کارمزد انتقال ترون چقدر است؟

میزان کارمزد انتقال ترون

افراد زیادی از طریق فعالیت در دنیای کریپتو به سودهای خوبی می رسند. کارمزد در این دنیا مفهوم آشنایی است. کارمزد انتقال ترون چقدر است؟ کارمزد چه برای ترون و یا هر ارز دیگری در حقیقت دستمزد کمی است که برای انجام کارتان می پردازید.

کارمزد به صرافی ها و ماینرها پرداخت می شود. نکته مهم درباره کارمزد این است که برای دارایی های مختلف و حجم انتقال، متفاوت می باشد. هر چه دارایی ارزشمندتر بوده و در حجم بالاتری مبادله شود طبیعی است که کارمزد بالاتری می پردازید.

پیشنهاد می کنیم قبل از هر معامله ای از کارمزد مربوطه اطلاع پیدا کنید. بسته به شرایط و نوع معامله ممکن است بتوانید همان کار را با کارمزد کمتر هم انجام دهید.

دلایل اهمیت کارمزد انتقال ترون

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

شاید با خودتان بگویید چرا کارمزد ترون مهم است؟ خوب است بدانید که این موضوع می تواند اهمیت زیادی در تجربه کاربری در شبکه ترون و مسائل اقتصادی فعالان آن داشته باشد.

وقتی کارمزد در حد متعادلی تعیین شود تراکنش ها کاراتر خواهند بود. هم چنین این کار باعث می شود تایید تراکنش ها سریع تر انجام گیرد.

دلایل اهمیت کارمزد ترون
کارمزد انتقال ترون چقدر است؟ 1

کارمزد ترون با مقدار مناسب باعث می شود تعادل میان عرضه و تقاضا حفظ شود. اگر کارمزد خیلی کم باشد احتمال دارد تقاضا بیش از اندازه زیاد شده و با دردسر مواجه شویم. همچنین کارمزد خیلی بالا هم ممکن است تقاضا را تا حد قابل توجهی پایین بیاورد که باز هم مشکل ساز خواهد بود! پس کارمزد متعادل یکی از مهم ترین موارد برای پایداری شبکه ترون است.

کامزد در واقع پاداشی است برای افرادی که در تایید و پردازش تراکنش ها شرکت می کنند. درآمد این شرکت کنندگان با میزان کارمزد ارتباط مستقیمی دارد و بنابراین از این حیث هم مهم است. خوب است بدانید که ماینرها اغلب هزینه های سخت افزاری زیادی می کنند و همچنین هزینه انرژی هم دارند بنابراین باید درآمدشان معقول باشد تا انگیزه شان را برای ادامه فعالیت از دست ندهند.

اگر کارمزدها خیلی زیاد باشد احتمال دارد که کاربران از شبکه خارج شوند!

مدیران شبکه با تحلیل کارمزدها و وضعیت استقبال یا عدم استقبال از آن، می توانند پیش بینی کنند که شبکه در چه وضعیتی قرار دارد و چه زمانی می توان به گسترش آن فکر کرد.

کارمزد انتقال ترون TRC20

دو شاخص اصلی در شبکه ترون وجود دارد که کامزد را تعیین می کند. این شاخص ها عبارتند از: انرژی و پهنای باند.

منظور از پهنای باند، اندازه بایت هاست. از طرف دیگر انرژی، هزینه ای است که جهت اجرایی شدن قراردادهای هوشمند و محاسبات ماشین مجازی وجود دارد.

شبکه ترون هر 24 ساعت حدود 1500 واحد پهنای باند در اختیار افراد قرار می دهد البته برای این که از این امکان استفاده کنید باید استیک نمایید.

وقتی این دو شاخص را به حد کافی داشته باشید هیچ کارمزدی پرداخت نمی کنید و در غیر این صورت ملزم به پرداخت کارمزد تعیین شده هستید. اگر برایتان سوال است که دقیقا کارمزد ترون چقدر است باید بگوییم که این عدد بسته به نوع تراکنش و تقاضا تعیین می شود.

کامزد ترون در کیف پول های مختلف

کیف پول های مختلف بسیاری از اوقات هزینه های متفاوتی برای کارمزدها در نظر می گیرند البته برای صرافی های مختلف هم کارمزد می تواند متفات باشد.

خوب است بدانید که بسیاری از والت ها و صرافی ها برای انتقال ترون هزینه ای دریافت نمی کنند اما نه همه آن ها. بسیاری از آن ها هزینه کارمزد را از شما دریافت می کنند. این کارمزد معمولا عددی میان 0.1 تا 1.2 می باشد.

کامزد انتقال ترون در والت ها و صرافی های مختلف
کارمزد انتقال ترون چقدر است؟ 2

به عنوان مثال ترون والت هیچ کارمزدی دریافت نمی کند در حالی که بایننس و نوبیتکس مقدار کارمزدشان 1 است. ایرانی کارت و اوکی اکس هم هزینه ای از این بابت دریافت نمی کنند.

کاهش کارمزد ترون

خب هیچ کس از کارمزد کمتر بدش نمی آید. اما چه می توان کرد؟ شبکه ترون با کمک استیکینگ، تراکنش ها را تایید نموده و امنیت شبکه را برقرار می کند. در استیکینگ چه اتفاقی می افتد؟ در این فرآیند، تعدادی نود ولیدیتور، تراکنش ها را اعتبارسنجی کرده و سپس تایید می نمایند. ولیدیتورها مقدار مشخصی از کارمزد را به عنوان پاداش دریافت می کنند.

ولیدیتورها خودشان انتخاب می کنند که روی کدام تراکنش کار کنند. مشخص است که آن ها تراکنشی را انتخاب می کنند که کارمزد قابل توجهی داشته باشد. دقیقا به همین دلیل است که کاهش کارمزد در شبکه باعث می شود که تراکنش ها دیرتر انجام شوند!

نکته جالب این است که در برخی کیف پول ها مثل تراست شما می توانید خودتان کارمزد را تعیین کنید. والت معمولا عدد مناسب برای کارمزد را به شما اعلام می کند. دقت کنید که درست است می توانید هر عددی تعیین کنید اما اگر این عدد خیلی پایین باشد، ممکن است تراکنش تان انجام نشود!

ضمنا همان طور که گفتیم شما با داشتن پهنای باند و انرژی کافی می توانید کارمزد نپردازید و یا کمتر بپردازید.

تغییرات در کارمزد شبکه ترون

پس از اواخر سال 2022 هر واحد انرژی افزایش قابل ملاحظه ای داشت. علاوه بر این با توجه به پیشنهاد 83، برای هر تراکنش انرژی بیشتری هم مصرف می شد. نتیجه این اتفاق این بود که تراکنش ها برای انجام، حدودا دو برابر قبل انرژی نیاز داشته باشند و طبیعتا کارمزد هم باید افزایش می یافت.

سخن پایانی

بسته به این که میان کدام ارزها بیشتر ترید می کنید قطعا کارمزد برای شما هم مهم است. در این مطلب در مورد کارمزد انتقال ترون صحبت کردیم. پیشنهاد می کنیم قبل از انتقال کارمزد را برای شبکه های مختلف جستجو کرده و سپس تصمیم مناسبی بگیرید.

منبع:

coinmarketfees

سلام. کارمزد انتقال ترون چطور محاسبه می شه؟

بسته به میزان و نوع انتقال، کارمزد در لحظه محاسبه و به شما اعلام می شود.

کارمزد همه ارزها یکسان است؟

خیر. هر چه ارز اعتبار و سابقه بهتری داشته باشد و همچنین میزان انتقال هم بیشتر باشد، کارمزد مد نظر افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *