m2e چیست؟-بهترین پلتفرم های M2E حرکت برای کسب درآمد 2024

کسب درآمد از حرکت

کسب درآمد از حرکت M2E (Move To Earn) پلتفرمی جدید در حوزه ارز های دیجیتال می باشد که به محبوبیت ها و جذابیت های زیادی در این زمینه رسیده است. توکن های M2E مانند NFT ها در ازای پاداش برای انجام عمل خاصی داده می شوند. M2E ها یک رویکرد بسیار عالی هم برای داشتن اندام مناسب و سالم و هم کسب درآمد است.

بیشتر بخوانید : nft چیست؟

کسب در آمد از حرکت کردن M2E چیست؟

کسب درآمد از حرکت کردن m2e (Move To Earn) شیوه ای نوین برای ایجاد تناسب اندام و بدن سالم در انسان ها می باشد. اقدام برای ایجاد تناسب اندام و سلامتی در جوانان ابتدا از سوی شرکت های گیمینگ انجام شد. این بازی ها به گونه ای ایجاد می شوند که در آن فرد برای ادامه بازی مجبور است حرکت هایی انجام دهد. حرکت هایی مانند پیاده روی ، ورزش ، رقص و … . اما اکنون اوضاع بهتر شده است.

“m2e پلتفرم هایی هستند که در آنها فرد هم ورزش کرده و هم درآمد کسب می کند.”

بیشتر بخوانید : کسب درآمد دلاری

در ادامه بهترین پلتفرم های M2E را برایتان بیان می کنیم. این پلتفرم ها روش های مختلفی برای کسب درآمد از حرکت دارند. به عنوان مثال در یک مورد فرد در موبایل خود اپلیکیشن مربوطه را نصب کرده و در مواقعی که فرد پیاده روی و یا ورزش می کند امتیاز کسب کرده و در ازای پاداش خود توکن دریافت می کند.

و یا در یک نمونه دیگر فرد در ازای کار ها و فعالیت های انجام داده توکن های nft دریافت کرده و می تواند این توکن ها را بعدا بفروشد و یا می تواند با پول خود توکن های nft خریده و امتیاز بیشتری کسب کرده و درآمد خود از ورزش و حرکت کردن را افزایش دهد.

در بسیاری از مواقع این پلتفرم ها هم جنبه حرکتی و جسمی داشته و هم جنبه سرگرمی و بازی دارد. می توان گفت این پلتفرم ها هم روشی برای کسب درآمد از حرکت کردن M2E هستند و هم روشی برای کسب درآمد از بازی به تومان P2E .

جالب است بدانید بسیاری از فعالان در حوزه ارز های دیجیتال M2E را نوعی از P2E بیان می کنند و اعتقاد دارند M2E نوعی بازی کسب درآمد است.

توکن های M2E (Move To Earn) چیست؟

در کل توکن هایی که در ازای حرکت و ورزش کردن به کاربران پاداش داده می شود و قابل داد و ستد بوده و می توان در صرافی ها نیز آنها را فروخت ، توکن های M2E (Move To Earn) نامیده می شوند.

این توکن ها اغلب از نوع nft ها هستند. به عنوان مثال در پلتفرم استپن که از معروف ترین پلتفرم های کسب درآمد از حرکت کردن می باشد ، به کاربران برای پاداش کفش های ورزشی در قالب توکن nft می دهد.

توکن های M2E (Move To Earn)
توکن های M2E (Move To Earn)

کاربران در داخل بازی می توانند المان ها و nft های مختلف را با توکن بومی آن پلتفرم خریداری کنند. نقطه جذاب این پلتفرم ها اینجاست که فرد می تواند توکن هایی را که در پلتفرم جمع کرده است ، به کیف پول خود انتقال داده و در صرافی ها فروخته و به عبارتی درآمد داشته باشد.

بهترین پلتفرم های M2E حرکت برای کسب درآمد 2023

 1. Fight Out
 2. Battle Infinity
 3. استپن
 4. Step App
 5. جنوپتس
 6. سوئیت کوین
 7. Dustland
 8. Dotmoves

1 Fight Out

Fight Out بهترین پلتفرم حرکت برای کسب درآمد همراه با برنامه تناسب اندام در باشگاه های ورزشی در دنیای واقعی می باشد. در حال حاضر می توان گفت Fight Out یکی از جدید ترین رمز ارز ها بوده و کاربران می توانند در خانه و یا باشگاه با دنبال کردن حرکات آن هم اندامی خوب داشته و هم توکن آن را به عنوان سرمایه کسب کنند.

این پلتفرم در تلاش است تا باشگاه های واقعی را با دنیای w3 ادغام کند.

2 Battle Infinity

Battle Infinity یک پلترفم حرکت برای کسب درآمد متاورسی می باشد. IBAT از فناوری بلاکچین برای ذخیره پاداش های درون برنامه ای استافاده می کند. در این بازی گیمر های می توانند از طریق هدست های واقعیت مجازی در رویداد ها و کنسرت های مختلف شرکت کنند. به این دلیل این پلتفرم می خواهد ارز های خود را بر روی اکوسیستم خود منتشر کند.

3 پلتفرم حرکت برای کسب درآمد استپن STEPN

پلتفرم STEPN معروف ترین و بهترین پلتفرم کسب درآمد از حرکت کردن است. این پلتفرم به کاربرانش در ازای ورزش هایی مانند پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری و توکن های GST (توکن ساتوشی سبز) به کاربرانش می دهد.

با استفاده از این توکن ها هم می توانید آواتارهایی خریده و سطح خود را در پلتفرم ارتقا دهید. و هم می توانید توکن های خود را به قصد سرمایه گذاری نگه داشته و یا فروخته و برداشت کنید.

پلتفرم حرکت برای کسب درآمد استپن STEPN
پلتفرم حرکت برای کسب درآمد استپن STEPN

این پلتفرم کسب درآمد از حرکت رایگان نبوده و در همان ابتدا باید یک کفش nft خریداری کنید. هر کفش با توجه به قیمت خود دارای مقدار مشخصی ژتون است. این ژتون ها حداکثر تعداد توکن هایی که کاربر می تواند کسب کند را تعیین می دهد. بعدا می توانید با پرداخت وجه و یا کسب توکن های بیشتر ، کفش های بیشتری خریده و درآمد خود را افزایش دهید.

علاوه بر توکن GST توکن حاکمیتی دیگری با نام GMT نیز در این پلتفرم برای کار های مدیریتی وجود دارد .

بیشتر بخوانید : آموزش ساخت nft

4 اپلیکیشن کسب درآمد از حرکت STEP App

اپلیکیشن STEP App نیز الهام گرفته از اپلیکیشن استپن بوده و مانند آن برای کسب درآمد بیشتر باید کفش های nft خریده و سطح خود را ارتقا دهید.

در این پلتفرم برای کاربران KCAL به عنوان پاداش داده می شود. یکی از ویژگی های جالب این پلتفرم قابلیت تعامل کاربران با یکدیگر و رقابت میان آنها می باشد. با استفاده از این توکن ها می توانید با بازیکنان در سراسر جهان رقابت کنید.

اپلیکیشن کسب درآمد از حرکت STEP App
اپلیکیشن کسب درآمد از حرکت STEP App

در این پلتفرم توکن حاکمیت TITFI نیز برای مدیریت پلفرم استفاده می شود.

5 توکن حرکت برای کسب درآمد جنوپتس Genopets

در توکن جنوپتس Genopets یک حیوان دیجیتالی پرورش داده و پرورش او به حرکت کاربر بستگی دارد. هر چه فعالیت شما بیشتر باشد ، جوایز و پاداشی در طول روز دریافت خواهید کرد.

توکن جنوپتس Genopets
توکن جنوپتس Genopets

توکن Genopets اولین توکن کسب درآمد برای حرکت است که کاملا رایگان بوده و نیازی به سرمایه اولیه ندارد. و می توانید XP های خود را بر اساس فعالیت روزانه خود کسب کنید. در این پلتفرم توکن GENE به عنوان توکن حاکمیتی و توکن KL به عنوان توکن پاداش استفاده می شود.

6 توکن کسب درآمد از حرکت سوئیت کوین Sweatcoin

پلتفرم سوئیت کوین Sweatcoin در گوشی های هوشمند نصب شده و کاربران در ازای سلامت جسمانی خود پاداش دریافت خواهند کرد. افراد در ازای افراط در پیاده روی و ورزش توکن هایی به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد.

ارز Sweatcoin قابلیت فروش نداشته و می توانید با استفاده از آن اقلامی را خریده و یا تخفیف بگیرید و یا با درآمد خود به امور خیریه کمک کنید. ثبت نام و شرکت در این پلتفرم رایگان بوده و نیاز به هیچ سرمایه اولیه ای ندارد.

کسب درآمد از ورزش سوئیت کوین Sweatcoin
کسب درآمد از ورزش سوئیت کوین Sweatcoin

SWEAT توکن بومی این پلتفرم می باشد و می توانید بر اساس تعداد گام های خود SWEAT کسب کنید. برای دریافت توکن بیشتر می توانید نسخه رایگان خود را به نسخه پریمیوم ارتقا دهید. در نسخه پریمیوم پشنهاد های فروشگاهی بیشتری و بهتری دریافت خواهید کرد.

7 پلتفرم داستلند Dustland

پلتفرم داستلند Dustland نوعی بازی بسیار جذاب می باشد. در این بازی کل زمین سوخته و تنها قسمتی از زمین در حالت گرد و غبار باقی مانده است. در این حالت شما باید برای پیدا کردن غذا و نیز بازماندگان بدوید.

هر چه در دنیای واقعی فعالیت بیشتری داشته باشید ، توکن بیشتری کسب خواهید کرد. این برنامه در ازای فعالیت به شما توکن نمی دهد. بلکه هر چه بیشتر بتوانید از سرزمین دورتر شوید ، پاداش بیشتر دریافت می کنید.

در این پلتفرم برای پاداش هم می توانید توکن و هم nft دریافت کنید. توکن DOSE هم به عنوان توکن حاکمیتی و هم پاداش به کاربران داده می شود. از توکن های DOSE میتوان برای خرید بعضی اقلام داخل بازی ، ارتقای آواتار و … استفاده کرد.

7 توکن حرکت برای کسب درآمد Dotmoovs

 در توکن Dotmoovs فرد از خود ویدئویی چند ثانیه ای (30 ثانیه) گرفته و به پلتفرم ارسال می کند. ربات در ازای کار انجام شده و میزان صحت حرکت ورزشی و یا رقص به او اداش خواهد داد.

توکن Dotmoovs توکن های Moov خود را هم برای مدیریت و هم برای پاداش به کاربرانش می دهد. با استفاده از این توکن ها هم می توانئ آواتار را ارتقا داد و هم اقلامی از داخل بازی خریداری کرد.

توکن حرکت برای کسب درآمد Dotmoovs
توکن حرکت برای کسب درآمد Dotmoovs

این پلتفرم کاملا رایگان بوده و نیازی به سرمایه اولیه نمی باشد. از طرف دیگر عملکرد کاربران برای دریافت پاداش کاملا مورد بررسی قرار می گیرد. این پلتفرم در تلاش است تا برای خود یک متاورس خاص تولید کرده و در داخل منزل نیز به ورزش پداخته و تفریح کرد.

کسب درآمد از حرکت کردن به تومان

پلتفرم هایی که در این زمینه ایجاد شده و در حال فعالیت هستند بسیار نوپا و جدید بوده و حتی بسیاری از آنها پلتفرم های خود را به صورت آزمایشی انجام می دهند و در صورت موفقیت واقعا پیاده سازی خواهند کرد.

در حال حاضر چنین پلتفرم هایی در ایران فعال نمی باشند. البته می توانید در پلتفرم هایی که در ادامه بیان می کنیم ثبت نام کرده و با حرکت و ورزش درآمد داشته باشید. ولی کسب درآمد از حرکت کردن به تومان امکان فعلا پذیر نیست و باید پاداش خود را به ارز دیجیتال دریافت کرده و به قصد سرمایه گذاری نگهداری کنید و یا در صرافی های ارز دیجیتال آنها را فروخته و به دلار و یا تومان تبدیل کنید.

پلتفرم های حرکت برای کسب درآمد M2E چگونه کار می کنند؟

در حال حاضر اکثر پلتفرم ها و یا بازی های حرکت برای کسب درآمد روال زیر را دنبال می کنند:

 • تمامی این برنامه به GPS گوشی شما بستگی دارند. زمانی که حرکت کم باشد سیگنال نیز ضعیف شده و یا قطع می شود ، در این صورت پاداش دریافت نخواهید کرد. حتی زمانی که GPS قطع گردد ، پاداش واریز نخواهد شد.
 • در تمامی این پلتفرم ها از یک توکن حاکمتی و یک توکن بومی برای پرداخت پاداش ها استفاده می شود.
 • در اکثر این پلتفرم ها باید برای کسب درآمد بیشتر و یا حتی درآمد اولیه مقداری از پول خود را سرمایه گذاری کنید. به عنوان مثال برای شروع پیاده روی مجبورید یک جفت کفش nft با قیمت ها و انواع بسیار متنوع بخرید.
 • سایت های کلاهبرداری زیادی در این زمینه ایجاد شده اند. و همواره ترس از دست رفتن ارز دیجیتال Fomo در این حوزه بسیار زیاد است.

مزایای بازی های حرکت برای کسب درآمد چیست؟

اصلی ترین مزیت این پلتفرم های حرکت برای کسب درآمد ، تناسب اندام و نیز درآمد است.

در این پلتفرم ها چون مدام در چالش های تناسب اندام شرکت می کنید و همواره سلامتی جسمانی شما مورد بررسی قرار می گیرد ، از لحاظ جسمانی در بهترین وضعیت قرار خواهید داشت.

مزایای بازی های حرکت برای کسب درآمد
مزایای بازی های حرکت برای کسب درآمد

شما در قبال حتی یک پیاده روی ساده نیز می توانید درآمد داشته باشید. پاداش هایی که برای کاربران داده می شود دلیل اصلی علاقه مردم به نصب و شرکت در این پلتفرم ها و چالش هاست.

در واقع این کار نمونه بارز یک تیر و دو نشان است. در ادامه لیستی از بهترین پلتفرم های کسب درآمد از حرکت کردن (ورزش) را برایتان آورده ایم.

سوالات متداول

تبدیل سوئیت کوین به تومان چگونه است؟

در حال حاضر تبدیل سوئیت کوین به تومان ممکن نبوده و با استفاده از سوئیت کوین می توان اقلامی را از آمازون ، اپل و … خرید و یا برای بعضی برند های ورزشی تخفیف و یا بیمه ها با توجه به کشوری که در آن زندگی می کنید ، تخفیف گرفت.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.