بول ران (Bull Run) چیست + 6 استراتژی‌ کسب سود در آن

بول ران چیست و استراتژی های آن

می دانید بول ران چیست؟ با استراتژی های کسب سود از آن آشنا هستید؟ در این مطلب اطلاعات کاملی در این باره در اختیارتان قرار می دهیم.

بول ران (Bull Run) در اصطلاح به معنی گاوبازی است و در بازارهای مالی هم نام آن را زیاد خواهید شنید.

بول ران (Bull Run) چیست؟

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

همان طور که مشخص است این عبارت از دو کلمه Bull و Run تشکیل شده است. وقتی بازار شرایطی صعودی دارد، می گوییم در وضعیت گاوی یا همان Bullish قرار دارد. در مقابل بازار از نزولی به عنوان بازار خرسی یا همان Bearish یاد می شود. در کل منظور از عبارت Bull Run حالتی است که در بازار صعودی سرمایه گذارها می توانند به سود برسند و حداکثر بهره را از بازار گاوی ببرند.

در ادامه 6 استراتژی مهم برای کسب سود از بول ران را به شما معرفی خواهیم کرد. این استراتژی ها عبارتند از:

 1. نگه داری ارزها
 2. مدیریت ریسک
 3. عدم استفاده بی رویه از اهرم
 4. حفظ سود
 5. تنوع دادن به سبد معاملاتی
 6. استفاده از معاملات آپشن

در انتهای همین مطلب در مورد این استراتژی ها بیشتر توضیح داده ایم.

بول ران در بازار رمز ارزها چگونه به وجود می آید؟

بول ران شرایطی را ایجاد می کند که همه خریداران می توانند به سودهای خوبی برسند. اما شما فکر می کنید اساسا بول ران چگونه به وجود می آید؟

بول ران (Bull Run) چیست
بول ران (Bull Run) چیست + 6 استراتژی‌ کسب سود در آن 1
 • عرضه و تقاضا از جمله مواردی است که باعث می شود بول ران ایجاد شود. عرضه و تقاضا باعث تغییر در قیمت همه رمز ارزها می شود.
 • احساسات مثل همه زندگی در دنیای کریپتو هم دخیل است. اتفاق ها، همکاری های جدید، ترس یا امیدهای جامعه، فناوری های مختلف، اظهار نظر افراد مشهورو بسیاری از موارد دیگر می تواند در افزایش یا کاهش قیمت ارزها تاثیر داشته باشد.
 • سیاست و اقتصاد نقش انکارناپذیری در دنیای رمز ارزها دارد. پیشرفت در این حوزه ها باعث بهتر شدن اوضاع بازارهای مالی می شود.
 • مورد دیگری که در ایجاد این شرایط اثرگذار است، پذیرش نهادهای سازمانی است. این موضوع نشان دهنده سودآوری بیشتر دنیای کریپتو است که برای خرده فروش ها هم منافع زیادی دارد.
 • معمولا نرخ بهره بالاتر می تواند باعث چنین شرایطی شود. نرخ بهره بیشتر نشان می دهد که سرمایه گذاران با فراغ بال می توانند به سرمایه گذاری در دنیای کریپتو هم فکر کنند.

چرا بول ران و درک آن مهم است؟

دنیای ارزهای دیجیتال قوانین زیادی دارد اما به صورت کلی می توان گفت سرمایه گذاری در این زمینه به این شکل است که در قیمت پایین بخرید و در قیمت بالا بفروشید. همین موضوع نشان می دهد بازار صعودی تا چه حد می تواند برای تریدرها مفید و سود ده باشد. روند نزولی هم در دنیای کریپتو یک موضوع همیشگی و منطقی است که از طرفی باعث می شود، اهمیت روند صعودی برای سرمایه گذاران مشخص تر شود.

وقتی روند بازار صعودی است سرمایه گذاران حرفه ای تا حد زیادی سود می کنند. علاوه بر آن در این شرایط امکان سود برای تازه کارها هم بیشتر است.

نحوه اتمام بول ران

طبیعی است که قرار نیست روندی برای همیشه صعودی بماند. شروع هر روند نشانه هایی دارد. مثلا از نشانه های شروع روند نزولی می توان به تقاطع مرگ اشاره کرد.

بسیاری از اتفاق های جامعه مثل شیوع یک باره یک بیماری خاص، وضعیت نامطلوب اقتصاد و موارد مشابه هم می تواند باعث شروع روند نزولی شود.

وقتی به یک دارایی و کشف قیمت آن فکر می کنید باید بتوانید میان نشانه های شروع روند نزولی و اصلاح های طبیعی بازار، تمایز قائل شوید و آن ها را تشخیص دهید. وقتی روند نزولی در حال شکل گرفتن است، تعداد فروشندگان کم می شود.

نکات مهم در مورد بول ران

 • در دنیای ارزهای دیجیتال و به صورت کلی بازارهای مالی هیچ وقت بر اساسا احساس عمل نکنید. ابتدا باید همه جوانب را بسنجید.
 • وقتی قیمت ها در حال افزایش است و سقف جدیدی را تجربه می کند، می توانید با هوشیاری کامل از این شرایط سود به دست آورید.
 • سعی کنید سبدتان را متنوع بچینید و حد سود و ضرر را هم به درستی تعیین کنید.
نکات مهم درباره بول ران
بول ران (Bull Run) چیست + 6 استراتژی‌ کسب سود در آن 2

استراتژی های کسب سود از بول ران

خب اکنون به صورت کلی با مفهوم بول ران آشنا شدید. ببینیم که چگونه می توان از آن سود به دست آورد.

وقتی بازار صعودی است، قیمت ها معمولا خیلی سریع رشد می کنند البته همیشه حواستان به اتفاقات غیر قابل پیش بینی دنیای کریپتو باشد. در ادامه تعدادی استراتژی مهم برای بهره مندی از فرصت های بول ران را با شما درمیان می گذاریم.

ارزها را نگه دارید

می توان گفت که اکثرا دوره های افزایشی برای مدت قابل توجهی طول می کشد. شما می توانید ارزهای مد نظرتان را خریداری کرده و هولد کنید تا زمان مناسب برسد. البته تشخیص این زمان مناسب، خودش نیازمند دانش وتجربه است.

حواستان به ریسک ها باشد

بازار ارزهای دیجیتال هیچ وقت و در هیچ شرایطی از ریسک خالی نخواهد شد. شما می توانید ریسک را در این بازار مدیریت کنید.

تعیین درست دستور حد ضرر، محاسبه ریسک به ریوارد و برخی موارد مشابه کمک می کند ریسک را تا حدی مدیریت نمایید.

شور اهرم را درنیاورید!

با لوریج در فارکس می توان از وجوه قرض گرفته شده، استفاده کرد و به سود بیشتری دست پیدا کرد. نکته ای که باید بدانید این است که استفاده بیش از اندازه از معاملات اهرمی به ضررتان خواهد بود. در این حالت ممکن است سود شگفت انگیز و یا شکست فاجعه باری داشته باشید! بنابراین مخصوصا اگر تازه وارد هستید، حواستان به میزان استفاده از اهرم باشد.

سود پله ای را مد نظر داشته باشید

در بازار ارزهای دیجیتال هیچ وقت نمی توان زمان مشخصی برای سود یا ضرر تعیین کرد. شما می توانید سودتان را به صورت دوره ای حفظ کنید. منظور این است که می توانید در شرایط مناسب بخش کوچکی از ارز خود را فروخته و این گونه به کسب سود بیشتر در آینده هم فکر کنید.

تنوع سبدتان را حفظ کنید

وقتی سبدتان متنوع است ریسک شکست در یک ارز خاص را از خود دور نگه داشته اید. شما می توانید روی NFTها، استیبل کوین ها و غیره سرمایه گذاری نمایید.

از معاملات آپشن استفاده کنید

استفاده از این معاملات باعث حفظ پوزیشن و کاهش ریسک می شود. با این کار می توانید در چرخه های صعودی، بازده خیلی خوبی داشته باشید.

سخن پایانی

بول ران فرصت مناسبی برای کسب سود است و البته باید حواستان به نکات مهمی مثل استراتژی سرمایه گذاری در این زمان هم باشد. به صورت کلی با دقت و به دور از احساسات تند و تیز می توانید از فرصت های بول ران بهره مند شوید.

منبع:

coinbase

بازار خرسی چیه؟

درود. وقتی تقاضا کم باشد و عرضه زیاد، قیمت دارایی کم می شود. این شرایط باعث ایجاد بازار خرسی یا همان بازار نزولی می شود.

سلام. در چه شرایطی می شه از بول ران سود خوبی بدست آورد؟

درود . همان طور که گفتیم بول ران فرصت های خوبی در اختیار شما قرار می دهد البته به این شرط که استراتژی مناسبی به کار بگیرید و دانش و تجربه خوبی هم داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *