آموزش پرایس اکشن rtm از مبتدی تا پیشرفته (رایگان) – دوره rtm در فارکس (میانته)

پرایس اکشن rtm

پرایس اکشن rtm میانته یکی از بهترین و پرطرفدارترین سبک های پرایس اکشن می باشد. rtm نام توسعه دهنده این سبک نمی باشد بلکه مخفف Read The Market بوده و بر شناسایی رفتار بازار بدون استفاده از اندیکاتور و ترید بر اساس نواحی عرضه و تقاضا تاکید دارد.

تریدر های زیادی در حال آموزش این سبک معاملاتی بوده و دوره های آموزشی آن را دنبال می کنند. وب سایت ایتسکا در تلاش است بهترین دوره rtm در فارکس را ایجاد کند. این دوره به زبان ساده و به صورت کاملا رایگان شده و در اختیار تریدر های فارکس و تریدر هایی که در تلاشند به درآمد در بازار های مالی برسند ، قرار گرفته است.

پرایس اکشن rtm چیست؟

پرایس اکشن rtm (Read The Market) سبکی جدید از پرایس اکشن می باشد که در آن تریدر با استفاده از الگو ها و روش هایی که در این سبک وجود دارد بر اساس نواحی عرضه و تقاضا اقدام به معامله می کند. این سبک معاملاتی طرفداران بسیار زیادی در جهان از جمله ایران دارد. سبک rtm در سال 2011 توسط ایف میانته و همکارانش ارائه شده و از آن زمان تا کنون به شدت مورد استقبال تریدر ها قرار گرفته است.

پرایس اکشن rtm
پرایس اکشن rtm

استراتژی rtm از هیچ اندیکاتوری برای تحلیل استفاده نمی کند و تمامی تحلیل ها فقط بر اساس کندل ها و رفتار قیمت (پرایس اکشن) و الگو های قیمتی می باشند. در ادامه به آموزش rtm به زبان ساده پرداخته ایم. اگر می خواهید بر پرایس اکشن rtm مسلط شوید ، پیشنهاد می کنیم درس های دوره را که لینک آنها را در ادامه قرار داده ایم ، مطالعه نمایید.

آموزش روش rtm در فارکس پیش نیاز هایی را شامل می شود . توصیه می کنیم اگر در فارکس مبتدی هستید ابتدا آموزش پرایس اکشن البروکس را مطالعه کرده و بعد سراغ سبک rtm بیایید. زیرا سبک البروکس به عنوان پایه و اساس پرایس اکشن در میان تریدر ها شناخته می شود. با مطالعه این دوره یادگیری و آموزش rtm و rtm پیشرفته برایتان راحت تر خواهد بود.

دوره آموزش پرایس اکشن rtm در فارکس (rtm از مبتدی تا پیشرفته)

مباحث مقدماتی rtm

 1. مهم ترین کندل های rtm (درس 1)
 2. ساختار‌های مهم در rtm (درس 2)
 3. حمایت و مقامت SR (درس 3)
 4. انواع روند در بازارهای مالی (درس 4)
 5. عرضه و تقاضا در بازار (درس 5)
 6. زون Zone چیست؟ (درس 6)
 7. مولتی تایم فریم پرایس اکشن (درس 7)
 8. اینگلف در rtm (درس 8)
 9. فلگ لیمیت در rtm (درس 9)
 10. الگوی ftr چیست؟ (درس 10)
 11. PAZ چیست؟ (درس 11)
 12. الگوی Caps در rtm (درس 12)
 13. الگوی Swap در rtm (درس 13)
 14. الگوی فشردگی در rtm (درس 14)
 15. الگوی تری درایو (درس 15)
 16. تشخیص لیکوئیدیتی در چارت (درس 16)
 17. آموزش کندل اسپایک (درس 17)
 18. الگوی Qm در rtm (درس 18)
 19. الگوی الماس در rtm (درس 19)
 20. الگوی Can Can در rtm (درس 20)

چگونه با rtm ترید کنیم؟

اگر درس های ارائه شده در لیست بالا را کاملا مطالعه کرده و با انجام تمرین های مکرر بر الگو های rtm تسلط داشته باشید ، به راحتی خواهید توانست با rtm ترید کنید. قبل از انجام هر کاری باید با کندل ها و کندل های مهم که در rtm اهمیت ویژه دارند ، آشنایی کامل داشته باشید.

زیرا از این کندل ها در طول دوره و در تمامی دورس استفاده خواهید کرد ؛ به عبارتی باید بر کندل خوانی تسلط داشته باشید. همانطور که بیان کردیم  پرایس اکشن سبک rtm بیشتر بر پیدا کردن نواحی عرضه و تقاضا تاکید داشته و تریدر ها در نواحی عرضه اقدام به فروش و در نواحی تقاضا اقدام به خرید خواهند کرد.

پرایس اکشن rtm مانند سایر سبک های پرایس اکشن از اسمارت مانی پیشرفته در معاملات خود بهره می برد. اگر دقت کنید تمامی سبک های پرایس اکشن در استفاده از اسمارت مانی مشترک هستند. پس هدف از دوره rtm پیشرفته تسلط تریدر ها بر مفهوم اسمارت مانی می باشد.

الگوی های rtm

اصل دوره rtm بر الگوی های rtm بنا شده اند. یعنی شما در چند درس اول پرایس اکشن rtm ابتدا باید کندل های مهم و ساختار ها را یاد گرفته . بعد بر الگو های rtm تسلط داشته باشید. این الگو ها در واقع الگو های معامله گری بوده و با یادگیری آنها در واقع در کل دروه rtm تسلط دارید.

مهم ترین الگو های rtm در ادامه آورده شده اند و در درس بالا لینک آموزش تمامی آنها را آورده ایم:

 1. الگوی فلک لیمیت
 2. الگوی FTR
 3. الگوی Caps
 4. الگوی Swap
 5. الگوی کازیمودو
 6. الگوی Can Can

استراتژی rtm

استراتژی rtm دنیای جدیدی پیش روی تریدر ها بازگشایی کرده است. دنیایی که در آن بدون استفاده از اندیکاتور ها تریدر ها قادر به انجام معاملات و پیش گویی بازار خواهند بود. در اصل استراتژی rtm از کندل ها و الگو هایی در بازار استفاده می کند که تریدر ها با شاسایی آنها خواهند توانست بر اساس rtm معامله کنند.

استراتژی rtm
استراتژی rtm

در قسمت سر فصل ها به آموزش تک تک الگو های rtm پرداخته ایم. برخی از این الگو ها برای مثال الگوی کازیمودو (Qm) همان الگوی سر و شانه می باشد که در دوره آموزشی البروکس آن را بررسی کرده ایم. اما بسیاری از الگو ها مانند فلگ لیمیت مختص rtm بوده و باید به دقت بررسی کرده و در ترید ها و ستاپ های معاملاتی خود از آنها استفاده کنید.

تفاوت ict و rtm

ict و rtm هر دو از استراتژی های پر طرفدار و موفق پرایس اکشن می باشند. حال در میان تریدر ها این سوال پیش می آید سبک rtm بهتر است یا ict ؟

در کل نمی توان گفت کدام یک از این دو استراژی بهتر است. زیرا هر دو استراتژی های قوی بوده و دارای نقاط قوت و ضعف زیادی هستند. تریدر خود با آموزش ها و استفاده صحیح از استراتژی معاملاتی به سود آوری در بازار خواهد رسید. و خود باید تشخیص دهد کدام سبک معاملاتی برای او مناسب است.

با این حال در این قسمت تفاوت rtm و ict را بیان می کنیم.

پرایس اکشن rtm جدید تر بوده و ریسک به ریوارد بالاتری داشته و در مقابل ریسک معاملاتی آن نیز بالاست. ولی سبک ict کم ریسک تر می باشد. در مقابل با استفاده از rtm می توان چندین معامله بسیار پر سود در بازار پیدا کرد.

استراتژی rtm بر اساس عرضه و تقاضا می باشد ولی استراتژی ict بهبود یافته لنس بگز می باشد.

در ict از عملکرد الگوریتمی بانک ها استفاده می شود و بر این اصل استوار است که بانک ها همان پول های بزرگ در بازار هستند که روند بازار را مشخص می کنند.

تاریخچه rtm

پرایس اکشن rtm توسط فردی به نام ایف میانه If myante از سال 2011 ارائه شده است. به این دلیل آن را به سبک rtm ایف نیز می شناسند. در این سال میانته و رسورد چارت هایی را در فارکس فکتوری منتشر کردند که در آنها تلاش می کردند ، رفتار قیمت را بدون استفاده از اندیکاتور ها پیش بینی کنند.

ایف میانه به بررسی نوع ترید معامله گرانی در فارکس پرداخت که علی رغم آموزش ها و تمرین های زیاد باز هم در حال ضرر کردن هستند. او به این نتیجه رسید استفاده از اندیکاتور ها و روش های قدیمی برای معاملات بشیتر باعث ضرر کردن تریدر ها می شود.

او با بررسی معاملات بانک ها و موسسات مالی بزرگ به این نتیجه رسید آنها اصلا از اندیکاتور ها و … برای معاملات خود استفاده نمی کنند. بازار فارکس یک بازار رقابتی می باشد و همه در تلاشند تا در برابر دیگری به برتری رسیده و در برابر او در ازای معامله بهتر سود بیشتری کسب کند.

سبک rtm
سبک rtm

ایف میانته متوجه شد بانک ها و شرکت های بزرگ با روش هایی سایر سهام داران را فریب داده و به نوعی با نشان دادن بازار به گونه ای دیگر باعث می شوند تریدر ها روند بازار را اشتباه پیش بینی کرده و ضرر کنند. و در مقابل خودشان پول بزرگی کسب کنند.

ایف میانه در سبک rtm تلاش می کند ، تریدر ها معاملاتی مشابه معاملات بانک ها باز کرده و قسمتی از بازار را که پول های بزرگ به آن وارد و یا خارج می شوند را شناسایی می کند.

این سبک بعد از ایف توسط افراد دیگری از جمله مایکل ، مل ، هری ، سالیوان (سلمان انفرادی) توسعه داده شد و به شهرت بالایی میان تریدر ها رسید.

روش rtm در بورس

روش rtm در بورس نیز کاربردی می باشد. تریدر ها با یادگیری کامل پرایس اکشن rtm و ترید با آن می توانند علاوه بر فارکس از آن در بورس و ارز های دیجیتال نیز استفاده کنند. زیرا در تمامی این بازار ها معاملات بر اساس اسمارت مانی انجام می شود.

با تسلط بر rtm می توان در معاملات بورس نیز با شناسایی رفتار کندل ها و استفاده از الگو های قیمتی rtm معامله کرد. البته باید در نظر داشت ریسک معاملات این استراتژی بالاست ؛ ولی می توان فرصت های معاملاتی خوب و سود آور با استفاده از این سبک معاملاتی پیدا کرده و با سود از بازار خارج شد.

rtm سلمان انفرادی

سلمان انفرادی (سالیوان) اولین ایرانی بود که تمامی الگو ها و استراتژی rtm را به فارسی ترجمه کرد و خود مباحث جدیدی از جمله FOF (Flow Orders Free) را نیز به سبک rtm افزود.

سلمان انفرادی خود یکی از توسعه دهندگان پرایس اکشن rtm می باشد و از عاملان اصلی رشد و شهرت این استراتژی می باشد.

rtm بهتر است یا ict ؟

نمی توان گفت کدام استراتژی بر دیگری برتری دارد. زیرا تریدر های موفق زیادی در هر دو استراتژی وجود دارند , در حال سود آوری هستند. rtm و ict هر دو از سبک های موفق پرایس اکشن بوده و تفاوت هایی با هم دارند.

rtm مخفف چیست؟

Read The Market

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

6 دیدگاه برای “آموزش پرایس اکشن rtm از مبتدی تا پیشرفته (رایگان) – دوره rtm در فارکس (میانته)

 1. Morteza

  ببخشید ما دوره زیاد رفتیم ولی موفق نشدیم چقد احتمال یاد گرفتن یا ب نوعی تریدر شدن با این دوره وجود داره؟

  • زینب اصغری

   متاسفانه موفقیت و کسب درآمد از فارکس فقط با دوره رفتن امکان پذیر نیست . تریدری مثل یه شغله که همزمان نیازمند آموزش و تجربه هستش

 2. داریوش

  سلام اگر براتون مقدوره بقیه rtm بزارید با تشکر

  • زینب اصغری

   سلام
   دوره ها در حال آماده سازی هستند و وقفه ای در کار پیش اومده. به محض تکمیل شدن در سایت قرار خواهند گرفت.

   • داریوش

    خیلی ممنون از لطفتون

  • زینب اصغری

   سلام ، مابقی درسای دوره یک روز در میان قرار داده می شن و در کمتر از یک ماه تموم میشه

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.