آموزش پرایس اکشن rtm از مبتدی تا پیشرفته – بهترین دوره rtm در فارکس

پرایس اکشن rtm

پرایس اکشن rtm یکی از بهترین و پرطرفدارترین سبک های پرایس اکشن می باشد. rtm نام توسعه دهنده این سبک نمی باشد بلکه مخفف Read The Market بوده و بر شناسایی رفتار بازار بدون استفاده از اندیکاتور و ترید بر اساس نواحی عرضه و تقاضا تاکید دارد.

تریدر های زیادی در حال آموزش این سبک معاملاتی بوده و دوره های آموزشی آن را دنبال می کنند. وب سایت ایتسکا در تلاش است بهترین دوره rtm در فارکس را ایجاد کند. این دوره به زبان ساده و به صورت کاملا رایگان شده و در اختیار تریدر های فارکس و تریدر هایی که در تلاشند به درآمد در بازار های مالی برسند ، قرار گرفته است.

لینک درس های تکمیل شده در ادامه قرار داده شده اند و مابقی دروس نیر در حال آماده سازی بوده به محض تکمیل شدن در قسمت های مشخص شده قرار خواهند گرفت.

پرایس اکشن rtm چیست؟

پرایس اکشن rtm (Read The Market) سبکی جدید از پرایس اکشن می باشد که در آن تریدر با استفاده از الگو ها و روش هایی که در این سبک وجود دارد بر اساس نواحی عرضه و تقاضا اقدام به معامله می کند. این سبک معاملاتی طرفداران بسیار زیادی در جهان از جمله ایران دارد. سبک rtm در سال 2011 توسط ایف میانته و همکارانش ارائه شده و از آن زمان تا کنون به شدت مورد استقبال تریدر ها قرار گرفته است.

پرایس اکشن rtm
پرایس اکشن rtm

استراتژی rtm از هیچ اندیکاتوری برای تحلیل استفاده نمی کند و تمامی تحلیل ها فقط بر اساس کندل ها و رفتار قیمت (پرایس اکشن) و الگو های قیمتی می باشند. در ادامه به آموزش rtm به زبان ساده پرداخته ایم. اگر می خواهید بر پرایس اکشن rtm مسلط شوید ، پیشنهاد می کنیم درس های دوره را که لینک آنها را در ادامه قرار داده ایم ، مطالعه نمایید.

آموزش روش rtm در فارکس پیش نیاز هایی را شامل می شود . توصیه می کنیم اگر در فارکس مبتدی هستید ابتدا دوره آموزش پرایس اکشن البروکس را مطالعه کرده و بعد سراغ سبک rtm بیایید. زیرا سبک البروکس به عنوان پایه و اساس پرایس اکشن در میان تریدر ها شناخته می شود. با مطالعه این دوره یادگیری و آموزش rtm و rtm پیشرفته برایتان راحت تر خواهد بود.

دوره آموزش پرایس اکشن rtm در فارکس (rtm از مبتدی تا پیشرفته)

مباحث مقدماتی rtm

الگو های پرایس اکشن rtm

 • اینگلف در rtm
 • الگوی فلگ لیمیت در rtm
 • الگوی FTR و PAZ در rtm
 • الگوی Caps در rtm
 • الگوی Swap در rtm
 • الگوی Compression در rtm
 • الگوی 3drive در rtm
 • لیکوئیدیتی
 • الگوی Approach در rtm
 • الگوی Qm در rtm
 • الگوی diamond در rtm
 • الگوی Can Can در rtm

ستاپ های معاملاتی RTM

چگونه با rtm ترید کنیم؟

اگر درس های ارائه شده در لیست بالا را کاملا مطالعه کرده و با انجام تمرین های مکرر بر الگو های rtm تسلط داشته باشید ، به راحتی خواهید توانست با rtm ترید کنید. قبل از انجام هر کاری باید با کندل ها و کندل های مهم که در rtm اهمیت ویژه دارند ، آشنایی کامل داشته باشید.

زیرا از این کندل ها در طول دوره و در تمامی دورس استفاده خواهید کرد. و به عبارتی باید بر کندل خوانی تسلط داشته باشید. همانطور که بیان کردیم  پرایس اکشن سبک rtm بیشتر بر پیدا کردن نواحی عرضه و تقاضا تاکید داشته و تریدر ها در نواحی عرضه اقدام به فروش و در نواحی تقاضا اقدام به خرید خواهند کرد.

پرایس اکشن rtm مانند سایر سبک های پرایس اکشن از اسمارت مانی در معاملات خود بهره می برد. اگر دقت کنید تمامی سبک های پرایس اکشن در استفاده از اسمارت مانی مشترک هستند. پس هدف از دوره rtm پیشرفته تسلط تریدر ها بر مفهوم اسمارت مانی می باشد.

استراتژی rtm

استراتژی rtm دنیای جدیدی پیش روی تریدر ها بازگشایی کرده است. دنیایی که در ان بدون استفاده از اندیکاتور ها تریدر ها قادر به انجام معاملات و پیش گویی بازار خواهند بود. در اصل استراتژی rtm از کندل ها و الگو هایی در بازار استفاده می کند که تریدر ها با شاسایی آنها خواهند توانست بر اساس rtm معامله کنند.

استراتژی rtm
استراتژی rtm

در قسمت سر فصل ها به آموزش تک تک الگو های rtm پرداخته ایم. برخی از این الگو ها برای مثال الگوی کازیمودو (Qm) همان الگوی سر و شانه می باشد که در دوره آموزشی البروکس آن را بررسی کرده ایم. اما بسیاری از الگو ها مانند فلگ لیمیت مختص rtm بوده و باید به دقت بررسی کرده و در ترید ها و ستاپ های معاملاتی خود از آنها استفاده کنید.

تفاوت ict و rtm

ict و rtm هر دو از استراتژی های پر طرفدار و موفق پرایس اکشن می باشند. حال در میان تریدر ها این سوال پیش می آید سبک rtm بهتر است یا ict ؟

در کل نمی توان گفت کدام یک از این دو استراژی بهتر است. زیرا هر دو استراتژی های قوی بوده و دارای نقاط قوت و ضعف زیادی هستند. تریدر خود با آموزش ها و استفاده صحیح از استراتژی معاملاتی به سود آوری در بازار خواهد رسید. و خود باید تشخیص دهد کدام سبک معاملاتی برای او مناسب است.

با این حال در این قسمت تفاوت rtm و ict را بیان می کنیم.

پرایس اکشن rtm جدید تر بوده و ریسک به ریوارد بالاتری داشته و در مقابل ریسک معاملاتی آن نیز بالاست. ولی سبک ict کم ریسک تر می باشد. در مقابل با استفاده از rtm می توان چندین معامله بسیار پر سود در بازار پیدا کرد.

استراتژی rtm بر اساس عرضه و تقاضا می باشد ولی استراتژی ict بهبود یافته لنس بگز می باشد.

در ict از عملکرد الگوریتمی بانک ها استفاده می شود و بر این اصل استوار است که بانک ها همان پول های بزرگ در بازار هستند که روند بازار را مشخص می کنند.

تاریخچه rtm

پرایس اکشن rtm توسط فردی به نام ایف میانه If myante از سال 2011 ارائه شده است. به این دلیل آن را به سبک rtm ایف نیز می شناسند. در این سال میانته و رسورد چارت هایی را در فارکس فکتوری منتشر کردند که در آنها تلاش می کردند ، رفتار قیمت را بدون استفاده از اندیکاتور ها پیش بینی کنند.

ایف میانه به بررسی نوع ترید معامله گرانی در فارکس پرداخت که علی رغم آموزش ها و تمرین های زیاد باز هم در حال ضرر کردن هستند. او به این نتیجه رسید استفاده از اندیکاتور ها و روش های قدیمی برای معاملات بشیتر باعث ضرر کردن تریدر ها می شود.

او با بررسی معاملات بانک ها و موسسات مالی بزرگ به این نتیجه رسید آنها اصلا از اندیکاتور ها و … برای معاملات خود استفاده نمی کنند. بازار فارکس یک بازار رقابتی می باشد و همه در تلاشند تا در برابر دیگری به برتری رسیده و در برابر او در ازای معامله بهتر سود بیشتری کسب کند.

سبک rtm
سبک rtm

ایف میانته متوجه شد بانک ها و شرکت های بزرگ با روش هایی سایر سهام داران را فریب داده و به نوعی با نشان دادن بازار به گونه ای دیگر باعث می شوند تریدر ها روند بازار را اشتباه پیش بینی کرده و ضرر کنند. و در مقابل خودشان پول بزرگی کسب کنند.

ایف میانه در سبک rtm تلاش می کند ، تریدر ها معاملاتی مشابه معاملات بانک ها باز کرده و قسمتی از بازار را که پول های بزرگ به آن وارد و یا خارج می شوند را شناسایی می کند.

این سبک بعد از ایف توسط افراد دیگری از جمله مایکل ، مل ، هری ، سالیوان (سلمان انفرادی) توسعه داده شد و به شهرت بالایی میان تریدر ها رسید.

روش rtm در بورس

روش rtm در بورس نیز کاربردی می باشد. تریدر ها با یادگیری کامل پرایس اکشن rtm و ترید با آن می توانند علاوه بر فارکس از آن در بورس و ارز های دیجیتال نیز استفاده کنند. زیرا در تمامی این بازار ها معاملات بر اساس اسمارت مانی انجام می شود.

با تسلط بر rtm می توان در معاملات بورس نیز با شناسایی رفتار کندل ها و استفاده از الگو های قیمتی rtm معامله کرد. البته باید در نظر داشت ریسک معاملات این استراتژی بالاست ؛ ولی می توان فرصت های معاملاتی خوب و سود آور با استفاده از این سبک معاملاتی پیدا کرده و با سود از بازار خارج شد.

rtm سلمان انفرادی

سلمان انفرادی (سالیوان) اولین ایرانی بود که تمامی الگو ها و استراتژی rtm را به فارسی ترجمه کرد و خود مباحث جدیدی از جمله FOF (Flow Orders Free) را نیز به سبک rtm افزود.

سلمان انفرادی خود یکی از توسعه دهندگان پرایس اکشن rtm می باشد و از عاملان اصلی رشد و شهرت این استراتژی می باشد.

rtm بهتر است یا ict ؟

نمی توان گفت کدام استراتژی بر دیگری برتری دارد. زیرا تریدر های موفق زیادی در هر دو استراتژی وجود دارند , در حال سود آوری هستند. rtm و ict هر دو از سبک های موفق پرایس اکشن بوده و تفاوت هایی با هم دارند.

rtm مخفف چیست؟

Read The Market

به این مقاله امتیاز دهید

3 دیدگاه برای “آموزش پرایس اکشن rtm از مبتدی تا پیشرفته – بهترین دوره rtm در فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه