نمی شود و به زبان دیگر شکست مارکت استراکچر در نمودار نداریم. پس روند بازار همچنان صعودی است و می توان در پولبک وارد بازار شد.

بهترین سهام دارویی برای خرید
بهترین سهام دارویی برای خرید

سهم دلقما‌

سهم دلقما ، شرکت داروسازی دارالقمان (سهم دلقما) ۴۰ درصد از مواد اولیه خود را وارد می‌کند. این شرکت در تولید داروهای مربوط به آلزایمر، افسردگی، مسکن و ضد دیابت فعالیت دارد. شرکت دارالقمان سعی دارد که فعالیت خود را به آفریقا گسترش دهد، اما در مسیر رشد خود هنوز نتوانسته به سودآوری قابل توجهی برسد. ولی از سوی دیگر برنامه ها و اقدامات آینده نگرانه این شرکت بسیار روشن و قابل توجه بوده و پیش بینی می کنیم آینده روشنی داشته و قیمت سهام آن رشد قابل توجهی را تجربه کند.

تحلیل سهم دلقما

در شکل زیر زون تقاضا برای سهم دلقما را رسم کرده ایم. بهتر است کمی منتظر مانده و زمانی که قیمت به زون تقاضا رسید ، به صورت پله ای وارد نمودار شوید. این سهم از لحاظ تکنیکال نیز در جایگاه مناسبی برای خرید قرار دارد.

تحلیل سهم دلقما
تحلیل سهم دلقما

سهام‌ دجابر‌

سهام دجابر مربوط به شرکت دارو جابربن حیام است و شرکت شفادارو هم نامیده می‌شود. این شرکت ۶۰ درصد از سهام بزرگترین تولید کننده آنتی بیوتیک را دارد. در طی سالیان اخیر این سهام رشد قابل توجهی داشته و توانسته به سودآوری بسیار خوبی برسد.

تحلیل سهم دجابر

اگر به چارت سهم دجابر دقت کنید ، خواهید دید این سهم نیز در موقعیت مناسبی برای خرید قرار دارد. نمودار در زون تقاضا قرار گرفته و فرصت مناسبی برای خرید قرار دارد. تریدر ها می توانند در این زون به صورت پله ای و با قرار دادن حد ضرر وارد معامله شوند.

تحلیل سهم دجابر
تحلیل سهم دجابر

سهام‌ دیران‌

سهام دایران متعلق به شرکت ایران دارو است که به عنوان یکی از بهترین صرافی داخلی و خارجی فعالیت دارد. این شرکت در زمینه تولید محصولات دارویی، انسانی، دامی، بهداشتی و کشاورزی فعالیت دارد.
شرکت ایران دارو در طی فعالیت گذشته خود ۱۳ درصد افزایش فروش داشته و ۴۶ میلیارد تومان برای تامین مواد اولیه برای سه واحد در نظر گرفت.

تحلیل سهم دیران

در این قسمت نیز به تحلیل سهم دیرات می پردازیم. همانطور که در شکل زیر دیده می شود choch در نمودار رخ داده و مارکت استراکچر به سمت بالا شکسته است. و می توانید در پولبک وارد شوید. از سوی دیگر یک زون تقاضای قوی میز در قیمت پایین تر دیده می شود و این احتمال وجود دارد که قیمت برای پر کردن لیکوئیدیتی در فارکس پایین تر آمده و به این ناحیه رسیده و حرکت صعودی خودش را آغاز کند.

تحلیل سهم دیران
تحلیل سهم دیران

بیشتر بخوانید : صندوق سهام چیست؟

عوامل موثر در نرخ سهام شرکت‌های دارویی‌

شرکت‌های دارویی تحت تاثیر تغییرات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و تکنولوژی قرار دارند. درک و کسب اطلاعات از هر کدام از این موارد می‌تواند به سرمایه‌گذاران کمک کند تا تصمیمات بهتری بگیرند.

پیشرفت در تکنولوژی و نوآوری‌های جدید‌

سهام شرکت‌های دارویی به نوآوری، تحقیق و توسعه‌های مختلفی وابسته است. شرکت‌هایی که در زمینه توسعه داروهای جدید فعالیت دارند، اثربخشی بالایی به همراه داشته و عوارض جانبی آنها کمتر است. همین مزایا باعث شده که در بازار رقابت از موقعیت‌های خوبی برخوردار باشند.
به عنوان مثال زمانی که اخبار مربوط به کشف داروهای جدید به گوش می‌رسد و یا در ارتباط با مراحل آزمایشی پیشرفت‌های مهمی حاصل می‌گردد، می‌تواند بر ارزش سهام تاثیر مثبتی داشته باشد.

رقابت در صنعت

صنعت داروسازی در وضعیت رقابتی بسیار مختلفی قرار دارد. زمانی که شرکت‌های جدید به بازار وارد شدند و زمانی که نسخه‌های مختلفی از داروها تولید گشتند، هر کدام به نحوی می‌توانند بر قیمت سهام تاثیر بگذارند. برخی شرکت‌ها برای مقابله با رقابت، استراتژیکی خاصی دارند و به همین خاطر پایداری آنها بیشتر است.

مقررات دولتی و سیاست‌های بهداشتی‌

مقررات دولتی که از آن جمله می‌توانیم به قیمت گذاری داروها، تاییدیه‌های دارویی، سیاست‌های مربوط به بیماری، بهداشت و عملکرد مالی شرکت‌های دارویی اشاره کنیم، هر کدام بر تغییر و نوسانات قیمت دارو تاثیر بسیار زیادی دارند. تغییراتی که در قوانین و مقررات ایجاد می‌شود، می‌تواند فرصت‌های جدید و یا چالش‌های دیگری برای این شرکت‌ها ایجاد کند. با این حال این شرکت نسبت به سال گذشته کاهش ۹ درصدی را داشته که رقم خوبی نیست.

نتیجه‌گیری‌

سرمایه‌گذارانی که در صنعت داروسازی فعالیت دارند، با وجود تمامی چالش‌ها و فرصت‌های موجود، باز هم می‌توانند یک استراتژی مالی پایدار و سودآوری داشته باشند.
عوامل بسیار متعددی از جمله مقررات دولتی، تغییر در تقاضای بازار، نوآوری‌های تکنولوژیک، عملکرد مالی شرکت‌ها، رقابت در صنعت تحولات اقتصادی و جهانی هر کدام به نوعی توانسته‌اند بر ارزش سهام شرکت‌های دارویی تاثیر داشته باشند. سرمایه‌گذاران باید با آگاهی و درک بیشتری نسبت به این عوامل اقدام به ارزیابی و تحلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری خود کنند.

سوالات متداول

سرمایه‌گذاری در سهام دارویی به صورت طولانی مدت بهتر است یا کوتاه مدت؟

به طور قطعی نمی‌توان به این سوال پاسخ داد. تحلیل، مطالعه و نوع استراتژی شما است که آن را تعیین می‌کند.

بهترین سهام دارویی برای سرمایه گذاری کدامند؟

دتولید ، دلقما ، دجابر ، دیران

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.