عرضه اولیه بازی IGO چیست؟ – نحوه شرکت در عرضه اولیه بازی

عرضه اولیه بازی IGO

عرضه اولیه بازی IGO مخفف Initial Game Offering می باشد. عرضه اولیه بازی نوعی عرضه اولیه ارز دیجیتال است که تیم های بازی از آن برای تامین سرمایه بازی های بلاک چین استفاده می کنند. آنچه در این عرضه اولیه عرضه می شود می تواند توکن ها و یا اقلامی از بازی باشد و سرمایه گذاران آنها را با تخفیف قبل از درج شدن در صرافی ها می خرند.

عرضه اولیه بازی IGO چیست؟

عرضه اولیه بازی IGO یعنی بتوان توکن و یا اقلام یک بازی را قبل از راه اندازی و ایجاد شدن آن خرید. IGO ها متفاوت از عرضه اولیه ارز دیجیتال ICO هستند. زیرا IGO ها بر صنعت بازی تمرکز دارند. با این روش توسعه دهندگان بازی ها می توانند مستقیما از کاربرانشان تقاضای بودجه کنند. با افزایش علاقمندان حوزه بازی ها ، IGO ها نیز شاهد رشد بی سابقه ای هستند.

عرضه اولیه بازی
عرضه اولیه بازی

پروژه های بازی های کریپتو افزایش سوددهی بی سابقه ای را در صنعت بلاک چین تجربه کرده اند. به این دلیل توسعه دهندگان همواره پذیرای افزایش بودجه مالی خود و سرمایه گذاری بر روی بازی هایشان هستند.

بازی ها روز به روز در حال پیشرفت و رقابت با یکدیگر هستند. طبق تحقیقات DappRadar بازی های بلاکچین 52 درصد از اپلیکیشن های غیرمتمرکز را تشکیل می دهند. در سال 2021 بازی های بلاک چین پذیرای حدود 4 میلیارد دلار بودجه بودند. به این دلیل استقبال از IGO ها روز به روز در حال افزایش است.

IGO ها معمولا برای تامین مالی در مراحل اولیه راه اندازی می شوند. ولی برخی IGO ها نیز برای بازی هایی که در حال توسعه هستند ، راه اندازی می شوند. برخی دیگر نیز تنها زمانی که یک بازی فقط به صورت تئوری مطرح شده است راه اندازی می شوند. پس هنگام شرکت در عرضه اولیه بازی حتما به این موارد دقت کنید.

از مزایای اصلی عرضه اولیه بازی این است که توسعه دهندگان بازی های کریپتو مجبور نیستند برای جذب سرمایه با سرمایه گذاران عمده و حساس مذاکره کنند. بلکه می توانند با این روش اقدام به جذب سرمایه عمومی کرده و بودجه لازم برای ایجاد و یا تکمیل پروژه را دریافت کنند.

نحوه کار عرضه اولیه بازی IGO

عرضه اولیه بازی IGO روشی برای جذب سرمایه برای پروژه های جدید بازی های بلاک چین می باشد. برای پشتیبانی از بازی شرکت کنندگان در عرضه اولیه یک IGO خریده و به امکانات و دارایی های داخل بازی دسترسی پیدا می کنند. همچنین شرکت کنندگان می توانند توکن های عرضه شده را قبل از انتشار عمومی و درج شدن در صرافی ها بخرند.

نحوه کار عرضه اولیه بازی IGO
نحوه کار عرضه اولیه بازی IGO

آنچه در عرضه اولیه بازی عرضه می شود مواردی از قبیل پوسته ها ، سلاح ها ، شخصیت ها ، لوازم جانبی و … می باشد. اغلب این موارد به صورت توکن های nft در دنیای ارز های دیجیتال وجود دارند. برخی از این اقلام به حدی اهمیت دارند که برای دسترسی به بازی باید این موارد وجود داشته باشند.

بیشتر بخوانید : nft چیست؟

عرضه اولیه بازی در nft ها

در این بازی ها بازیکنان می توانند توکن های درون بازی ، قدرت ها و آیتم های درون بازی را دریافت کنند. با استفاده از بازی های بلاکچین گیمر ها می توانند با استفاده از توکن هایی که در صرافی های کریپتو معامله می شوند ، در گیم پلی ها سرمایه گذاری کرده و در ازای این سرمایه گذاری پاداش بگیرد.

با استفاده از Nft ها می توان دارایی های درون بازی را راحتتر پیگیری کرد. اقلام بازی مانند پوسته ها ، کارکتر ها ، سلاح ها و … در بازی به صورت nft ذخیره می شوند. و فردی که این دارایی ها را می خرد در کیف پولش این اقلام ذخیره می شوند.

این دارایی که به صورت nft می باشند در بازی بسیار ارزشمند می باشند و در بازی های معروف این اقلام خارج از بازی نیز قابل معامله هستند. توکن های داخل بازی و نیز nft های موجود در بازی در صرافی غیرمتمرکز DEX قابل معامله هستند.

از طرف دیگر افراد می توانند در صورت نیاز دارایی های خریداری شده را به اتریوم تبدیل کنند. به این دلیل شرکت در عرضه اولیه بازی و خرید توکن ها و nft های داخل بازی نوعی سرمایه گذاری ارز دیجیتال می باشد. توکن و nft که گیمر در داخل بازی کسب کرده و یا در عرضه اولیه بازی آن را خریده است ، قابل معامله با بسیاری از ارزهای دیجیتال می باشد.

بیشتر بخوانید : کسب درآمد از بازی به تومان

پلتفرم IGO چیست؟

پلتفرم IGO میزبان عرضه اولیه های بازی و فروش توکن های عرضه شده می باشد. سرمایه گذاران ابتدا توکن بومی پلتفرم مورد نظر را می خرند و بعد از آن توکن برای شرکت در عرضه اولیه بازی IGO استفاده می کنند.

پلتفرم IGO
پلتفرم IGO

با توجه به نوع پلتفرم توکن ها یا باید در یک استخر استیکینگ ارز قفل شوند و یا برای سرمایه گذاری در پروژه به اشتراک گذاشته شوند. از یلتفرم های معروف IGO می توان به GameFi ، Seedify ، TrustPad و BinanceNFT اشاره کرد.

نحوه شرکت در عرضه اولیه بازی IGO

برای خرید و شرکت در عرضه اولیه بازی IGO ابتدا باید لتفرم مورد نظر را انتخاب کنید. هر کدام از این پلتفرم ها رویه خاص خود را دارند. معمولا مراحل شرکت در عرضه اولیه ها بسیار راحت می باشد و اعلامیه آن را در همان صفحه نخست آن پلتفرم مشاهده خواهید کرد.

در همان ابتدا باید به کیف پول مورد نظر آن پلتفرم متصل شوید. بهتر است قبل از خرید توکن ها توکن بومی آن پلتفرم را خریده و در کیف پول خود داشته باشید. این پلتفرم ها قبل از پذیرش عرضه اولیه ها آن را مورد بررسی قرار داده و در بسیاری از موارد بعد از عرضه نیز روند پروژه را پیگیری می کنند.

به این دلیل توصیه می کنیم خرید و مشارکت در عرضه اولیه ها از طریق پلتفرم های معتبر انجام گیرد. البته قرار نیست در تمامی این عرضه اولیه شرکت کنید. بلکه باید وایت پیپر این پروژه ها را بررسی کرده و ببنید که آیا این پروژه اعتبار کافی برای سرمایه گذاری دارد یا خیر؟

تفاوت IGO با ICO

عرضه اولیه بازی و عرضه اولیه سکه هر دو عرضه اولیه ارز های ارز های دیجیتال هستند. ولی در روند انجام عرضه تفاوت های باهم دارند. در هر دوی این عرضه ها به جمع آوری سرمایه برای راه اندازی و یا توسعه پروژه پرداخته می شود.

سرعت بازگشت سرمایه عرضه اولیه بازی نسبت به ICO ها بیشتر می باشد. از طرفی میزان کلاهبرداری های صورت گرفته در ICO ها نسبت به IGO ها بالاست.

تفاوت IGO با ICO در نوع عرضه نیز باشد. در عرضه اولیه سکه توکن آن شرکت عرضه شده و استفاده محدودی دارد. ولی در عرضه اولیه بازی توکن و نیز اقلام بازی به صورت nft عرضه می شود که کاربرد وسیع ترید داشته و می توان در بازی های مختلف از آنها استفاده کرد.

عرضه اولیه بازی برای توسعه بازی ها نیز انجام می شود. ولی عرضه اولیه سکه فقط در همان ابتدای پروژه انجام می شود. این امر باعث شده است استقبال از عرضه اولیه های بازی روز به روز در حال افزایش باشد.

تفاوت IGO با IDO

IDO عرضه اولیه ارز های دیجیتال در صرافی های غیرمتمرکز می باشد. می توان گفت عرضه اولیه بازی خود نوعی از IDO می باشد. تفاوت این دو در محدوده های آنها می باشد. به این صورت که در صرافی های غیر متمرکز عرضه اولیه های بسیار زیادی انجام می گیرد. ولی IGO صرفا به عرضه اولیه ها در حوزه بازی های بلاکچین اختصاص دارد.

از مزایای IDO ها می توان به این نکته اشاره کرد که توکن های عرضه شده در این صرافی های غیرمتمرکز بعد از عرضه بلافاصله قابل فروش و معامله می باشند. از طرف دیگر بررسی های صورت گرفته در عرضه اولیه ها در IDO ها نسبت به IGO کمتر می باشد. به این دلیل میزان کلاهبرداری های صورت گرفته در حوزه IDO ها نسبت به IGO بالاست.

مزایای عرضه اولیه بازی

تامین مالی بازی های آینده : با استفاده از عرضه اولیه بازی سرمایه لازم برای بازی های بلاکچین تامین خواهد شد.

سرعت بالای جمع آوری سرمایه : تجربه نشان داده است ، سرعت جمع آوری سرمایه در IGO ها نسبت به سایر عرضه اولیه های ارز های دیجیتال بالاست.

مالکیت شرکت کنندگان بر بازی : با خرید توکن ها و اقلام بازی به نوعی شما نیز مالک بازی بوده و سرمایه گذار محسوب می شوید.

میزان کلاهبرداری ها در حوزه IGO ها نسبتا پایین است.

بازگشت سریع سرمایه : در عرضه اولیه بازی سرعت رشد قیمت ها بالا بوده و با فاصله زمانی کمتری می توان توکن ها و nft های خریداری شده را فروخت و یا معامله کرد.

معایب عرضه اولیه بازی IGO

IGO به طرح همه و یا هیچ معروف می باشد. به این صورت که اگر شما یک IGO را راه اندازی کنید ممکن است یا کل پروژه شما موفقت آمیز بوده و سرمایه کاملی جمع آوری کنید و یا اصلا هیچ سرمایه ای نتوانید برای پروژه خود جذب کنید.

یکی دیگر از معایب عرضه اولیه بازی این است که میزان چالش و باگ ها در این حوزه بالاست. تنها دلیل آن این است که این عرضه اولیه جدید و نو پاست و باید به مرور زمان کاستی های آن برطرف گردد.

میزان اعتماد به پروژه های بازی فعلا کم می باشد. به این دلیل شرکت هایی که می خواهند عرضه اولیه بازی راه اندازی کنند ، باید قبل از عرضه اولیه پول زیادی در این حوزه خرج کرده و تبلیغات بسیاری زیادی از بازی منتشر کنند تا سرمایه گذاران را راغاب به سرمایه گذاری در پروژه کنند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.